12e Lenterally te Meldert andermaal een sukses KRUIDIGE AVONDEN IN ABDIJ VAN AFFLIGEM EEN VILLA IN RESERVAAT TE GIJZEGEM Paaseierenzoektocht: Komitee van 't Kind maakte 150 kinderen gelukkig ■^ït Zondag is het Pase STREEKNIEUWS Meldert Niettegenstaande de zware konkurrentie van Kruis- houtem waar ter gelegenheid van de Eifeesten eveneens een autorally doorging en trots het plots omgeslagen weer dat van zomers op zondag naar winderig kil op maandag evolueerde mochten de inrichters van de 12e editie van de Meldertse klas siek geworden Lenterally zich verheugen in deelna me met 117 wagens, het hoogste aantal dit seizoen reeds in het Vlaamse Land bereikt en ook de énige organisatie die dit jaar meer deelnemers telt dan vorig jaar. De rallysport schijnt in derdaad aan enige deem- stering onderhevig. Waarschijnlijk hebben sommige té snuggere or ganisatoren het wel qua geen kruid gewassen. Het werd een gemoede lijke tocht door de vier Faluintjesgemeenten waarbij af en toe een zak woordenboekje wel dien spitsvondigheid al té de te worden geraad- bont gemaakt zodat pleegd om énige zeker- sommige adepten zich lieten afschrikken. Hier tegen was Meldert dan wel een reaktie want al gemeen werd graag toe gegeven dat de rit een voudig werd gehouden, nauwelijks 26 km. lang was, langs goed berijd bare wegen en zoals aan gekondigd pleintjesval- len en overdreven haar- klieverij werden verme den. Andere reden van de hui dige stroming zou wel een financiële kunnen zijn met de voortdurende opslag van de benzine prijs zodat rallyrijden dan eerder duur begint uit te vallen. Tegen deze reden is ook te Meldert heid te bekomen. Zo kon men bvb. zien dat een paal volgens Prisma niet uit plastiek kan zijn ver vaardigd en verder dat er staarten zijn van alle slag. De'ikaat lezen is en blijft steeds een hoofd vereiste en geschreven teksten moesten dan ook identiek gelijk zijn bij de opdrachten als bij de te vinden herkenningspun ten. Vragen oplossen om en rond Jan Frans Vonck (SJ) kontroleur Piet De Co- ninck er hadden gezien. Aan het Baardegemse Gasthof Vonck werden namen van verschillende grote Vlaamse schilders gevonden doch de «Rub- Opmerkelijk wel hoeveel bens» was helaas fou- Franse teksten in een ge- tief. Dat men van Vonck, wone straat van een plat- Baardegems trots, een telandsgemeente nog restauranthouder maakte kunnen worden gevon- deed enigszins pijnlijk den. Zelfs meer dan de aan evenals antwoorden inrichters Jos Muylaert waaruit zou moeten blij- en Mare Neulant en de ken dat er dagen bestaan dat er geen H. Mis wordt opgedragen, en wij die dachten dat de Kerk uni verseel was! Eerder subtiel was mis schien wel te Herdersem het onderscheid tussen een Pikfeest en een Pik- keling doch weinigen lie pen in de argeloos opge zette valstrik. Dat de aar de moest bereden wor den scheen voor de meesten geen probleem. Dat een aardeweg iets Frans De Block, een gekende figuur te Hekelgem, kan ons heel wat leren betreffende het kweken en aanwenden van alle mogelijke soorten kruiden. Vorige week ging de vierde re paddestoelen of zwammen kruidenavond door in de abdij van Affligem en wie aandachtig luisterde heeft dan ook heel wat bijgeleerd dat ten goede komen aan zijn gezondheid. Volgens een boekje van de hand van Frans De Block (verkrijgbaar tijdens zijn kruiden voor drachten) zijn er volgens een amerikaans botanikus op de aarde 2897 eetbare gewas sen. Het aantal inheemse eetbare wilde planten wordt geraamd op een 600 tal, daarbij komen nog de eetba- en de kuituurgewassen. Alle eetbare planten zijn evenwel niet