alisman Lambert ernedert onmachtig Beveren Kwartfinales Beker van België s-n MÊl^P^A Beveren 0 - FC Brugge 2 J w H» r»l&i-:ilyl#^ I Bij de vrijetijdsrenners Mare De Bruycker doet het «Mogen er journalisten binnen C^MBORil verder ner; 3®t I Beker van België. Bob Stevens is voorbij Leekens geraakt n onder kontrole (Beveren-Brugge 0-2). (pin) r krijgt de bal niet meer |/i Alben geraakt voorbij Volders en zal dan op Jensen schieten (SK Beveren-Club Brugge Upm) I* u &maii*rww M' 1 u i .IHiMCUL van Belgie. Eddy Jaspers vóór de match in de verjaurdagsbloemen gezet: Rik Pauwels jen toen al niet gerust in de afloop: efkens lachen (md) BRUGS MEESTERSCHAP Even leek het erop dat Beveren zich aan het incident voor de rust zou optrekken en zijn fy- zieke mogelijkheden zou laten gelden. Niets was minderwaar. Het bezoekende middenveld bleef het betere onderdeel en de Waaslanders moesten wroeten om in balbezit te komen, waarna het leder meestal weer prompt verloren ging. Het bleef een weinig bezielend spektakel en zelfs de spanning van een bekerwedstrijd bleef achterwege. Beveren kon het immers geen ogenblik waar maken en het was duidelijk dat het broodnodige doelpunt er nooit zou komen. Op de 15® min. kreeg Meeuws wel de gele kaart na een opeen volgende reeks van overtredin gen, maar dat stoorde de be zoekers nauwelijks. Hofkens werd uit het veld ge haald voor een frisse Truyens, wellicht in de hoop dat deze meer vaart in het geheel zou kunnen brengen. Dat gebeurde heel even en op een vrijschop van Stevens rolde Jensen bijna met de bal over de doellijn. Het Club Brugge-festival ging al spoedig verder en er was weer een grootse Pfaff nodig om een staalhard schot van Volders uit het doelvlak te duwen. Op de 70® min werd het vonnis eindelijk voltrokken. Sörensen startte op rechts een lage sla lom, waarbij hij drie tegenstan ders zo maar in de wind zette tot zijn laterale pass buiten het bereik van Pfaff bij de moeder ziel alleenstaande Ceuiemans DE PLOEGEN: Beveren: Pfaff, Jaspers, Van Genechten, Van Goethem, Baecke, Hofkens, Schönber- ger, Cluytens, Albert, Stevens, Janssens. Brugge: Jensen, Bastijns, Meeuws, Leekens, Volders, Cools, Van der Eycken, Sören sen, Lambert, Courant, Ceu iemans. Vervangingen: 60': Truyens i.p.v. Hofkens. Doelpunten: 70': Ceuiemans (0-1) 85': Lambert (0-2). Gele kaarten: Hofkens, Pfaff, Meeuws. Scheidsrechter: de heer Pon- net. Toeschouwers: 18.000. In Zelzate klommen 52 cyclosportieven in het zadel. Het werd een kolfje naar de hand van Mare De Bruycker die de beste en de snelste bleek. Voor Etienne Grysolle werd het te Jouthuist een negende prijs. Ook bij de WAOD werd weer gereden. Hedweg Bloem pakte te Idegem een tweede plaats en in Erpe was hij zevende. De «ouwe» Ghislain De Clercq reed te Erpe naar een zesde plaats en was te Sint Niklaas achtste. Eddy Van den Abbele deed nog beter: de «Witte» was in Erpe derde en 12de in Sint Niklaas. Freddy Luyckx, derde te Sint Niklaas. Freddy Mettepenningen vierde te Sint Niklaas en 13de te Erpe, Marcel Serlippens, achtste te Erpe en 13de te Sint Niklaas, Freddy Oelibrandt. 15de te Sint Niklaas, toonden zich eveneens. Jean Blommaert kan evenmin het koersen latenhij hield er te Erpe een vierde prijs aan over. De Voorpost - 20.4.1979 - 2"3 li Lambert lijkt een kind van de goden te zijn. Zonder daarom een grootse prestatie te ten leveren blijkt zijn aanwezigheid al voldoende om Club vleugels te geven en als een fenix jjn as te herrijzen. n een fyzisch en psychisch vermoeid Beveren, dat loom en lusteloos aan de wedstrijd n, kreeg Brugge de warmte als bondgenoot De brandende zon woog immers veel zwaarder t ruggen van de leeggespeelde Waaslanders dan op de schouders van de dartele Westvla- n. ind van de bijna twintuigduizend toeschouwers zag in hoe dit SK zijn achterstand, pen in de heenwedstrijd, moest goedmaken. rust ging het trouwens helemaal de verkeerde kant uit en speelden de voormalige ampioenen een spelletje van kat en muis met de huidige lijstaanvoerder. De twee Brugse inten kon je dan ook moeilijk een verrassing noemen en vooral de spetter van Lambert jk opj algemeen als de ultieme vernedering aangevoeld. huis-jmeer dan na de nederlaag op Anderlecht stelt zich nu de vraag naar de morele weerbaar- I van van de Wase leidersploeg. Beleefde