J Verstandig Lokeren laat Waterschei komen De zoveelste scoorloze drawn Jationaal voetbal erste nationale hor Waterschei - Sporting Lokeren 1-2 rde Nationale tNDRACHT ZELE WILLEBROEK 0-0 1 De Voorpost Een uitstekende Gudjohnson nam het leeuwenaandeel voor de overwinning v, voortreffelijke prestatie én een doelpunt! (DS) 'i Lokeren op Waterschei voor zijn rekeningmet een Waaslanders die de verre verplaatsing meemaak- maar kwam tegen de gang delko stond er perpleks bij. zijn wel met twee punten voor hun klub naar huis van het spel in zelf dicht bij Na een gemiste vrijschop (omen, doch hebben zich zeker niet kunnen op- een doelpunt na een koliek- van Houben trokken de ak- imen aan een eerder fantasieloze wedstrijd. Geluk- tieve aanval. Somers, van teurs naar de kleedkamers, was er nog Gudjohnson die opnieuw enkele staal- achteraan mee opgerukt, Braems zal tijdens de eer van zijn onmiskenbaar voetbaltalent heeft gege- kon Henrotay op rechts be- ste helft wel aan het stude- L Hij is trouwens de auteur van het tweede Lokerse reiken. Deze zette laag voor ren geweest zijn. Nu veran- tlpunt en bleef vooral tijdens de tweede helft gevaar doel waar Lubanski «en vo- derde hij immers de opstel- teppen voor de muit van doelman Pudelko. Ié» overnam en de bal nipt ling. Verheyen mocht meer naast zag verdwijnen. Pu- vooraan komen en dat ver- J begon allemaal zeer --*3 Daar de twee spelma- #*■1, Heyligen en Verheyen IJijkbaar niet met hun ge- hten bijliepen kon men ilijk spreken van goed gpH bal tussen twee voor- geklasseerde teams, sren voetbalde wel de- k maar zeer voorzichtig udelko werd bijna nooit eigd. Waterschei de van bij de aanvang Ifi klein overwicht dat mis- ^en al resultaat had kun- hebben na de tweede JP iut Plessers stuurde idel naar de rechter- t. Hij stond er helemaal ^9 zonderd. De Duitser imL echter de bal eerst stil- en om af te drukken, r een fel teruggekeerde ■fcmens kon ontzetten, 2 Lokeren reageerde 1®le flankaanvallen maak- pet de Thorrenaars las- irsen brak uit en gaf doel waar Lubanski enkele centimeters >rt kwam om binnen te n. Even later zou Hen- het v een vrije trap naast het 'Irtje zetten waar die kon ndeifgenomen worden door lezePmens. Houben moest i? lekschop verwerken. dUjC druk van Thor werd irder. Lokeren sjseelde behoudend om zeker e verliezen. Tegen de ^JJspitsen van Waterschei ad. Dit is het geruststellende tweede doelpunt van Lokeren, Gudjohnson. (Waterschei-Lokeren 1-2). (DS) gescoord door een voortreffelijke dat wel nodig. Toch lie- zich te pletter te- een soliede Lokerse ediging en zo kon het sverwicht niet in doel en omgezet worden, ïoluigenboom kreeg toen enkele hoekschoppen oorzetten te verwerken, Verheven kan niet meer hij de bal, Lomelissen is r gaan bij zitten. (Waterschei-Lokeren 1-2). anderde natuurlijk het spel- beeld. Braems voelde dat hij dit Waterschei wel aan kon. Mommens zette in het begin van de tweede helft mooi voor naar Larssen, die al leen voor doel de bal liet wegcaprioleren. Ook Wa terschei speelde nog mee maar na een gezamenlijke aanval van de Thorianen belandde de bal bij Verhe yen die Lespoix voor schut liet staan en Mommens aanspeelde die maar had in te leggen. (0-1). De beslissing had reeds even later kunnen vallen. Houben had veel last om Gudjohnson bij te houden en het werd steeds moeilij ker. Gudjohnson rukte op. liet Houben achter zich en gaf een achterwaartse pass naar Larsen, maar deze liep de bal gewoon voorbij. Hoewel Waterschei bleef aanvallen was er geen echl doelgevaar en kon Hoo- ghenboom van een rustige wedstrijd genieten. Een kwartier voor het einde kwam het voor Lokeren ge ruststellend doelpunt. Na een rommelige Thoraanval kreeg René Verheyen de bal René zag de vrij staande Gudjohnson en mei een prachtige pass be diende hij de Ijslander die alleen voor doel raak trof. (0-2) Voor Waterschei was hiermee de kous af Loke ren bleef zelfs nog aanval len en vooral Lubanski en Gudjohnson waren in goede doen. Tien minuten voor tijd kreeg Thor het eerreddertje. Hey ligen bediende Coenen met het hoofd en deze skoorde (1-2), Dan kreeg Lokeren het even lastig, maar het doorstond het ongeordend Waterschei-geweld en pa reerde kalm de vertwijfelde aanvallen. Alles samen geen opwin dende wedstrijd. Toch heeft .okeren zeker verdiend de Mommens maakt het eerste doelpunt (Waterschei-Lokeren 1-2). (DS) uuuunm u-i een waierscnei-veriteiüger onder het oog been. (DS) (Waterschei-Lokeren 1-2) punten mee naar huis ge nomen Scheidsrechter: Peeters Waterschei: Pudelko, Mil- len, Plessers, Lespoix, Houben, Heyligen, Coenen, Jansen, Gründel, Swinnen, Zink. 