i n unicum: het A.V.V.V.: een primeur voor Aalst A SINT-JOZEF: «FIJN DAT WIJ ER ZIJN» I05 TREEKNIEUWS Aalst «op 18 januari van dit jaar gesticht, hield het On^.V., dat staat voor Aalsters Verbond Verzamel gest nigingen, reeds op 12 april jl. een perskonferentie boy op tevens de statuten door de aangesloten ver- eaa n9en plechtig werden onderschreven, nee z'tter °ker* ^an den Ber9he opende de zitting, wgon zijn speech met een uiteenzetting van de ing en de samenstelling van het Verbond. Dit is 'Ié 1 !n9este'd uit vier postzegelkringen en verder ver- ingen die zich konsentreren op sigarenbanden, smatiek (munt- en penningkunde) en oude tbriefkaarten. Het groepeert thans ongeveer 500 en de kans bestaat, dat binnenkort ook nog de Leei Dor els finitieve start had genomen, voor zijn morele steun waaraan het A.V.V.V. heel wat te danken heeft. In zijn antwoord feliciteerde de schepen de voorzitter van het Verbond voor zijn initatief, dat inderdaad enig is in Vlaanderen. Robert Van den Berghe speelde reeds lang met dit idee, tot het eindelijk werd uitge werkt en in een minimum sekties is deze van de ver- len. Als voorspel van deze zamelklubs en uit deze af- Week brengt de akwarium- deling groeide dan ook het klub Wagtaii een tentoon- A.V.V.V., uit de dringende noodzaak tot meer samen werking en wederzijdse hulp. Dat deze dingen in de schoot van dit Verbond geen ijdel woord zijn, be stelling in de voor-hall van de Keizershallen, met aan vang op 14 september. Wat in de periode van 21-30 september zal te zien zijn op gebied van Vrijetijdsbele- van de zes Aalsterse postzegelkringen zich laat van tijd een hoge vlucht Wellicht zouden door deze kontakten heel wat interes sante kollekties, die tot nog verzamelzucht het da9licht no9nie!za: aan de openbaarheid tonn |uiten. jd^jamelen geblazen senjamelen heeft de mens omfls in het bloed gezeten Lei ng een verzamelzucht i iet jrzamelwoede. Er zijn raclpen die de gekste din- ij elkaar halen om er Dllektie van te maken, liëren maken van wat IT ankelijk slechts een gewoon hobby was, otte een diepgaande feen met hetzelfde taardje zijn zich metter- aan verenigen om ge- 11.4 lelijker hun objekten te en ruilen, In onze he- verzamelaars jeld. De Aalsterse ver- ■laars echter zijn er van ïeel ander soort, maar het goede soort dan. jrhet motto «Verzame- van Aalst, verenigt U!» dit jaar verzamelen izen En zoals blijkt uit moorden van de heer den Berghe. met suk- statuten van het W vermelden, dat tre vereniging, die een van «Verzamelen» be- kan toetreden tot het V.»: dit zou heel wat imelaars er moeten toe letten om kontakt op te in met het Verbond nam. Toekomstplannen zijn er ook, waaronder het uit geven van een verzamelin- formatie krant de voor naamste is. Daarna kwam de heer Willy - Van Impe, voorzitter van het worden prijsgegeven Wat Komitee vor Vrijetijdsbe- tot verrassende resultaten ste(J aan het w00r(J Hjj zou kunnen leiden. richtte zich in het bijzonder tot de pers, omdat hij be- Een Diitzstart treurt dat van de ko_ Na zijn toelichting sprak de mitees en kommissies dit heer Van den Berghe zijn voor de vrijetijdsbesteding voldoening uit over het feit het minst in de belangstel dat alles zo vlot van stapel ling van de persmensen was gelopen. «We hebben staat. Toen het komitee alles te danken aan de door de voorgaande koalitie mensen van het Komitee .werd opgericht, bleef