;r bekerwinnaars TACHTIGDUIZEND CATALANEN GEVEN BEVEREN STAANDE OVATIE \LVE FINALE EUROPABEKER FC BARCELONA - SK BEVEREN: 1-0 ""laCaiia^f PHILIPS Feiten en foto's bij de vleet binnenin dit blad DE PLOEGEN: FC BARCELONA: SK BEVEREN: VERVANGINGEN: DOELPUNT: SCHEIDSRECHTER: GELE KAARTEN: TOESCHOUWERS: De Voorpost SPORT 'bak formidabele en feeste ed (eer begonnen beide re taan de belangrijke op- J m met zeer uiteenlopende nn© iten Het tomeloze be- -e'fj isief van Barca verraste ekers niet, maar noopte snel tot twee foutieve Met snelle balwisse- pef] Irukte de thuisploeg zijn in het verweer en die vat blij een sekure Pfaff ramp te hebben, vooral al van hoge zwiepers in "er iting. bety min. werd de doorbre- Albert op links door en(4otig aangepakt, wat er ass< k op wees dat de man- zo'i trainer Muller niets aan hureval wilden overlaten. 3ne ter forceerde Beveren «tal hoekschoppen, het jrijf lals Cu' A van knappe counters iet er helemaal mooi uit iew< mo volkomen mistastte iwe< iet ede John Carpenter. Op de 24' min. bracht Pfaff op luchting na een nieuw dribbel nummer van Heredia, die Mare Baecke alle kleuren van de re genboog liet zien. Nauwelijks een minuut later demon streerde Jean-Marie een save van Europese klasse op een schitterend vluchtschot van Rexach. Aanvallend bracht Beveren er weinig van terecht, maar als het toch eens gevaarlijk kwam op zetten kenden de Spaanse ver dedigers geen genade en gin gen in de fout. Neeskens was op dat vlak trouwens de kam pioen en liet zich nauwelijks door pozitieve voetbaldaden opmerken. Even na het half uur kopte de soms mee oprukkende Jaspers na een vrijschop van Janssens in het zijnet. Beveren akteerde kalm en met een grote dozis lef. tola, dat bijna rechtstreeks in doel viel Albert kwam slechts een stapje tekort om binnen te duwen Een knal van Jaspers noopte de Spaanse doelman tot een eerste redding en bi) die Wase druk verloor ook Zuveria het hoofd, wat de Argentijn een gele kaart opleverde voor zijn zoveelste fout op Janssens. Vlaamse gezangen weerklon ken in de kuip van Nou Camp. De reaktie kon niet uitblijven. Rexach knalde hard vanuit een scherpe hoek maar vond een machtige Pfaff op zijn weg. Kopbalspecialist Migueli be sloot nog maar eens over de lat en een loeier van Zuveria be landde in de onderbuik van Van Genechten in plaats van tegen de netten De pressie werd nu bepaald groot, terwijl Heredia pro beerde om Pfaff op een weinig sportieve manier uit evenwicht ste maal in schietpozitie, maar net op dat moment gleed de Oostenrijker uit. De ene hoekschop volgde de andere op en men vroeg zich af of Beveren zou kunnen stand houden. Toen kwam het moment waarop het hele stadion om strafschop schreeuwde nadat Stevens de bal met de hand had gespeeld Carpenter had even wel niets gezien maar wees weinige sekonden later gewillig naar de stip toen Neeskens lan guit neerviel over de voet van Jaspers. Pfaff stond volkomen kansloos tegen de met een schijnbeweging omgezette pe naltyvan Rexach (1-0). Meteen het eerste doelpunt dat SK in deze Europese bekercampagne tegenkrijgt. Het ging ook tegen toen Hofkens bij een volgende faze de gele kaart kreeg bij een te harde tussenkomst, en Toen de geel-blauwen om kwart na elf rond de middencirkel het Spaanse publiek een laatste groet brachten kregen ze van de tachtigduizend toeschouwers een regelrechte ovatie. Het betekende meteen een apoteoze na een wedstrijd die door alle aanwezigen en de honderdduizenden televiziekijkers hartstochtelijk was meegeleefd. Slechts een strafschop kon een sublieme Jean-Marie Pfaff ten val brengen, zoniet was Beveren met de zoveelste sensationele uitslag naar het Waasland teruggekeerd. Nu moest het vrede nemen met een kleine nederlaag, die evenwel de meest gunstige perspektieven openlaat met het oog op de kwalifikatie voor de finale in Bazel. Sportkring moet immers in staat geacht worden de Barcelonezen meermaals in gebreke te vinden op een ziedende Freethiel. Iedere Spaanse waarnemer verkondigde immers dat Barca op verplaatsing de helft van zijn mogelijkheden verliest De vooropgestelde drie-nul is er niet gekomen en dat verwekt in het kamp van voorzitter-aannemer Nunez grote bezorgdheid. En zeggen dat Beveren vroeg in de wedstrijd bijna op voorsprong kwam toen Albert alleen voor Artola verscheen, maar onbesuisd overschoot Nu, al bij al was de krappe zege van Barcelona geen aanfluiting van de logika en bevestigde de Beverse defensie haar geweldige