Nationale voetbal kom petitie Kino maakt beide doelpunten Tornooi't Hof Texel Moorse met jeugd en vaste waard De ploeg van vijfenzeventig procent I Merchtem - Jong Lede 0-2 VAN DIT DOORNIK KON K.A.V. DENDERMONDE WINNEN Jumping te Belsele SK Beveren in de clinch met kalenderkommissie 4e Nationale K.A.V. Dendermonde - Doornik 0-2. .1' Technische resultaten Vrouwen III 22 - 20.4.1979 - De Voorpost Wie de klassementen van de laatste tientallen jaren bestu deert zal tot de vaststelling komen dat de klubs die driekwart van de punten halen kampioen worden. Precies klopt dat niet altijd, maar toch geeft het een relatieve zekerheid. Wat zien we nu? Na 28 wed strijden totalizeert Beveren 42 punten of precies 75%Dat wil zeggen dat het virtueel kam pioen is. Met nog zes reste rende wedstrijden zou het 9 op 12 moeten halen, of maximum 3 punten verliezen. En ook dat klopt met de stand van zaken, want de Waaslanders tellen vier eenheden voorsprong op An- derlecht, dat meer winstmat chen telt. Met vier overwinningen, een drawn en een nederlaag heeft Beveren dus zekerheid. Maar in werkelijkheid liggen de zaken heel wat gunstiger. Hpt kan maar het lijkt toch on waarschijnlijk dat Anderlecht al les wint in dit laatste kompeti tieschuifje. En ieder verliespunt voor Anderlecht mag ook op het debet van Beveren komen, Konkluzie: door het herhaalde lijk falen van zijn rechtstreekse rivaal zal Beveren wellicht geen 75% nodig hebben om kam pioen te worden. En zonder spektakulaire inzinking zien we dat ook gebeuren. Nog eens, het zijn allemaal becijferingen en op de grasmat verloopt het dikwijls helemaal anders. Toch zijn de statistieken een vrij goede barometer. Robert Goethals legde ons na de wedstrijd tegen Winterslag nog een andere vaststelling voor. Na de kompetitiestop met 17 gespeelde wedstrijden had Beveren een voorsprong van 4 punten uitgebouwd. Nu, zes speeldagen voor het einde, be houdt SK deze ruime marge. Het werd in moeilijke dagen dus niet van zijn voetstuk gehaald en zulks opent erg gunstige perspektieven. Wellicht was men.door een overwinning vrijwel zeker ge weest van de titel, maar uitein delijk had niemand met een ne derlaag voor Anderlecht gere kend en krijgen de gebeurtenis sen dus nog een gunstige wen ding. (H-S.) I Lam en lev jn as Wim Hofkens drukt hard af maar De Zutter weet raad met het zoveelste doelschot. (Beveren- Winterslag O-O) (PM) Ondanks de faam van de tegenstrever heeft de thuis ploeg voor een magere opkomst de kans laten lig gen om een puntje aan haar totaal toe te voegen. Een mat en weinig geïnspireerd Doornik slaagde er nooit in haar superioriteit te doen voelen en mag van geluk spreken dat haar doelman Billouier gepast kon op treden tegenover pogingen van Collewaert en Schei- fout. Tenslotte verknoeide Crets dè kans van de wedstrijd door een open doel te negeren en keihard op de onderkant van de dwarslat te schieten. Mits watzelfDeheersing stond Dendermonde toen op 1-0 en kon Doornik opnieuw beginnen... en we hebben zo de indruk dat het de bezoekers echt niet lekker zat zaterdagavond en tenslotte gelukkig waren dat Bette nog daar was om met een verraderlijke schuiver vanop 25 meter onze gekende Polle het nakijken te geven. Ook de tweede helft zwaaide Doornik niet met het grote licht. Alleen de hoekschop toen de inswinger van Foda de binnenkant van de paal trof was er gevaar. Dendermonde echter sloeg keihard terug en na een persoonlijke poging van Schelfhout moet de bezoekende doelman echt grabbelen om het schot onder controle te houden. Het tweede bezoekende doelpunt kon men zo voor spellen. Een snelle tegenaanval langs Carbonelle, die een nochtans uitstekende De Donder achter zich liet, gaf uiteindelijk een overal opduikende Bette de kans om de netten bol te zetten. En daarmee was het dan wel bekeken. Doornik lum melde nog zo wat aan en Dendermonde, klaarblijke lijk vermoeid, wilde nog wel maar