Beveren de Inzinking van één dag, te wijten aan de aprilioeidheid van een slopend Europacupduel en een reis met hindernissen? Liet het de ïlona&ntratie voor een keertje zakken? Of zijn de discipelen van Goethals aan het einde van hun ikelei? Bijna iedereen betoogt dat de strijd op drie fronten onhoudbaar is. Wellicht wordt de wel- hakeling van zondag aangevoeld als een verlichting van de opdracht en betekent ze een euwde prikkel om de strijd voor de landstitel tot een goed einde te brengen. onz - v - gevaarlijke standjes. Schön- berger brak zelfs de monotonie met een schitterende solo, waarbij hij via Cluytens voor Jensen in schietpozitie kwam. De Deense doelman van Brugge liet echter de mooiste parade van de wedstrijd be wonderen. Eén minuut voor rusten leek de ban gebroken. Volders legde de doorbrekende Cluytens op het randje van het strafschopge bied neer en Ponnet kende te recht een vrije trap toe. Het duurde nogal wat eer het Brugse muurtje op de goede plaats stond, maar eindelijk mocht Janssens dan toch zijn aanloop nemen. Hij draaide de bal feilloos voorbij het afweer- blok in de benedenhoek. Jen sen maakte zich razend kwaad omdat de muur zo'n gat gelaten had, terwijl de Beverse spelers dol van vreugde rond de hals van hun aanvoerder gingen hangen. Tot eenieders kon- sternatie keurde Ponnet het doelpunt echter af, omdat hij de arm in de lucht had gestoken voor een indirekte vrijschop. Dat was inderdaad het geval, maar niemand begreep hoe dat mogelijk was na een overduide lijke haakfout. Brugse waarhemers maakten er gauw een obstruktie van. maar dat was larie. Normaal geeft een scheidsrechter trou wens onmiddellijk aan dat het om een onrechtstreekse trap gaat. Nu had niemand iets ge zien. De Freethiel kookte toen de rust inging. .-j jeS&teBwfp' België. Jean Janssens in strijd met een ingepakte Walter Meeuws (Beveren-Brugge belande e. Jan moest er zijn voet maar tegen plaatsen om Brugge verdiend op voor sprong te brengen (0-1Tot op dat ogenblik was de Lierenaar de zwakste schakel geweest in het zwierige gastteam. Opval lend was ook hoe het Beverse middenveld in deze wedstrijd- faze volledig was uitgespeeld en geen kracht meer vond om te storen of terug te komen. Beveren werd nu verplicht om snel twee doelpunten te maken Dat bleek natuurlijk onmogelijk en de Waaslanders werden in tegendeel totaal overspeeld. Een geweldige loeier van Bas tijns spatte via de vingertoppen van Pfaff tegen het kruishouten zo in hoekschop. Het debacle nam nog droeviger vormen aan toen Pfaff ver uitgekomen een D D charge uitvoerde OP Ceuiemans Va" Belg,e er' Cluy,ens> Strijd met de overmacht, tracht een medemaat aan te spelen en terecht geel kreeg. Jan was (B^"-Br"sse 0-2). (pm) op dat moment met bal en al l o^e^ V S V Beker van België. Mare Baecke is, zoals wij dat meermaals van hem zien, ver doorgedrongen, maar het blijft 0-2. pm Een zonovergoten Beveren zondagnamiddag. Kilometers vóór het stadion al laten honderden mensen hun wagen achter. De hemdsmouwen opgestroopt, de sjaal losjes om de hals of rond het middel gedrapeerd, wandelen ze rustig richting Klapperstraat. Op het kronkelend baantje dat de Westvlaamse bezoekers van de autosnelweg over Haas donk naar Beveren leidt staat een onoverzichtelijke file stapvoets aan te schuiven. In de buurt van het stadion breken de kraampjes met stickers, foto's, toeters, sjerpen en tal van andere inven tieve gadgets alle verkooprekords. De plaatselijke aan hangers blijven merkelijk kalmer te midden van deze im mense drukte dan de duizenden toestromende Bruggelin gen. Het Waasland is het sukses gewoon geraakt. De supporters twijfelen niet meer aan het nieuwe sukses van hun favorieten. Beveren is dezer dagen hét van hét.' Als de ploegen even voor drie het veld betreden dondert het gejuich van de zowat achttienduizend voetbalfans oor verdovend op hen neer. Er zijn er warempel meer dan i tegen Milaan. Het is ongewoon warm en Beveren vindt zijn gewone draai nier: twee vaststellingen die de geel-blauwe suppor ters enigszins ongerust maken. Ze trekken daarna nog grotere ogen op. SK wordt immers duidelijk overklast door het zo zwak geachte Club. Meer nog ze geven niet in het minst blijk van enige strijdlust of kpneentratie, net alsof het ze niet kan schelen en de Beker van België