OKAPI VERZEKERDE BEHOUD IN EERSTE KLASSE Thuisploeg nog gemotiveerd Besten wonnen Gustaaf Baeyens kijkt een jaar gratis naar S.K. Beveren H E Okapi Aalst nam ultieme kans waar r Basketball jj TESTMATCH VI co - IO-»lilï'uC-fUÜV,J03l--- ra n Okapi - Andenne 87-74 Okapi heeft zaterdagavond de wedstrijd om het behoud in de eerste klasse gewonnen. Andenne werd uiteindelijk geklopt alhoewel"de Aalsterse zege wel aan de overbekende zijden draad heeft gebengeld. Okapi voor de gelegenheid geleid door Frans Verhulst - vroeger speler en ook coach nam nochtans van meet af aan afstand van zijn tegenstander. Okapi maakte die Kloof inzonderheid door een uitstekende verdediging in «driehoek en twee» waar Chapman en Terry meester in de rebound waren, en inzonderheid door het feit dat Hicks - de Waalse topscorer - in het geheel niet aan zijn trekken kwam. Dat de Andenne Amerikaan van coach Verhulst Elias met haast geen bal raakte in die de bewaking van Hicks te eerste periode daar was dan belasten. Deze zorgde er Mare Elias aansprakelijk immers voor dat Hicks voor. Het was een goeie zet zelden in ideale omstandig heden kon worden aange speeld. Hij loste hem van geen vin. Anderdeels kreeg Van de Keer dan de ook niet zo gemakkelijke opdracht Staggers zoveel mogelijk uit de match te houden. Ook de Celle knapte deze taak naar behoren op. Slechts in het begin van de match kon Hicks zeven punten achter zijn naam schrijven, maar daarna kwam hij omzeggens niet meer aan het kanon. Waar Okapi een felle start kende met negen rozen uit de eerste tien pogingen - vooral de afstandsworpen van Terry waren raak - werd Andenne direkt teruggeslagen. Chap man en Terry die op twee Belgische spelers verdedig den kwamen in deze periode best aan hun trekken. Van daar dat het wel niemand verbaasdedat Andenne bij de rust mét liefst twintig minu ten in het krijt stond (46-26). Maar zoals het vroeger al eens gebeurde viel Okapi na de rust volledig stil. Het nam weliswaar de eerste twee punten van de tweede perio de voor zijn rekening maar daarmee was de kous be paald af. En Andenne begon aan de achterstand te kna gen. Aalst gaf immers de indruk er door te zitten. Aldus kon het niet verhinde ren dat Andenne naar een 0-17 stevende en zelfs naar de leiding klom (59-61). Okapi zou nochtans terugkomen vooral dan langs Elias die ook zijn stempel op het einde van de match zou drukken en langs Chapman. Die zege is uiteraard ook een sukses voor gelegenheidscoach Frans Verhulst die echter niet blind bleef voor de te kortkomingen in de Aalster- se ploeg. Verhulst is kandidaat voor de opvolging van Paul Pop- pe. Hiervoor heeft Okapi drie namen weerhouden, In de prachtige sporthal van St. Truiden zijn de Aalstenaars eindelijk zichzelf geworden. Behoudszeker- heid moest tegen Andenne afgedwongen worden. De Okapi clubleiders deden beroep op jeugdtrainer Frans Verhulst om de coaching waar te nemen. Frans die evenwei als vroege Okapi coach het klappen van de Liga zweep kent had zijn taktisch plannetje goed uitgekiend. De Andenne-Amerikanen Hicks en Staggers kregen twee bij Okapi gevormde spelers aan het been, respectievelijk Elias en Van de Keer. De driehoek en twee taktiek leverde vruchten op aanvallend trok een teit was hard voor de ploeg van coach Louis De Bruyne. In de beslissende fase van de wedstrijd gingen ze moreel ten onder en die kleine 94-98 nederlaag betekent nog gro tere onzekerheid in verband met het blijven of zakken uit gemotiveerd Aalsterse ploeg de derde klasse, zich aan dit succes op met Hermes startte goed en liep een initiale 9 op 10. De 20 punten voorsprong aan de rust