Niet bij de eerste zes Op de valreep gered Sint-Niklaas valt jt de prijzenkast ■unstige rang schikking voor ifase ploegen LEBBEKE NOG NIET IN DERDE Waasland treurt... Negende beker van het Waasland wordt volleyfestijn Rapid Sint-Niklaas - S.F. Deinze 3-2 Sint-Gillis-Waas - Br. Leuven 3-0 onze nationale dames... Bij onze nationale heren De Voorpost - 13.4.1979 - 35 begeerde zesde minstens één set zou geen geschenkjes weg "7 ts in de rangschik-1 proberen af te snoepen - en Rapid moest alle hens heeft de spanning maar daar misrekende aan dek roepen om met weede nationale tot Rapid zich voor de eerste nipte 3-2 cijfers te win- laatste speeldag op maal: Hades kwam door nen. Winnen dat was er zeer hoog niveau ge- eën administratieve ver- wel bij, maar aangezien enden. Voor Rapid gissing, te laat aan en de in de laatste twee verloor alzo zijn partij wi nden de ene topper met forfaitcijfers. Rapid Ie andere, nooit een zou het in zijn wedstrijd iz( c broertje maar alle- tegen Deinze, dat geen nil mededingers naar hoop meer had op een >erste helft van de plaats binnen de eerste coefficient (voor Rapid sering. De laatste zes, wel niet te moeilijk was de setverhouding petitiedag zou de krijgen 50-47 en voor Opglab- ssing brengen: En hier misrekende Ra- beek 46-43) bezorgde aan se zou Heusden wel pjj z|Ch voor de tweede teven (wat gebeurd is maai want Deinze, hoe 3-0 cijfers) en zo- ongelooflijk ook, speel- ide de kaart van Ra- (je als een verbeten team spelen, terwijl H. dat op de titel afsteven- je bij Opglabbeek de, het gaf helemaal men een set te veel had verloren, ging de zesde plaats naar Opglabbeek. Algemene konsternatie en ontgoocheling bij de Waaslanders, een beter de Limburgers het ver blijf volgend seizoen in eerste nationale. Men re kent nu bij de St. Nikla- zenaars op de testwed strijd op 1 mei tegen Rapid Sint-Niklaas - S.F. Deinze 3-2. mei Hapid OOk eens voor de wind? Setstanden Groeninge te Ternat, de nale om de verloren 15-12, 6-15, 16-14, 14-16 winnaar vergezelt de ove- plaats van Rebels Lier in en 15-10. rigen naar eerste natio- te nemen. Gaat het op 1 .HB Sigivok heeft tot de laat ste speeldag moeten wachten om zich veilig te kunnen spelen, het had daarvoor niet alleen het lot in eigen handen! Sigivok had geen keuze: het moest met 3-0 cijfers winnen tegen de Bruin tjes uit Leuven - toch wel geen sinecure - maar zijn onmiddellijke rivaal in het degradatiedebat, Ka- vok, mocht in zijn partij bij Houthalen, belust op de vijfde plaats, geen en kele set winnend afslui ten. Vanzelfsprekend dus gespannen zenuwen en regelmatig telefo nisch kontakt met Hout halen. Voor de aanvang van zijn ontmoeting, wist Sigivok reeds de uit slag van Kavok: het had met 3-0 verloren en dat gaf de thuisspelers enorm veel vertrouwen! Een losse bedenking wedstrijd Sigivok - Leuven werd dot blok gevormd door tussendoor: is het wel Wen Bossche en Kegels, (dw) verantwoord dat twee wedstrijden van zulk be lang op een verschillend aanvangsuur starten? Vervalst dit niet voor een deel dit kompetitieslot? Daar zal Sigivok zich niets van aantrekken! Het begon aan zijn wed strijd tegen een onvolle dig Leuven, dat de dien sten moest missen van twee basisspelers, met veel panache. De idee van «we moeten winnen» had helemaal geen in- hier behoort het seizoen 78-79 tot het verle- et n. Voor de Eerste afdeling is dit al een week egjder gebeurd wegens de deelname van de >ee lonale ploeg te Turkije aan de Lentebeker. En wijnse heeft daar een knap seizoen achter de rug o^aljmoest enkel in grootmeester Hermes Oosten- kL zijn meerdere erkennen. In Temse rekent men heast via een zege in de beker, nog volgend zoen Europees te kunnen spelen. In derde ni<eling met liefst drie representanten bezetten te ploegen een vrij behoorlijke positie. Bij iterix Kieldrecht had men alvast op meer gere id bij de aanvang van het seizoen dan op een (indelijke vierde plaats. Maar innerlijke pro- men zorgden enkele weken terug voor een e' aal onverwachte ontknoping, van topploeg d nmer één en kandidaat op de titel moest men spairna tevreden nemen met een underdog-rol. ni loende werd Bissegem op één been kampioen an oewel het voor deze ploeg de hoogste tijd jn I rd dat het seizoen voorbij was. Vorige week Gefd reeds verloren bij P. Kruibeke en nu had v0( n heel wat last met datzelfde Kieldrecht dat