'i Hevligen duidelijk op het verkeerde LOKEREN: Hoogenboom; mens (0-1) 73'Gudjohnson Somers, Velkeneers, Dal- (0-2) 85' Coenen (1-2). ving, Deschrijver, Henrotay, Verheyen, Mommens, Gud johnson, Lubanski, Lars sen. TOESCHOUWERS: 6.000 DOELPUNTEN: 54' Mom- VERVANGINGEN: 26' Dal- ving door Hanssens 72' Zink door Draelants; 78' Larssen door Cornelissen GELE KAARTDeschrijver Jansen. De Voorpost - 20 4,1979 - 21 Zes van de negen wedstrijden van de tweede ronde eindigden op een scoorloos gelijkspel. In deze briluit- slag zit de zwakheid van de aanval verborgen, terwijl de verdediging misschien wel als de stevigste van de reeks mag betiteld worden. Het meest unieke feit bete kende dat de eerste speel- helft uitsluitend met zeelse spelers werd gespeeld, een maatregel die we met beide handen toejuichen. Immers het is een feit dat de drie vreemde titularissen op zoek gaan naar een nieuwe klub. Voor de Vos zijn er vergaande onderhandelin gen met Stade Leuven aan de gang en De Decker wil blijven indien de financiële kant gunstiger zou uitvallen. We menen dat de toekomst voorZele in de eigen kweek ligt en als er uitblinkers wa ren in de konfrontatie tegen Willebroek, dan denken we aan jongeren als De Bra bander, Cooreman en vooral Abbeel die in de tweede helft zijn ver schijning deed Onder zijn impuls kwam het tot een be tere verrichting, maar voor aan ging het helemaal niet. HET GELUK VAN DE WILDE Het is opvallend, dat Een dracht slechts één keer ver loor als doelman De Wilde op het invallersbankje zat. Nu speelde hij zijn maiden- match, gezien De Decker te Izegem gekwetst uitviel en voor het verder seizoen niet meer zal kunnen optreden. Over de kwaliteit van deze doelman kan geen oordeel geveld worden, want hij stond verleden speeldag voor een uiterste zwakke aanvalslijn. In verband met de gekwet ste keeper hadden we be treurd, dat hij te Izegem enigszins in de steek werd gelaten door het bestuur, maar men heeft deze te kortkoming vergoed door hem aan huis een bezoek te brengen. We hopen dat dit de grote stap is om de goede ver houding tussen spelers en béstuur wat te verstevigen. FLAUWE KWOTAT1E Het ligt wel in de lijn, dat Zele voor eigen publiek éen punt inschiet tegen zwak kere broertjes Dit was reeds het geval tegen Zot- tegem en Merchtem en kwam verleden speeldag tegen Willebroek opnieuw aan het licht. De tegenstan der betekende een efltal waarin opvallende hiaten voorkwamen. Het is dan ook dubbel spijtig te noe men dat een veel beter ge klasseerd eendracht zijn wil niet kan opdringen. Het was slechts in de eindfase, dat een beetje animo in het ver toon kwam. doch zonder dat de Eendrachters er in slaagden het vuur aan de schenen te leggen van Ma- thijssens. De ploegen: Eendracht Zele: De Wilde, Hulders (46 min. De Vos) Jacobs Goossens, Coles, De Brabander, Cooreman. De Ferrerre, Maes (76 min Abeel), Kesteleyn en Boey- kens. Willebroek: Mathijssens, Manders, Thomas, Van Hemelen. Blindeman Ceustemont, Callaerts, De Keyzer, Kuterna, Reyntjens (78 min. Theeboom), De Smets(88 min. Hermans) Toekomende speeldag komt Lede op bezoek. Vorige seizoenen betekende dit steeds het hoogtepunt van de kompetitie, zodat deze konfrontatie bijwijlen ge animeerd verliep. Het ziet er naar uit dat er andermaal hevig voor de puntjes ge streden zal worden. (B) ;v Eendracht Zele (rechtstaand) kwam thuis nier verder dan 0-0 tegen S V. Willebroek. (JJ)

De Voorpost | 1979 | | pagina 21