moesten een rozenweg betekenen, maar de Waalse pressing na de rust bracht Okapi in paniek en in minder dan geen tijd plaatste An denne een 17-0 en voor de Safïr boys was dit zeker een knock down, waarvan ze zich evenwel konden herstellen en in de slotfase het zich vergaloppeerde Andenne opnieuw konden voorbijste ken. De testmatch om bij de elite van het belgisch basketbal te blijven moet voor Okapi zeker een vingerwijzing voor de toekomst inhouden. Hermes St. Niklaas geraakt niet uit de bibberzone De thuisopgave winnen tegen Boom moest normaliter in de mogelijkheden liggen van de Waaslanders. maar de reali- 10 punten uit. Het kon hiervoor rekenen op De Keyser - Oelbrandt. die beiden een dertiger scoor den. In de eerste helft kregen ze aanvallende hulp van Enzlin en in de tweede helft was De Pauw de beste meehelper. In de tweede deel van de laatste time begon Hermes minder kontrole op het wed strijd verloop te krij gen en die periode viel samen met de foutenlast die de thuisploeg kreeg. In Hermes kringen voelde men zich enigszins gedupeerd door de wijze waarop de scheidsrech ters de Boom Amerikaan Ness beschermden, maar toch was men niet blind voor de verloren cohesie in eigen defensie. De verdedigings- aanpak was het sterke wa pen, waarmee de Klaaskens succes oogsten in het verle den. Tegen een middenmoot ploeg als Boom aan huis bijna drie cijfers laten is zeker geen normaal ver schijnsel. Er wacht Hermes nog een serieuse bibberperiode. Het telt twee punten meer dan Rubo dat een wedstrijd minder speelde. Rubo speelt nog aan huis tegen Mercu- rius en moet nog naar Schelde Gent. Hermes heeft nog een uitmatch naar Ju- ventus Zottegem voor de boeg. Het streekderby win nen en een hulpje van Schelde betekent voor Her mes het behoud, maar alle mogelijkheden zijn nog open Wasocub Waasmunster deed een goede zaak Niet alleen de eigen overwin ning tegen St. Jan, maar ook de nederlaag van Panters Baasorde tegen St. Kat. Waver, maakte de rekening van de ploeg van voorzitter Jaak Gerlo. Wasocub telt nog twee punten achterstand op Baasrode mar heeft nog twee matchen te goed: tegen de twee uitersten uit de klassering op verplaatsing bij hekkensluiter leper en thuis tegen kampioen Roeselare. Panters moet nog naar St. Jan. Eén zaak staat vast de tweede daler moet uit het tweetal Waasmunster-Baas rode komen. Een pluspunt voor Wasocub was dat coach Van Hecke er in gelukte om Gibbe Windey weer kompetitieklaar te ma ken. Pivot Windey worstelde de laatste weken met een morele krisis en zijn trainer kon hem moreel opnieuw in de goede baan leiden en Windey onderstreepte zijn metamorfose met een derti ger. Wasocub herontdekte Windey maar deed het zonder Kinders. Geen kwetsuur voor de postspeler maar een gewild afzien door de clubleiding. Men nam het bij Wasocub niet dat Kinders minder dan één uur voor een belangrijke wedstrijd, waar het behoud van de klub in vierde afdeling kon van afhangen, nog een voetbal wedstrijd speelde. Voor de Heidejongens liep het goed af. Men was doorlopend de meerdere en telde in de tweede helft zelfs nog 20 punten voorsprong. Het was in de eindfase dat men last kreeg met de pressing van St. Jan, zodat de winstmarge verkleinde tot 101-97. Panters Baasrode begeeft de laatste vijf minuten Panters heeft te St. Katelijne Waver zeker het spel niet gemaakt. Maar op bepaalde momenten was het toch in de run voor de wedstrijdpunten. Het hield gelijke tred tot de 8e minuut met een 22-22 en de grootste verdienste op dat moment kwam Miel Van den -Broeck - Luc Vernimmen en Cois Dierick. Rie Putteman kon in het Smalle zaaltje moeilijk bereikt