een te verwaarlozen hapje is. Toch mag iedereen weer jubelen bij een knap vrijschop- doelpunt van Janssens. vreugde die echter omslaat in grenzeloze toorn als die vervloekte Ponnet de treffer af keurt. Na de rust gaat het bergaf met de Waaslanders. Op de tribunes moeten de plaatselijke aanhangers honend ge lach en spottende opmerkingen verdragen van hun Brugse tegenhangers. Het is niet allemaal even mooi en veel getuigt van opgekropte afgunst na al die maancien Wase suprematie. Het Bevers volkje reageert nauwelijks, aan geslagen als het is door het falen van hun lievelingsploeg. De pessimisten zien daarbij ook al titel en Europabeker verloren gaan. Anderen insinueren welbepaalde machi naties. Die mannen moeten hier nog terugkomen voor de kompetitie weet je wel. Uit ontgoocheling worden veel geruchten geboren Begeleid door Brugse gezangen loopt het stadion leeg. Onder de tribune geven Robert Goethals en Rik Pauwels hun vizie -Het kon niet blijven duren, eens moest de weerslag komen. De zware wedstrijd, de vermoeiende terugreis en de ongewone warmte waren er voor ons teveel aanVerontschuldigingen worden gezocht waar ze te vinden zijn. Wat kan je anders doen. Beide oefen- meesters menen niet dat Beveren aan een langdurige inzinking toe is. Maar ook in de Brugse kleedkamer zijn sommigen erg vriendelijk voor Beveren. Beres en Meeuws hebben dezelfde inzichten: -gewoon een slechte dag voor Beveren, dat de omstandigheden tegen zich had. Wij daarentegen waren extra gemotiveerd, de wedstrijd van de laatste kans-. Iemans als Van der Eycken ziet het anders. Hij verheugt er zich al op dat Anderlecht de titel haalt. Dan zit de kans er volop in dat Brugge opnieuw Europees speelt. In de Beverse kleedkamer is het erg stil. Er wordt op de deur geklopt. Mogen er vandaag journalisten binnen?- lacht Fredje Truyens wrang. De meeste spelers zijn er al vanonder gemuisd. Enkel Stevens lijkt nog maar pas van her veld gestapt en moet zich nog aankleden. -Het ging gewoonweg niet vandaag. We kregen blijkbaar een klop van de hamer met die warmte en hadden de match van Barcelona nog in de benen. Gebrek aan inzet, fut en overtuiging. Hoe het komt weet ik niet, maar één ding is zeker, er ging een vette winstpremie verloren samen met de kans op twee renderende halve finalewedstrijden tegen bijvoorbeeld Anderlecht. Zoiets gooi je toch niet te grab bel. - Als we Beveren verlaten rond kwart voor zes zit het ver keer nog helemaal in de knoop. Buiten aan de café's staan hele hordes blauw-zwart getooide drinkebroers: - Club is groot en Lotte is zijn profeet lalt er eentje. Met dat laatste heeft hij nog gelijk ook. H.S. il a loor iedereen verwachte iffensief van Beveren er niet. Temidden van leurrijke Freethiel gaven blauw de toon aan voor wie deze wed- 3S of niets bete- e nam meteen het in- in handen en ging op naar een geruststellend int. Met een zeer kom en bestudeerde veldbe- waarbij de lijnen dicht caar aansloten verstikte zijn tegenstander, die door de zenuwen keer op balverlies leed en fouten est eds arbi m schot van Cools de nker in de eerste helft M oest men niettemin wach ten tot de 11 minop het eerste doelgevaar. Een knap maneu ver tussen Lambert en Courant bracht laatstgenoemde alleen voor Pfaff, maar het schot naast de uitgelopen doelman miste het doel Even later ko pieerde Hofkens zijn num mertje van tegen Milaan, maar de achterwaartse voorzet werd deze keer in corner verwerkt voor de klaarstaande Stevens kon overnemen Op de 17® min. bracht een dub- belpass tussen Janssens en Schönberger de Duitser voorbij de laatste man, maar Leekens nam Heinz in een catchgreèp vast. Ponnet had er geen geel voor over en dat begreep geen mens. Beveren maakte dus af en toe wel een vuist, maar raakte meestal snel weer van de kook. Toen Courant een afgeweerde hoekschop keihard overnam stond Pfaff paraat en ving het leder klemvast. Brugge kwam keer op keer opzetten met snelle en gegroepeerde uitbra ken, waarbij Cools meestal de dirigent was. Achteraan zette blauw-zwart de buitenspelval open en de Beverse aanvallers liepen daar telkens als beginne lingen in. In de buurt van Pfaff stapelden de corners zich ondertussen op- Toch liet de trefkracht van Brugge te wensen over en no teerden we maar bitter weinig

De Voorpost | 1979 | | pagina 23