Het exploot van Racing Wetteren Topduel Meldert - Boonwijk onbeslist verrassend maar verdiend MOEILIJKER DAN DE EINDCIJFERS LATEN VERMOEDEN Olympia Rupelmonde is blij met zijn installaties, maar... Voetbal Kijk op 4B Provinciale 2b - ró 4.ia/y - ue voorpost S.K. Aalst - E. Nieuwerkerken 3-0 Afgaande op de taal van de cijfers zou men kunnen vermoe den dat S.K. Aalst aan Eendracht Nieuwerkerken een gemak kelijk hapje had. Niets is echter minder waar. S.K. moest op de tenen om uiteindelijk de twee punten van goudwaarde te verwerven. Zeggen we al direkt dat de prestatie van Oranje Groen niet aanleunde tegen deze de week voordien opge bracht bij leider S.K. Geraardsbergen. Er was inderdaad een schrille tegenstelling. Misschien kwam S.K. Aalst te openingspunt. Wat trouwens vroeg in de wedstrijd aan het met zich bracht dat men met al te veel zelfvertrouwen de wed strijd aanpakte Daarbij was de tegenstander heus niet aange slagen door deze vroege ach terstand. Het openingspunt had echter verhinderd kunnen wor den. In de 3e minuut gaf de Eendracht verdediging zo maar een hoekschop weg. En de bal werd keurig voor doel gebracht door Michiels en Zouai veerde boven iedereen uit en knikte binnen. Eendracht veroverde Het is met nog vijf speeldagen voor de boeg, lang niet uitgemaakt wie met Eendracht Nieuwerkerken de bui teling zal maken. Immers nog liefst zeven klubs wor stelen hardnekkig met het degradatiespook. Op de jongste voetbaldag liepen de meesten onder hen geen averij op. Anderdeels is het ook zo dat S.K. Geraards bergen, dat men een paar weken geleden buiten schot waande, nog slechts vijf punten boni telt op V.W. Hamme dat zich voor de tweede plaats heeft losge haakt. Men zou wel eens van een verrassende wending in het titeldebat kunnen gewagen. S.K. Aalst - Nieuwerkerken: 3-0. Gux Renneboog schiet nummer drie tegen de touwen. - - m mm.onmiddellijk het middenveld. S.K. Aalst - Nieuwerkerken: 3-0. Een felle tussenkomst van Van Cauteren voor de Eendrachtaan- En drong S.K. op zijn speelhelft voller Steenhout,eru9 ln een tijdspanne van tien minuten dwongen Paul - Janssens en zijn ploegmaats een half dozijn hoekschoppen af Ook kwam men dichter bij de gelijkmaker Na een goede be weging bracht Steenhout de bal netjes in de loop van zijn train er Deze mikte precies doch dank zij een uitzonderlijke re- fleks kon doelman Meersman de bal met de voet in hoek schop doen afwijken Na een fel bezoekend kwartiertje kreeg Aalst dan toch opnieuw een voet in de match. En Frankie Vermoesen moest meermaals op de proppen Hij moest een verraderlijk balletje van Mi chiels in hoekschop verwerken en ook nog een paar kopballen van Zouai neutralizeren. Het bleef bij deze 1-0 tot bij de rust Het vierde en vijfde kwartier was voor de bezoekers, waar S.K. Aalst - Nieuwerkerken 3-0. Guy Retmeboog wordt een voetje gelicht, (el) men eerder een Aalsters offen sief had verwacht. S.K. Moest vasthouden aan zijn 4-4-2 speelwijze en kwam zeer moei lijk uit de omknelling los. Toch liep het geen averij op, omdat laatste man Reyniers zeer waakzaam was en meerdere akties in de kiem smoorde Aalst kon dan een paar niet on gevaarlijke counters plaatsen, maar de schoten van respek- tievelijkZouai en Bieseman wa ren niet krachtig genoeg om Vermoesen te kloppen Een kwartier voor het inrukken ver ving S.K. dan Bieseman door Mare Renneboog En na amper een paar minuten schonk deze Aalst de zekerheid. Het was een draaibal die de Eendracht doelman volkomen verraste Luttele minuten later legde Guy Renneboog dan de eindcijfers vast Zeker geen grote wed strijd waarin het gebrek aan af werking Eendracht parten speelde. J.V.H. Het is inderdaad zo dat S.K. Geraardsbergen uit zijn jongste twee thuiswedstrij den slechts een puntje ver wierf. En wat nog meer tot nadenken stemt, tiet scoorde slechts eenmaal. Het verloor van S.K. Aalst en kwam dan tegen Olsa Brakel niet verder dan tot een scoorloos onbeslist. Kan men dit een teken aan de wand noemen? Dat Vi gor Wuitens inmiddels niets onverlet laat om aansluiting met de koploper te krijgen werd vorige zondag te Boe- lare overduidelijk. Boelare werd immers «zonder par don» ingeblikt. Hamme kwam dan ook een stap dichterbij de lijstaanvoerder en ziet