worden. De laatste 10 minuten van de eerste helft had de Panters zone geen verhaal tegen de trefkracht van het duo Ne tels. 27 punten en Broe- ckaert, 29 punten. Om de achterstand aan de rust 58-45 ongedaan te maken, schakelde Panters in de tweede helft over naar een manverdediging met Dierick op Netels en Putteman op Brouckaert. Wanneer Putte man aanvallend meer in de match begon Panters aan een remonte en aan de 15e minuut met 90-85 was nog alles mogelijk en scheen de situatie in het voordeel van Baasrode te evolueren. Ne tels maakte zijn vijfde fout en Rie Puttemans kon met de twee vrijworpen de kloof tot 3 punten verkleinen. Maar Netels lokte moeilijkheden uit en in het tumult liep coach Frans Van Driessche en technische fout, zodat het spel hernam met een opworp en Panters de vrijworpen verloor. De veer brak en Putteman kon de moed niet opbrengen om door te zetten en de kans ging meteen te loor om de winstkans te baat te nemen. BENO Aurora Zele - Melsele 85-34 waaronder dan deze van vroegere speler. De doel ten: Chapman 11-13 8-6, Van den Broeck Van de Keer 8-4, Sch 6-6, Terry 13-8. J.V Henuico-Were Di 84-77. Fransaert van Hemaco is niet te houden en scoort opnieuw. (Karei) Een titelkans zit er voor de Zeelse meisjes niet meer in, maar men blijft zich toch inzetten met het oog om een eventuele bijkomende s tijgers ticket. Een gehandicapte bezoekende ploeg, zonder Van Damme en Van De Keybusch, kon tot de 4e minuut (6-4) langs Chris Cant gelijke tred houden. De Melsele afwerkster bezorgde met een 3 op 3 haar bewaakster Annette De Waele veel last. Aurora speelde heel slordig op het goede ritme. Toen en geraakte dan ook moeilijk men de setplay afstemde op Martine Van Acker ging het aanvallende heel wat beter. Vanacker, was niet alleen baas in de rebound maar met een 6 op 6 ook bijzonder precies. Op het scorebord evolueerde de stand van 16-6 aan de 7e minuut naar 27-10 aan de 12e minuut. Melsele kwam aanvallend niet aan bod tegen de individuele Aurora verdediging. Geluk kig voor de bezoekers waren de thuisspeelsters in een off day bij het afwerker. De Graeve. De Waele en De Lintdecker misten een heel krans inkopers. Ze toon den daarentegen hun taktisch sterk aanvals- spel. Hun setplay was goed opgebouwd en bracht steeds een speelster in goede shotpositie. Aan de 14e minuut was het verschil reeds tot 31-10 opgelopen en Nicole Van de Walle kon onder de korf vrijkomen en opportune korven scoren en aan de 18e minuut het verschil tot 35-20 beperken. Maar aan de rust hadden De Graeve en De Lintdecker de kloof tot 39-22 vergroot. In het begin van de tweede spelperiode toonde Martine Van Acker met een 3 op 4 Vrouwenbasketbal Vlinders Buggenhout - Leeuwerik Lede 39-36 Een wedstrijd tussen twee ploegen, die in de vrouwenkom petitie naar erkenning zoeken. Leeuwerik Lede blijft pogen het vrouwenbasketbal te propageren en Vlinders Buggen hout de nieuweling in de streek heeft met zes seizoen overwinningen bewezen, niet van plan te zijn om lange jaren over de aanpassing te doen. Basket Tweede Provinciale. Het damesteam van Vlinders Buggenhout (J.J.) Onze gratis Voorpostwedstrijd heeft enorm sukses De tweede winnaar is inmiddels be kend Gustaaf Baetens Kleinzand 2 9150 Grembergen (Dendermonde) De man die net te laat komt bij een gepaste intercaptie van de doelman is Carl Cornelis- sen van Sporting Lokeren. De doelwachter die opveert en de bal stevig omklemt is Ander- lecht-portier Nico De Bree. Het antwoord op de schiftingsvraag hoeveel doelpunten volgen de Voorpostaanvallers zouden maken tijdens het voetbalweekend van zaterdag 31 maart en zondag 