Nationale voetbalkompetitie Wase topper verkrampt in agressie sDe keerzijde Iran de medaille Urbain Braems: revanche voor onrecht 1 orpost - 13.4.1979 - 23 'I meubelen] mtmwt* de Duitser het scoret «Lokeren is op Beerschot in het bekertreffen onrecht aangedaan en dit willen we absoluut nu zaterdag voor eigen publiek rechtzetten» aan het woord technisch directeur Urbain Braems. De man die in alle overtuiging zegt dat de 1-0 score van Beerschot niet echt is, gezien de bal nooit over de doellijn is geweest en de scheidsrechter «hier zeker de blunder van zijn leven» beging. Braems gaat verder. «Ik heb tal van foto's om duidelijk te bewijzen dat de bal niet over de doellijn is geweest. Niet minder dan vier beel den kan ik tonen op verschillende plaatsen en standen genomen. Alleen kan Ik op de foto's niet zien of de bal tegen de deklat is geweest, maar dit is duidelijk zichtbaar op het video bandje dat we eveneens in ons bezit hebben. Dus op de deklat en niet in het net, zoals twee dagen later Mucher blijft beweren. Beerschot weet maar al te goed dat het uiterst voorzichtig zal moeten zijn op ons terrein. We zijn ervan overtuigd dat we kunnen winnen. Maar dan op een eerlijke en rechtvaardige ma nier.» Tot daar Urbain Braems, die nog altijd hoopt op een Europees ticket en momenteel nog steeds twee kansen heeft na het gelijkspel tegen Beveren in de kompetitie en misschien na zater dagavond verder zal bekeren. DEVE S.C. Lokeren - S.K. Beveren 1-1 Jische beslommeringen, brutale interventies en felbetwiste beslissingen i de voornaamste ingrediënten van het zo verbeide derby tussen de e toonaangevers in onze Belgische kompetitie. De veelal negatieve in- !S zorgden ervoor dat de topper helemaal verkrampte en zowel toe- s als verslaggevers met een wrang gevoel huiswaarts keerden, dit nu het nieuwe geluid Niettemin krijgen alle partijen opnieuw ruim <)iet, omdat je op zo'n enkele wedstrijd niet kan voortgaan en zowel de blauwen van Goethals en Pauwels als de tricolores van Braems de houwers al veel pret bezorgden. len afwachtend speelt, bewakingsopdrachten meegeeft, op de coun- ekuleert, ons allemaal goed, maar het moedwillig schoppen naar al- fvat beweegt is er toch teveel aan. ïn kreeg het een poosje knap lastig, maar hield bekwaam stand en dan naar het einde van de eerste helft toe uit met enkele gevaarlijke waarvan er een goed was voor een doelpunt van de onnavolgbare Het spel zat al gouw weer op de wagen toen vlak na de rust Larsen niet foutief gestuit werd door Pfaff en Van Langenhove gewillig een :hop toekende. Lokeren kwam wel langszij, maar gaf daarna niet de negentig minuten het ritme van Beveren te kunnen volgen. Toch >n de leiders niet opnieuw uit want een fout op Albert bleef onbestraft, de kanonnen zwegen. Beide doelmannen kregen weinig werk aan de iel, want de twintig akteurs gingen sneller tegen de grond dan de bal rollen. Spijtig. Bob Hoovenboom (Lokeren) krijgt de ba! niet onder kontrole. De alomtegenwoordige Jean Janssens tikte de hal in de richting van Albei t, doch Rene Vei heven kwam nel bijtijds aangerend ;eren voerde van bij iren liet noodge- aftrap de forcing en ingen betijen. Een He aktie bracht Lar- dreigend in de grote iklijn, maar Baecke cht hem «professio- uit evenwicht. De iet (jechtstreekse vrije ichtop leverde niks op. O eens de bezoekende ibli< vallers bij de bal ia'(imen werden ze on- op figi n wij maar de lofbazuin laten schallen over et Wase topvoetbal dat aanspraak maakt op e titel, beker en Europees sukses. Je krijgt an een prangende en gevoelsgeladen derby l/ssen lijstaanvoerder Beveren en runner-up Iokeren nadat beiden even tevoren met zin derende prestaties het eigen kunnen nog eens htra in de verf hebben gezet, n toch hadden we het eigenlijk moeten voor- ien... de Wase top werd een flop. Verblind Is we waren (en velen met ons) door het wankelend vertoon in het Astridpark, het onj Hympiapark en de Freethiel hadden we het ka esfe verhoopt. Maar als de belangen zo hoog t q 'orden, de zenuwen zo gespannen, de spelers deo over-gemotiveerd en geprikkeld zijn, dan efe rijg je een gevecht met getrokken messen erii aorgeschoteld, zoals zaterdagavond spijtig ik enoeg het geval was. ek('af een streekduel per definitie