■r,y H.C. Duffel blijft in eerste "it ir Na een vlotte wedstrijd Enkel Rosis Aalst wint Komedie of reaiiteit? Praatje met trainer- - coach Eddy De Smed - Slechte dag voor Aalsterse klubs IC - DB v 'ooi V Nationale Avanti Lebbeke - H.C. Duffel 21-23 Op het ogenblik dat het eindsignaal gefloten werd terstand geplaatst werd en Duffel dus zeker zijn plaats in 's lands hoogste 9' voor de rust. Met nog reeks had behouden leek het er wel op of de be- 3' te spelen in de eerste zoekers hun vréugde niet durfden tonen. Wellicht helft leidde Avanti met hadden ook zij de indruk dat Avanti hen een 13-8 maar een niet ver- vroegtijdig paasgeschenk had aangeboden. diende twee minuten uit- Nochtans had de thuisploeg de indruk verwekt sluiting van Vermoesen zich ingespannen te hebben om te zegevieren liet de bezoekers toe nog maar daarover leest U meer in een apart stukje, voor de rust opnieuw in Onder impuls van Eddy De Vlieger nam de thuis- het spoor te komen van ploeg een vlotte start maar gedurende een tien- de Lebbekenaars. Rust- tal minuten kon Duffel, vooral langs een verras- stand 13-11. Na de rust send juist schietende Cauwenbergh, gelijke tred zou het inspiratieloos en houden (5-5). zonder variatie spelend Ebel en vooral De Bat- het vrij zwak akterend Avanti dan de kous op selier zorgden toen dat Duffel op een 10-6 ach- ^op krijgen van een nochtans vrij zwak spe lend Duffel. Na 35' was Duffel al eens gelijk ge raakt (14-14) maar via Ebel en De Batselier werd het toch nog 16-14. Dit was de laatste maal dat de thuisploeg leidde want Duffel dat nu meer en meer in het «mirakel» begon te geloven kwam op voorsprong een kwar tier voor het einde (16- 17). Nog eenmaal kon het krasselende Avanti gelijk stellen 10' voor De wedstrijd Avanti Leb beke - Duffel genoot een meer dan normale be- langsteling, ook in de na tionale pers. Inderdaad, Duffel moest winnen om zeker de degradatie te ontlopen ten nadele van Eupen of Seraing. Reeds voor de wedstrijd waren wij even voorzichtig poolshoogte gaan nemen in de Avanti middens en toen bleek dat Lebbeke geen geschenken zou uitdelen. Tijdens de wed strijd en vooral in de 2e helft ging de thuisploeg echter enorm klungelen. Nochtans bleek men met grote inzet te spelen bij Avanti zodat wij ons de vraag stellen of men inderdaad een zeer ge slaagd stukje komerie opvoerde. Of was het zo dat een uitgeblust Avanti na de nederlagen tegen Eupen en Mechelen echt niet beter kon Indien deze wedstrijd ergens op een andere datum zou gespeeld zijn was het het einde hadden de be zoekers een 17-20 voor sprong opgebouwd. Vooral de bezoekende keeper Luyckx had hierin een grote verdienste. Via 19-22 3' voor het einde kon een blijkbaar alles gevend maar stuntelig spelend Avanti steeds tot op twee doelpuntjes na deren maar hoe onge looflijk het ook schijnt, nooit konden zij het nochtans ver van goed spelend Duffel nog be dreigen. Als Crauvels er 20-23 van maakte een minuut voor het einde, was het degradatie gevaar voorgoed gewe ken voor Duffel. Het 21e en laatste Avanti doel punt langs E. De Batse lier kon hen niet meer deren. Scoorden Avanti Leb beke De Vlieger 4, Ebel 9, De Batselier 6, Moonen 1, Maes 1. Reserven Avanti Lebbeke - Duffel 23-14 Rust12-8. Doelpunten Batselier 2, H. De Smedt 1, De Proft J. 8, De Proft M. 1, H. Maes 7, Van Rompaye 1, De Laet 1. EVA