Streefdoel bereikt En toch bleef Haasdonk reageren Doelman Herremans houdt Sparta overeind Kijk op 3e Provinciale C Voetbal Provinciaal voetbal Kijk op 3e Provinciale "Nixon was een schurk. Carter lijkt me eerlijk" Panorama Nieuw en bij de tijd. trainer Moorsel - Terjoden 1-0 issiviteit en inzet waren lenmerken van Wils- it Moorsel,-dat tot voor •edstrijd met Terjoden niet zo heel zeker was het behoud. Die strijd igheid van trainer spe- •ere Michiels en zijn maats is tenslotte lo- geweest. Het derby ier werd met het klein- irschil, maar dan toch Hend gewonnen. Het voor de thuisploeg gemakkelijke wed- vooral omdat er uiter- .il heel wat op het spel °d en men dan ook on een felle druk speelde, idaar dat men aanvan- v|k moeilijk tot een vold- kwnn aanval kwam. Na- and zouden dan toch r vloeiende bewegin- tot stand komen. En het uit een van deze dat de aantal werkelijk bruikbare knj«e talentrijke Van Dries- score kansen die aan beide het enige doelpunt van zijden vielen, kon men tus- partij lukte, waaraan sen het resultaat geen speld punten van goud- krijgen. Terjoden kon zel- jrde verbonden waren, den werkelijk dreigen "0< jitslag is in genendele Trainer Albert Michiels was handhaven. En ik meen dat a eidend want gelet op de van mening dat zijn ploeg we dit zondag hebben ver ontwikkeling en het een goede wedstrijd had wezenlijkt. De ploeg, die nog in volle uitbouw is, de Wilskracht Moorsel - Terjoden 1-0. Moorsel komt op een veiliger plaats. «Daarbij hebben we ons streefdoel vorige zondag bereikt. Het was in derdaad zo dat onze be trachting bij het begin van 5 kompetitie was ons te K do ■lutfoor KV Ertvelde is de titel binnen... t 2 uc KJ'en KV Ertvelde zijn op papier althans ge- je, takkelijke thuiswedstrijd tegen rode lantaarn Zelzate am (ge vierend besloot en de twee «achtervolgers» Krui- 3ke en Stekene tenminste één punt verspeelden kon 5t bestuur van de vooralsnog ongeslagen leider de n9 lampagne uit de koelkast halen en definitief begin- !rm sn met de organisatie van de kampioenenviering. De *ll%ee noodzakelijke voorwaarden kregen zondag, op :st< jf speeldagen van het einde, hun vervulling; zodat de elij oeg van speler-trainer Antheunis zich als eerste ver- aai igenwoordiger van de Oostvlaamse lagere klassen, ul< ficieel tot kampioen kroonde V Ertvelde is zondag anders niet zonder moeite aan - s nodige overwinning geraakt. Na een vrij evenwich- 6 je eerste helft, waarin hekkesluiter SLV Zelzate een v( veetal mooie doelkansen onbenut liet, kon de over- rd< ens fel gehandikapte thuisploeg stilaan maar zeker s| i bovenhand nemen. Toch moest tot tien minuten nor »r tijd op het verlossende doelpunt worden gewacht. Lint ^n vrijschop van Van Waes belandde rechtstreeks in t L »l. Helemaal op het einde kwam er dan nog een 1 eede treffer. Nadat Persoons Hautekeete foutief ad gestuit in de fatale zone kende de scheidsrechter ïn strafschop toe. Hautekeete himself liet de kans 3nt et onbenut om zijn (aanzienlijk) doelpuntenaantal 5 9 )g met een eenheid aan te dikken, k ok voor het voorlaatst gerangschikte Haasdonk viel niets te rapen. Erger nog, voor eigen supporters eeg men een zware 1-7 pil te slikken. Een score die ichtans een onjuiste weergave is van het vertoonde iel De thuisploeg verdiende beslist beter. Vooral tiens de tweede helft speelde Red Star meer dan ihoorlijk mee. Met een vertimmerde