bitsig en ïenrampechtig verloopt, dat nemen we nog aan, i g| iaar het liep toch wel de spuigaten uit daar p Daknam. En wie daar dan de oorzaak van rdi( Wie zal het precies zeggen. Niemand en s idereen zou je denken als je de verklaringen )ubBn de betrokkenen hoort. De spelers die me- jev ïar eerst naar het leven stonden wijzen na- /er ien met de vinger naar de andere kantzij je ijn begonnen... De trainers laken de houding m 3n de tegenpartij en betogen dat je met twee ien ioet zijn om een faire match te krijgen. De a\eoheidsrechter die aanvankelijk weigert in te Zi rijpen omdat hij zijn gezag zó wel denkt te 0I< Jnnen opdringen verklaart dat de akteurs ge- ew oon met slechte intenties op het terrein wamen. I iet Goethals zijn ploeg te behoudend spelen itste Braems zijn spelers teveel op Is \rsen een komediant en Van Genechten een kiile» libero Trekt Van Langenhove aan het iel van de Brusselaars 'ij geloven het niet. Wel is het zo dat onze j joog opgetilde Wase eersteklassers de laatste Pi id onder een zo hoge druk komen' te staan, V1 af de vooruitzichten op grote sportieve eer mn fiks geldgewin, de opgefokte naijver leiden 4 dergelijke uitzonderlijke excessen. Beveren Lokeren hebben ons en een massa voetbal- 'fhebbers in den lande al heel veel pret be- wgd en de vooruitzichten op nog meer ex- loten zijn schitterend. Zaterdagavond zagen e echter de keerzijde van de medaille. Laat 3 ef een uitzondering blijven. Herwig Staes genadig getorpedeerd. Zo pleegden Dalving en Mommens regelrechte aanslagen op respektie- velijk Stevens en Jans sens. Vooral het onderuit kieperen van de Beverse aanvoerder verdiende geel zonder meer, maar Marcel Van Langenhove beoordeelde dat anders. Beveren toonde zich in een heel andere gedaan te dan op Anderlecht en wilde duidelijk geen overbodige risiko's ne men. Het speelde ge groepeerd voor de ver dediging om met snelle counters uit te breken als de gelegenheid zich voordeed. Voorlopig wa ren het echter Verheyen en co die de plak zwaai den. Op de 12e min. werd een lange voorzet van Mommens door Gud- johnson doorgekopt tot bij de op links inlopende Lubanski, maar die kreeg de bal op de hiel en zag zo een haast zekere doelkans verbeurd. Toen vlak daarop Van Genech ten Verheyen foutief aan pakte wist de ref plots wel zijn gele kaart zitten. Het energieke Lokeren drukte Beveren nog steeds terug in een hard nekkig verweer, zonder dat het echt kansen kreeg. Tot... op de 20e min. Lubanski in punt de bal meepikte en Jaspers omzeilde die als laatste redding aan het been van de spurtende Pool ging hangen. Een nieuwe gele kaart, dat wel, maar on dertussen was de razen de Lubanski zijn unieke mogelijkheid tot scoren kwijt. Twee minuten later was het dan de beurt aan Dalving om Albert in de strafschopzone ten val te brengen, nadat de Duitser samen met Jans sens de plaatselijke af weer had ontmanteld. Wellicht viel Erwin te spektakulair want Van Langenhove wuifde alle protest weg. Ondertus sen wachte iedereen nog steeds op het eerste doelschot. Hoe bedrijvig Larsen en Gudjohnson ook waren, zij konden Pfaff nooit aan de tand voelen. Stilaan kwam Beveren trouwens meer en meer uit de omknelling los en toen Janssens op zijn eentje iedereen te gra zen nam was het de beurt aan Velkeneers om met een vernietigende maaibeweging uit te ha len. Ook hij zag het gele karton onder de neus gestoken. Janssens trap te zelf de vrijschop laag naar de hoek en Hoogen- boom loste de harde knal. Cluytens was er als de kippen bij om Albert te bedienen maar die liet zich op een meter van Lubanski leek goal op weg om ie scoren, maar daar stak Jaspers letterlijk en figuurlijk een voetje voor. MD) het doel de bal nog af snoepen door Verheyen. De thuisploeg roerde zich nog eens langs Mommens die hard naast schoot. Lokeren moest echter toezien hoe de bezoekende buur onder impuls van een alomte genwoordige Janssens steeds sterker voor de dag kwam, zonder daar om de pannen van het dak te spelen. Het even wicht was in ieder geval hersteld. Op de 36e min. torpe deerde Baecke de steeds gevaarlijke Lubanski en geel. In een partij holder- ook hij kreeg terecht deboldervoetbal zonder systeem of vlotte balcir culaties waar opeenge pakte spelers in 't wilde weg