duidelijk geweest dat de er een heel ander idee thuisploeg slecht speel- over hebben, de maar nu zal vooral EVA het degraderende Eupen Tweede Nationale Grivegnee - E.V. Aalst 20-16 Eendracht speelde een zeer degelijke wedstrijd tegen het volgend seizoen naar eerste nationale promoverend Grivegnée. Het werd in zijn totaal een goede wedstrijd waarin de thuisploeg zich in zijn totaliteit toch wel een ietsje sterker toonde dan de Aalstenaars. Maar of dit voldoende zal zijn om zich volgend seizoen in eerste klasse te kunnen hand haven is een heel andere vraag. Dit seizoen dalen de wat sterker dan dit Gri- twee stijgers van het vegnée. Maar nu terug voorbije seizoen en bv. naar de wedstrijd. Nadat Eupen lijkt dan toch heel Aalst het eerst op voor- sprong kwam kon de thuisploeg tot 3-1 voor sprong nemen. Coach Janssens opteerde dan voor vijf verdedigers plus een «indiaan» en dit bleek duidelijk vruchten af te werpen. Eendracht nam nu voorsprong (3-5) maar dan verviel Aalst opnieuw in zijn gekende euvel. Open doelkansen werden gemist en via 4- 6 werd het 9-6. Nadat Aalst nog faalde op pe nalty werd de rust bereikt met een 10-7 sco re. De bezoekers begon nen dan in een einde seizoen sfeer te verval len en bij een 14-10 score reageerde coach Janssens hierop door ruim speelgelegenheid te geven aan zijn jongere spelers. Danny Bayens en co - enorm goed ge- ruggesteund door Welle- kens M., begon toen aan de achterstand te kna gen. Nadat zij genaderd waren tot 14-13 werden echter opnieuw enkele open doelkansen niet be nut en wanneer bij een 15-14 stand een penalty niet kon omgezet worden bleek dit het einde voor Eendracht. Ondanks kee per L. Moens het weer voortreffelijk deed tussen lat en palen, won Gri vegnée nog met eerder gevleide 20-16 cijfers. Nu nog de uitgestelde wed strijd tegen Amay en meteen sluit Eendracht een toch wel opvallend goed seizoen af. EVA he Na het verlies van Avanti Lebbeke tegen hel zwakke H.C. Duffel hadden wij een kort ge sprek met Eddy De Smedt trainer-coach bij Ai vanti Lebbeke - Hoe situeert De Smedt dezl nederlaag «Ik vind het bepaald jammer voor onze suppor ters dat wij een geslaagd seizoen in mineur be sluiten. Nu, wij gaven geen geschenk aan d( |tsKJ bezoekers, Duffel verdiende de zege en ik wi geen excuses aanhalen voor dit verlies. Het ij wel een feit dat wij de laatste weken sterl zeej achtervolgd werden door allerlei tegenslagen (jen Tegen Eupen dienden wij het zieke duo K. Ver de i hofstadt-Cornelis te vervangen en nu zaten wi nde met drie gekwetsten op de bank, Maes, Merle a tens en ikzelf. Ook de «blokperiode» van onzf br studenten hinderden sterk onze voorbereiding rn tijdens de laatste weken. eers De kompetitie is nu ten einde. wri Wij eindigen op de vierde plaats zoals voor he P®*' seizoen werd vooropgesteld, wij mogen dus be,is' slist van een geslaagd seizoen spreken. Nietse temin had ik bijzonder graag de twee laatst thuiswedstrijden, Eupen en Duffel gewonnerLde Onze supporters waren een ander Avanti ge sp, woon geraakt en voor hen vind ik deze neder se laag bijzonder spijtig. Volgend seizoen. Na mijn eerste jaar als trainer-speler bij Avai ti Lebbeke heb ik wel ondervonden dat er deze funktie voor mij enkele problemen rijze( Inderdaad, ten eeste bleek het bijzonder mor lijk mijn ambities als speler reeds te laten doven. Het