Robert Goethals eerste blikvanger Spaanse per 'Camp Nou', bakermat van een enorm voetbalbedrijf én beelden uit Barcelona Berichten WHM ■Roelai •i de p enzet fU-ver Allen op een rijtje: het scheidsrechterstrio en de kapiteins der heide elfrallen. (MD) |n tevei [oot-Le Bravez ersch heer t- gesch t op hi Dadelijk bij de aankomst in de luchthaven van Barcelona dinsdagnamiddag, maakte een niet onaardige delegatie van de Spaanse pers met meer dan gewone interesse zijn opwachting bij trainer Robert Goethals. Een zwerm journalisten overstelpte hem met vragen over de kansen van zijn Beveren, zijn verhouding tot Anderlecht, de onderlinge rivaliteit die er zou zijn ♦lissen hem en zijn naamgenoot Raymond Goethals, de samenstelling van de ploeg Duel tussen Krank! en Butyl waarbij laatstgenoemde hel pleit zou winnen. (MD) Wachten in de cafetaria v supporters. (MD) n de luchthaven was nu geen vervelende bezigheid voor de verkc Ge stapt de eerste de beste taxi in, vraagt de chauffeur naar het stadion van FC Barcelona en alles komt in orde: alleen moet ge wat fatalist zijn als ge de manier bekijkt waarmee de man zijn stuur en gaspedaal hanteert, want telkens weer krijgt ge de indruk dat een botsing met de wagen voor u onvermijde lijk wordt, als hij de zoveelste keer eerst rechts en dan weer links voorbijsteekt op een of andere met palmbomen om zoomde avenida. Barcelona is de meest moderne Spaanse stad, met veel hoge appartements- en kantoorgebouwen, bo vendien meestal architektonisch verantwoord ingepland, zon- dpj echte wildgroei. De stroom van auto's, in het centrum van de stad is vrijwel konstant, het duurt een hele tijd eer we bij 'Camp Nou', het prestigieuze voetbalstadion, aankomen. Wij krijgen ruim schoots de tijd om het een en ander over Spanje te vernemen maar vallen al dadelijk terug op hét voetbalonderwerp van deze Goede Week: 'ja, meneer, er zijn er die hun paar vakantieda gen uitstellen om die fameuze Vlaamse ploeg tegen hun Barga aan het werk te zien. ledereen verwacht woensdagavond de grote 'fiesta', meer dan 100.000 zullen er zijn om dit evenement mee te maken. Het zal zeker niet van de Spaanse, zeg maar Catalaanse hoorsupporters afhangen of hun ploeg J dan niet de fi nale haalt! Wij kennen Beveren de manier waarop hij de naam uitspreekt is met geen pen te beschrijven als een ploeg die veel sympatieker is dan Anderlecht, maar morgen vliegen we er honderd procent tegenaan. De sfeer in Camp Nou, meneer, die is onbeschrij felijk. Kijk, vanaf hier ziet ge het stadion! Het duurt wat eer we rondgereden zijn tot op de plaats die toegang tot het eigen lijke voetbalveld geeft. We ge raken zonder problemen bin nen, samen met een meer dan 500-koppige supporterschare van Barcelona, die het pro gramma van de Beverse spe- lersdelegatie minstens even goed kennen als ons en nu wachten op hun eerste ver schijning voor de training. Men voelt zich onooglijk klein in deze gigantische omgeving: van beneden op het veld beke ken maakt het nog meer indruk. Het bestuur van S.K. Beveren met voorzitter VanJfusSel en alg. sekretaris Van Goethem. (MD) De prachtige, ver overhellende betonnen hoofdtribune, geeft soms de indruk dat ze recht naar beneden kan komen en toch schijnt ze met reuzevléu- gels het ganse stadion be schermend te omspannen. Onwillekeurig loopt er een ril ling over je rug bij de gedachte dat hier morgenavond Beveren dat Barcelona moet partij ge ven, als al die plaatsen nog eens met meer dan 100.000 toeschouwers bezet zijn: die massa moet voor een onvoor stelbare heksenketel in een on beschrijfelijke sfeer zorgen. Dat hier voetballers met flanellen benen tegen een bal trappen is de meest normale zaak ter we reld. Morgenavond weten we meer van de sfeer in dit Camp Nou, wat eigenlijk in het Cata laans 'het nieuwe veld' bete kent, al werd het stadion reeds in 1957 officieel geopend. Ach teraf werd rond dit stadion nog een al even indrukwekkend sportcomplex bijgebouwd, een sportpaleis eigenlijk. Men be drijft er de meest courante sporttakken in zaal, er is zelfs een prachtige ijspiste waarop Barcelona met verscheidene kompetitieploegen aan ijshoc key doet. Het is zo dat we ver nemen hoe enorm gevarieerd deze Catalaanse sportgemeen- schap wel is, van atletiek over rugby, basket- en volleybal, schaatsen naar hockey zowel op het ijs als op het veld Maar voetbal neemt de belangrijkste plaats tussen al deze discipli nes in De voetbalsektie is vol ledig professioneel als een