rse h voor de laatste maal dit seizoen nog eens JSt dnekkig verweerde (3-2). P. Kruibeke dat als uweling in de reeks zich tevreden mag achten 't de verworven zesde plaats, eindigde zijn zoen in mineur: verliezen met 3-0 bij hekken- da| iter De Panne kon geen mens goed vinden, bij vi ist zat er eventueel nog een vijfde plaats aan efit. En bij S. St. Niklaas dat op de achtste ats beslag legde, Is de verjonging op een sselend sukses uitgedraaid. Net als bij buur V.ildrecht kende men daar bestuurs- en speel ns rsmoeilijkheden wat zijn gevolgen had op de slagen. In het laatste gedeelte van de kompe- e kon men dank zij enkele wedstrijd overwin' igen een ereplaats in de wacht slepen. Te ïete melden wel dat Sinda voor de Beker van Oost ve anderen de finale speelt. Ook wensen wij te ploegen een «vruchtbare» rustperiode toe zien hen graag terug bij de kompetitieaan- >9- HB vloed op het zenuwstel sel van de thuisploeg, in tegendeel iedereen was opgepept tot en met, en lieten de Leuvenaars geen enkele maal de kans om in de wedstrijd te komen. De thuisploeg kreeg het wel niet lastig van. de bezoekende ploeg die zijn tegenstander nauwelijks het vuur aan de schenen legde. Met -15-11, 15-4 en nogmaals 15-11 sloot Sigivok het seizoen af zoals het be gonnen was, nl. zege vierend. Een seizoen dat niet gegeven heeft wat men ervan verwacht had, een seizoen dat schitte rend begon met 3 over winningen op 5 wedstrij den maar bijna in mineur eindigde. Het is echter eind goed, alles goed ge worden en men is vast besloten bij de thuis ploeg het volgend sei zoen het over een andere boeg te gooien. HB Twee feiten overschadu wen de laatste speeldag in de provinciale kompe titie. Enerzijds de «niet zo verbazingwekkende» zege van J. Zele op R. Ledeberg, met titelver- lies als gevolg voor de Gentenaars en ander zijds de fatale afgang van de Klaasjes die nu ook op Gent een pil te slikken kregen. Berichten uit het Gentse wezen op de erg amateu ristische aanpak bij A St. Niklaas dat er zelfs niet kon voor zorgen dat haar spelmaker op tijd aan komt. Het optreden van Van Gils bleek nadien zelfs sterk onder de maat. Hopelijk valt er toch nog een plaatsje uit de lucht zodat de Wase «kompeti tiemaker» in extremis een beloning krijgt. Ba zel en VK Aalst maakten er een gesmaakte verto ning van. De thuisploeg won doch veel wijzigde dat niet aan de stand. Kruibeke geraakte dan toch nog van die laatste plaats af en eindigde dit rampzalig jaar in schoonheid. Het klopte Zomergem in de strijd voor de elfde plaats met 3-1. Moerbeke W. moet zich tevreden stellen met een vijfde plaats. Zelfs tegen Wondelgem kon er niet gewonnen. Onverwacht slecht resultaat voor de ploeg uit de suikerge meente. In tweede provinciale verloor Sp. Zele bij Nieuwkerken met 3-0 en heeft Kukl. Aalst zelfs Baasrode bijgehaald na de 3-1 zege tegen Steke- ne. Baasrode haalde wei nig te Temse bij kam pioen KLJ. Elversele be kroont een knap seizoen met een derde plaats en 3-0 winstcijfers tegen Eeklo terwijl Kang. Aalst VC M LEBBEKE - LIEDEKERKE 3 0 Setstanden: 15-3, 15-6, Veurne en staat met het- 15-6. zelfde setgemiddelde als Over deze wedstrijd was Lebbeke op de vierde normaliter niet zo veel te plaats. Slechts vier ploe- vertellen, ware het niet gen mogen promoveren dat de bezoekers naar zodat de discussies pas het einde van de partij en nu zullen beginnen. Al lang, na affluiten zich ge- hoewel er natuurlijk wel droegen als echte vle- een oplossing in petto gels en er niet voor te- is. Door het verdwijnen rugdeinsden de scheids- van Rebels Lier («het» rechters en plaatselijke decreetslachtoffer) komt bestuursleden te bedrei- er in elke reeks zeker een gen. Het is duidelijk dat bijkomende stijger zodat zoiets zeker een staartje het probleem in feite ge- zal krijgen voor de be- makkelijk kan worden voegde komités. opgelost. Lebbeke De kompetitie 78-79 zit er op! Voor onze Wase vertegenwoordigers in de diverse reeksen onver deeld gelukkig. Beginnen we alvast in Tweede nationale waar C. Temse onze beste vertegen woordiger was en dit onderstreepte met een schitterende tweede plaats na kampioen Heren tals dat voor iedereen te sterk was. In de lijn der verwachtingen haalde Temse in de ultieme fase nog een 3-0 zege tegen Heusden zij het heel niptjes. Voor Rapid eindigde dit seizoen op een droeve wijze: het heeft de laatste