opstelling onde het zich heel wat ondernemender en gevaarlij- ar. De verdediging van Excelsior werd flink op de I oef gesteld. De lokale aanvallers lukten echter echts één enkel doelpunt. Daarvoor zorgde invaller )eelen. lechte dag voor Zelzate en Haasdonk, doch kostbare intenwinst voor de andere bedreigden Bazel, Klinge i Kallo. Bij de rust van zijn duel met Oost-Eeklo telde >zel een duidelijke 3-0 voorsprong Het gevolg van m schitterende eerste helft waarin Boeynants, Oos- rtinck en De Wolf voor de kostbare treffers hadden (zorgd. Tijdens de beslissende vijfenveertig minuten het publiek een totaal ander spelbeeld te zien. f Oost-Eeklo de toon aan. Na het uur werd de ezoekende druk erg groot. Doelpunten konden echt g et uitblijven. Ze kwamen er ook. Hun aantal bleef, :j ïlukkig voor het verdienstelijke Eendracht, tot twee (perkt! ling Inge haalde tegen Hoogeinde nóg een beter resul- lat De 3-0 ruststand bleef tot enkele minuten voor het atste fluitsignaal op het bord. Pas toen lukte oppor- I nist Verlackt het eerreddende doelpunt, zoals dat eetIn de wedstrijd tussen Kallo en Assenede viel de eslissing helemaal op het einde. Met de hulp van een plot (zoekende verdediger legde Heirman in extremis (n toch wel verdiende thuisoverwinning vast. Met intig punten staat Kallo nu net voor Kieldrecht ge- ngschikt. Het vorig jaar uit tweede provinciale gede- p' adeerde SK leed op eigen vertrouwd terrein een 3-5 ft f derlaag. De thuisploeg keek alras tegen een 0-3 di and aan Thierens en Van Gasse brachten hun ploeg zo al tot 2-3 terug; doch een vierde treffer van St.- ze|l ruis-Winkel deed de rood-witten definitief de das err caf echts twee van de acht gespeelde wedstrijden ein- Jden onbeslist. Toeval of niet, maar het waren pre- IC Hm urn n i i l/ri nknl/n n B3' is die krachtmetingen waarbij Kruibeke en Stekene trokken waren. Melsele en Stekene zorgden voor 'ai n boeiende en aangename tweestrijd. Na de eerste Mi fenveertig minuten leidde Svelta met 1-0, dank zij mil (n goal van Van Royen Dezelfde speler maakte er m) I ind het uur 2-0 van. Stekene vocht echter moedig mjf tug en in vijf minuten tijd maakte het zijn achterstand >ed Daarna kwamen de bezoekers zelfs nog dicht bij (winninggoal. toibêke geraakte in zijn konfrontatie met Waas- i unster niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Dit zeker M et onbillijk resultaat werd grotendeels bepaald door Vai >t schitterende plukwerk van de Waasmunsterse D eperHerremans. In de slotfase, toen Jong Vlaande- Fr duidelijk op zoek was naar een tweede doelpunt, Jt,e aliseerde hij twee prachtreddingen. Hij stopte een 'afschop van Mare De Witte en hield een zeer goed De (plaatst schot van Van Vaerenbergh uit de winkel- laak Zoworihijnog maar eens een punt voor het elftal voorzitter Van Boxlaer! 2 01 MWS meeste spelers zijn nog jong, biedt echter een wis sel op de toekomst. En ik maak met sterk dat we vol gend seizoen met enige versterking vooral dan in de trainer-speler aanval, scherven kunnen chiels. maken. We hebben alles zins het materieel, maar bij stoot, werd te veel gefaald. Anderdeels mochten vorige zondag naast Van Driessche ook Van Goethem en Goossens die een sleutelpositie bezet ten op een zeer goede pres tatie terugblikken. Ik ben dik tevreden met het behaalde resultaat. Ten aanzien van onze jongste tegenstander moet ik zeggen dat