1 april (echt geen mop) was 2 Geert Van Roy van Eendracht Aalst scoorde tegen Boom. Roger Henrotay deed dat voor Loke ren tegen RWDM. Erwin Albert geraakte er niet in tijdens de wedstrijd Anderlecht-Beveren en Djamel Zida- ne van Sint-Niklaas ook niet tegen AS Oosten de. Er waren heelwat juiste antwoorden op beide vragen. Gustaaf Baetens was de geluk kige bij de lottrekking en koos een tribune jaar abonnement op SK Beveren, de leider in onze huidige voetbalkompetitie 3e provinciaal A LEEUWERIK LEDE deed nog eens van zich spre ken door de oudjes van COC Ronse met een vijf tiger naar huis te sturen.. Dat kan niet gezegd wor den van HAALTERT dat een slechte kompetitie heeft gespeeld en nu roemloos ten onder ging bij de Meetjeslanders van Maldegem. 3e provinciaal B SPORTIEF TEMSE blijft de mindere prestaties aaneen rijgen want nu werd EKSAARDE op zijn sokken de boeman voor de scheepsbouwers. Het verlies tegen Rubac hangt nog steeds in de kleren van Sportief en misschien 'zou een spel bepaler voor Temse hen van alle kwalen kunnen genezen. VLINDERS BUGGENHOUT herstelde zich van de nederlaag door een vlotte zege te behalen tegen MELSELE dat over de voorbije kompetitie helemaal niet De match liep evenwel traag van start met na 3 minuten nog geen enkele korf op het wedstrijd blad. Lutgarde Tilley opende aan de 5e minuut met een rebound- doelpunt de score. Vlinders Buggenhout concentreerde zich op de high post rond Marijke Albrecht. De thuis ploeg liep uit tot 8-2. maar Martine Maes en inzonder een beweeglijke Marijke Lanckman sloegen terug tot 12-10 via afstandsworpen en insnijbewegingen. Lede speelde te ver van de Bug genhout korf, zodat de thuisploeg gemakkelijk de rebound beheerste. Buggen hout had met tegenslag af te reken toen Albrecht aan de 8e minuut haar derde fout maakte en hierbij ten val kwam en niet meer kon spelen. Coach Van Loo moest het roeien met vijf fier hoeft te zijn. EREM- BODEGEM stuurde het zwakke Lochristi punten- loos huiswaarts en ook DENDERMONDE maakte korte metten met Modu Destelbergen. Alleen RU BAC RUPELMONDE blijft konstant en regelmatig in de top van de rangschik king hangen want de moeilijke wedstrijd tegen RIMBO ZELE werd tot een goed einde gebracht. Hier zuilen Verschooren en Becquet wel voor iets tussen zitten I WEGA speelsters, daar waar Lede met 9 effektieven regelmati ger kunnen vervangen. De vele missers van L. De Groef vanop de spelverdelersplaats resulteerde in een 17-16 aan de rust. In de tweede helft voelen de bezoekers dat er meer inzit. Ze speculeren op de ver moeidheid van de thuisploeg en coach Mergan opteert voor snel basketbal en con centreert zijnverdediging rond Gerda Van de Plas. die vanop de vrijworplijn het meest gevaar meebrengt. De beste bezoekster Marij- cke Lanckman zorgt op haar eentje met drives voor 19-26 aan de 7c minuut. Het grootste verschil dat er op het bord stond. Vlinders krijgt het zeer moeilijk om terug te slaan.te meer dat men blijft volhouden om gemakkelijke korven te missen L. De Groef, de inlopers en Gerda Van de Plas. de rebound goals, Het zijn L. Tilley vanop de vleugel en Lieve Tilley op persoonlijke pogin gen die dan toch aan de achterstand knagen en via 25-28 aan de 11e minuut, komt na 13 minuten de thuisploeg opnieuw aan de leiding 31-30 en wanneer Lina Dc Groef dan toch begint te scoren wordt het 35-30 aan de 15e minuut. T. De Groef helpt meezorgen voor 37-30 aan de 19e minuut, maar de thuisploeg moet voorzichtig akteren T. De Groef en Van de Plas hebben vier streepjes achter hun naam en op de bank zitten geen wisselspeelsters. De Leedse meisjes met Put teman, De