smakelijk (bv. zeewier). Vele zijn zeldzaam en wette lijk beschermd. Er wordt ons als beginneling dan ook de raad gegeven voorzichtig te zijn door kruiden te pas en te onpas aan te wenden, teveel verschillende geuren en aro ma's neutraliseren elkaar zodat men bepaalde smaken laat domineren en andere totaal verdringt. Het kweken van kruiden roept iets uit de romantiek van het verleden op. Men ontdekte dat blade ren. bloemen en vruchten van sommige planten ge neeskracht bevatten en vele geven een extra geur en smaak aan de gerechten. Kruiden maken dan ook een essentieel deel uit van een goede voeding. De meeste kruiden groeien heel gemakkelijk. Bijna als onkruid zou men kunnen zeggen. Velen zijn dan ook eigenlijk niets meer dan bezitten is er ook een oplossing op balkon en terras. Kruiden zijn dan ook een middel tegen allerhande kwaaltjes, zo bv. bij tandpijn. Een handvol verse klimop blaadjes fijngesneden, ge kookt in een glas rode wijn en gekruid met zout en een scheut azijn brengt verlich ting van de pijn. ledereen zou er goed aan doen bij pijn of ongemak de mogelijkheid te overwegen of er geen oplos ken), eerste dame was Julia Verkimpe uit Gent en de trofee voor de best gerangschikte rallyklub ging naar Rallyklub Uit ten sp iegel uit Gent RCU). Het dient gezegd dat zo wat uit alle Vlaamse pro vincies deelnemers wa ren opgekomen, ook van aan de kust en uit Lim burg, eveneens van aan de taalgrens maar het aantal deelnemers uit Groot-Aalst zelf was aanzienlijk. Zelfs een paar Nederlandse wa gens kwamen aan de start. Hierbij dan de uit slag van de eerste twin tig: 1. E. Van Varenbergh, Moorsel, BZW. 2. E. Van Der Meersche, Gent 3. Vinck G., Moorsel, BZW heel anders is was voor 4. Bijtebier M., Gent, hen wel klaar en zij lieten RCU het geboortehuis van 5. De Ridder U., Baarde- Peè Klak te Moorsel dan gem, BZW ook maar waar het was. 6. Verkipe J., Gent, RCU Dat de zandsteen op het 7. Muylaert F., Moorsel, Meldertse dorpsplein uit BZW de eigen zandsteengroe- 8. Schollaert C., Aalst ven kwam verraste som- 9. Claus S., Wetteren, migen en ook enkelen RCU schenen er door verast, 10. Mw. Van Rijssel, E- altans als we hun ant- vergem, RCU woordblad mogen gelo- 11. G. Van Vaerenbergh, ven. Roosdaai, RCW In de turnzaal van de ge- 12. Ph. Hertog, St-A- meenteschool had dan mands, DEN de prijsuitreiking plaats 13. Moortgat A., Dender- door sponsor Cayet uit monde, DEN Lebbeke voor de algeme- 14. Dhuyvetter F., Gent- ne laureaat en door sche- Brugge RCU pen De Maght aan de 15. Van Rijssel J., Ever- eerste deelnemer van gem, RCU Meldert. Schepen De 16. E. De Bont, Malderen Maght en dame Cayet DEN werden dan ook door de 16. Van Vaerenbergh R., organisatoren in de bloe- Roosdaai, RCW men gezet. 17. Maes M-J., St-A- Algemeen winnaar werd mands, DEN Ernest Van Varenbergh 18. Mw. Moortgat, Den van Moorsel, eerste deel- dermonde, DEN nemer van Meldert Chris 19. Erneels M., Rubbrecht (een twintig- chout, RCW tal Meldertenaren had- 20. C. De Winne, Hekel den eraan gehouden de- gem, DEN ze zoektocht mee te ma- LH richtte Ouc swooi aarna H( Baardegem maakte LONGONDERZOEK: Preventief tuberkuloseonderzoek v inwoners vanaf 15 jaar die het verlangen op 18 mei in de turnzi van de gemeenteschool. PAROCHIECENTRUM: Ontvangen U dit week-end Manaji Frans Lievens, Putstraat. KOFFIETAFELS: op zaterdag 21 april voor de Damesbond en op zondag 22 april voor de KVLV. WILL TURA: komt naar Meldert op zondag 29 april in de grt^ feesttent op het terrein van THOR-Kokerij. Tijdens het li doorlopende eetgelegenheid in de kantine. De