kompleet privébedrijf gestruk- tureerd en uitgebouwd. Onze beperkte Belgische grote voet- balklubs kunnen nauwelijks met dit Barcelona enige verge lijking doorstaan. In dit presti gieuze sportcomplex werken 120 bedienden in vast dienst verband, die gans het admini stratief kader van de klub vor men. In Barcelona wordt de klub, naast de sport, bijna evenzeer belangrijk als natio naal Catalaans symbool be- j schouwd. De voorzitter, José j Luis Nuhez, zelf aan het hoofd j van een bouw- en immobiliën- j groep met meer dan 2.000 werknemers, is de meest popu laire man van gans Barcelona, als wij tenminste onze zegsman en juridisch raadgever van de klub mogen geloven. Hij leidt zijn voetbalbedrijf samen met vice-voorzitter Juan Gaspart, niemand minder dan de baas van de grootste hotelketen in toeristisch Spanje en dat zegt toch watDeze top uit de zakenwereld werkt permanent alle ambitieuze projekten uit en tracht de Europese reputatie met topvoetballers en dies meer, tegen zeer zwaar geld, op te houden en blijvend te ver breiden. Ook dat is het Barce lona waartegen SK Beveren vanavond uitkomt; zeg nu zelf, wat ook de uitslag zij, die jon gens uit het Waasland hebben de bal al ver getrapt Denk daar tevens maar rustig bij dat het supergrote Barcelona veel minder gerust in de afloop van deze twee wedstrijden is dan dat 'kleine' Beveren, dat hier als David de grote Goliath nog lelijke pootjes zetten kan Ben Coignau mm j» aw# drukt de hand van Johan Neeskens. Pfaff kijkt toe. (MD) Het werd meteen duidelijk dat de Beverse trainer deze nieuwe kennismaking dankbaar ge bruikte om het imago van Beve ren in Barcelona met het oog op de konfrontatie van woensda gavond alle kansen op sukses te geven: Robert stond zeer vriendelijk en welwillend de persmensen te woord, geen vraag was hem te veel, de ant woorden waren ronduit uit voerig. Het ijs was meteen ge broken, de sfeer werd zelfs vriendelijk. Op de vraag wat hij voor deze uitwedstrijd het be langrijkste vond antwoordde de leperling dat het voor Beveren van primordiaal belang was een doelpunt te skoren teneinde de kansen op een eventuele finale plaats gaaf te houden. Bij vra gen wat hij dacht over tegen strever Barcelona ontpopte Robert Goethals zich als een specialist in diplomatische antwoorden, er wel op bedacht aan de ene kant niet in al zijn kaarten te laten kijken en tege lijkertijd er zorg voor dragend de vragenstellers geen kansen tot enig sensatienieuws te bie den. Zo wou Robert maar al te graag kwijt dat het laatste wat Beveren in Barcelona kwam doen, erin zou bestaan een re vanche voor de uitschakeling van Anderlecht na te streven, want daar moet al vroeger ge wag zijn van gemaakt. Nee, wij hebben met die zaak en ook niet met Anderlecht iets of wat te maken! Vergeet niet dat wij konkurrenten voor de titel in de Belgische kompetitie zijn. Dat betekent nog niet dat wij aarts vijanden zijn, maar het laatste wat we hier komen doen is na tuurlijk een opdracht van An derlecht uitvoeren!' Het is trouwens opvallend hoe de Spanjaarden steeds weer te ruggrijpen naar de hetze met Anderlecht, zelfs dezelfde naam van beide trainers geeft aanleiding tot de meest on voorstelbare spekulaties, en worden zelfs familie- en moge lijk nog broederbanden gesug gereerd! Maar Robert steelde de show, zijn relaas bij de aankomst op de luchthaven was de antipode van naamgenoot Raymond. Beveren werd meteen als sym- patieke ploeg bevestigd en ont haald. Over Barcelona liet Ro bert Goethals niet na, zij het dan in bedekte termen, wat stroop rond de Spaanse sport- pennen te smeren: het was on getwijfeld een zeer grote klub, met gereputeerde namen. Voor het Beveren uit België zou het een indrukwekkende ervaring worden tegen dit elftal in de halve finale van de Europese Beker uit te komen. De uitslag voorspellen kon hij niet, hij was 'Madame Soleil' niet, een bou tade waarmee men alle richtin gen uit kan. Zeker is echter dat Beveren, met deze aanpak van de trainer, in Spanje dadelijk overkwam zoals hij het beoogde: eenvoudig, spontaan en sympatiek! Ben Coignau Asensi belegert Pfaff maar aan diens kunde moet niet getwijfeld worden. (MD) Het entoesiasme van de Beverse supporters was overduidelijk: spandoek, sjerp, gadgets waren veelvuldig van de partij. (MD) Uitblazen na een goede wedstrijd met Jaspers, Verhoosel, Cluvtens en Truvens. (MD) Heredia. midden Hofkens en Cluvtens, één der betere spelers op het veld. (MD)

De Voorpost | 1979 | | pagina 40