floptopper maat voor niks Laatste sekonden doorslaggevend Het laatste alternatief Ier De Lokerse kleedkamer sprak zo: Pfaff: ik zweer dat het geen strafschop was I Voetbal S.C. Lokeren - S.K. Beveren 1-1 René Verheyen «Hard duel verwacht» Bob Hoogenboom: «Aanpak Beveren beneden alles» Het moet zijn dat wij door Be- veren, zowel als door Loke ren, dè laatste tijd inderdaad al te verwend zijn geworden, want van bij de aanvang van de Ondanks al het goede dat Sporting Lokeren en SK. Beveren wedstrijd leek het erop dat de de laatste voetbalperiode hebben gedemonstreerd, is zater- «goeie» jongens zich tevens dagavond de Wase topkonfrontatie op een grandioze sisser aan hun stoute kant koniL.i to- uitgedraaid. Vijftienduizend toeschouwers waren getuige nen, dat braaf zijn, zeker in van een derby waarin de hardnekkigheid en onsportiviteit voetbal, geen deugd en vooral permanent aanwezig waren, vrijwel nooit enige kans bie- weinig professioneel was. Lo dend om aan een poging tot voetbal te denken. Er was zelfs te keren heeft in het begin van de weinig spanning over het geheel van de wedstrijd, gewoon wedstrijd nog gepoogd om te omdat echt doelgevaar slechts sporadisch aan bod kwam. voetballen, maar de fouten op Wél was er voor het publiek kans genoeg tot uitingen van Lubanski van eerst Van Ge- geïrriteerd protest als het getuige was van de aanslagen bij spelfazen die voor enig doelgevaar zouden kunnen zorgen. nechten en daarna Jaspers, franjes over de Daknamsloot te zorgden er al vlug voor dat de geraken. Het was tevens zon- gespannen sfeer zo mogelijk neklaar dat Lokeren bij het be- nog meer geladen werd. Dal- zoek van de Wase overbuur ving legde daarna Albert neer gedaan wenste te maken met in het strafschopgebied en de mythe dat ze toch altijd te Velkeneers vergreep zich aan braaf zijn en te lankmoedig, Jean Janssens. Met dat alles met alle gevolgen vandien. was het iedereen duidelijk dat Lokeren speelde met een on- Beveren met een totaal andere vermoede verbetenheid tegen ingesteldheid als die van de Beveren dat. vergeleken met wedstrijd tegen Anderlecht het het wervelend voetbal van de veld was ingestapt, namelijk voorbije periode, nog nauwe- eerder behoudend te voetbal- lijks te herkennen was. Wé len en trachten zonder veel moeten het echter niet allemaal verder zoeken dan nodig: het zal wel zo zijn dat een derby tussen beide Waaslanders nooit tot een zeer hoogstaand peil kan uitgroeien. Het pres tige, de rivaliteit om de Wase voetbalkroon, zijn ingrediën ten die dit zullen blijven ver hinderen. Dak nam heeft zeker willen bewijzen dat het dit Eu ropees Beveren op zijn minst serieus aan de klap kon houden en misschien ook in de neder laag duwen. Bij Beveren wist men lang van tevoren dat het bikkelhard zou worden én niet eenvoudig om deze uitwed strijd tot een goed einde te brengen. Gélukkig was er de klasse van Heinze Schönber- ger, die raaf in het gezelschap, al dient gezegd dat de kapiteins Janssens en Verheyen meer maals hun persoonlijke stem pel drukten op het spel, niet in het minst door hun waardig heid als aanvoerder inzake sportiviteit te tonen. Na afloop van de wedstrijd was er blijk baar niemand echt t over het resultaat. De deling kan echter voa kanten bevredigend zij rest de wens deze mj vlug mogelijk te vergt de wetenschap dat Lol Beveren best niet tej kaar spelen om te bewij; ze kunnen. Daarvoor gi best kijken als ze tegei ploegen spelen, zoals bijvoorbeeld, of Ande en hopelijk nu voor B ook FC. Barcelona. Ben C J EED 'j TR De kapitein van de Lokerse formatie had de derbystrijd niet anders verwacht. «Natuurlijk waren we gemotiveerd tegen Beveren; men heeft ons maar al te dikwijls vroeger op de neus gewreven dat wij een brave ploeg waren. Dat was de beste motivatie die Beveren ons ooit kon geven, dat neemt niet weg dat het daarom uit de hand moet lopen, maar dat is ook niet gebeurd. Beveren is