P DPDAG 5 MEI TE AALST: KTIVITEITEN BIJ DE VLEET ZILVER VOOR ZUSTER BENIGNA CCOD diende voorstel in tot invoering van zomerdienst NIEUW PERSONEELSKADER KOST ONS 70 MILJOEN ST. - AUGUSTINUSINSTITUUT VIERDE ZIJN DIREKTRICE AFGEBRAND KLOOSTERPAND WORDT HEROPGEBOUWD De Voorpost - 13.4.1979 - 5 s wij reeds kunnen lezen hebben in het laatste paert» in de Molenstraat. programma voor 5 mei Otto Rongo en zijn Slan- mer van «Het Bestuur dichterbij», uitgaande van Tussendoor tekent Doebel- vastgesteld. genpaard uitgenodigd, geenjtadsbestuur van Aalst, is er een grote verschei- joe - Pi kartoens in verschil- Een eerste attraktie bestaat (Ons allen welbekend uit rnee"ieid van aktiviteiten, vastgelegd voor deze Top- lende dekenijen. Last but erin een wagenpark te or- Johan en de Alverman), van 5 mei aanstaande. not least kan men zich laten ganiseren van auto's date- Hiermee werd gedoeld op het cht dekenijen van Aalst hebben elk in eigen kring inschrijven voor de wandel- jofden bij elkaar gestoken om hun eigen straat het tochten van de brandweer ekkelijkst te maken en met een massa gunst- in het kapucienenklooster, werdlijes en attrakties zoveel mogelijk volk te lokken, vanaf 12u 30. Nog niet ge kend was het programma gel en kramen. van de dekenij Nieuwstraat. Een wedstrijd voor kinderen Er werd wel een folkloristi- ist 0| waai) uur wordt de Top-Dag 1 afg&el geopend samen Ie opening van de dag Nederlandstalige Lite- Periodieken )9 u 30 tot 10 uur wordt ormatiedag met bouw- lologie van het V.T.I end, dit in de Vak- Dlstraat 41vervolgens om 11u30, en dit tot lur de internationale 3n in de Kattestraat psteld chaakdag Herdersem gehouden op het ter- H|an de Borse van Am- ^wn, en dit van 14 tot 17 ■4< P Ire rend van 1895 tot 1923, de kinderen die met hun ou- deze tentoonstelling van an- ders de Nieuwstraat zullen tieke en zeldzame auto's, bezoeken, zal zo opgesteld worden, Ook zal er een tombola ge- dat de leemten tussen de houden worden, waar alle verkoopsstanden vóór de winkels van de Nieuwstraat winkels opgevuld zijn. aan deel nemen. De loten, en een prondelmarkt is mee sche tipparade vooropge- 'Bemanning van de wagens in een originele vorm (tot gen gebeuren! te nemen op de Varkens- steld onder de rubriek «nog wordt voor rekening geno- hiertoe nog niet vastgesteld Laat ons hopen dat de markt, niet te missen is te- vast te leggen program- men van bestuurders in kle- welke), zullen op alle aan- weergoden even goed ge- vens de voorstelling van ma's». dij, overeenkomstig jaartal kopen gegeven worden. zind zullen zijn die dag als oude ambachten op het Tijdens de dekenijvergade- en type van de wagen. de Aalsterse Middenstand, binnenplein van «De Gae- ring van 3 april II., werd het Als tweede attraktie werden De winnaars - kopers zullen hun prijs dienen af te halen bij de betrokken winkeliers. Niet te vergeten: wie min stens 10 km. van Aalst - Centrum Woont, kan drie geschenkjes afhalen op het Stadhuis, en dit enkel op voorleggen van de identi teitskaart. Allen op post in Aalst dus op 5 mei, er zullen grootse din- |4u30 vertrekt vanop opmarkt een warme allon van E3 - Groot - Jen om 14u30 tevens in de Zoutstraten de treet - Surprise - dag. ilgens wordt te 16 uur 25 jaar staat Zuster Benigna, direktrice van het Sint de leiding van zuster Be- Augustinusinstituut voor Verpleegkunde in het me- njgna 2.241 gediplomeerde erste jaarlijkse voor- disch vormingswerk. Dit feit ging uiteraard niet onge- en gebreveteerde ver- j*, ng van het Kultureel merkt voorbij. Heel de school, haar kloostergemeen- pleegsters en verplegers, :m voorzien, opge- schap en het medisch personeel was in feest, en ziekenoppassers en kin- bracht hulde aan deze direktrice die voor haar derverzergsters gevormd, verpleeg-school bijzonder veel heeft gepresteerd se- Bij de leerkrachten en de dert ze in 1966 op 1 maart in deze funktie werd aange- studenten, zo vernamen we steld. ook, was ze in hoge mate Maar dat deed ze ook al school. Dat dus