Kantlijnen bij het Provinciaal Basket De stunt van de week De Meerleer mikt raak Hoe staan de kansen voor Hermes? Katastrofaal voor Hermes Nabeschouwingen uitslagen provinciale Basketpaastornooi van Were Di Kijk op 1e Provinciale Kijk op 2e Provinciale nhi Sint-Niklase - Haantjes 98-87 Elkeen zegepraal bi] Eenhoorn Bazel zet Sint-Ni- k 0 jdase een tweede stap in de goede richting door 1onpantjes Leupegem puntenloos huiswaarts te stu- n. De initiale 10-10 stand werd al spoedig omge- Iien naar 33-24 (13e min.) moment waarop de jstrljd eigenlijk werd beslecht. Scheidsrechter rghe gaf Jones, tot dan toe bleekjes in de wed- |d, een fout, daarna een technische fout en it de woedende Amerikaan eerst een reklame leel aan diggelen schopte en daarna werd uit loten was de kans voor de Klaaskens al te oon om de wedstrijd naar hun hand te zeg- jcheldejeugd Temse - BBC Lokeren 80-96 Guy Sauviller, die een knappe 1ste helft speel de, was echter slechts de schaduw van broer Martin die als een wer velwind door de Haan tjes defensie flitste... Zijn rushes bezorgden Sint- Niklase een veilige 51- 38 voorsprong. Wie de Klaaskens kent, weet ook dat zij een dergelij ke kloof niet meer laten dichten. De inzet was bij zonder hoog en hoe Dhoop en Dhaeyer ook hun beste beentjes voor zetten, De Block met 4 fouten bleef op het ter rein en Martin Sauviller werd de kroonprins van de wedstrijd. Hij leidde zijn ploeg op snelheid naar een derde en vier de versnelling en het uit vallen van Willaert en Dhaen bracht geen baat bij voor Haantjes. Na 11 minuten 75-65 was de wedstrijd in handen van de Sauvillers en de 10 puntenkloof bleef steeds op het bord. Voor Haantjes meteen 'n einde aan de promotie- dromen want na drie op eenvolgende nederlagen staat hun kaarsje op het derby met alle in- diënten starte met af- jtigheid van Van Lent f Lokeren en Van Lom- De bezoekers men de beste start 2- een nul op zes otprestatie van Chris Pauw was hier wel oorzaak van. Zonder erhaasting ging Loke- verder en bij een stand schoot Schel- Ijeugd wakker. Wij no orden de eerste knap- quick break van de dstrijd maar Lokeren bid de koord en liet zich nooit tot snelheid overhalen. Een 3 op 3 van De Pauw werd prompt beantwoord door drie korven van De Meer leer en hoe Temse zich ook weerde dichter dan 20-30 konden zij niet na deren. Waltens, de jonge Temse kadet, miste hier op twee inleggers en de thuisploeg verloor het noorden. Coach De Pauw kreeg een technische fout maar een konkreet resultaat was de eerste helft niet voor Schelde- jeugd weggelegd. Van >sub Vorst degradeert nu zeker uit derde af- leling maar wie de ploeg van Leon Wandel rergezelt is nog een raadsel. Rubo Niel en lermes staan met gelijke punten zij aan zij r de eindsprint, lermes mag slechts één wedstrijd spelen op iplaatsing bij Juventus Zottegem maar Ru- i staat er beter voor. Met een uitwed- rijd tegen Schelde en een thuismatch tegen te Mercurius is er voor de steenbakkers uit Niel ^altheer kans op redding. Zoals elk seizoen zal lubo Niel op de laatste speeldag zich waar- thijnlijk redden ten koste van Hermes dat in ongelukkig seizoen achter de rug heeft, elk geval kan de ploeg van Louis De Bruy- le winnen bij Zottegem maar dan moet een isketbalmirakel de Hermes spelers vleugels 'ven. WEGA. Wouwe ging met 3 fouten op de bank en toen ook Chris De Pauw wegens kritiek op de arbitrage met een technische fout werd bestraft haperde de