faam. Het zal er stuiven over twee weken! hij m iir J - pro rt alleen voor Artola op- Net als in Rijeka ver- Erwin de kans doorze- itigheid en overhaas- na reageerde keihard en chop van Rexach kopte een kei centimeters dwarsligger. In de ver- beoordeelde Buyl een volledig verkeerd en 3 vide de bal bijna in eigen Z< ielukkig was er Jean- spe Het hardnekkig verdedi- sveren liet zich nooit im- I ofjn door het kollektief beukend Barca, waar spelers op de meest elijke plaatsen opdoken, schitterende solo van de bare Heredia kon Jas- Wi echts in extremis red- ie p[engen en een loeier van schroeide nagenoeg de ir. In al dat geweld bleef op het veld vrij pozitief was niet in het minst te aan de kordate leiding Ierse scheidsrechter jier steunend op een grandioze ach terlijn, waarin Baecke met de minuut meer vat kreeg op uit blinker Heredia. De kreet 'come-on Beveren' was niet uit de lucht. Barca's offensief leek ondertussen volkomen afge bot. De maneuvers verliepen heel wat trager en het was on begrijpelijk dat de toch wel ge vaarlijke Asensi steeds voor zijn verdediging bleef hangen, ter wijl de snelle Tarasho op de bank bleef zitten. BEWONDERENSWAARDIG BEVEREN Wie na de rust een nieuwe plaatselijke stormloop ver wachtte kwam bedrogen uit. Het blijkbaar aangeslagen Bar celona kon zijn wil niet opdrin gen en moest toezien hoe Beve ren het spel ging maken. Op de 48' min. werd een unieke dub bele 1-2 tussen Stevens en Janssens door laatstgenoemde afgerond met een scherp in zenden over de vuisten van Ar te brengen. Hij trapte zelfs na op de Belgische doelman toen de bal ver uit de buurt was. Hij riskeerde daarbij meer dan de aan Beveren toegekende vrij schop. Op de 55' min. stuurde Schön- berger Janssens in het straatje, maar die schoot overhaast en onzuiver. De Duitse spelmaker van Beveren vertolkte trou wens. net als Cluytens, een uit stekende tweede helft. Barca wilde, ja moest skoren. Het gooide alles ongebreideld in de aanval. Een kei van Her edia werd door Pfaff schitte rend uit het doelvlak wegge- bokst, zodat Beverens doelman zich onweerlegbaar tot de man van de match opwerkte. Van zijn dijkwetsuur had hij nauwe lijks last, behalve bij het uit trappen, wat hem een standje van Carpenter opleverde STRAFSCHOP! Een verre ingooi van Neeskens bracht Krankl voor de allereer- Baecke in de ontreddering Pfaff in moeilijkheden bracht met een slechte terugspeelbal FC Barcelona gooide zich in derdaad met groot entoeziasme in de strijdmaar Beveren vocht verbeten terug, onder impuls van een helemaal ontbolste rende Cluytens. Wie er blijkbaar niet met volle goesting bijliep was Erwin Al- bert, die een ondermaatse prestatie leverde en voor zijn ploeg van geen nut was. Voor hem was weliswaar een on dankbare opdracht weggelegd, maar zijn inzet leek ons niet te korresponderen met die van zijn medemaats. Kwam Beveren nooit meer aan vallend aan bod, dan bleek ook de Spaanse furie ver gedoofd en had het publiek enkel gejouw over voor de uitgebluste Rexach. Tien minuten voor tijd kon Al- bert zich toch nog eens een keertje doorzetten en werd in de Krankl(op geworden li grond) en Asensi een gevaarlijk (MD) liu\l k W-D l.v (III) nm lal (ledig Heredia in een van zijn nummertje klaar om in te grijpen. (MD) Hij wordt hier afgeschermd door Cluytens en Hofkens. Bob Stevens en Vangenechten staan kaai hadden gestoken. Voorspeld strafschopzone uit evenwicht gebracht. De ref zag er geen strafschop in Op de valreep bracht trainer Müller toch nog Tarascho in het veld ten nadele van Heredia, terwijl Van Goe- them de al een tijdje licht ge kwetste Buyl verving Meer dan een nieuwe serie cor ners kon Barcelona niet af dwingen, ook al liet Carpenter bijna drie minuten overspelen. Dat werd Pfaff nog bijna fataal toen Tarascho hem ver schalkte, maar Van Genechten de bal gelukkig kon wegtrap pen. Truyens maakte de wedstrijd rond ter vervanging van de aan de knie geraakte Schönberger. Geen wilde vreugdedansen na het eindsignaal van Carpenter, maar diepe tevredenheid om het verworven eervolle rezul- taat De weg naar Bazel ligt breed open Artola, Zuveria, Migueli, Olmo, Albaladejo, Neeskens, Rexach, Herec Asensi, Martinez. Pfaff, Jaspers, Van Genechten, Buyl, Baecke, Hofkens, Schönberg Stevens, Cluytens en Janssens. 83': Tarascho i.p.v. Heredia 85': Van Goethem i.p.v. Buyl 88': Truyens Lp.v. Schönberger 65': Rexach (1-0) John Carpenter (Ierland) Zuveria en Hofkens 80.000

De Voorpost | 1979 | | pagina 21