trouwens mijns inziens een zeer sterk geheel. Ze verdienen het kampioen te spelen. Eens een achterstand opgelopen tegen dit elftal, is het des te moeilijker scoren». De Lokerse doelman was niet te spreken over de harde aanpak van de Wase tegenstander. Bob heeft niet de gewoonte zijn mening onder stoelen of banken te steken en dat deed hij ook niet. «Ik kan aannemen dat men iemand neerlegt, maar doe dat dan wal professioneler, wat minder als een houthakker, om geen jongens het hospitaal in te trappen. Dat Lubanski er ook beginnen invliegen is, heeft gewoon te maken met de weinig handige, zeg maar brute manier waarmee hij de ganse tijd werd aangepakt. Ook het soort protesten van Pfaff zoals bij de strafschop, zijn blijkbaar dingen die enkel hij zich mag permitteren. Als ik dat doe, dan krijg ik zo een uitbrander en nog veel meer. Nee, gelukkig was er Schönberger om mij eraan te herinneren dat dit nog voetbal was». Het zijn maar een paar uitlatingen, de wrevel en het mekaar de schuld geven voor harde duels, slecht voetbal waren evenzeer in de Beverse kleedkamer te horen. Daarom willen wij er geen verdere kommentaar aan toe voegen. Uiteindelijk was enkel de neutrale toeschouwer het meest de dupe, maar aangezien die weinig in getal waren, is de korte kous alweer af... BC Henrotay (Lokeren) legt aan. doch zijn kogel geraakt niet door het geelhlauwe gordijn dal voor Pfaff werd opgetrokken. (MD) Een verbolgen Pfaff be toogde met luide stem aan al wie het horen wilde dat er van een pe nalty geen sprake was «Ik zweer bij alle heili gen dat ik Larsen niet heb aangeraakt. Een aanval van Lubanski strande bij Van Genech- ten die op mijn roepen de bal liet doorlopen. Hij had echter Larsen niet bemerkt die er nog net kon tussen springen en de bal doortikte. Toen hij echter zag dat hij niet meer bij het ronde ding kon komen liet hij zich spektakulair over mijn uitgestrekte armen val len. Ik was gewoon op een faire manier uitge komen en nu lappen ze me zoiets. Maar het is gedaan met de brave Pfaff. Ik maak van mijn hart een steen en ga er van nu af aan keihard in. Wat een De Bree mag, mag ik ook. Ik ben het beu om steeds het slachtoffer te zijn van mijn sportiviteit.» Van Genechten moest even lachen bij de kor date woorden van zijn doelman, maar bevestig de tohc de versie van lAMOT 1 LAMP IV: Geen van heide teams wilde voor de andere plooien: deze faze uit de zenuwachtige en I bikkelharde S.C. Lokeren - Beveren, illustreert dat. (MD) Jean-Marie Pfaff, die er trouwens van overtuigd was dat Larsen zou toe geven dat hij zich had laten vallen. Die vrij na ïeve mening werd natuur lijk ontkracht door de Deen die bij hoog en bij laag volhield dat hij wel degelijk door de Beverse doelman ten val was ge bracht. Rudy Van Goethem ver- S.K. Sint-Niklaas - Diest 1-1 Enorme ontgoocheling als scheidsrechter Biron de wedstrijdtopper tegen Diest afblies. Stel je voor, je staat lange tijd met een krappe 1-0 aan de leiding, je speelt een zeer goede wedstrijd, maar in de laatste sekonden bezwijk je onder de druk van de tegenstander die via de rechter doelpaal nog kan scoren. Auteur van het doelpunt de fortuinlijke Beckers. S.K. Sint-Niklaas - Diest. opnieuw skoren. (pin) Dat is zowat het essen tiële van wat er zondag aan de Watermolendreef te beleven viel. Het hoeft dan ook geen betoog meer dat het muisstil was in de kleedkamer. Trainer Bulatovic stond het wenen nauwer dan het lachen, de spelers bekeken elkaar, zonder meer. Nadat Sportkring tijdens de midweekwedstrijd te gen Sint-Truiden een knappe 3-0 op de bordjes had gebracht - Zidane Djamel zorgde voor deze Hoewel Dawn- Veyt bewaakt werd door twee Diestetmrett kon hij toch wachtingen^^uiteraifrd heel gespannen voor het derde duel binnen het tijdsbestek van acht da gen. In tegenstelling tot Diest bleken de Klaasjes de wedstrijd van donderdag avond zeer goed ver teerd te hebben. Het ver lies