het in- voor Vrijetijdsbesteding van derdaad steeds een papie- Groot Aalst» zei hij «door ren komitee, maar daar is hen zijn we allen vrienden sinds april van vorig jaar geworden en is dit Verbond verandering in gekomen. Er tot stand gekomen, dat een werden negen subsidies unicum is en een primeur uitgebouwd onder impuls voor de stad Aalstvan een hardwerkende se- «Bob» Van den Berghe, die kretaris, de heer Georges als gewezen Karnavalprins Meert. Zeven van deze sek- ook reeds lang zijn karnava- ties funktioneren bijzonder leske sporen heeft ver- goed, de overige twee heb- diend, waarschuwde sche- ben minder interesse voor pen Eddie Monsieur ervoor vrijetijdsbesteding. Het zijn het A.V.V.V. niet met het de karnavalverenigingen, A.B.V.V. te verwarren, die zich meer aangetrokken waarop deze hem lachend voelen tot feestelijkheden verzekerde dat zulks niet en de vakantie- en kam- zou gebeuren. Maar hij peerklubs, die wij niet van dankte de eerste schepen de grond krijgen ondanks van de stad, onder wiens de talrijke inspanningen van impuls het Komitee voor hun afgevaardigde. Vrijetijdsbesteding een de- Eén van de goedwerkende wees de snelle groei van het ven in al zijn geledingen en kleine broertje, nl. de prent- aspekten, is in Aalst nooit briefkaartenklub, die aan- eerder te zien geweest, vankelijk slechts één lid tel- Als we al deze heren mogen de, maar nu met zijn veertig geloven, en waarom zou- leden een volwaardig part- den we het niet doen, zal ner mag worden genoemd. Aalst in de toekomst ver- Het A.V.V.V. is enig in zijn wend worden op gebied van soort, omdat er vier niet- aandacht voor de vrijetijds besteding en mogen alle hobbyisten en in het bijzon der de verzamelaars, zich aan een gouden tijdperk verwachten... In een tijdperk, waarin vooral sprake is van werk tijdsverkorting en spijtig ge- soortgelijke items bij be trokken zijn die ondanks hun uiteenlopende karakter nauw samenwerken. Schaal Fons Singelijn De postzegelverzamelklubs kunnen reeds terugblikken noeg heel wat noodge- Bob Van den Berghe overhandigt plechtig de statuten van het A.V.V.V. aan Willy Van Impe. (VW) op twee gezamenlijke suk- dwongen vrije tijd, zijn we sesvolle onderlinge verko- diegenen dankbaar die zich onder het stof der vergetel- In deze bijdrage kunnen we pen. Een derde identieke inzetten om hun medemens heid. Tot men het op een of spijtig genoeg niet verder aktiviteit is gepland op zon- te helpen zijn vrije uren en andere dag terugvindt en ingaan op wat wij allemaal dag 29 april a.s. Telkens dagen zinvol te vullen. het met een vertederde blik hebben gehoord, doch wij wordt door de andere ver- Tijdens een informeel ge- nog eens vluchtig doorbla- hebben beloofd er later uit- sprek na de vergadering, dert en het opnieuw weg- voerig op terug te komen, hebben we enkele mensen legt... In afwachting daarvan doen van het A.V.V.V. nader Ie- Dat is natuurlijk geen filate- we een oproep tot alle soor- ren kennen. Het waren in lie. De manier waarop echte ten van dergelijke verzame- hoofdzaak filatelisten. Men- verzamelaars van postze- laars, d.w.z. mensen die wordt eveneens samenge- sen die reeds vele jaren gels tewerk gaan lijkt haast dingen verzamelen die echt werkt door de diverse ver- postzegels verzamelen en op een wetenschappelijke de moeite waard zijh, om bijgevolg uit eigen ervaring benadering. het A.V.V.V. te