er nog bij. geliefd. Zij kon gewillig luis- vóór ze direktrice werd. Zus- Als direktrice pakte ze de teren naar vragen, proble- ter Benigna is trouwens zelf zaken dadelijk stevig aan. reen, grieven en klachten, oud-leerlinge van haar ei- Zij bouwde de school uit tot Ook dit laatste met de glim- gen school. In 1952 be- wat ze nu is. Niet alleen lach. Toen zuster Benigna haalde ze er het diploma werden nieuwe gebouwen nu 25 jaar geleden haar ak- van verpleegster. Hierna opgetrokken, maar binnen tiviteiten begon, waren er kreeg ze tot taak de stages die muren betrok ze ook de slechts 81 leerlingen inge- van de studentinnen te be- hele schoolgemeenschap schreven. Nu zijn het er 500 te 18u30 Tevens op geleiden. Dat deed ze meer bij het onderwijs en de op- die iri dit centrum een me- vangthetkonsertaan dan 12 jaar. De grote be- voeding. In dit licht moet ook dische kulturele sociale en ebreinnPldsUMnn|PDne haar. studieijver, toewijding godsdienstige vorming krij- (eveneens) 81 naar 350. deze z.lveren viering, die de Molen- die haar alt]d al hadden ge- en zin voor beroepsvervol- gen. Onder haar impuls Men kan zich dan ook ge- eindigde met een feestmaal kenmerkt, verminderden making gezien worden groeide de oud- makfelijk voorstellen dat later op de avond lot nog-toe werden onder leerlingenbond uit van het bijzonder druk was op WL door de Draeckenie- t sketches. I6u30 tot 19 uur wordt Moorselbaan gezocht [de mooiste ruiter en ne, volgend met een itdeling om 21 u 30. iuziekkorps van Her met majoretten luis- [de Geraardsbergse- op vanaf 16u30. fagenspel teater Lan- start op de Grote Zr. Benigna, direktrice SL-AugustinusinstituuL lans programma dus ngevuld wordt met ipende programma's, een etalage - wed- georganiseerd door idsbestuur, een show ;atselijke nijverheden ts geacht dekenijen, en van 1 uur gratis auto - in door het handels- e diefcutmarkt ins speelplaats van het n woidijk Lyceum aan de er vitraat. heerst een ten u.«anno 1929» met or- lepla niet, en bleven ook nu niet onopgemerkt. Ze werd naar Leuven gestuurd, en be haalde daar het diploma van verpleegster-monitrice Maar daarmee was het palmares nog niet af, want in 1970 reikte dezelfde uni versiteit haar het diploma uit van licentiaat in de ïr^deind der garagisten op medisch-sociale weten schappen en het ziekenbe- leid. Hiermee beladen keerde ze terug naar Aalst, waar ze al vier jaar direk trice was van de verpleeg- corr Aalsterse Tricot-veredelaar NV Teinturia heeft in de ren9!iopen maanden belangrijke investeringen gedaan. Er dar den voor een bedrag van 50 miljoen B.fr aan machines jroe'r het bleken, verven en krimpvrij maken van breisels D,it€ esteid. Deze Aalsterse veredelaar maakt reeds enige tijd i uit van de veredelingsgroep Avo, dat staat voor Als- /lUN Ige Van Oost NV Deze groep voerde de laatste jaren ngrijke reorganizaties door. Deze waren voornamelijk cht op de omschakeling van massaveredelaar naar cialist-finisher van kleinere metrages voor werden 4 van de 9 bedrijven gesloten, wat leidde nnj(een personeelsinkrimping van 2.200 naar 800 arbei- t moi Einde '78 werd dan ook nog de naam van de groep a| j ijzigd in NV Sobelta In '78 groeide de omzet van deze ijver ip met 5% om een totale omzet van 1 miljard B.fr. te ;chl< 'ken- veredelde metrage daalde evenwel aanzienlijk, ,rs j, i de behandelde meters brachten een groter rendement ren' wat uiteindelijk het doel van de ingrijpende reddings- jn bij Avo Sobelta is geweest. n? 78 kwam het rezultaat van de groep in zijn totaliteit euw uit de rode cijfers na een lange verlieslatende 11DÉ ode. Dit betekent, opgesplitst per bedrijf dat nog twee elan ijven voor het ogenblik in de rode cijfers zitten en vatJ[ onder de NV Teinturia, waarvoor dus de reorganizatie anC niet volledig geslaagd kan genoemd worden, torn iv welders, specialist op het gebied van de studie en 11 3 kage van uitrustingen voor de chemische en petro- ZOi nische industrieën, heeft haar exportaktiviteiten aan- wa