lf omhaling braa -DOEN VOOR KAMEROEN» 17.015 F open de 2' 23.020 F. GEPENSIONEERDEN: autocartocht op dinsdag 8 mei ruf Firma Dirim te Tiegem. Kookpotten, porselein. Vertrek te 8.L u. Prijs, middagmaal inbegrepen: 250 F. L PAASMIS: Gedurende de Hoogmis kon men zich. qua i gewone gezangen altans, in een pré-conciliaire stemma wanen. De Latijnse gezangen waren voor de ouderen irr Boe- een verjongingskuur en voor de jongeren een innovatie het Latijn wilde men ook het universeel karakter van de K< beklemtonen. De jeugd kwam aan haar trekken met modei liederen in de volkstaal. Het «Jong Talent» zorgde voor verdienstelijke uitvoering. ters v£ mwezi lonsi gekultiveerde onkruidjes. Er sing kan gevonden worden werd ons dan ook verteld hoe door het gebruik van natuur- gemakkelijk het is bepaalde lijke middelen zoals kruiden, kruiden te kweken in onze in plaats van kunstmatige tuin of voor degenen die het medicijnen, geluk niet hebben een tuin te M.S. Zaterdag, 14 april in de namiddag hadden de chirolei- ders van Gijzegem ruim 150 kleine paaseieren verstopt op twee afgebakende terreinen van het Rekreatiecen- trum aldaar. Aa wijze Er rijzen nog steeds vragen betreffende de bestem ming van het kasteelpark te Gijzegem. In ons blad van 30/3 hadden we het reeds over de op gang zijnde verbouwings werken (en of slopihgswer- ken) aan de dr. De Cock- straat. De feiten'liggen als yolgt: stedebouw Oost - v/laanderen verleent een vergunning aan een dokter uit Aalst om de verbouwing van een gebouw dat «De Orangerie» genoemd wordt, en gelegen is in het desbetreffende gebied. Het stadsbestuur van Aalst geeft daarna in juni 78 'n toe lating tot bouwen. Op 30 mei 78 was echter een Ko ninklijk besluit verschenen dat het gewestplan Aalst de finitief bindend maakte. Op dit plan zou desbetreffende gebied, mede door tussen komst van de werkgroep leefmilieu Aalst (W.L.A) grotendeels als natuurre servaat worden aangeduid. De W.L.A. toonde zich dan ook in grote mate bezorgd daar deze populieren volle- over de op til zijnde veran- dig uitgeleefd waren, dering (verbouwen, aan- Wij hebben ons dan ook ter leggen van een oprit, rooien plaatse begeven om de van bomen) die het land- zaak te onderzoeken, schap aldaar zou onder- Benevens een vijftiental gaan. Ons blad stelde zich bomen werden er zeker nog dan ook samen met de tientallen struiken en plan werkgroep leefmilieu ern- ten gerooid, er wordt name- stige vragen over de uitein- 'ijk een soort weg getrokken delijke bestemming van het yanaf de ingang tot aan het gebied en wij vragen ons inderdaad bouwvallig ge- ook af welk nut een gewest- bouw. plan nog heeft Verleden week verscheen Van nieuwe aanplantingen onder «Uw woord» een brief hebben we geen spoor van eerdergenoemde dok- waargenomen evenmin van ter waarin hij het gebied de vergaande staat van aanduide als verwaarloosd verval. Woekerplanten en en slecht onderhouden, hij brandnetels vindt men er schreef ook dat de leden inderdaad zoals gezegd van W.L.A. enkel spraken door de dokter, maar we bouwd of gerestaureerde volgen, er is reeds teveel De eerste zoekplaats was villa met grote oprijlaan. natuurschoon teloor ge- bestemd voor de kleintjes zaak is zeker de gaan in onze volgebouwde tot zeven jaar, de tweede van een vijftiental bomen, moeite waard om verder te centra. voor de «groteren» van ze ven tot twaalf jaar. Rond 14 uur kwamen ze opdagen uit alle hoeken, kleine ventjes en mini- vrouwtjes met grote en kleine plastiekzakken en korfjes, naargelang de voorgenomen zoekijver. f We merkten zelfs een ke- jewelste. Twee