is daarbij vrij moeilijk te kombineri met de coaching die bij elke wedstrijd to* nieuwe problemen stelt. Men is verplicht ziel zelf gedeeltelijk uit te schakelen zowpI in wedstrijd als tijdens de training. Ondanks di ze «ongemakken» blijft deze «job» mij boeiei Op dit ogenblik zijn de onderhandelingen tussi mij en het Avanti bestuur aan gang om volgei seizoen opnieuw de ploeg te leiden. Nu volgt nog de «Beker van België». Volgende zaterdag ontmoeten wij E.V. Aalst de 8ste finale. Na deze wedstrijd zien wij wi even. Indien wij ons plaatsen voor verdere deel name zullen wij rustig elke wedstrijd afwacl ten. EVA. Derde Nationale Hechtel - H.B.C. Dendermonde 20-19 -Hechtel dat nog een puntje diende te verga ren om definitief zeker te zijn zich in derde te kunnen handhaven heeft van een onvolledig Den dermonde echt geen ge schenk gekregen. Den dermonde zonder Wuest B., Kerremans R. en Van Der Veken R., nam een zeer zwakke start en zag na 10' op naar een 8-3 achterstand. Onder im puls van L. De Nil en D. Gyssels werd aan deze achterstand geknaagd en I 3' voor de rust waren de I H.B.C.-ers tot 12-10 ge naderd. Aan de rust tel den zij een 14-11 achter- l stand. Van De Velde en De Bock brachten Den dermonde gelijk na 39' j spelen (15-15) en van dan af verliep het spelbeeld volledig gelijkopgaand. Zes minuten voor het einde bracht V. D. Velde Dendermonde zelfs aan de leiding (18-19) maar de hardnekkig spelende Limburgers konden een minuut voor hei einde het winnende doelpunt scoren. Scoorden voor Dender monde De Nil 4, Tim merman 1, De Bock 4, Van De Velde 6, Gyssels 3, P. Merckx 1. Rusis Aalst - Ganshoren 29-20 Rosis Aalst, aan een op vallend seizoeneinde be zig, won nu zijn derde opeenvolgende wedstrijd en het werd één van Rosis beste wedstrijden van dit seizoen. Na een gelijkopgaande 1e helft - werd de rust bereikt met een 12-10 stand. Tijdens de tweede helft werden de bezoekers dan gecon fronteerd met en onstuit baar Rosis dat onder im puls van een opvallend juist schietende R. Petré de bezoekers overspeel- de. Meert - als spelver deler - dirigeerde, Cort- hals D. als opvallende pivot en het trio Bomon P. - De Gendt - De Man als complement deden Rosis draaien als in zijn beste dagen. Ook de jongere krachten zoals D'Hondt en De Boeck deden uitstekend werk. Rosis bleef steeds drie doelpunten voor tot 10' voor het einde. Toen ging Ganshoren volledig door de knieën zodat het nog een ruime 29-20 overwinning werd voor het betere Rosis. Scoorden Petré 14, Bo mon 3, Corthals 4, Meert 4, De Jaegher 2, en De Gendt 2. EVA Bevordering In de Oost-Vlaamse be vorderingsreeks blijkt men rechtstreeks naar een testmatch te steve nen tussen Sparta Aalst en Ajax Lebbeke om de kampioenstitel toe te kennen. Beide clubs tel len evenveel punten en wij zien niet goed in wie Ajax Lebbeke - na de overwinning tegen S.K. Grembergen .