van één punt voor Diest, werd trouwens met voorgaande goedgepraat ook al was de trainer zeer eerlijk toen hij be kende dat hij met zijn team door het oog van de naald gekropen was. Eigenlijk had Sportkring tijdens de eerste helft al heel wat verder moeten staan dan deze 1-0. Im mers, Zidane, Deraeve en Veyt tweemaal had den de kansen hun ge boden binnen de vier mi nuten niet kunnen benut ten. En dat was spijtig, want ze waren telkens het resultaat van schit terende kombinaties van de thuisploeg. Jan Smet, Sportkring Sint-Niklaas trad tegen Diest aan met hetzelfde elftal dat enkele dagen tevoren nog Sint- Truiden met fikse 3-0 cijfers ervan langs had ge geven. Dat betekende dat Hans Van Someren en Mare Nijs nog niet aantraden. Jantje Smet vervangt eerstgenoemde en doet dat smetteloos, terwijl Danny Bonne (Uefa-internatio- naal) de plaats van Mare Nijs inneemt als laatste man en libero. Ook hij doet het op die plaats merkwaardig genoeg zeer goed. Bonne is immers een typische middenvelder maar bewijst nu dat de moeilijke libero-plaats ook voor hem geen enkel geheim kent. Willock bleef zijn plaats in het middenrif behou den en Weyenberg blijft eveneens in het team, dat ten nadele van Toon Pfaff. Diest koos bewust voor een eerste helft tegen een krachtige wind in. Het zou er de vruchten van plukken na de repri se, ook al gebeurde dat slechts in de laatste se konden. Sportkring speelde heel goed, daar was iedereen het over eens, maar het liet in de tweede helft toch al te veel de tegen stander komen. Zo blijf je in de verdrukking, zo riskeer je een tegen doelpunt. Een taktiek die al dikwijls misgelopen is en daarvan werd zondag het zoveelste bewijs ge leverd. Wij hadden liever gezien dat er minimum twee spitsen vooraan bleven, automatisch moe ten er dan twee van de tegenpartij aan het lijf gaan plakken. Welnu, regelmatig zagen we de laatste speler bij Diest niet minder dan 20 meter over de middenlijn En dan kan het fout lopen... Sportkring liet dus een punt liggen tegen een ploeg die men beslist achter zich zal moeten houden om de eindronde mee te spelen. Immers, Cerkel Brugge wordt meer dan waarschijnlijk algemeen kampioen, maar ook 2de periode kampioen. Een vierde plaats voor Sportkring is dan voldoende om de nakompetitie mee te spe len. Dat is Sportkrings enige alternatief gewor den. Ondertussen is het dus afwachten. Sportkring speelt nu een belangrijk seizoen. De lezer moet weten dat er nog een en ander te ge beuren staat. Wij denken bijvoorbeeld aan de spe- lerskontrakten die binnen enkele maanden een einde nemen. En die zijn heel groot in aantal. Achteraf bekeken heeft het bestuur van Sport kring wellicht een fout gemaakt vorig jaar kon trakten af te sluiten voor één jaar. Om voorzichtig heidsredenen, dat wel. Maar het seizoen werd een sukses met als ge volg dat men nu ernstig zal moeten uitkijken of men verliest een paar pionnen. Op uitzondering van Weyenberg en de Algerijn Djamel zitten de anderen op het einde van dit seizoen zonder kontrakt. Er is heel veel belang stelling voor Danny Veyt, de huidige topscorer van Sportkring. De optie van Toon Pfaff zou niet ge licht worden... (voorwaar delijke wijze). Aan Jan Smet zal men een zeer goede eerste doelman hebben, dus de optie van Hans Van Someren De Brit Wilcock presteert nu goed, maar bekeken over het globale seizoen was hij zwak. Wel vol hardend, maar te weinig technieker. Ook Ivo Wou ters speelde zeer wissel vallig. Op de verdediging geen enkele opmerking. Blijft dan nog Werner Deraeve, zondag beslist in mindere doen, maar toch ook een keurig sei zoen achter de rug. Maar als die de kans krijgt, is hij weg. Het zou dus best kunnen dat de geel-blauwen aan het einde van dit slaagde seizoen gehal veerd worden tenzij men in bestuurskringen aan de wensen van de spe lers zou willen voldoen. Want het hoeft geen be toog dat zij hun eisen zullen stellen. Zodat, net