trapte, zorgde Janssens opnieuw voor een glasheldere uitbraak waarbij hij Albert in schietpositie bracht. Dal ving verwerkte de poging nog in hoekschop, maar toen Cluytens die hoog voor doel gaf veerde Albert torenhoog op en kopte zuiver in de boven hoek, buiten het bereik van Hoogenboom (0-1). De «tor-machine» had het weer eens gedaan, minder dan vijf minuten voor rust. Herrie om strafschop Van bij de aftrap wilde Lokeren er opnieuw energiek tegenaan gaan en stuurde de bal naar voren in de richting van Lubanski. Van Genech ten was sneller bij de bal en ging af op het roepen van zijn doelman. In de plaats van terug te tikken liet hij het leder echter doorlopen en de vinnige Larsen zat er direkt tussen. Preben stuurde de bal - te ver - voorbij de uitkomende Pfaff en dook toen stijl rijk over diens uitge strekte armen. «Penalty» brulde het stadion en de massa kreeg het fiat van scheidsrechter Van Lan genhove. Een razende Pfaff schudde de man in het zwart heen en weer en moest dan door zijn ploegmaats uit de buurt van Larsen gehouden worden, maar het baatte allemaal niet. Toen de minuten durende herrie was geluwd zette Luban ski de Beverse portier op het verkeerde been en de bordjes stonden gelijk (1-1). Was het daarvoor slechts op het veld oor log geweest, dan breid den de gevechten zich nu ook uit tot de tribu nes, vooral omdat de Lokerse aanhang zich hatelijk tegen Pfaff keer de, terwijl ook Janssens weer het predikaat «boer» meekreeg. Ten onrechte want Jean was het licht in de duisternis en verdiende deze hoon niet. Bijna overal elders reageert men trouwens met bewondering op zijn prestaties, net zoals een Lubanski bijna ieders Voor de rust werd de Beverse defensie af en toe on,Ier druk gezet. Hier ontzet Jaspers in paniek voor Larssen en Lubanski (MD) waardering wegdraagt. Het duurde een tiental minuten eer de bezoe kers weer tot zichzelf kwamen, maar in die tijd hadden we enkel weder zijdse onvriendelijkhe den (eufemisme) geno teerd. Op de 59e min. pikte Albert de bal af van Lubanski verkeerde stuurde bij het nemen richting. (MD) de penalty voor Loket', volop onder stoom en dirigeerde het fysiek sterker Beveren. Zij von den hun tegenhanger in de jonge Gudjohnsen die zowel links als rechts steeds aanspeelbaar was en snel bewegend ruim uit zijn krachtenpoten- tieel putte. Zo bereidde hij bekwaam een schiet kans voor, maar de ove rigens onzichtbare Hen- rotay besloot naast. Dat was blijkbaar het sein voor diens vervanging en Braems stuurde Cornelis- sen op het slagveld. Dat belette niet dat de leidersploeg, die nu een subtieler spel opdiste, wel zin had in een even tuele zege. De meest prangende spelfazen si tueerden zich dan ook in de buurt van Hoogen boom. Op de 78e min. stopte Bob klemvast een effektvolle vrijschop van naamgenoot Stevens. Bij een van zijn weinige vlijmscherpe rushes langs de flank dwong Cluytens een hoekschop af, door hemzelf getrapt. gouden schotn Pfitff Mar dé De ba| w0rd afgeweerd door Hofkens in de vlucht overgenomen en in de herneming door Baecke naast gegeven. Vlak daarop noopte Schönberger met een schitterende volley Hoo genboom tot een knappe Hanssens, ging door en werd door zijn belager binnen de fatale zone geveld. Niets aan de hand, reageerde Van Langenhove op dit naar Nervositeit op het terrein. ons gevoel duidelijk strafschop - geval. Een toch wat merkwaardige houding vonden de meeste neutrale waarne mers. Gudjohnsen als spelmaker Gudjohnsen reageerde op de Beverse vertwij feling met een felle ren, maar verknoeide daarna de situatie door zichzelf vast te lopen en slecht te passen. Met de minuut groeide wel de hoop van de Beverse en de vrees van de Lokerse aanhang voor bezoekend sukses. Behalve Janssens kwam immers ook Schönberger save. De enige Lokerse tegenstoot in die slotfase was er een van formaat. Uitblinker Gudjohnsen stuurde Larsen met een uitgekiende pass voorbij de Beverse verdediging en vlak voor de grote rechthoek zag Van Ge nechten geen andere op lossing meer dan de Deen neer te kwakken. Een tussenkomst die geel en bijgevolg rood verdiende, maar zo ver wou Van Langenhove het niet laten komen. Met de drawn was ieder een tevreden, met het geboden vertoon nie mand.

De Voorpost | 1979 | | pagina 23