Saeger en Lanc- man zetten in de slotminuut alles op alles en komen terug tot 37-36. maar in de slotminuut mikte Lutgarde Tilley binnen en blijft de zege te Buggenhout. Leeuwerik Lede onder impuls van een technisch sterk spelend spel- maakster Marijke Lanck man. gaf op bepaalde mo menten blijken van vooruit gang te maken, maar mistte lengte om in de rebound een woordje mee te praten. Het moest dan ook de aanval te ver van de korf weghouwen. Buggenhout daarentegen probeerde de grotere meisjes Tilley - Van de Plas en in de beginperiode Albrecht uit te spelen, zodat het gevaarlijk ste was in de bucket. Vlinderscoach Van Loo pleitte ondanks de grote tevredenheid met de zesde seizoenzege, verzachtende omstandigheden: - Ons effektief is beperkt na het autoongeval waarbij drie speelsters betrokken waren: Hiel. Delbaen en Claes. Het is dus met beperkt effektief roeien. We zijn in ieder geval tevreden met ons eerste seizoen en hopen het vrou wenbasketbal te Buggenhout verder te kunnen sensibilise ren. De eerste vereiste is de spelerskern uitbreiden en we nodigen alle sportieve meisjes dan ook uit om op dinsdag of donderdag te komen meetrainen.» Punten: Vlinders: L. De Groef 2-6, T. De Groef 2-2. Van de Plas 4-4, G. Tilley 2-4, L. Tilley 5-6. Albrecht 2-0. Lede: Maes 6-0. Lanckman 8-14. Van Pottelberghe, Quintijn. Dhaese, De Saeger 0-2. Putteman 2-4, Van Fleteren. Gevaert. BENO haar preciesheid en met 10 korven uit 20 pogingen was ze de enige speelsters met een goed rendement en voor Aurora resulteerde dit in 53-28 aan de 10e minuut. Mits haar fysische weerstand op te drijven is Van Acker zeker een speelster met aanleg. Dè thuisploeg bleef aan het zelfde euvel labore ren en mistte een reeks gemakkelijke inlopers. De Waele - De Graeve zetten dan toch enkele goede fast- breaks op en samen met De Vuyst, die tussen de 10e en 16c minuut met een 6 op 7 onder de korf uitpakte en mee aan de basis lag van 72-28 aan de 16e minuut. De bezoekstersmet vijf speel sters geraakten vermoeid en waren zonder weerstand al poogden Rooms. Van Vossel en Van den Bossche hun verdediging te organiseren om de Zeelse aanvalskracht op te vangen. In de hoge 85-34 hadden bij Aurora ook Onselaere en flies hun ver diensten. Melsele coach Biermans ver duidelijkte het zwak seizoen van zijn ploeg in het onbe schikbaar zijn van verschil lendespeelsters. Volgens coach Biermans komt het er in eerste instan tie opaan te kompetitie verplichtingen na te komen ondertussen wordt gebouwd om de effektievfi aan te vullen. Nieuwe sp< sters staan klaar maar den niet ingezet. Hij vindt li onverantwoord om meisj met gebrek aan onden ding zwaar kompetitiewj te laten doen. Hij probei liever met het klein effekti nog even voort te doen. Itrijc Aurora kapitein Brigitte Were Graeve citeerde de matéjeei tegen Melseelse als écn dbuij( :hl| zwaktste van het huii seizoen. Te veel balverlies te veel missers lagen aan basis van minder goed toon. Aurora werd hij het be| van het seizoen geciteerd de kanshebbers op de til maar op bepaalde ogenblf ken mistte men een konsti te forme en gingen kostbare punten verloi Positief is zeker dat Aui probeert goed basketbal spelen en er zowel verdi lukt. Punten: Aurora Zele: Vj Acker 15-9, De Vuyst 4-1 De Graeve 10-10, De Lii decker 8-4, De Waele 2- Flies, Onselaere. Melsele: Cant 10-4, V; Vossel 12-2. Van den sche 0-2, Van de Walle Rooms 2-0. en el ie v >ask spelen en er zowel verded gend als aanvallend in gt II lukt. Basket Tweede Provinciale Momentopname van het treffen jder lussen tie Vlinders en het damesteam van Lede (J J

De Voorpost | 1979 | | pagina 32