U lEEDSE IURGEMEESTER lOZEF GRAVEZ EEMT ONTSLAG V VVAN Agenten leren motorijden MASSALE DEELNAME AAN KRUISTOCHT DOORHEEN ST.-JOZEFSPAROCHIE Bomen ruimen baan Editie Dorme - en Aalst Sebeldeitre ^VAN LIMBERGEN LIMBERGEN Dinsdag 17 april vielen heel wat mooie bomen aan de Capucijnenlaan. Nogmaals moest de natuur de baan ruimen voor het verkeer. De werken om de Gentsesteenweg te verbreden zijn gestart Reeds jaren zijn de plannen oud. Eerst waren er onteigenings moeilijkheden. Nadien werden de voetgangers een tijdje het slachtoffer bij het slopen van de huizen. Tenslotte gaan de bomen eraan. Een typisch stadsbeeld is verdwenen. een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendermonde Tel. 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70 41 19 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Tel. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00 AALST Voor de 29e keer trok op Goede Vrijdag de Kruistocht door de straten van de St. Jozefparochie. Naar schat ting 700 mensen stapten mee op in de boetetocht door een zachte zomeravond. Ook nu werd elke statie uit gebeeld. Een opzet van Frans De Koninck, in het ver leden ook door hem gerealiseerd maar nu - wegens ziekte van Frans De Koninck- onder regie van Gilbert Eelbode, een beeldige uitbeelding van 14 staties, bid dend nageoogd door een lange sliert kruistochters. Voor de eerste keer werd ook de medewerking van de stad - Dienst Feestelijkheden - verleend: wat zeer werd gewaardeerd, en mede voor een vlot verloop zorgde. De stad had namelijk voor wat niet zo eenvoudig is bij kleine podiums gezorgd, een statische beelden een zorg minder dus voor groep, zoals er veertien de «Gesellen van het Kruis» moesten opgezet worden, die dit jaar andermaal met De kleren waren opnieuw een zeer geslaagde boete- wit Ook haar en gelaat van viering uitpakten. Opnieuw de akteurs die. verdeeld werden alle staties van over drie groepen, elke sta- deze kruisweg, waarvoor tie uitbeeldden. Op dit wit Frans De Koninck heel wat konden de kleurenspots ten inspiratie vond bij de «Pleu- volle hun sfeervolle spel uit- rance van Dijon» uitgebe- spelen. Want de boetetocht eld. Zowat in de lijn van vo- verliep inderdaad uiterst rig jaar. Het scenario was sfeervol en vlot, met in de om zo te zeggen klaar. Tot kerk als apotheose de graf- Frans De Koninck onver- legging en de Verrijzenis: wacht inaktief werd, en Gil- sober, maar bijzonder in- bert Eelbode overnam. Hij drukwekkend. verdiende zijn sporen met een rustige, voldragen regie verzorgd tot in de détails. Lees verder p 4 Stemmig en ekspressief. zal eerstdaags overge gaan worden. Gezien al lerlei omstandigheden, onafhankelijk van onze wil, en de huidige rege- ringskrisis verwacht ik echter dat zulks enkele maanden kan duren. In elk geval zal ik hierom trent nauw overleg ple gen met mijn opvolger en zal er gehandeld wor den overeenkomstig ter zake genomen gemeen schappelijke beslissin gen...» flegging van burgemeester Jozef Gravez als raadslid. dus zover. Een zeer groot deel van de Leedse irtng zat er reeds enige maanden op te wach- fcjn dit gebeurde beslist met gemengde gevoe- Doch wij wèhsen hier niet meer alle polemie- bn twee jaar geleden nogmaals te herhalen, ïinteresseerden zullen beslist nog wel weten verkozenen van de lijst Lede 77 (bestaande I- en PVV-strekking en leden van de vroegere Raes) en deze van de BSP na heel wat heibel 'VP-rangen om wie er in de burgemeestersze- zetelen, scheep gingen met CVP-gekozene Grepdon uit Wanzele. aaide tijdens de :ingen absoluut de e voorkeurstem- (juistgeteld 2013 en). •rnoemde groepen '7 en BSP en de jGrepdon sloten >n vrij gekompli- bestuursovereen- af. Na het eerste |u PVV-schepen A- [Roelandt uit Oor- de plaats in de enzetel afstaan fU-verkozene en cieraadslid Jules ickx. Aldus ge rond de jaarwis- '78. Het belang- gedeelte van de komst zou echter ivinden rond de seling '79. Dan zou de laatste eester van Klein- tevens de eerste 'Ot-Lede, de heer ravez, zijn burge rschap afstaan heer Alfons Grep- le laatste burge van Wanzele. geschiedde even- op het voorziene nieuwjaarswens bevolking van ede schreef bur ster Gravez toen: Moge 1979, niette genstaande deze minder gunstige vooruitzichten ook een vredig jaar wor den. Enerzijds heeft ons land dringend nood aan een vredige oplossing