ik deze toch sterker waande. Mis schien was Terjoden in een minder goede dag». Aldus Berre Mi- J.V.H. Oudegem diept kloof nog uit Er kan Oudegem nog weinig gebeuren; de filozofen kwamen in Greenbergen met de hakken over de sloot. Volle winst dus. Belangrijker voor de leerlingen van trainer Rooms, waren de slippertjes van Eendracht Sint-Gillis en Terjoden. De blauwhemden werden door Wieze een puntje ontfutseld en de oranjen lieten het afweten op het terrein van Wilskracht Moorsel. Oudegem kreeg het in Grembergen niet onder de maat. Groenwit liet zich allesbehalve in de hoek zetten- en de «Hagemse» keeper Van Kerckhove kreeg meer werk dan hem lief was. Opportunist Danijs zette het signaal op veilig voor de kandidaat-kampioenen; hij nam gevat een voorzet van de doorgewinterde Eddy Everaert over. Dat goalie volstond voor een krappe doch belangrijke zege. Oudegem heeft een paastrip naar Bambrugge voor de boeg. Teoretisch heeft de rode lantaarn geen glimp van een kans tegen de autoritaire en dit seizoen nog niet geklopte leider Tijdens de acht afgelopen zonda gen verloor Bambrugge evenmin Zodat het geen walk-over wordt. Wint «Hagem» deze inhaalmatch dan telt het, op vijf zondagen voor de finish, een voor sprong van tien punten op Terjoden, de nummer twee. Aan een dóódsimpel drawke hebben de Oudegem- naars dan genoeg om de titel te vieren en aan volgend seizoen te denken. Het is zo goed als bekeken. Althans wat de «kop» betreft. Terjoden en Eendracht Sint-Gillis blijven intus sen mekaar in het haar zitten en lonken allebei naar de tweede plaats, die met de precaire situatie van RacinQ Gent in Bevordering als achtergrond, bitter weinig pers- pektieven biedt. Al weet je nooit hoe een koe een naas vangt. Wilskracht Moorsel nam het thuis tegen de Erembo- degemse wijkploeg op. Het is geen topper geworden. De paarsjes bleken het meest gemotiveerd: ze hadden trouwens de puntjes broodnodig om het trosje degra datiekandidaten te kunnen ontvluchten. Na een half uur scoorde Van Driessche voor Moorsel. Het was de beloning voor wilskrachtig voetballen. Na de koffie was het vet van de soep: Moorsel nam nog erg weinig risiko's en Terjoden bleek niet bereid of was onbe kwaam een vuist te maken. Eendracht Sint-Gillis had aan Wieze geen doorde weeks klantje. Voor de brouwers heeft het er nochtans al erg vroeg in de wedstrijd benard uitgezien: na tien minuutjes moesten ze tegen een 1-0 achterstand op kijken. Van Goethem bracht zijn team evenwel langszij en Franpois Merckx deed de rest: de schietgrage Wie- zenaar prikte de 1-2 score op het bord. Slechts in extremis redde Peelman met een tweede treffer de helft van de inzet voor Eendracht. Door dit knao resul taat hebben ae neotieten een stap naar de redding gezet Er kan nog alles gebeuren tijdens de laatste vijf matchen, doch Wieze kan nu ai hopen op een verlengd verblijf in «Derde». Achteraan komt er stilaan enige aftekening. Vooral de nederlaag van Sparta Appels tegen Kerksken zou vérstrekkende gevolgen kunnen veroorzaken. Eén week nadat roodwit door koploper Oudegem werd in geblikt, kwam een minder hoog gekwoteerde tegen stander op bezoek. Een tegenstander die evenmin pun^es moest te grabbel gooien. Sparta Appels voet balde als een stelletje dat gelaten de degradatie aan vaardt. Het scoorde twee keer, dat wel. Doch keeper Van de Moortel was eigenlijk de enige