steeds een lichtje pinkelen. Vigor Wuitens die men de ploeg van het ogen blik kan noemen zal dan over veertien dagen gele genheid worden geboden zijn achterstand tot drie eenheden te herleiden. Het moet dan in de «clinch» met S.K. Geraardsbergen en men mag stellen dat dit de wedstnjd van de waarheid wordt. Het zal er voor de S.K trainer op aan komen voor deze wedstrijd zijn spe lers sterk te motiveren. Bij Eendracht Nieuwerkerken ziet men het na de neder laag die men vorige zondag in het burenderby met S.K. Aalst opliep niet meer zitten. Men was er zich van bewust dat dit werkelijk de wedstrijd van de laatste kans gold. Het is nochtans zo dat Eendracht zich geen weer loze prooi toonde maar zijn huid zeer duur heeft ver kocht. Voor het exploot van de speeldag zorgde Racing Wetteren, dat liefst vijf no ten in de Brakelsé korf leg de. Racing heeft er werkelijk alles uitgeperst om twee punten van goudwaarde binnen te rijven. Het was eens te meer Van Caene- ghem die Wetteren op het zegepad zette. Toch was men er bij Racing na de eerste speelhelft nog niet gerust in. Wel had men de leiding op het scorebord. Maar die 1-0 stand vormde naar men meende toch geen waarborg voor de ovenwinning. «Want te Hamme zijn we immers van een kale reis teruggekeerd. Daar hadden we na vijfen veertig minuten ihsgelijks een doelpunt boni. Maar in de tweede periode gingen we de boot in. Vandaar dat we in de tweede speelhelft, het negatieve resultaat van Hamme indachtig, voorzich tig speelden, en trachten de tegenaanval te lanceren. En natuurlijk ook zo spoedig mogelijk uit een van die te genstoten onze voorsprong te verdubbelen. Het lukte ons En eens dat het tweede doelpunt in de Brakelse muit stak waren er voor ons niet zo heel veel problemen meer. Onze tegenstander blies dan stoom af en met nog een markante neder laag als gevolg». Aldus de Racing trainer Romain Van Stichel die vooral enorme inzet en de wijding van zijn elftal loof Gandasparta zette een langrijke stap in de richting door van Lok£ S.V. te winnen. De GeiT naars puurden trouwenf hun vijf laatste wedstrijd" het maksimum van de ppe ten. En hun overwinnincjam gen Lokerse kon one s geen enkel beding worj, aangevochten. St. Den* leeuw haalde een punt bij Kemzeke. En hiervo* inzonderheid zijn doelrtfze/re Trogh aansprakejacrif, Standaard had de niet jvvakk ringe handikap van deig. jw wezigheid van Geldhof» Maesschalck te dragen. I lukkig deed de jonge in| Ier Lievens het voortreffel Om zijn knappe prest»* nog meer glans bij te zeffen i stopte de Standaard do Dui man, die wel tot de van de reeks behoort, strafschop. Staf Blancl had de opstelling van Denderleeuw moeten zien door de afwezigl van Van Coppenolle en leysen respektievelijk gens blessure en ziel :en i een rzekt men op g fc •e/fs gei Anderdeels werd Van \ustig ven vervangen door der Eist. En die doelnf hee, deed het uitstekend. Tfero a slotte moest Lebbeke, in voortreffelijke partij de <J men leggen. Een spanm nummer voor een belal rijke inzet werd te Lovenj gem opgevoerd. Ronse, net als de ploeg nog onder dreigj een puntje meepikte. J.\ Onlangs werd de laatste hand gelegd aan de nieuwe Zoals voorzitter De Vos het installatie van FC Olympia Rupelmonde. Het gaat hier uitdrukte in zijn openings om modern ingerichte kleedkamers en douchecellen toespraak, is sport een kul- voor twee ploegen en de scheidsrechter en vooral om tuurvorm geworden, waar een ruime en gezellig ingerichte kantine. van de betekenis niet meer Deze nieuwe akkomodatie werd plechtig ingehuldigd weg te denken is uit onze in het bijzijn van provincieraadslid Armand Felix, bur- maatschappij De grote gemeester Verberckmoes, schepenen Buytaert, De klubs hebben van deze Cleen en Brijs, verscheidene Rupeimondse gemeen- sport een kommerciële be teraadsleden, oud-burgemeester Depuydt, een afge- zigheid gemaakt, die steeds vaardigde van de Belgische Voetbalbond, en natuur- hogere eisen stelt op het lijk bestuur en spelers van FC Olympia. gebied van infra-struktuur, Bij de opening van de nieuwe kantine van F.C. Olvmpia Rupelmonde fysische en medische bege leiding. De kleine klubs zijn wel verplicht deze evolutie enigszins te volgen. In 1970 kreeg FC Olympia zijn eerste subsidies