lijk uitgebreid. Dit bedrijf werd in '74 met een investe- ar suitgave van circa 60 miljoen B.fr. op het industrieter- '°or Wijngaardveld opgericht. Het bedrijf Welders heeft de vankt geprospekteerd in een aantal landen waar een che- :he en petrochemische industrie uitgebouwd wordt, vers vertegenwoordigers bezochten achtereenvolgens n e( nenië, Hongarije, Koeweit en Irak. leder jaar is de NV :an9 ders er reeds in geslaagd haar exportomzet te verdub- °vef n. Onlangs werden orders geboekt voor een in Neder- gevestigde internationale chemische maatschappij; 2 Roemeense staatsmaatschappij en voor opdrach- ana(jn Koeweit en Irak waar een aantal uitrustingen aan naa aande installaties moeten vervangen worden. Welders ne eds 30 jaar gespecializeerd in het lassen van speciale re 1 ilen: nikkel-, titaan-, tantaai- en zirconiumlegeringen r fr lle roestvrije staalsoorten waarvan gebruik wordt ge- kt als bescherming tegen de korrozie door chemikaliën 31iij hoge temperaturen [ph® 'assement en lintweverij NV Pb. Meert Zonen uit de l lochusstraat 17 te Nieuwerkerken werd bij vonnis van u' echtbank van koophandel te Dendermonde, per 26 l,s rt 1979 failliet verklaard ïn9( Mnr, Uit het jongste kontaktblad van de Kristelijke Centrale zouden volgens het voorstel van Burgemeester en van Openbare Diensten vernemen wij dat deze vak- andertialf uur kompensatie Schepenen zal goedge- bond een voorstel indiende tot invoering van de zo- per gewerkte dag genieten keurd worden merdienst bij het personeel van stad en OCMW. Deze kompensatieuren Op de syndikale vergade- dienen dan genomen te ring van 16 februari 1979 Volgens het ingediende de regeling uitgewerkt door worden in de periode van 1 werd dit probleem trouwens voorstel zou de zomer- de dienstchef, onder leding september tot 31 decern- reeds met het stadsbestuur dienst gelden van 1 juli tot van de bevoegde schepen, ber. besproken Hierbij werden 31 augustus. De werktijd zou Nochtans zou het perso- Het artikel vermeldt even- wel enkele opmerkingen ge- dan lopen van 7 uur tot 13 neelslid dat de dienstverze- eens dat ook de afgevaar- formileerd o.a. voorde rein- uur, echter zonder onder- kering verricht ook slechts 6 digden van de andere vak- igingsdienst en voor som breking. uren moeten werken. organisaties akkoord wa- migeloketdiensten,waarde Waar noodzakelijk zou er Die personeelsleden, die ren met dit voorstel. Er be- invoering op een aantal wel dienstverzekering zijn in niet van de zomerregeling staat dus alleszins zeer veel moeilijkheden kan stuiten, de namiddag. Hierbij wordt zouden kunnen genieten, kans dat dit door het Kollege VEHE Dat het nieuw personeelskader van de stad Aalst heel wat funkties zou bijkreëren en vermeerderen wisten wij reeds, maar nu wij het détail onder ogen kregen van dit nieuw kader kunnen wij een beeld geven van de wijzigingen die in de verschillende diensten van het stadhuis te verwachten zijn. De huidige «Stadsschouwburg» is reeds lang aan ver nieuwing toe. Na dit toneelseizoen wordt er eindelijk iets aan gedaan. Nieuwe verlichting, zetels en muurbe kleding zijn voorzien. Zal het dan nog zo lang duren vooraleer het Kultureel Centrum wordt afgewerkt? Eergisteren werd een programma voor de Vlaamse TV opgenomen over de «menopauze bij de mannen» waarin o.m. raadslid en ex-burgemeester Robert De Pauw werd geïnterviewd. Het programma komt op de buis op woens dag 27 juni om 18.20 in «Jonger dan je denkt». De brandweer had het druk vorige week. Bij de Dames van Marie (Onderwijsstraat) brak in de technische afde ling brand uit Een strijkmachine raakte oververhit Pel- senhandel Appelmans (Kattestraat 27) kreeg eveneens de rode haan op bezoek. Daar ontstond brand in de keuken. Tenslotte meldde men aan de Tragel een grote grasbrand. Staf Van Der Vreken, een Aalsterse priester, werd vorig jaar te Polen kannunik benoemd. Eind april zal hij samen met nog een paar Joegoslavische bisschoppen en Paus Joan nes Paulus II in de St. Pietersbasiliek