die op het peil van de «konkurrenten» akteerde en het is dankzij deze man dat Kerksken geen reuzescore bijeenkanjerde. Na de «paasbezinning» moet Appels er gedurende vijf zondagen nog eens keihard tegenaan gaan en in zijn niet geringe mogelijkheden geloven. Het zit er nog in, maar intussen is het toch vijf voor twaalf geworden. Voor Thor Meldert was het een gelukje dat Voorde slechts één puntje thuishield tegen rode lantaarn Bambrugge en dat Appels het liet afweten tegen Kerksken. Daardoor was de nederlaag te Meerbeke niet «dodelijk». Meldert had pech toen reeds na tien minuten een schot tegen het doelhout te pletter sloeg. Als die bal erin gaatr ziet de situatie er meteen prima uit. Een tiental minuten voor de pauze werd het 1-0, een doelpunt van Van der Smissen. Toen wisselspeler De Leenheer met een half uur voor de boeg een tweede keer scoorde voor de Ninovieters was het be keken. Meldert zweeft momenteel tussen staart en middenmoot. Eén ovenwinning kan het sein op groen zetten. Schellebelle blijft, met 24 punten op het aktief. voorlo pig buiten het bereik van de rechtstreeks bedreigden. Te Vlierzele zag het er op een bepaald moment goed uit na het gelijkstellend goaltje van Patrik Verheuen, maar opportunist Meuleman zette de paarsjes voor schut. Schellebelle prikte tijdens de afgelopen 25 zon dagen de bal 41 keer tegen het net van de «vijand». SOS inkasseerde echter evenveel doelpunten. De fensief staan de leerlingen van trainer Miel Smet, die tussen haakjes gezegd volgend seizoen zijn tenten in Vlierzele opslaat, dus niet sterk op hun pootjes. Aan die defensie dient dus, met het oog op volgend sei zoen, gedokterd. Anders zit er ook tijdens de komende «campagne» geen hoofdrol in voor de nochtans geta lenteerde Schellebellenaars. Hofstade en Erpe hielden aan een scoreloze drawn één punt over. Wilskracht kan experimenteren. Erpe, momenteel zesde met 26 punten, is zo goed als «safe» en heeft in dit kampioenschap niets meer te winnen of te verliezen. Derde Provinciale D Haasdonk Excelsior 1-7 Wat zegt u? Maakt Excelsior moeilijk doelpunten? Dat kan niet waar zijn. Een ploeg die in één wedstrijd ze venmaal scoort is toch geen onproduktief geheel. Zelfs al worden die doelpunten aangetekend tegen de voorlaatste uit de rangschikking. Op één na laatste, inderdaad, maar men kan hoegenaamd niet beweren dat de rood-gelen zich niet inspannen om hun weinig rooskleurige klassering te verbeteren. Helaas worden hun lovenswaardige inspanningen nogal eens ge dwarsboomd door een gebrek aan opportuniteit of on- kans. Deze klassieke voetbalkwa len van onderaan gerangs chikte elftallen hebben Ex celsior in het verleden trou wens ook al flink wat punten gekost. achterstand aan. Op de Vermits Haasdonk met man tweede minuut schoot Burm en macht ten aanval trok de nul van het bord en drie minuten later verdubbelde Conny Goossens de voor sprong. Nog voor het einde Ter zake nu. De bezoekers van het eerste kwartier liepen heel hard van stapel en na vijf minuten keek Red Star reeds tegen een 0-2 slaagde ook Broeckenburg er in de toch wel falende Eerst doelman De Breucker te verslaan. 