van het gemeentebestuur van het toen nog zelfstandige Ru pelmonde. Datzelfde be stuur hielp de voetbalklub nog verder, toen het het ter rein aankocht waarop FC Olympia steeds zijn thuis- matchen speelde Dit ter rein wordt trouwens al vijftig jaar voor voetbal gebruikt. Meteen kon FC Olympia ook de bouw van een aan gepaste infrastruktuur ovenwegen. In augustus 1977 werd een bouwvergunning afgele verd en toog men entoe- siast aan het werk voor de bouw van de nieuwe kanti ne. Na enkele maanden van hard werk was het elan van de eerste maanden echter verdwenen en kwamen er moeilijkheden in de levering van de materialen. Boven dien werden de oorspronke lijke plannen gewijzigd. Wat begonnen was als een een voudig kantientje, werd nu opgevat als een volwaardig gebouw En daarvoor moesten na tuurlijk nieuwe subsidies gestemd worden. Dat bracht mee dat het nieuwe gemeentebestuur minder en minder geestdriftig werd over het gehele opzet Onder leiding van enkele vaklui werden de lokalen toch in orde gebracht met materialen van de ge meente en de werkkracht van een twintigtal vrijwilli gers. Rupelmonde hoopt echter nog altijd dat deze verwe zenlijking niet de laatste zal zijn, wanneer Bazel en Kruibeke hun sportcomplex zullen hebben Onze jeugd heeft dringend behoefte aan speel- en oefenpleinen, aldus de h. De Vos en des noods moet daarvoor ontei gend worden. Belangrijk probleem hierbij is echter dat in het druk bevolkte Ru pelmonde weinig ruimte meer over is en dat het ge westplan het grondgebruik voor de eerstvolgende tien jaar heeft vastgelegd Van de plannen van FC Olympia zal dus waarschijnlijk niet veel in huis komen De ondertoon van ontevre denheid, die in de toespraak van de heer De Vos al enigszins naar boven kwam, werd meer dan dui delijk vertolkt door secreta ris Walter Felix. Hij stipte aan dat FC Olympia zes ploegen heeft, waarvan vier jeugdploegen en dat de club dus ook aan jeugdopleiding doet. Dit vraagt uiteraard veel inspanning en geld, en het is juist daar dat het schoentje nijpt De Belgi sche voetbalbond heeft een deficiet en dat zal vooral af gewenteld worden op de kleine clubs. Bovendien zijn de gemeentelijke subsidies (23,000 frank dit jaar) on toereikend en heeft het schepencollege nog voor een onprettige verrassing gezorgd door een huurgeld te vragen voor het uitbaten van de kantine Dit bedrag was eerst op 7000 frank per maand vastgesteld, maar is nu gereduceerd tot 4.000 frank per maand. Het ge meentebestuur vindt het echter logisch dat zij ook zeggenschap heeft over in stallaties waar zij meer dan twee miljoen subsidies heeft ingepompt. De heer Felix luidde echter de alarmklok en vroeg drin gende maatregelen voor de precaire financiële situatie de verdere werking van de kleine klubs onmogelijk maakt. In zijn toespraak drukte burgemeester Verberck moes er op dat een sport- klub ook eigen initiatief moet nemen en niet alle heil moet verwachten van de overheid. Bovendien is de fusie er niet geweest om alles bij het oude te laten. De inwoners van Rupelmonde kunnen immers mee gebruik maken van de sportcomplexen die in Bazel en Kruibeke tot stand komen. Als slot van de namiddag was een voetbalwedstrijd gepland tussen de minie men van Rupelmonde, on bedreigd kampioen in hun reeks, en deze van SC Lo keren. Omdat deze laatste echter forfait gaven moes ten de pre-miniemen van Olympia hun oudere kame raadjes partij geven. ook reu irada rgerr Ba lich; genoeg om te winnen He ve was een vrij merkwaar panr doelpunt gescoord uit e eerder moeilijke hoek. V ongeveer bij de hoekscht vlag waagde Verboven i kans en tot eenieders r geringe verbazing viel bal tegen het net Met halfi 0-1 kreeg men echter eien rechtvaardige eindstai j v Want over de ganse w( strijdduur beschouwd w Opdorp niet alleen de kombinerende maar c meer gevaarlijke plot Wilskracht was vrijwel mondig in de aanval. En cijferverhouding had ze wel iets hoger kunnen I gen rekening houdend a de kansen die een energi spelende bezoeken i ploeg zich kon scheppt f Bij de rust was het reeks b keken. Want ook in K tweede periode was Wil kracht weinig gevaarl Een positief punt dat Gij; gem aan deze partij ov< hield was de prestatie v de jongeren Ignace Ke meulen en Cautaert die