- nog zou kunnen bedreigen. Voor Sparta Aalst liggen de zaken enigszins anders. De Spartanen ontmoeten op de laatste kompetitie dag nog D.B. Zwijnaarde te Zwijnaarde. Normaal gesproken mag Sparta dan niet falen maar het is ook zo dat D.B. Zwijn aarde nu eenmaal een tegenstander is die de Aalstenaars van trainer- coach M. Lootens niet bijzonder goed ligt. Dit weekeinde overwin ningen van Avanti III te gen een goed Buggen- hout (14-11) en een rui me 26-16 zege van Loke ren tegen Ajax Lebbeke II. Sparta Aalst I won met 17-10 cijfers van Sparta Aalst II nadat de jeudgige Sparta II ploeg de rust bereikt had met een 6-9 voorsprong. De overige twee wedstrijden vindt U onder de vorm van een kort wedstrijd verslag. D.B. Zwijnaarde - Jochewoa Aalst 17-22 Deze wedstrijd met de derde plaats als inzet werd verdiend gewonnen door de dit seizoen op merkelijk goede Aalste naars. Het werd een vrij goede wedstrijd met een bijzonder sportief ver loop. Nadat Jochewoa tot 0-2 was uitgelopen stelde de thuisploeg gelijk maar het eerste kwartier werd toch afgesloten met een 4-7 score. Aan de rust telde Aalst en logische 7-11 voorsprong. Tijdens het tweede wedstrijdge deelte bleef het nog een tiental minuten gelijkop gaand (10-13) maar daar na domineerden de be zoekers het wedstrijdge- beuren. Via 14-18 na 48' werd het uiteindelijk nog 17-22 als eindresultaat. Scoorden Jochewoa Van Der Spiegel 2, Ed. Verhaeven 2, Huybrechts 3, Moens 2, De Vuyst 5, Er. Verhoeven 7. Ajax Lebbeke - S.K. Grembergen 30-18 Tijdens het voorbije sei zoen nog een topper is dit treffen nu uitgegroeid tot een normale wed strijd. De Ajaxieden zijn er duidelijk op vooruit gegaan terwijl Grember gen lang niet meer kan wedijveren met de kop- ploegen. Nochtans werd het zondag te Lebbeke een aangename match. Ajax nam het eerst het initiatief en langs Ver- meiren en M. Huyck leid de het na het eerste kwartier met 8-3. Een bij zonder raak schietende Trienpont - 12 treffers - bracht G.S.K. echter bij (13-10) en met een 16-12 ruststand was Ajax lang nog niet veilig. De twee de helft konden de be zoekers echter niet lang meer aanklampen. Gedu rende nog ongeveer een kwartier konden zij ge lijke tred houden met een steeds vlotter spe lend Ajax (20-15) maar daarna ging G.S.K. volle dig door de knieën. M. Huyck - met 13 treffers - en Van Geel - 4 treffers - lieten de bezoekers let terlijk ter plaatse. Het werd 27-17 vooraleer Trienpont 6' voor het einde het laatste bezoe kende doelpunt maakte. Het werd uiteindelijk nog 30-18 wat toch wel te leurstellend moet zijn voor de ploeg van traii coach W. De Mol. Scoorden Ajax Lebbeke M. Hu/ 13, Vermeiren 5, Hu>[ D. 2, Van Geel 4, Bee man 2, Jacobs 1, Vin| 2, Hofman 1. S.K. Grembergen Trii pont 12, Dauwe 2, Segf 2, Heirmans 1, De Swi St. 1. Tongeren - Brado Denderbelle 29- Vrouwenhandbal Avanti Femina - E.V. Aalst 18-9 Avanti Femina heeft bijzonder weinig moeite on dervonden om het de laatste weken zwak spelend E.V. Aalst tijdens de tweede helft een afgeteken de nederlaag te bezorgen. Nadat de thuisploeg langs de bijzonder goed schietende S. Muylaert tot 2-0 voorsprong nam kon Aalst tegenscoren in de derde minuut. In een ruk stevende Avanti Fe mina dan naar een 7-1 voorsprong maar bleef dan gedurende 10' onmondig voor het Aalsterse doel. Hiervan maakten de moedige bezoeksters gebruik om bij de rust tot 7-5 te naderen. Eendracht kon nog een nog een tiental minuten kwartier aanklampen in te spelen bleef hetzelfde de tweede helft. Via P. doelpunten verschil op Van San leidde de thuis- het bord prijken (12-8). ploeg met 10-6 na 6' in Dan brak de Aalsterse de tweede helft en met weerstand definitief. S. Bleyaert - V. Lissens - Van Damme zorgde voor een 18-8 score. Het laat ste Aalsterse doelpunt kon de pil nog moeilijk verzachten. Avanti FeminaM. Van