kontakteren. en met kennis van zaken zamelklubs voor zoge naamde logistiek steun ge zorgd. Als apoteose van de jaar werking van het A.V.V.V. zamelklubs aan de uitbouw van de tentoonstelling en-of de organisatie van de Schaal Fons Singelijn, op ini tiatief van Filatelia Alosta. Door de medewerking van de andere klubs krijgt deze aktiviteit vanzelfsprekend meer veerkracht. Deze tentoonstelling, te vens een regionale wed strijd, gaat door tijdens de Zoals we reeds schreven, zouden we heel erg aardige verrassingen kunnen bele ven! Het Secretariaat van het A.V.V.V. is gevestigd Dienst Vrije Tijd - Katte- straat 33 - 9300 Aalst, en de dinamische mensen van dat Verbond verdienen de me dewerking van elke op rechte verzamelaar voor het uitbouwen van hun initiatief over postzegels kunnen praten. Wij hebben haast allemaal, in onze kinderjaren, post zegels van brieven geknipt of gekregen van vrienden en later zelfs gekocht en ze allemaal opgeplakt in een schrift of misschien in een album. Na enkele maanden Week voor de Vrijetijdsbe- of jaren verhuisde het post- steding van 21 tot en met 30 zegelboek naar een hoekje september in de Keizershal- in de kast, later definitief sneeuwwitje in «de wasau- tomaat». Klap op de tradi- tionele vuurpijl was de her- paald grappig. Jongher- nieuwers lieten na de pauze iTmrnnTrn kippen meedogenloos naar WACHTDIENolhN 't slachthuis verhuizen. Hele mooie vondsten hier! Een gitaarduet was sfeervol in terludium waarna de kna pen (12-14 jaar) met vlag gen gingen zwaaien. Ook de knapen brachten een ei gentijdse parodie op els, psfeest, ouderavond, bondsfeest... je weet het: jaarlijks of tweejaarlijks gebeuren waarbij een dgroep zichzelf op het podium laat zien. Er zijn sketchen en humoristische en/of muzikaal - cho- rafische vondsten, ouders zien met kloppend hart ine kleinen» en voor de jeugdgroep in casu is de op zinvolle wijze» weer eens gespijzigd. ISA Sint-Jozef is het eigenlijke bondsfeest (in de ■bondsfeest» en dat filmzaal van het Sint - Jo- dit jaar op de laatste zefkollege) werd bekeken 'uurdag plaats. 140 door zeshonderd ogen. telt die bond en waar Jonghemieuwers (14 - 16 jpgerapen stuiver(s) jaar) zetten ludiek in met toe gaat(n) is ook al een zogenaamde repetitie, geheim. Er is immers J°n9 - knapen (9 - 12 jaar) reel in te richten in de zegden het met bloemen itraatlokalen, waar- die ze aan zaalzitters aan- men nog maar sinds boden. Leeuwkes (7-9 jaar) an beschikken. werden heel erg klein en is aan de ingang een ontmoetten insekten onder land: wie dat wou kon de grond en nog veel an- angs die kant de ksa- dere avonturen. Hernieu- ng bekijken. Leden- wers (plus 16) kwamen met hriften waren tentoon- een nogal lang denkverhaal ld, oude kampfoto's, niet over. Wel smaakte het eativiteit van een in- publiek de mooie gitaarstuk- eknutselde raket... Het jes. OEi K.S.A. Sint-Jozef aktief. Wie dat nog niet wist kon met eigen ogen zien waar de interesse van heden- kinderen naar toe gaat Blondie kwam met de Hernieuwers brachten suk- Jongknapen ten tonele en sesvol voetbalsfeer op 't beleefde daarbij (uiteraard) podium en het TV-geluid allerlei grappige situaties, dat daarbij uitviel was be- een show op een prettig en vlug pianomuziekje van de vijftiger jaren. Rode draad doorheen heel dat spekta kel was een «kindpara» die tussen de nummertjes door, stukken van een puzzel