thuismachine volledig. Er werd gerust met 32-41 en Lokeren was als beste ploeg naar voor geko men. Een manverdedi gend Temse trachtte de bakens wel te verzetten, maar dichter dan 42-45 kwamen zij niet meer. De foutenlast speelde beide ploegen parten en bij Lokeren was De Meer leer in een grote dag. Toen hij hulp kreeg van Walter Gerlo liepen de bezoekers opnieuw uit naar 60-69. Cornelis rondde enkele quick breaks af en Temse moest in zone terug plooien. Resultaat van één minuut rust van Egon De Pauw bracht nog enige spanning 76- kleinste pitje terwijl de Klaaskens onverwachts hoop op redding krijgen. Punten St. Niklase G. Sauviller 19 p., Martin Sauviller 31 p., De Block 26 p., De Cauwer 6 p., Vanderlinden 6 p., Wil laert 4 p., Dhaen 6 p. HaantjesJones 2 p., Dhoop 30 p., Devriendt 4 p., Delanghe 14 p., De Roeck 12 p., Dhaeyer 21 p., Nachtegaal 6 p. Vermelden wij nog dat Willaart wederoptrad na een 8 weken lange schorsing. Hij liep de 1e helft heel vlug 4 fouten op maar bewees toch nog konditie genoeg te hebben om voor een da verend eindeseizoen- te kunnen zorgen. WEGA Een HaantjesuanvaI tijdens de wedstrijd Sint-Niklase - Haantjes (dw) Een duel De Block - Verhaert tijdens de wedstrijd Sint-Niklase Haantjes, (dw) 82 (17e min.) maar toen scoorde de Nul vanop de post de kostbare punten die de zege veilig stel den. Het uitvallen van Ivo De Pauw en Walter Gerlo had geen verdere invloed op de einduitslag en een taktisch spelend Lokeren won verdiend te Temse. Punten Temse Muys 0-4, Gosselin 8-9, Ivo De Pauw 2-3, Chris De Pauw 12-19, Waltens 2-0, Van Wouwe 8-14, De Pauw Guy 0-1 Lokeren Cop- pieters 0-2, Van de Vijver 6-6, Cornelis 6-11, De Meerleer 21-13, De Nul 4-10, Gerlo 4-13. WEGA 2e provinciaal B Verloor KANGOEROES HAM ME met 126-99 bij De Pinte toch durven wij van een goede prestatie spreken voor de Wuitens. Het is inderdaad heel lang geleden dat nog een karrevracht punten wer den gescoord en de for me van Van Cleemput - Straetman doet nog heel wat verhopen voor de komende wedstrijden. GREMBERGEN O.O. won verdiend bij Viaene en hier was Mijs de spel- bepalende figuur. Naast het rebound - overwicht kon Grembergen nu bo gen op vier spelers in de dubbele cijfers, zodat Viaene er op het einde niet bij te pas kwam. ERPE MERE blijft de grote kandidaat voor de titel ook al loopt Robot Eine nog achter hen aan. Baeyens - Spann zorg den echter onder hun beiden voor meer dan 60 punten zodat Velzeke te zwak uitviel in de afwer king. Een gesprek met topschutter Chris de Pauw voor de wedstrijd tegen Lokeren, maakte ons niet veel wijzer. «Wij winnen zonder verhaal zei Chris, maar zijn slechte start was bepalend voor de einduitslag. Temse scoorde tegen 40 t.h. (35 op 87) maar Lokeren was heel wat nauwkeuriger met 48 t.h. (36 op 75). Van Lombergen, afwezig bij Temse de laat ste weken, werd aan de dijk gezet omdat hij een broertje dood heeft aan «trainen» (dixit coach Egon de Pauw). Spijtig, want in rebound wordt Rudy fel gemist bij de scheepsbouwers. In de wedstrijd tegen Sint-Niklase moest Haantjes tegen een argressief Waaslands team. Jones maakte zich behoorlijk kwaad en moest uit het veld omdat hij een pa piertje wierp naar de scheidsrechter. Re sultaat van zijn uitsluiting was verlies voor zijn ploeg De degradatie in tweede provinciaal krijgt nog een spannend verloop want zowel Do le Beveren, Sint-Niklase en Gill and J We re di kampen tot de laatste speeldag. Dole