te Rome een mis konselebreren. Onderpastoor Blanckaert uit Nieuwerkerken kwam vorig weekeinde op het idee zijn tuin te laten omspitten. Maar het zomerweertje sloeg gauw om toen men otp het ge raamte van een mens stuitte. De ordediensten kwamen ter plaatse. Eerste veronderstelling: een overblijfsel uit één der wereldoorlogen. Achteraf werd de vraag gesteld of het gevonden lijk verband houdt met een 8 jaar gele den onopgeloste verdwijning van een herbergier. Het onderzoek wordt verder gezet Op het Lentekontakt, dat op dit ogenblik plaats heeft in de Keizershallen werd ook een stand ingericht door het Stads bestuur zelf. De dag voor de officiële opening werd aan deze stand door zowat 40 stadslieden gewerkt. Het spreekt voor zichzelf dat er meer stonden te kijken dan er werkten. Dient hierbij vermeld 'dat ook de voertuigen, waarmee het personeeel zich verplaatst massaal aanwezig was. Wat het oprichten van zo'n stand aan de belastingsbetaler kost, zijn wij niet te weten gekomen. was er in de Stedelijke Peutertuin aan de Oude Gentbaan een stopkontakt stuk. Vooraleer het kontakt hersteld was, zijn er zo maar eventjes 6 elektriekers met chauffeur over de vloer gekomen. Van bezuiniging ge sproken. Wij maakten hier melding van het feit dat «Vies Oiljst» overging tot een nieuwe reeks boomaanplantingen, In to taal plantte men zowat 54 bomen aan. Naast de vermelde plaatsen noteren we Watertoren, Moorselbaan, tussen Koolstraat en Gentsesteenweg, Kalfstraat en Vaartplein. De groendienst van de stad Aalst schijnt ondertussen het voorbeeld van Vies Oilsjt massaal te hebben opgevolgd. Zo werden bv. aan de spoorwegoverbrugging te Erembode- gem heel wat nieuwe bomen in de grond gestopt. Schepen Marcel De Bisschop na een «nationale perskon- ferentie»: «Ik ben een schepen die er bij is gevoegd. Ik voel dat alle dagen aan. Ik zeg niet dat ik niet een dezer dagen mijn ontslag geef. Het steekt mij niet tot hier, het steekt mij tot daar», (einde citaat) Dus het steekt niet allen de president van het feestkomitee tegen, ook de voorzitter van de middenstandsraad begint het de spui gaten uit te lopen. Wat er juist scheef zit, vertellen we later wel, maar het botert niet op het stadhuis. Andere voorzitters van adviesraden geven we de raad zich te syndikeren. We weten het al lang, perskonferenties zi]n uit den boze. Geen enkele schepen of voorzitter van een stedelijk komitee mag de pers samen roepen. Waarom? Omdat in de be leidsnota van de meerderheid stond dat deze maal het stadhuis een glazen huis ging worden? W:j hebben het ooit vroeger over een matglazen huis gehad. Nu is het een bunker met gewapend glas Van demokratie ge sproken. Dinsdagavond had in het Beukenhof een hearing plaats. Het nodige stadspersoneel was opgetrommeld maar moest voor onverrichte zaken terug naar huis gaan. Er was doodeenvoudig geen belangstelling vanwege de be volking. Had nu echt niemand een paar vraagjes te stel len aan het kollege van burgemeester en schepenen? Een woest geworden koe werd op de E5 door de rijkswacht doodgeschotenLandbouwer Jean Van Lierde uit de Mere- straat te Aalst moest daarvoor zijn toestemming gevenHet <reng werd naar het slechthuis overgebracht. Roel Van de Plas Aldus worden twee funkties van Direkteur gekreërd in het administratief kader. Het aantal adjunkt- adviseur-dienstchef wordt verhoogd met één om te komen tot drie Het aantal bureauchefs veftioogd tot tien (zijnde 2 meer dan vroeger). De funktie van ar chivaris zal nu full-time uit geoefend worden. Verder komt er één 1 ste sekretaris public-relations, drie reken- plichtigen en 3 direktiese- kretarissen (1 meer dan vroeger). Ook krijgt de stad één hoofddeurwachter (blijkbaar voor de deur van de Burgemeester) en wordt het aantal opstellers ver meerderd met elf om te ko men tot 51. Het aantal hoofdklerken stijgt met vier, terwijl er ook een eerst aanwezend deurwachter komt. Verder hebben wij nog 2 studiemeesters-opvoeders bij, vier eerste