verzamelde in een ver, vreemd land. Die puzzel stukken vormden de niet mis te verstane slogan «fijn dat wij er zijn». Onbaatzuch tig als ze daar zijn, werd het derde woordje vlug omge bogen tot «jullie» de be zoekers). Geen tema. Geen profes sionele artiesten op het po dium. Toch een avond die belangrijk genoeg was voor SABAM om een kijkje te komen nemen (die weten toch ook alles...) en voor driehonderd mensen om, ja, om dat ook te doen! Dank aan Bart Van den Bossche voor doorgespeelde infor matie. p.d. HUISARTSEN Zal de wacht waarnemen op zaterdagnamiddag 28 april, zondag 29 aprilen na 20 u. en met dinsdag 1 mei om 8 u. 's morgens de heer dokter Dhollander, Dirk Martensstraat 20 Aalst - Tel. 70.48.38 Voor herdersem is dokter Van Raemdonck van wacht. Tel. 70.55.44. Voor groot Haaltert en Terjoden is Dr. Coppens, Driehoek 101 Kerksken van wacht. Tel. 77.62.86. Huisartsen Zal de wacht waarnemen op dinsdag 1 mei vanaf 8 u. 's morgens, woensdagnamiddag 2 mei en na 20 u tot en met zaterdag 5 mei om 8 u. 's morgens: Dr. De Mey, Moorselbaan 179 Aalst -tel. 21.45.44 Voor Wieze is dokter Matthevs van wacht. Tel 70.07.05 APOTHEKERS Voor Aalst en omstreken Apotheker Mestdagh Martensstraat 99D Aalst - Tel 21.22.31 Apoteker De Muynck, Zandstraat 52, Erondegem, Tel 70.55.79 Apoteker Roels, Geraardsbergsesteenweg 63 Erembodegem Terjoden. Tel. 21.69.31 Apoteker Vergote, Schroverstraat 16, Wieze. Tel. 70.15.60 BEGRAFENISONDERNEMER Zaterdag 28 en zondag 29 april is begrafenisonder nemer Strens, Nieuwstraat 1 Aalst van dienst - tel. 21.40.76 Dinsdag 1 mei is begrafenisondernemer Arijs, Van Wambekekaai 7 Aalst van dienst. Tel. 21.29.44 of 21.54.21 NSTF.LLING FIT-O-METER iterdag 21 april te 15 uur gaat de officiële openstelling door Ic fit-o-meter en dit in het Stedelijk Stadspark te Aalst. INSWANDELING mdag 22 april te 14 u. nodigt KWB-KAV iedereen uit voor jezinswandeling naar het Kultureel Centrum te Affligem. NEKOEKENSLAG Capelleken, Meuleschettestraat Aalst, en dit op zaterdag 21 indag 22 april te 14 u. BYTENTOONSTELLING nen de hobbytentoonstelling in 't Kapelleken nog zien, dan men vlug zijn want die loopt maar tot zondag 22 april. MIS AALST foilege van burgemeester en schepenen brengt ter kennis e bevolking dat Aalst kermis dit jaar wordt gevierd van 1 l» met 15 juli '79. De groeperingen en verenigingen die !gen feestelijkheden op de kermisaffiche te zien plaatsen, n verzocht voor 3 mei hun teksten re richten aan de dienst lijkheden, stadhuis, Grote Markt 3, Aalst. ELUKSE RUSTDAG |elegcnheid van «Het Arbeidsfeest- heeft het kollege van meester en schepenen besloten een algemene afwijking thct ganse grondgebied van de stad toe te staan voor wat de ssing van de geldende beschikkingen op de wekelijkse tg betreft. Deze afwijking geldt voor 1 mei. De handelaars ibachtslieden die, in toepassing van hel Kon. Besluit dd. 28 11960, een wekelijkse rustdag hebben gekozen, zullen dus p voormelde datum hun winkel mogen open houden. (TOONSTELLING [zaterdag 21 april om 14 u. tot 20 mei «Werken van Theo )ers» in Galerij 65, Spaarzaamheidstraat 65 Aalst. DERNAMIDDAG Inkomst op het plein naast de St.-Annakerk, Boudewijnlaan It en dit voor een kindernamiddag op zondag 6 mei van 14 tot Een namiddag met en door kinderen vanaf 6 tot 16 jaar. Ier inlichtingen: Jeugdhuis Terlinden, Raffelgemstr 8, 1 Tel. 77.75.93. BESTEDINGEN londerdag 19 april om 15 uzal in de vergaderzaal 02 van de wOf>enbare Werken, Kapellestr. Aalst, overgegaan worden tot de opening van de volgende aanbestedingen: Aanleg omge ving St.