stak geen enkele precisie in het passenspel, zodat niemand nog erg kwaad was toen de scheidsrechter ietsje te vroeg het einde floot van een wedstrijd die Dendermonde toch de overtuiging moet meegeven dat de andere be dreigden echt wel te pakken zijn. Meulebeke kan zondag aanstaande al het slachtoffer worden. (gdp) Er was iets meer dan een slechts sporadisch over het half uur gespeeld toen Kino Lede middenveld en gebeur- na een goede aanvalsaktie de dit tich dan was er een Lede op voorsprong zette, waakzame De Groote om Gelet op wat voordien door de aktie te stoppen. Na de de beide ploegen ten tonele rust zou Van den Bossche Paaszondag onder een stralende zon, Belsele. de Gulden Sporen, een VRV jumping, een op voor hand geslaagd eve nement. Het parcours, opgebouwd door Johan Maris, leek niet gemakkelijk, noch tans werd er in de eerste reeks proeven, progres sief, veel foutloos ge sprongen; in de reeks twee kwamen zelfs bijna 3/4 van de ruiters foutloos rond. Natuurlijk werd er dan in de barrage hier en daar een balkje meegepikt, want ie dereen reed nu om het rapst. De vedette in het progres sief bij de ponies: Sonja Meersman met Silver Quick en Koen Maris met de kleine Speedy Gonzales, die in zijn barrage door de nogal gladde bodem in een wen ding ten val kwam, zijn paardje over zich heen kreeg en toch flink door reed Peter Kievit won met Quart- sita in reeks II, voor Mirielle Meersman met Alpha. Etienne Van de Walle met Lucifer B, klopte Peter Kievit met Galoup in de reeks II nadat beiden een zeer snel gewaagd parcours gereden hadden. Etienne haalde het met minder dan een secon de: spannend duel. In de hoogste reeks stond er geen maat op Frans Meersman met Bento; liefst méér dan 10 sec. sneller dan Jan de Potter op Flak! De ponies, Training en reeks I kregen dan eenBa- rema A. Bij de ponies Al, deed Patrick Lenssens met Fury het als enige foutloos, en bij de ponies A2 ging Werner Ceuleers met de beker lopen. In de training weer slechts één foutloze barrage: Mare Wauters met Betty. In reeks I waren er wat meer fout loze en snelle barrages: Jos lllegems met Patty won met enkele seconden vóór Kris tel Lenssens met Tello. Voor reeks III en II was er vervolgens een jachtpar- cours dat niet tot de gemak kelijkste te rekenen was: veel mogelijkheden tot tijd winst in het eerste gedeejte, mits zeer accuraat rijden, gevolgd door een laatste gedeelte waar met veel overtuiging diende ge sprongen, met ondermeer een niet eenvoudige drie sprong. De familie Meers man legde beslag op de twee eerste plaatsen, on danks het feit dat Frans Meersman met Bento de laatste balk van de «barre de Spa» middenstuk van de driesprong aan de benen kreeg; de zeven strafpun- ten hielden hem deson danks niet van de overwin ning! Etienne Vande Walle won het jachtspringen in reeks II met een snel en gedurtde omloop met min. twee se conden vóór Patrick Van Bunder met Ursula. Volaende week aeefl het VRV rendez-vous in het Sporenho'f te Temse voor de voorlaatste indoor van het voorjaar. Aanvang te 10 uur. was gevoerd kon men dit als rechtvaardig beschouwen. Jong Lede, zonder evenwel groots te zijn, had zich in derdaad de beste ploeg ge toond. Meteen hadden de bezoekers ook uitzicht op een positief rezultaat. Want Merchtem had nooit een voldragen aktie voor zijn re kening kunnen nemen. Het speelde onsamenhangend en kon nooit infiltreren. De halve kansen die de Hoger Op - aanvallers tenslotte konden verwerven, kwa men er door de onacht zaamheid van de Lede ver dediger Rudi Van Belle, die nonchalant en ongeconcen treerd speelde. Toch een verschil tussen de beide ploegen dat slechts duide lijker werd geïllustreerd naar het einde van de wed strijd toe. Toen Kino het tweede doelpunt scoorde. En hiermee kruidde de bes te en meest beweeglijke speler op het veld zijn knappe partij. Ook net voor de rust had Lede de Merch tem defensie nog eens ontmanteld, maar