klerken, twee deurwachters, drie opzieh- ters, twee klerken, P T. 8 gewone klerken meer en 1 toezichtermuzeum meer. In derd er niet zoveel vermits één funktie van adjunkt- bedrijfsboekhouder ver vanger wordt door deze van volwaardig bedrijfsboek- houder Technisch personeel Wat het technisch perso neel betreft wordt het aantal betrekkingen met zowat 100 vermeerderd vermits men van 21 naar 41 perso neelsleden stijgt. Hierbij kreêrt het stadsbestuur on dermeer de funktie van hoofdingenieur-direkteur, deze van ekologist en deze van hoofdkondukteur of Hoofd Technisch Ingenieur Ook krijgt men één stede- bouwkundige op het stad huis, één werkmeester plantsoendienst, drie adjunkt-kontroleurs en 1 tuinbouwtechnikus A2 Voor het overige worden heel wat funkties in aantal vermeerderd, zoals e.a. technisch ingenieur (I) e.a. kondukteur (1), e.a archi- tekt (1) eerste kontroleur (1). twee onder bureauchefs-tekenaars, Zoals voorzien in de nieuwe stijgingen hebben wij bij de niet geraakt personeelsformatie stijgt geoefenden B (8), de ge- verzorgings- het werkliedenpersoneel schoolden (6), de brigadiers met 66 personen om te stij- (4), de keurvaklui (2) de bri- gentot281 man, en dit voor gadiers keurvaklieden (1). amper 9 funkties. Opvallend Ook bij het schoonmaak- hierbij is de stijging van de personeel zal men kunnen geoefende arbeiders A (20) benoemen, vermits het aan de bijzonder geschoolden tal prestatieuren per jaar zal die stijgen met 13 man om stijgen van 99.874 tot te komen tot 88, en de niet 106.114 uren. gekwalificeerden die stijgen Aan het personeel van de met 12 personen om te ko- kinderkribben en het perso men tot 25. Minder grote neel van de regies wordt Bij het en bijstands- wel een assistent personeel komt maatschappelijk bij. Voor de kinderkribbe van de Rapenstraat voor ziet men wel de plaats van dokter-kinderspecialist, en deze van diëtiste. Opvallend is ook dat per po litieke fraktie van de meer derheid volgende betrek kingen voorzien worden, met name één kabinetsse- kretaris met de wedde van adjunkt-adviseur en één opsteller per fraktie. Belangrijk om weten is ook dat dit grapje de belasting betaler alles samen zowat 70 miljoen per jaar zal kos ten. Van bezuinigingen ge sproken! Bij Ministerieel Besluit van 20.2.1979 heeft Minister van Volksgezondheid Dhoore aan het OCMW van Aalst de toestemming gegeven om met eigen middelen het kloosterpand, dat enkele jaren geleden afbrandde, terug op te bouwen. verdiepingen. 14 kelderruim ten en een kelder voor de centrale verwarming. Het gelijkvloers zal de hoofd ingang bevatten, naast de private inkom voor de kloostergemeenschap. Ver der treffen wij er nog de kapel aan met sakristie en toilet. Verder is er nog een totaal worden hier alleen eerste werkmeester (3) om ontvangst-lokaal, twee reeds 51 plaatsen meer ge- te komen tot 12), adjunkt wachtplaatsen met elk twee kreërd. om aldus een totaal kontroleurs (3) tekenaars ontkleedkamers en 6 konsul- te bereiken van 200 man. (2) tatielokalen. Men heeft er Bij het administratief perso- ook een bergplaats, een neel van de regies veran- Werkliedenpersoneel telefooncentrale en twee In de kelderverdieping komen burelen, de trap en de lift naar de Het voorzien van konsulta- Op de tweede verdieping komen dan twee badkamers evenals 26 individuele ka mers voor de kloosterge meenschap. Bovenop wordt dan nog een zogenaamde open zolderver dieping aangebracht. Wan neer met de eigenlijke wer ken begonnen wordt, hebben wij nog niet kunnen achter halen. VEHE tielokalen voor geneesheren was trouwens de reden waarom de toestemming van de minister diende bekomen te worden. Op het eerste verdieping bevinden zich o.m. drie spreekkamers, een bureel voor een bureelover ste. noviciaat, naaikamer, ontspanning, refter, keuken en afwasplaats. Verder zijn er nog drie bergruimten en één koele berging. Ook drie ziekenkamers worden hier voorzien, evenals een logeer kamer en twee badkamers.

De Voorpost | 1979 | | pagina 5