-Annakerk Raming: 3.324.596 fr. inklusief BTW. Opdonderdag 10 mei om 15 u.: 1. Vernieuwen voetpaden in de Dr. De Moorstr. Raming: 1.497.672 fr. Inkl. BTW. 2..Aanleg gen van voetpaden in de Sint-Jobstr. Raming: 1.084.858 fr. Inkl. BTW. Op donderdag 24 mei om 15 u. Het leveren vaneen vrachtwagen uitgerust voor het ledigen en reinigen van rioolkolken. Raming: 2.320.000 fr. Inkl. BTW. WANDELING Op zondag 29 april: vertrek rond punt «De haring» om 7.45 u. of aan de kerk te Berlare om 8 u. «Doorheen de broek van Berlare» Meebrengen: kijker en stevig schoeisel. Organizatie: De Wie lewaal, afdeling Denderland. RESTAURATIE-WANDELING Bezoek aan de gebouwen, die bekroond werden in de restaura tieprijskamp op dinsdag 1 mei te 15 u. Samenkomst: St.- Jozcfskollege. TONEEL In de vroegere feesthallen, Schoolstraat gaat op maandag 30 april, vrijdag4 mei, zondag 6 mei, maandag 7 mei, woensdag 9 mei, vrijdag 11 mei, zondag 13 mei telkens om 20.30 u. «De bouwers van een keizerrijk of de Schmürz van Boris Vian. Toegang: 100 fr. Organizatie: Pan Teater. In de Stadsschouwburg gaat op zaterdag 5, zondag 6 en maan dag 7 mei «Mijn vriend, de Italiaanse (The cat on the fiddle) door. Organizatie: Voor Taal en Vrijheid. KABARET Kabaret, samengesteld met nummers afkomstig van de studen ten op vrijdag 4 mei om 20 uur in St.-Annazaal,.Roklijf Aalst. Toegang: 60 fr. Organizatie: Studentenbond Mercurius van de Rijkshogere Handelsschool, Keizerlijk Plein 19 Aalst. AKADEMISCHE ZITTING Op zondag 22 april te 10 u. «10 jaar Humanistisch Verbond Aalst». Gastsprekers: Walter De Brock en Walter Matthijs. Optreden van de solisten van het Belgisch Kamerorkest. Banket in de Borse van Amsterdam (inschrijvingen bij Rik Cornand, Hoogveld 17, Aalst. 725 fr. per persoon). I0DE FEEST VAN DE VRIJZINNIGE JEUGD In de feestzaal F.F.R. Dendermondsesteenweg op zaterdag 28 april te 16 u. Vertrek om 9 u. aan de Bloemenveiling, Albrecht- laan naar domein «De drie fonteinen» te Vilvoorde. Bezin- ningsgedeelte rond 16 u. door de gevierde leerlingen zedenleer. Optreden van teatergezelschap «De Stekelbees». Receptie voor alle aanwezigen. Feestmaal om 19 u. Inschrijvingen: Van den Wijngaerde, Merestr. 58C, Nieuwerkerken - tel. 21.04.94. Prijs: kinderen 190 fr. Volwassenen: 515 fr. CIRKUS CirkusJohny komt op zaterdag 19 en zondag 20 mei om 17u.op het parkeerterrein V.T.E. Asserendries Aalst. Toegang: 40 fr. 3-pas: 20 fr. Het is noodzakelijk uw kaarten op voorhand te bestellen: Jeugdinfo, Kapellestraat Aalst of Joz. Meganckstr. 26, Aalst - tel. 21.64.74. KINDERMUSICAL Op zaterdag 19 mei om 14.30 u. en om 20 u. en op zondag 20 mei om 14.30 u. «Geld voor Gino» van Karei Verleyen. Toe gang: 50 fr. En dit op het parkeerterrein V.T.I. Asserendries Aalst in het cirkus. Bestel tijdig uw kaarten: Triest; Joz. Meganckstr. 26, Aalst - tel. 21.64.74. INFO-DAG «De schoolgemeenschap in volle aktiviteit» op zaterdag 5 mei van 9 tot 12 u. en van 14 tot 18 u., in het V.T.I.Vakschoolstr. 41, Aalst. Inlichtingen over studiemogelijkheden in het beroeps-, technisch en hoger onderwijs. VORMINGSAVOND Deze vormingsavond gaat door op vrijdag 27 april om 20 u. in de Mikisklub, Nieuwbeekstr. 