Beveren met 20 punten speelt uit te gen Tissac en thuis tegen Were di. De te herspelen wedstrijd bij Gentson brengt hen echter in de beste positie. Sint-Niklase krijgt met 18 punten datzelfde Gentson op bezoek en moet Hemaco nog bekampen in de zaal van het H. Maagdkol lege. Were di speelt met 18 punten thuis tegen I Laarne en moet op de laatste speeldag naar Dole Beveren. Een kompetitie-einde dat slecht voor hart- ders zal zijn WEGA Hermes - BBC Boom 94-98 De nederlaag tegen Boom kan voor Hermes verstrekkende gevolgen hebben want konkurrent Rubo Niel alsmede Cas tors Braine wonnen de punten. Op één speeldag voor het einde komt Her mes hiermee in degrada tiegevaar en in een af zonderlijke bijdrage be spreken wij het verdere verloop van de kompe titie. De match tegen Boom bracht Hermes via 5-6 onmiddellijk naar 18-8 maar Van Gucht zorgde voor de aansluiting. De thuisploeg teerde enkel op Oelbrandt en De Key- zer en na 13 minuten 31- 30 moest Hermes dan ook afhaken onder het gewicht van Amerikaan Ness. Boom liep naar 35- 42 en dank zij een su blieme De Keyzer kon de thuisploeg even voor rust toch leiden 49-48. De agressieve Boomse voorspelers die tijdens de rust de uitslag van Rubo Niel konden verne men, konden de eerste minuten van de tweede speelhelft geen vuist ma ken. Hermes liep van 67- 60 naar 77-69 maar de Boomse press maakte nu gaten in de thuisverdedi- ging. Vier minuten later stond 79-86 op het bord en scheidsrechters De Munck - Mussebroek lie ten de Boomse press- machine ongestoord hun werk verrichten. Ameri kaan Ness met foutieve dakgoten op Oelbrandt bleef met 4 fouten op het terrein en na 90-90 moest Hermes dan toch de wet van de sterkste onder gaan. Philip Ness was niet meer aan banden te leggen en de foutenlast was bij Hermes te zwaar. Spannende faze tijdens de jongste wedstrijd van Hennes Sint- Niklaas De Pauw (11e min.) en Moorthamer (13e min.) waren reeds naar de bank verwezen en toen ook De Keyzer (20e min.) zijn maats moest vervoe gen was de kous af. Her mes verloor deze vier puntenwedstrijd en het uitvallen van Ness 10 se conden voor het einde kwam veel te laat om nog voor gevaar te zor gen. Punten Hermes Oel brandt 14-17, De Keyzer 20-10, Enzlin 11-6, Moort hamer 0-4, De Pauw 2-8, Bonnaerens 2-0 Boom Essen 4-2, De Decker A. 8-3, De Decker D. 10-7, Ness 12-22, Van Gucht 10-14, Spillemaekers 4-2. Na de wedstrijd werd Frank De Coninck van Hermes in intieme kring gehuldigd door de sup porters voor zijn laatste thuiswedstrijd bij de groen-witten. Een vertrouwd basket gezicht verdwijnt uit het Waasland. WEGA 1e provinciaal Voor DOLE BEVEREN is de redding nabij want naast de winst bij kon kurrent Falco Sint- Amandsberg kon de ploeg via de groene tafel het herspelen van de match bij Gentson (met één punt verloren) beko men. De scheidsrechter lijke dwaling heeft dus verstrekkende gevolgen voor het verder verloop van de kompetitie. Ook SINT-NIKLASE kreeg de scalp van Haantjes aan zijn gordel. Met totale in zet werden twee kost bare punten ingepalmd al moeten wij er bij ver melden dat de uitsluiting van Harvey Jones, de Haantjes-Amerikaan (13e min. eerste helft) wel zwaar doorwoog in het eindverdikt. Slachtoffer van dit weekeinde is GILL AND J WERE Dl, dat na een knappe eerste helft (38-50) bij HEMACO het onderspit moest delven. André Aerts, de dubbele meter van de Waaslanders, Viel echter onmiddelijk na de rust uit met enkelbles sure (gewrichtsbanden) zodat het twee minuten voor het einde op ach terstand werd geplaatst door Hans Wijnendaele. EENHOORN BAZEL kreeg bij Eikenlo een pandoering van belang en voor de ploeg van voorzitter Haerens is het de hoogste tijd dat de kompetitie voorgoed voorbij is. THE TOWER verloor zijn zoveelste match op eigen veld nu tegen Sparta Laarne dat eigenlijk geen grootse prestatie moest leveren om met gemak de cen- turyscore te behalen. 