weken enorm hard gevochten om toch maar in de bovenste helft van de rangtabel te komen, in zijn laatste partij gaf het echter één set te veel prijs en kan nu enkel nog rekenen op een testwedstrijd. Dat H. Temse een erg moeilijk jaar voor de boeg had, wist ieder van te voren. En het is uitgekomen zoals het voorspeld werd: H. Temse degradeert, of beter, blijft nu in tweede nationale door het invoeren van een ere-afdeling. Een reeks lager, kan het wellicht aan zijn toekomst gaan bouwen. In Derde afdeling heeft R.T. Lokeren ook erg moeilijke momenten doorgemaakt maar kon zich enkele weken geleden toch definitief redden ten nadele van Jemappes. De wedstrijd op tweede gerangschikte Zottegem verliep op een heel hoog peil, nog geen sprake van eindeseizoen- wedstrijd. Met Zottegem wel in elke set op het einde een tikkeltje sterker. Maar Lokeren werd nooit overdonderd, de setstanden bewijzen dit trouwens het best: 15-13, 15-12 en 15-11. Voor een vrij grote belangstelling (meer dan honderd supporters) kende Real Testa heel wat sterke momenten. Een zwakke Wuylens werd vervan gen door G. Lowie en dit betekende een hele ver sterking voor een puik presterend Lokeren dat veel lof kreeg van zijn tegenstander. In Vierde afdeling komen onze ploegen erg zwak jes uit: Beveren speelt volgend seizoen een reeks lager en vond het zelfs niet meer nodig de laatste verplaatsing naar Blankenberge af te wer ken (het gaf forfait). Men is wel aan bezinning toe bij Beveren en laat ons hopen dat zij hun verloren plaats vlug terug kunnen innemen. St. Gillis Waas was er al niet veel beter aan toe, tot de laatste speeldag moest Sigivok wachten om zijn behoud definitief te kunnen verzekeren. Ook daar is men van plan het volgend jaar anders aan te pakken maar welke ploeg start niet met zulke verwachtingen? Wij wensen al onze klubs een welgekomen rustperiode toe en hopen hen in optimale omstandigheden aan de start van het volleybalseizoen 79-80 te ontmoeten. HB Ondertussen zit men in Lebbeke wel te turen naar die vierde plaats. Wervik won, nochtans onverwacht, met 3-0 van niet bij de pakken blijven zitten en zal de zaak voorbrengen bij de Raad van Beheer. Afwachten dus maar! (gdp) Vollevbal. Lebbeke-VK Liederkerke. Het team van Lebbeke in vol ornaat. (J.J.) Voor de negende maal dag de «Beker van het organiseert VC Rapid St. Waasland» voor provin- Niklaas op Paasmaan- ciale ploegen. Voor de Sigivok won tegen Leuven met 3-0Meersman is aan de smash eerste maal wordt deze Niklaas, Sinaai, Melsele, trofee, een prachtige Rupelmonde, St.-Gillis, wisselbeker die onmid- Kallo. dellijk na de finale (om- Elke klub, of ze voor de streeks 19 uur) aan de eerste of voor de laatste winnaars wordt uitge- 1 reikt. Weer zijn zestien ploegen ingeschreven. Het is immers zo dat elke klub zich na het seizoen nog eens wil tonen, de ploegen die sukses boekten om hun waarde te bevestigen, de minder suksesrijke teams om te bewijzen dat ze beter kunnen. Daarom ook moeten de ploegen aan treden met de spelers waarmee ze de voorbije kompetitie hebben afge werkt. De deelnemende klubs dit jaar zijn: 1e provinciale: Oltisj Bazel, Spectrum Moerbeke, ATB St-Ni- klaas. 2e provinciale: Nieuwkerken, Belsele, Stekene, Steendorp, El versele. 3e provinciale: Vitesse Kruibeke. 4e provinciale: Moerbeke II, Kevers St.- plaats speelt, neemt aan vijf wedstrijden deel. De eerste match start om 13 uur in de stedelijke sporthal. De V.C. Temsespelers De Leenheer en Van Hoeywegen vormen een goed blok. zijn promotiekansen gaaf houdt door een 3-0 zege tegen het degrade rend Belsele. Steendorp had geen problemen met Zei zate (0-3). In derde provinciale haal de Hofstade twee punten Niklaas bleef erg span- bij Eine (2-3). In vierde nend (3-2) terwijl Kallo verloor Schellebelle van geen problemen kende Meerbeke met 3-0 en liep met Rupelmonde (0-3). Wichelen op een formi- Voor Kemzeke en G. dabele gasbek te Oude- Dendermonde was de 0-3 gem. St. Gillis W. - St. het bewijs van hun supe rioriteit bij respectieve lijk Melsele en Sinaai. St. Pauwels won tenslot te van Belsele met 3-1 Bij de dames was Berlare te zwak voor St. Gillis W. (3-0) en verloor J. Zele verrassend van rode lan taarn St. Niklaas met 2- 3. Dendermonde won nog van De Klinge met 3-1 terwijl Ronse te sterk was voor Wichelen (1-3). (gdp)

De Voorpost | 1979 | | pagina 35