0-3 was meteen ook de ruststand! Onmiddellijk na de hervat ting moest de zich hard we rende thuisploeg een vierde treffer inkasseren. Ditmaal zorgde Robbrecht voor de nodige afwerking. Zelfs die nieuwe opdoffer kon Haas donk er niet van weerhou den fel te reageren en op zoek te gaan naar een meer eerbare score. De voerde enkele wijzigingen door waardoor de ploeg vooral aanvallend meer stootkracht kreeg. De ver dediging van Excelsior kreeg het af en toe heel hard te verduren. Verder dan één tegendoelpunt van invaller Abeelen, na ongeveer vijftig minuten, geraakten de loka len evenwel niet. bleef er voor de bezoe kende aanvallers natuurlijk veel ruimte over voor de counter. Tot driemaal toe kende Excelsior sukses bij een snelle tegenaanval. Robbrecht, dan Goossens en Vereecken deden de bal over de fatale lijn belanden. Zij voltrokken het (te) zware vonnis voor de thuisploeg, die nu meer dan ooit in een gevaarlijke situatie is verzeild geraakt. MWS Chris Verbeeck kan ontzetten voor Burin. (DW) Kruibeke - Waasmunster 1-1 Bij de nummer twee, Krui- tweede helft slaagde beke. heeft Waasmunster Waasmunster erin zijn te- zijn twaalfde gelijkspel van genstander te domineren, het seizoen laten opteke- De inspanningen van de nen. De roodwitten zijn be- bezoekers resulteerden slist niet onverdiend aan dat rond het uur in een overver- 26ste punt geraakt. Ze diende gelijkmaker. Een speelden een voortreffelijke schot van Wouters sloeg te partij en bezorgden de thuis- pletter tegen het doelhout. ploeg bijwijlen heel wat De bal sprong terug het veld last. Tijdens het laatste in, waar Schalckens klaar- kwartier ontsnapten ze wel stond om in te koppen. De op het nippertje aan een poulains van trainer Pieters tweede goal Toen hield debleven zich verder onder- uitstekende doelman Her- scheiden, doch veel reëel remans hen echter over- doelgevaar stak er in hun Vaerenbergh maakte hij minuten een punt voor zijn met een schitterende save ploeg heeft gewonnen, onschadelijk. Niemand kan Zoals dat overigens nog ontkennen dat keeper Her- was gebeurd., remans in die beslissende MWS eind. Tot tweemaal toe ver hinderde hij een haast zeker gemaakt doelpunt In de beginfase nam Krui beke duidelijk het initiatief. Reeds na acht minuten opende het de score met een treffer van de gevaar lijkste lokale aanvaller Mare De Witte. Naarmate de wedstrijd vorderde konden de Spartanen zich meer en meer laten gelden. Vooral in het eerste gedeelte van de akties niet Desalniettemin bleef het oppassen gebla zen voor de Kruibeekse de fensie. Aan de overzijde kreeg de doelverdediger van Waas munster voldoende gele genheid om zijn grote moge lijkheden te tonen. Een door De Witte prachtig getrapte strafschop hield hij op meesterlijke wijze uit het doel. Ook een zeer goed schot van Van Svelta Melsele - Stekene 2-2. Fidel Castro: Pro forma valt Castro nog wel eens uit tegen zijn grote buur. Maar het scherp is duidelijk van de snede. Is Castro echt tot toenadering bereid? Hoe is zijn relatie met het Kremlin? Wat doet hij in Afrika? Hoe kijkt hij tegen China aan? Panorama laat Cuba's sterke man zelf aan het woord, Verder in de nieuwe Panorama: Zelfmoord onder jongeren. Dagelijks komen in dit land tientallen jonge ren door een ongeval om het leven. Volgens Luc Versteylen (AGALEV) gaat het in vele gevallen noch min noch meer om zelfmoord. Unieke beelden uit Japan! Samoerai', de cowboys uit het Wilde Oosten... De Japanse industriereus verraadt zijn oude tradities niet. Zelfs de minister van buiten landse zaken is een geoefend zwaardvechter.

De Voorpost | 1979 | | pagina 29