als ieder jaar, de problemen weer groot zullen zijn, dèèr aan de Watermolendreef... André Govaert. invaller voor Hans Van Someren, deed eveneens zijn duit in het zakje. Zowel Beckers en Van Haeren hield hij keurig van de bal. De tweede helft was 12 minuten oud toen Werner Deraeve, op pass van Beirinckx door- kopte tot bij Veyt. Danny talmde deze maal niet en zette Coomans op het verkeerde been. Met nog een halfuur te spelen pakte Diest nu heel wat sterker uit. Sportkring speelde zo waar in de verdrukking, ook al waren er nog heel goede momenten. Toen iedereen zich ging ver heugen op de volle winst slaagden de mannen van de Warande er nog in een tegendoelpunt aan te tekenen. Tussen een bos van benen voor het Sint-Niklase doel, keilde Beckers op de paal. De bal liep traag over de doellijn. Smet stond er aan de andere doelpaal verslagen bij. Gelukkig voor de geel- blauwen verloren hun rechtstreekse tegenstan ders, op uitzondering van Hasselt, de runner-up, en Cerkel Brugge, dat op nieuw geen steek liet vallen. Sportkring trekt zondag naar Racing Mechelen, werkte het allemaal erg rustig «Ik bert de enige verdediger van mijn ploeg die geen geel kreeg en dat met een tegenstander als Luban ski», konkludeerde hij. In het begin had ik wel moeite om vat te krijgen op de klasrijke Pool. Wat een routine heeft die man Hij schermt de bal perfekt af, draait steeds van zijn belager weg en het is trekken en duwen om hem tegen te houden. Na een tijdje had ik hem echter door en ging het heel wat beter. Wat me vooral plezier doet is het feit dat ik geen enkele moeite had om het toch wel strakke tempo te vol gen. Het was mijn vierde wedstrijd dit seizoen en ik voelde me volkomen in 't geheel geintegreerd. Wie weet beleef ik woensdag mijn Europees debuut, hoewel ik hoop dat Freddy speelklaar komt. Ik ben in ieder ge val tenvolle gemotiveerd ook al gaat het tegen een kei als Krankl. En wat de toekomst van Be veren betreft... ik zie eer lijk gezegd de T van Titel al voor me». Bob Stevens en Jean Janssens motiveerden al lebei de speelwijze van geel-blauw. Volgens de Beverse aanvallers ging het niet meer op om nog eens de show te verzor gen en het deksel op de neus te krijgen. Tegen een hyper gemotiveerde buur (de specialiteit van NG I ,.;as u Braems wist Jean) riwart i men voorzichtig eijj aan wachtend optredenilde de zo mogelijk met uitvallen toe te sli «Zo spelen we to<T het hele seizoen opf plaatsing en met sii_ overigens. Ook nu ff het aanvankelijk en] der die strafschop L Lokeren wellicht nis ruggekomen», aldusfcmen Stevens. fct ech Robert Goethals wafer d.1 voorzichtig in zijn r" wl mentaren, waarschijJJ;"^ geïnspireerd door da^^ re ervaringen van Ltell week eerder. Toch j het al snel duidelijw hij allerminst gea was met de eenzij] leiding van scheidsrj ter Van Langenhovej eerst twee Lokerse L slagen zonder ea sanktie liet en dan I gaf voor een eerder te overtreding van Genechten. Ook von Lokeren veel te spelen, zodat zijn in het straatgevecht meegesleurd. Ook Rik Pauwels I het intimidatie - v< van de thuisploeg, lijkheidshalve moetei daar wel aan toevot dat zowel Jaspers Van Genechten aan rode kaart zijn ontsi bij twee fasen van ref recht anti-voetbal. Zo] je dat de balans uit| delijk toch in evenw komt, zij het ten ki van heel wat negatie! waar het moet winnen wil het zijn kansen op de eindronde gaaf houden. De ploegen S.K. Sint-Niklaas Smet, Verstraeten, Bon ne, Van Haevere, Bei rinckx, Deraeve, Wilcock, Weyenberg, Wouters, Zi dane en Veyt. F.C. Diest Coomans. Van den Berg, Van den Dungen, Van de Wijngaerden, Dilissen, Cattie, Grieten, Becl Keynen, Van Haeren^/./c Voordeckers. Doelpunten 57' Veyt 1-0. 89' Beckers 1-1. Kaarten Geel voor Dilissen Van den Dungen, fo resp. op Weyenbera Wilcock. Toeschouwers3.C Scheidsrechter de heer Biron. De Algerijn Zidane Djamel: opuit S.K. Sint-Wiklaa:

De Voorpost | 1979 | | pagina 24