2e provinciaal A BREYDELBOYS .met uit blinkers Vonck en De Beleyr kon gebruik ma ken van de afwezigheid van Van der Heyden om verdiend bij Akron Ronse te zegevieren. De tweede plaats in de rangschik king is nu een feit en wij zien benieuwd uit naar de konfrontatie met lei der Deinze op 21 april, waar definitief over het kampioenschap wordt beslist. Het derby tussen SCHELDEJEUGD TEMSE en BBC L O K E R E N bracht een verstandige Durmeploeg in het veld die van bij de start het gevaar De Pauw op oor deelkundige wijze kon opvangen. Meteen komt Lokeren op een ere plaats in de rangschik king en verdient zeker een pluim voor de pres taties der laatste maand. Ook voor de 13e maal is Gill and J WERE Dl erin geslaagd voor zijn Paastornooi een knap geheel v. ploegen aan de toeschouwers voor te stellen. RACING ANTWERP Na al de decreetperikelen van Racing Ant werp, is de ploeg van voorzitter Cotteleer voor geen enkele basketbal liefhebber onbekend. De Antwerpse topklub van weleer stelt daaren boven een stel spelers aan het publiek voor om van te watertanden Naast het broederpaar Hector en Pedro Ver- meersch verschijnen aan de opworp, Ameri kaan Riddle, Theo Hillen, Goormans, Bassier, Van Sweefelt, Kriekemans en ook Verlinde (Elite Gent). Waarschijnlijk kan de Belgische Amerikaan Luc Dendievel worden opgesteld zodat het spektakel volledig is. Meteen een weerzien met Racing Antwerp waarop heel wat mensen toch nog hopen. OSIRIS DENDERLEEUW De fusieploeg komt met haar sterkste opstel ling naar het Waasland afgezakt en sterspeler Perry Campbell is omringd door een dr gelijk geheel, bestaande uit Van Keer, Biesuman, D'Herdt, Schorreel en anderen zodat er ook heel wat shotkracht in de Denderleeuwse ran gen schuilt. TISSAC GENTBRUGGE De kersverse kampioen van eerste provinciaal Oost-Vlaanderen met Amerikaan Woods, ge flankeerd door De Clercq, De Bolster, De Cock en de gebroeders De Mulder zou wel voor de verrassing kunnen zorgen. Daar elke ploeg gastspelers mag opstellen is het ook niet uitgesloten dat Tissac nog ver sterking uit het Gentse opzoekt om naar de finale door te stoten. GILL AND J WERE Dl De inrichters die uit eerste provinciaal komen en er slechts een bescheiden rol konden ver vullen willen niet onderdoen in dit hoog gezel schap. Speler-trainer Fernand Clement zag zijn troepen uitbreiden met Luc Aerts (Black Boys) en Tony Van den Bosch (Sunair) en waar schijnlijk zal ook de rookie van het jaar (Rik Samaye) van de partij zijn. Voor de basketbal liefhebber gading genoeg zou rfien zeggen. Wie deze keer zijn naam op het palmares zal schrijven is een vraagteken maar Racing Antwerp is toch wel het best ge plaatst om als winnaar uit de bus te komen. Het programma ziet eruit als volgt 9.30' GILL AN J WERE Dl - RACING ANT WERP 11.00' OSIRIS DENDERLEEUW- TISSAC GENTBRUGGE 14.30' Troosting 16.00' Finale De wedstrijden worden gespeeld in de stede lijke sporthal te Sint-Niklaas, Azalealaan.

De Voorpost | 1979 | | pagina 33