Langenhove, P. Van San 2, K. Moonen, M.L. Cools S. Van Den Broeck, De Meersman 1, Biesemans V. Lissens 1, Hauwelaert K. Van Damme 3, A.M. Bleyaert 2, S. Muylaert 9. Aalst Sportief - R.B Dendermonde 4-10 Jeugdkorfbal in de sporthal te Lebbeke. De jongeren van Atlantis op training. Aalst Sportief, vrij onvol ledig, diende een bijzon der zware nederlaag te incasseren tegen een zeer vlot spelend Den dermonde. Verliep de 1e helft nog vrij gelijkop gaand, toch bleek dan reeds dat de bezoeksters zich de sterkere gingen tonen. Na een vlugge start werd Aalst Sportief in de verdediging ge drongen. Onder impuls van Y. Doorns bereikte Dendermonde de rust met een 3-6 score. Aalst Sportief maakte er on middellijk 4-6 van maar Melis en Doorns repli keerden met een 4-9 sco re 5' later. Scoorden voor Dender monde Hermans 2, Me lis 2, Coen 1, Doorns 5. Jeugdhandbal Don Bosco Zwijn aarde - Avanti Lebbeke 9-37 Prachtwedstrijd van de Lebbekenaars. De thuis ploeg werd op alle ge bied overklast. De schiet- kracht van Van Gucht en de snelheid van Verguit brachten Avanti een 6-16 ruststand op. Ondertus sen had Schellekens ook al een penalty gestopt. De 2e helft kende een stormachtig begin, 6-24 na 5'. Avanti was immers overgestapt naar een ag- gressieve verdediging en Van Mol was dikwijls zijn tegenstrevers te vlug af. Brabo kon slechts één helft de indruk wekken te Tongeren iets te kun nen rapen. Zonder kee per De Boeck maar nu met het huo M. Hen- drickx - Van den Abbeel, werd het 0-1 langs Hen- drickx. Na 7' leidde Bra bo met 2-4 en 10' voor de rust stonden de ploe gen gelijk (9-9). Toen diende Verpoest een twee minuten straftijd uit Hecerna en ten twee te zitten en dit betekende Haachtse mag niet w onmiddellijk een 12-9 ruststand. Na de rust kwam Brabo er niet meer aan te pas en na dat L. De Lathopwer ge diskwalificeerd werd ont stond er zelfs enige hei- bel onder de Brabo Iers zelf. Meteen was I weg open naar een afgf^ tekende nederlaag. Voor Dendermonde minder belang maar B bo moet nu de laat! wedstrijd afwachten gen Hecerna om het houd te kunnen verzek ren. Twee voorwaard kh nochtans eerst moet gewonnen worden teg dei itiOI nsi nen tegen Rosis Aal""10 Petrez, Meert en co kuziJr nen Brabo hier een hef)®1, handje toesteken waar. Avanti dreef nu stilaan de score op. Een goede Vermeiren lanceerde de tegenaanval meermaals en Van Gucht en Dael- man zetten de eindcijfers op het bord. Te vermel den de zeer goede prestatie van het keepers duo Schellekens - Ver meiren. Avanti Schelle kens, Vermeiren, Dael- man 5, Van Gucht 10, Verheyen 3, Cardon, Van Langenhove, Van Mol 5, Van Damme 3, Vlassen- root, De Pauw 1, Verguit 10 - Don Bosco Clayes 2, Neyt 3, Robert 4. D.B. Zwijnaarde Avanti Lebbeke 15-17 Mindere prestatie van de Lebbekenaars in verdedi- leri id I lin me 'laai c nrr dn uvi ging, zorgden voor moeilijke wedstrijd uiteindelijk, na een spafcrn nend verloop, nog ni lot gewonnen werd. Lan oe Van Waetermeulen en I rd Graeve kwamen de Ge fd tenaars na 15' 6-2 vo< maar een snele Hersef),v hield Avanti bij. Rust 6. In de tweede helft di kwam Avanti 10-11 vo na 5' en behielden dai zij de schietkracht vi |St Van Damme steeds ei nipte voorsprong. Avanti Van Hove, V^ld Damme 10, Hersens Vandenbroeck. Don Bosco Van WaeteE^ meulen 8, De Graeve E\te zi <g.

De Voorpost | 1979 | | pagina 34