35. Tema: Stadsverwarming Inter- stoom door de heer P. Keymeulen. VERPACHTING JAARBEURS 79 Het Stedelijk Feestkomitee zal ter gelegenheid van de 32ste Jaarbeurs van Aalst (van 18 tot en met 27 augustus) overgaan tot de toewijziging aan de laagstbiedende van volgende leveringen: 1 versiering met doeken van de Keizershallen. 2. verhuren, plaatsen en bedienen van een geluidsinstallatie. 3. bewaking van de gebouwen. Het lastenboek en het inschrijvingsformulier zijn gratis te bekomen op het sekretariaat van het Stedelijk Feestko mitee. De offertes moeten ten laatste tegen 15 mei bij ter post aangetekende zending worden ingediend. INFO-AVOND Werkgroep Gezondheidszorg, nodigt U allen uit op een info- en debat-avond van gezondheidshuis Ledeberg, groepspraktijk Leiekaai Gent en groepspraktijk Hoboken, en dit op donderdag 26 april om 20 u. in 't Fabrieksken van woensdag 25 april tot zondag 29 april doorlopend infostand rond gezondheidszorg op de openingsuren van 't Fabrieksken. Deelname: 20 fr ZITDAG Een afgevaardigde van het Rijksinstituut voor de Sociale Verze kering der Zelfstandigen zal op 10 mei van 10 tot 12 u. een zitdag houden in Aalst op hel stadhuis waarop men kosteloos alle inlichtingen in verband met het sociaal statuut kan beko men. TOP-DAG 5 MEI 1979 9 u.: Officiële opening ten stadhuize. 9 u.: Feestzaal: Opening dag der Nederlandstalige Literaire Periodieken. 9.30 u.: School V.T.I.Vakschoolstraat 41: Officiële opening Infodag bouwtechnologie. 10.30 u.: Geraardsbergsestraat - Colinetplein: Alkuone - vlag- gezwaaien. 11 u.Zoutstraten: koncert. 11.30 tot 14 u.: Kattestraat: Internationale Keuken. 12.30 tot 14 u.: Kapucijnenklooster: inschrijving Wandeltocht Brandweer. 13 tot 20" u.: Zonnestraat 20: Posters- en Godsdienstige Kinder boekenbeurs. 14 tot 17 u.: Terras «Borse van Amsterdam»: Schaakklub Her dersem - schaakdemonstratie. 14.30 u. Hopmarkt: vertrek warme-luchtballon E3 - Groot Aalst. 15 tot 17.20 u.: Zoutstraten: optocht muziekkorps majoretten (100 deelnemers) 15.30 tot 16.30 u.: Grote Markt: straattoneel «'t Fabrieksken» 16 tot 18 u.: Molenstraat: lc vooropening Kultureel Centrum - opvoering sketches «De Draeckenieren» 16.30 tot 19 u.: Moorselbaan: wedstrijd mooiste ruiter en ama zone (2 Ruiterklubs) prijsuitreiking 21.30 u 16.30 u.: Geraardsbergsestraat: optocht muziekkorps Herder sem majoretten 18 uZoutstraten: Zoutworp voor het zilveren zoutvat 18.30 u.: Grote Markt: wagenspel Theater Lanseloet 18.30 u.: Molenstraat 45: binnenplein «De Gaepaert»: koncert 20.30 u.: Zoutstraten: Geert De Vlaeminck met elektronisch akkordeon 22.00 u.: Zoutstraten: de «Nacht van het Licht». ACHTERLINIENIEUWS In verlof. Uit Brazilië kwam Pater Cobbaut uit verlof en uit India, Pater Van Nuffel. Men wenst ze een hartelijk welkom in hun vader stad en een echt deugddoend verlof. Ook Pater Lissens komt voor een tweetal weken in verlof ter gelegenheid van het gouden jubileum op 28 april. Ook hem wenst men het beste toe en een mooie viering van 50 jaar huwelijksgeluk van zijn ouders. KFL-AALST Op 7 mei gaat de vergadering door als voorbereiding tot het nieuwe seizoen dat in september start. Men verwacht ook van de leden nog vele voorstellen voor dit nieuwe forumjaar en daarom vraagt men nogmaals de inspraak formulieren te willen inzenden of afgeven op het sekretariaat, De Sadeleerstr. 24, Aalst.

De Voorpost | 1979 | | pagina 13