toen had Kino pech bij het afdrukken. De bal keilde toen centime ters naast de zijstaak. An- dersdeels had Lede ook de breedste voet op het mid denveld, dit vooral dooreen voortreffelijk spelende Ro land De Winne. die oo aeen inspanning keek. De te- toch een paar keer op de Er is nog wat op til eer de kompetitiekalender normaal kan», kre worden afgewerkt. Beveren zit inderdaad met een ongeluk* rugg kige programmatie in zijn maag, waarbij het als enige ploegton. fel wordt benadeeld, en net terwijl diezelfde Waaslandseand klub de eer en de belangen van het Belgisch voetbal verde- lopen digt op Europees vlak. Het is niet de eerste maal dat SK een midweekwedstrijd op&kamji zijn bord krijgt in een periode van Europees voetbal, maariuntei nu wordt het hen toch wat te gortig. De oorspronkelijk op dinsdag 8 mei geprogrammeerde speeldag, met een thuis wedstrijd tegen Club Brugge, werdop aanvraag van Anderlecht vervroegd en op zaterdagnamiddag 28 aprilioeidh vastgelegd. Notabene drie dagen nadat Beveren Barcelona entra' ontmoet in de beslissende kwalifikatiewedstrijd en enkelei? Bijl dagen voor de interland Oostenrijk-België, waarvoor wel- takel licht weer verschillende spelers moeten worden afgestaan.ieuwd die dan een vermoeiende reis en wedstrijd in de benen krijgen. Beveren vroeg daarom aan Club Brugge deze wedstrijd toch op 8 of zelfs 9 april te spelen, ook al is er dan een Europese finale op televizie. De Westvlaamse klub wilde daar echter niet op ingaan, omdat ze dan benadeeld zouden zijn t.o.v. RWDM, met wie ze daarna in de arena moeten. Het ultieme voorstel van Beveren is nu om te spelen op zondagavond 29 april. Als de bondsinstanties geen begrip tonen voor de problemen van de Wase lijstaanvoerder overweegt SK maatregelen te nemen t.o.v. diezelfde heren, meer bepaald met betrekking tot de interland in Oostenrijk, ledereen begrijpt wat dat wil zeggen. We kunnen enkel onze instemming betuigen met Beveren, datondanks zijn rol van ambassadeur van ons nationaal voetbal en zijn verwor ven status blijkbaar maar weinig steun geniet van buite- Maar aan wie zal België een eventuele bijkomende plaats in "de UEFA-cup te danken hebben? (H-S.) algei meer van d (pm) Ook op deze strafschop van Albert was de Olvmpische keeper van Winterslag niet te vermum (PM) proppen moeten, «joch hij knapte dit weinige werk uit stekend op. Lede kreeg een late belo ning voor zijn betere wed strijd. Het hoefde niet eens het onderste uit de kan. te halen om een zwalpend Merchtem het deksel op de neus te klappen. Roger Mergeay noemde het geen grote wedstrijd en de tegen stander was bepaald zwak. «We wonnen dus eerder gemakkelijk, en de kansen die onze tegenstander kreeg, werden hen door een enig aandachtige Van Belle in de voeten gescho ven. Als er goed gespeeld wordt stander geweest. Men rïBl zeg ik het maar als het min- zich telkens dubbel ploc der goed loopt zoek ik naar om toch maar iets te kun geen verontschuldigingen», oogsten. j.v Aldus de Lede trainer, zondag speelt Lede derby te Zele. Het zal aft., zins beter moeten prestef dan in de vorige weds om te winnen. Daarbi Eendrachtvoor L een moeilijke teg naar unt. en zijn cioo balvf ig. in sc nker oest De weerman is tijdens het afgelopen Paasweekend de tennisliefhebbers uitermate goed gezind geweest. De halve finales en de finales van het tornooi van 't Hof Texel hadden een vlot verloop, met vooral zaterdag en zondag, een echte zomerzon. Op te merken valt dat een paar jongeren voor enkele vermeldenswaardige verrassingen hebben gezorgd. een naam die we meer in de jongeren op die gener^ eindfaze van een tornooi steeds meer het vuur gewend zijn geraakt. Daar- de schenen leggen, de t mee bevestigden de 'oude- te publiciteit eigenliik ren' dat zij er nog staan op de sport in kwestie, het ogenblik van de waar- Ingetj heid, al duiken elk jaar meer Zondag 15 april 1979 Proef 1 Ponies Al progressief