titularissen De Winne Meerschaut vervingen. Mi zocht zeker naar geen v« zachtende omstandig! den bij Wilskracht. Mi vond de uitslag normal «Eigenlijk dacht men Wilskracht al een beetje a einde seizoen», zegde b< stuurslid Vereecken. In de vierde provinciale reeks G waren alle ogen ge richt op het duel O. Burst-S.K. Herdersem. En zeggen we al onmiddellijk dat de overwinning van de leider aan een zijden draad heeft gebengeld. Het was immers slechts luttele minuten voor tijd dat Olympia zegeze- ker werd. Voordien had Herdersem niet alleen voor een doeltreffende afweer gezorgd maar bovenop een paar keer gevaarlijk uitgehaald. Inzonderheid in de eerste periode, die met een billijke 1-1 stand werd af gesloten, kon Burst moeilijk zijn wil opdringen. F.C. Westrem. Ook de draw die Smetlede bij Edixvelde voor mekaar trapte lag ze ker niet in de lijn van de ver wachtingen. Edixvelde kon sprekende wedstrijd E. Meldert-Boonwijk. Die de gem brandde op een eerder laag pitje. En men kon be- nummers een en twee van slist vrede nemen met de de rangtabel tegenover me kaar bracht. Het kwam er dubbele nul als eindscore. «Het was een wedstrijd niet beschikken over De vooral dan voor Eendracht waaraan een einde seizoen Het werd zelfs op achter stand gezet toen trainer speler Luc Van Bockstael een vrijschop tot een fraai doelpunt omboog. Het was insgelijks uit een stilstaande faze dat de thuisploeg een de gelijkmaker kwam langs Bourgeois. In de tweede pe riode hebben de beide ploegen zich sterk beijverd om de winning goal te sco ren. Herdersem kreeg hier toe de eerste reeële kans. verzoend kwam Burst nog aan de volle inzet. Leider S.K. Welle kreeg het niet te breed met F.C. Oordegem dat voor een zeer taai ver weer zorgde en dan ook slechts met een doelpunt verschil bezweek. Al goed Troyer, terwijl de wederop- tredende Eloot nog niet op volle toerental draaide Het was Smetlede die aan de leiding kwam. Doch dit doelpunt werd al spoedig genivelleerd door Arijs. In de tweede periode was het dan de beurt aan Edixvelde om voorsprong te nemen langs Ganzeman doch am per een minuut later zette Smetlede de eindcijfers op op aan niet te verliezen van zijn belangrijkste opponent, En het is in deze betrachting dan ook geslaagd Het is evenwel zo dat Eendracht ontegensprekelijk de beste gelegenheid kreeg om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Maar het benutte deze niet Al met al kreeg men dus een status quo in de piek van de klassering. En de tijd zal wel in het dat de Welle aanval in een het bord. Bavegem liet op voordeel van de huidige lei- goede dag bleek en de kan sen flink benutte. Er werd in deze reeks op de recente speeldag ook meer dan een verrassend rezultaat geno- eigen bodem een puntje glippen in de wedstrijd met Serskamp. En bij Helder der spreken Deze zou al opvallend moeten falen om met nog vier wedstrijden Doch Bracke liet deze aan teerd. En niet in het minst de elfmeterstip liggen. En het gelijkspel dat Eronde- wanneer eenieder zich gem op eigen bodem moest reeds met het gelijkspel had toestaan aan hekkensluiter gem had men zeker beter voor de boeg vijf punten verwacht dan een onbeslist boni prijs te geven. Voor in de thuiswedstrijd met Massemen. In de vierde provinciale reeks H was de meest tot de verbeelding Eendracht wordt het zeker een spoedige terugkeer naar de derde provinciale. Opstal - S.K. Erembode- geurtje kleefde, en waarin weinig prangende momen ten vielen en uiteraard ook weinig doelkansen De bes te kreeg Opstal nog, maar afwerken is niet ons sterk ste wapen», zegde ons de Opstal verdediger Van den Troost. Moorsel had niet de minste moeite om rode lan taarn Lebbeke de das om te strikken. Het werd een een- richtingswedstrijd waarin het verlies van Lebbeke nog binnen de perken werd ge houden door zijn knap spe lende doelman Temmer man (2), Van Biesen, Cor nells Asselman en Vermei- ren scoorden voor Schroe- vers. J.V.H. Gijzegent-Opdorp O-I Opdorp won verrassend. Gijzegem - Opdorp 0-1 Een van de niet verwachte winning van R.S. Opdorp uitslagen in de vierde pro- Wilskracht Gijzegem. vinciale reeks was de over- bezoekers hadden aan treffer van Luc Verbov lijn d linut* chts i Hej ers, i ha< tot v

De Voorpost | 1979 | | pagina 26