deelnemers waren in de start gevallen, ze moes ten zo erg wenen dat ze vergaten te zoeken. Ande ren bleven met niet- begrijpende ogen aan de startlijn staan, tot moeke of vake hen op het terrein zet te. De zoe kplaats van de grote ren was snel uitgekamd. De kleintjes deden het kalmer zette na de ontbinding van tronaatszaal van Gijzege nobil het feestkomitee van Gijze- een filmnamiddag gehoi ise T gem door de fusie den voor de kinderen lipemee Een medewerkster van het kom 10 fr. Komitee deelde ons mee Deeierenworpmagduset dat een bedrag van 5 000 fr. geslaagd projekt genoerrun m beloofd werd door het worden, zelf de zon was va 'rleen< Stadsbestuur om ieder jaar de partij, en na de zoektod aktiviteiten voorde kinderen konden groot en klein nc te organiseren. een tijdje verpozen in Voor de ouders misschien aangename tuin en spee een nuttige tip: de derde ruimte van het Rekreatii woensdagnamiddag van* centrum, elke maand wordt in de pa- R.l reltje op die Pa zijn grote aan Er was zelfs eentje dat trainingstas geleend had. na twee paaseitjes de strijd Alle kinderen, ruim 150, werden bijeengebracht op het plein vóór de kantine en verdeeld in twee groepen door de Heer De Hul, on derwijzer aan de jongens school te Gijzegem, die na veel moeite om er enigszins de orde in te houden, toch opgaf en in het gras choco- ladepikniek hield. Vervolg op de zoektocht was dat ieder kind in ruil voor zijn omslagpapiertjes nog één groot paasei mee haar huis mocht nemen. Wie geluk had vond aan een van de eitjes een nummer, Twee buidozers ontsierden het natuurreservaat te Gijzegem en er worden bomen omgehakt (VW) 'van horen zeggen en het gebied nooit hadden betre den. hij verklaart een aan kunnen ons de vraag stellen of er niet beter planten groeien in een gebied dat op planting te hebben gedaan een gewestplan aangeduid van tientallen nieuwe bo- wordt als natuurreservaat in men en verdedigt het rooien plaats van een nieuwge- Tientallen kindertjes zochten in het rekreatiecentrum te Gijzegem paaseieren. (VW) het startsein tot zoeken kon zodat het Komitee van het geven. Kind nog ruim50 prijzen kon Het was een lust om zien! uitdelen Wij zagen de ge- De ganse bende stortte zich lukkige winnaars met stylo's werkelijk op de gul ver- onder leuke vorm, verfdo- spreide paaseieren en er zen, poëzies, pakjes stiften ontstond een hirrewar van en kleurpotloden. Na de prijsuitdeling zag men overal volgepropte en aangesmeerde chocola desnoetjes. Wat ons bab beltje met de kleintjes zeker niet gemakkelijk maakte Op de vraag of ze de eie- renworp nou leuk vonden kregen we maar een duide lijk antwoord. Karolientje van vier verklaarde dat «de klokken» bij haar thuis ook geweest waren en dat de eieren daar veel groter en witter waren, maar dat dat heelzeker kwam omdat ze eerst aan haar huis gepas seerd waren, en er dus niet veel eieren meer te gooien waren! Verder werd er alleen maar geknikt en gesnoept dus besluiten wij dat het initiatief bij allen goedgekeurd werd. Een geslaagd projekt dus van het Komitee van het Kind dat de organisatie van de paaseieren worp voort- Kareltje heeft ook een eitje gevonden. (VW) Wat ben ik blij. De klokken komen terug. Ze brengen eieren mee. Die rapen we in de tuin. Verleden jaar vond ik chocoladeeieren Mijn zus zal ook rapen. Zij weet niet hoe die eitjes daar ko men maar ik wel. Ik geloof ook niet meer il Sint Maarten. Mijn vriendjeT doen maar alsof. De juffrouw zegt dat Jezii uit zijn graf kwam op Pasenl Nu wordt het warm weer. Jeroeiwn h Tweede leerjaai

De Voorpost | 1979 | | pagina 14