barrage niet op tijd 1Meersman Sonja - Silver Quick 2. Maris Koen-Speedy Gonzales Proef 2 - Ponies A2 Progressief barrage op tijd 1Moortgat Luc - Anny 2. Ceuleers Wemer - Boy Proef 3 - Training Progressief barrage op tijd 1. Maes Christel - Carlo 2. Dé Clercq Luc-Blanquita 3. Wauters Marc - Betty Proef 4 - Reeks I Progressief barrage op tijd 1Kievit Peter - Quartsita 2. Meersman Mirielle - Alpha 3. Lenssens Christel - Tello 4. Meersman Kamiel - Luitenant 5. Lemmens Leo - Ringo 6. Ceuleers Wemer -. Wendy Proef 665 - Reeks II Progressief barrage op tijd 1Van de Walle Etienne - Lucifer B 2. Kievit Peter - Galoup 3 De Boey Raymond - Bonny 4. Van Clutsem J.P. - Sunday Proef 6 1Meersman Frans - Bento 2. De Potter Jan - Flak 3. Morel de Westgaver J. - Halla Proef 7 - Reeks Ponies A2 - Bar. A barrage niet op tijd 1Lenssens Patrick - Fury 2. ex aequo: Roosemont Luc - Chico Meersman Sonja -Silver Quick Proef 8 - Ponies A2 - Barema A mixte barrage op tijd 1Ceuleers Wemer - Boy 2. Moortgat Luc - Anny Pröef 9 - Training - Bar. A. mixte barrage op tijd 1Wauters Marc - Betty 2. Willaert Chris - Myriam 3. De Groote Marianne - John Proef 10 - Reeks I - Bar A. mixte barrage op tijd 1lllegems Jos - Patty 2. Lenssens Kristel - Tello 3. Michiels J.P. - Meteor 4 Ceuleers Werner - Wendy 5. Tindeleir Christine - Petula _6. Meersman Kamiel - Luitenant 3roef 11 - Reeks III - Barema C 1 Meersman Frans - Bento 2. Meersman Walter - Pirouchka 3. Van Assche Pierre - Flak Proef 12 - Reeks II - Barema C 1'. Van de Walle Etienne - Lucifer B 2. Van Bunder Patrick - Ursula 3. De Mulder Mare - Uber 4. Van Cutsem J.Paul - Sunday. De revelatie van het tornooi bij de vrouwen is ontegen sprekelijk de 13-jarige Marie-Noël Van Den Brempt van de Aalsterse tennisclub. Ze had, alvo rens in finale uit te komen, al twee C 30-prestaties op zak en won ook van een C 30,2. In de finale zorgde zij dan voor de stunt door met sprekende cijfers (6-3, 6-2) te winnen van Simonne De Wolf, alweer een speelster met het hoogste klasse ment bij de vrouwen katego- rle III. Bij de mannen kate- gorie IV moest de niet ge klasseerde Van Peteghem het pas in finale afleggen tegen zijn clubgenoot Be- noit Meert. Benoit speelde technisch sterk tegen een vooral fysiek nooit verble kende tegenstrever, die we ongetwijfeld nog meer zul len ontmoeten tijdens dit ten nisseizoen. Bij de Man nen III deed de jeugd op nieuw het nodige om de aandacht te vestigen op de verjongingstrend: Luc De- mets, afkomstig van Zele, maar spelend voor Gantoi- se, is nauwelijks 14, echter al C 30, en klopte Romain Martens (C 15,2 Gantoise) en Robert Mertens (C15.4 Beukenhof): Dat zijn in hun kategorie gevestigde waar den in onze Vlaamse ten- niskontreien. Luc zou pas plooien tegenover Jerome De Bruyn van GTC Dender leeuw in kwartfinale, met 6-2- 6-2 cijfers, maar als verzachtende omstandig heid moeten wij daaraan toevoegen dat het op dat moment zijn tweede wed strijd op dezelfde dag be trof. Dit doet in geen enkel opzicht echter afbraak van de prestatie van De Bruvn. die opnieuw bewees de bes te van het geheel te zijn. De Denderleeuwenaar had in de halve finale meer last met Walter Stilten (C15.4 Vlaskia) in een beziens waardige partij en won in fi nale de tweede set met tie break van Erwin Eemans (C15.2 Aalsterse), tevens Halve finale M-N Van Den Brempt (Aalsterse W.V. J. Verduyn Ij (Londerzeel) 6-3 6-4 S. De Wolf wint van L. De Neve 6-4 6-3 Finale M-N Van Den Brempt wint van S. De Wolf 6-3 6-2 Mannen IV Halve finale B. Meert w.v. P. Verbraekel (Beukenhof) 6-7 - 6-3 - 6-4. E. Van Peteghem (Aalsterse) w.v. D. Seghers (Zot- tegem) 6-3 - 6-2 Finale B. Meert wint van E. Van Peteghem 6-4 6-3. Mannen III Halve finale J. De Bruyn (TC Denderleeuw) w.v. W. Stilten (Vlas- I kia) 6-3*6-7 6-4 E. Eemans (Aalsterse) w.y. J. De Büvser 6-3 7-5 Finale J. De Bruyn wint van E. Eemans 6-4 7-6

De Voorpost | 1979 | | pagina 22