van de kommunautaire en ekonomische proble men en anderzijds ben ik enigszins bezorgd om de goede gang van zaken in ons aller dierbaar Lede. En ik denk hierbij aan de nodeloze diskussies en uitzichtloze vetes. Ik hoop dat de aanstaan de ambtswisseling met betrekking tot het burge meesterschap geen aan leiding zal geven tot he vige politieke onenig heid. Gedurende twee jaar werd hard gewerkt aan het tot standkomen van de schone en goede leefgemeenschap van Groot-Lede en dit alles mag nu niet verloren gaan. Nu het einde van mijn mandaat als burgemees ter aangekomen is, wens ik mijn gegeven woord getrouw te zijn en mede te werken aan de realisa tie van het volgende luik van onze bestuursover eenkomst. Tot de uitvoe ring van deze opdracht Het uitbljjven van de bur gemeesterswisseling deed een aantal spekula- ties ontstaan over one nigheid in de bestuurs- meerderheid. Op onze vragen naar het uitblijven van de ambtswisseling bij verschillende leden van de best uursmeerder heid, kregen wij steeds hetzelfde antwoord «Gezien de regeringskri- sis heeft het geen zin nu het ontslag van de bur gemeester Gravez en de voordracht van Grepdon als nieuwe burgemeester over te maken aan het Ministerie van Binnen landse Zaken. Enkel lo pende zaken worden af gehandeld. Anderzijds is er de aanslepende ziekte van mevrouw Van Key- meulen en haar afwezig heid in de Raad zou voor moeilijkheden kunnen zorgen bij de herverkie zing voor de vrijgekomen schepenambt van de heer Grepdon die vol gens het akkoord aan de aftredende burgemeester Gravez toekomt.» Wij nemen die verklaring voor wat ze waard is, maar ondertussen is het ontslag van de heer Jo zef Gravez als burge meester een feit. In het staatsblad van 10 april jongstleden staat dat dit ontslag aanvaard werd bij koninklijk besluit van 26 maart 1979. Eind vori ge maand werd dit ont slag ingediend en tege lijkertijd werd het voor stel van de heer Grepdon voor het burgemeester ambt aan het Ministerie van Binnenlandse Zaken overgemaakt. Het onder zoek is nu lopende. Het is nu dus wachten op de benoeming tot burge meester van de heer Grepdon. Ondertussen blijft aftredend burge meester Gravez tevens dienstdoend burgemees ter. Van bovengenoemde benoeming zal eveneens het ontslag van de heer Grepdon als schepen af hangen en dus ook de verkiezing voor deze vrij gekomen schepenambt die dus normaal in han den moet komen van de heer Gravez. Eerlang zal Lede dus een nieuwe burgemeester hebben. Het is nu wachten tot het ogenblik dat de PSC-er Gramme zijn fiat geeft. MON D.G. Het is niet omdat onze burgemeester ziek te bed ligt dat we de twee aangekochte eskorteermachines niet door de stad zien vliegen. Ook niet wegens de ener giebesparingen, die treft alleen de rijkswacht die per fiets door onze straten zal peddelen. Neen, de twee witte merels staan nog op stal en worden dag en nacht bewaakt, tot dat... er agenten zijn die met zulk een hels ding kunnen omspringen. Het zou trou wens jammer zijn dat ze in de eerste bocht reeds een buiklanding maken. Dus we moeten nog een beetje ge duld oefenen voor we ze met eigen ogen kunnen aanschouwen, todat de nieuwbakken, maar vol leerde agenten voor zwaantje spelen. En asje blief rijd ze niet van de eer ste dag in de greppel, heb eerbied en respekt voor de trots van Aalst. Zij van hun kant zullen een inspan ning doen om je niet onder steboven te rijden. Tenmin ste dat hopen we toch. een ongeluk is gauw gebeurd. Wie deel zal uitmaken van deze nieuwe laagvliegers blijft nog steeds een groot geheim. Wel hebben we door wat aardig detektive- werk het lijflied kunnen op band opnemen: De agenten zongen: «Opzij, opzij, opzij, maak plaats, maak plaats, maak plaats, wij hebben ongelooflijke haast... We moeten rennen, springen, vliegen duiken, vallen, op staan en weer doorgaan...» En onze vrouwelijke agen ten? Geen nood, in deze tijd van emancipatie zal er ze ker aan geen diskriminatie gedaan worden. Eén van de witte merels zal dan hopelijk ook vrouwelijk gebekt zijn. Het zal een plezier worden, door het zware motorge ronk gestoord te worden, en mannen zullen heimelijk opkijken, verkeersopstop pingen zullen ontstaan, ie dereen zal als eerste achter onze zwaantjes willen rij den. Schepen van ontspanning, dank in naam van alle Aals- tenaars.

De Voorpost | 1979 | | pagina 1