JEUGDSPORT re-miniemen Paastornooi ,C. Herleving St. Pauwels eugdschaakkampioenschappen te haasdonk isselbeker Alfons Roggeman Finale De Klinge St Pau wels A 2-0 Pauwels A asdonk (3-3) sken aasmunster (3-3) Luchtbal Boys Haasdonk 0-0 (3-4) De Klinge SL Pauwels B 2-0 (4-4) SL Pauwels A Waasmunster 1-0 (3-2) SL Pauwels B Stekene 0-7 (3-4) Luchtbal Boys De Klinge 0-0 (2-3) Troosting Stekene Waasmunster 1-2 Finale 5e en 6e plaats Haasdonk Luchtbal 2-2 (3-2) Boksen: Langewouters - Nuciforo te Temse naandag werd ongetwijfeld een hoogdag voor de e voetballertjes uit een groot deel van het Waasland. *ré-Miniementornooi van F.C. Herleving St.-Pauwels imelde niet minder dan een 115-tal spelertjes van 8 tot ar, met als inzet de wisselbeker «Alfons Roggeman», de deelname van Sparta Waasmunster, SK. De Klinge, ene Sportief, Red Star Haasdonk, Luchtbal Boys en St. Pauwelse ploegen beloofde het een namiddag met sportieve spanning te worden. Zo verliep het dan ook. onge voetbalgeweld gooide zich met volle overgave in de I om de bekers en trofeeën. aiuisploeg St. Pauwels A m tie de spits af te wijten Pr j) Red Star Haasdonk. Met -ind als supplementaire itander slaagden zij tij- Ie eerste helft niet in veel voor de Haasdonkkooi :ngen. Het was integen- jdoelman De Tender die meerdere keren moest en^ ^.n om schoten van de Red invallers te weren. De helft verliep beter voor :l-zwartjes en ditmaal n kapitein Manuel Pon- Sylvain de Waepenaert tsdonkse doelman door- in gevaar brengen, bleven de 0-0 cijfers op •d. De penaltys, steeds actief evenement, ein- heojcn op 3-3. t tweede veld hadden :ussen ook Stekene en imunster hun jomerisch litgevochten. Hier bleven aasmunsterse jongens Je winnende hand. Ste- 'UMdat gans de wedstrijd in 'pnval was werd gecoun terd en geklopt door een doel punt even voor de kampwisse ling. Ook hier bleven de straf schoppen op 3-3. Inmiddels was Haasdonk reeds gestart in zijn tweede wed strijd, ditmaal tegen Luchtbal Boys. De Antwerpenaars zorgden voor een flitsende start maar ook zij kregen het leder niet voorbij de Haas- donkse doelman. Wanneer Haasdonk tot counteren kwam werd het wel even warm voor het Antwerpse doel; maar ook de Red Star aanvallertjes slaagden er niet in het leder in de netten te deponeren. In de strafschooppen bleken de Antwerpenaars te licht tegen een hard en raak schietend Haasdonk 3-4. De St Pauwels B-ploeg startte uitstekend tegen De Klinge. De jongsten uit de geel-zwarte familie hielden uitstekend stand en konden de 0-0 op het bord houden tegen een ontke tend De Klinge. Op gegeven momenten speelden zij zelfs uitstekend mee. Vooral een verdienstelijke doelman Fon- teyn deed zijn uiterste best om zich niet te laten verschalken. Na de rust werd het echter kampen tegen de wind in en hiervan kon De Klinge profite ren om met twee treffers het pleit in hun voordeel te be slechten. In het strafschoppen nemen lieten de B'tjes zich echter niet onbetuigd, en kon den zij gelijke tred houden 4-4 Jammer genoeg liep hun keeper Danny Fonteyn hier een lichte polsbreuk op en diende hij zijn vriendjes te ver laten om ^ijn gekwetste arm in het gips te laten leggen. Hier voor een pluim aan het Vlaamse Kruis van Meerdonk en privé-verzorger Poppe van St. Pauwels. De kameraden van de A-ploeg waren intussen begonnen aan hun tweede schiftingswed strijd tegen Sparta Waasmun ster. Er was hun op het hart gedrukt dat er zeker diende gewonnen te worden om een kans te maken in de eigen fi nale uit te kunnen komen. De poulains van trainer Andre Conrelis beseften dit maar al te goed en deden hun uiterste best om Sparta Waasmunster en de harde tegenwind te trotseren. Weerom konden de geel zwarten bogen op een stevige achterhoede waarin Markwin Van De Beek, Gunther Thie- lens en Geert Van Vlierberghe uitblinken. Ook doelman De Tender bleek weerom niet te vermurwen. Na de eerste periode zonder kleer scheuren doorsparteld te zijn laaide de hoop weer op bij St. Pauwxels jongeren. De mee wind zou hen nu ongetwijfeld naar het doel van Waasmun ster stuwen. De Sparta- doelman had dan ook zijn han den vol aan schoten van Ma nuel Ponnet en Steven Smet. Het verdiende doelpunt kwam er een tweetal minuten voor in rukken. Een hoekschop, knap genomen door kapitein Pon- net, werd even voortreffelijk ingekopt door Kurt Van Riet, opportunistisch steeds in zijn schik. Ook de strafschoppen leverden nog winst op voor de geel-zwarten 3-2. De tweede wedstrijd van St. Pauwels B werd een formali teit. Sterk gehandicapt door het wegvallen van hun doel man Danny Fonteyn werd het een echte lijdensweg. Gele genheidsdoelmannen, Stefaan D'Hondt en Gino Van Puy- velde kregen niet minder dan zeven treffers in hun kooi. Toch bleven de jongens zich voortreffelijk inspannen en vooral Koen Verdickt en an dere Gino Raes, Johan De Rudders en Didier De Witte's slaagden erin te bewijzen dat ook zij wat in hun mars heb ben. In de strafschoppen leg den zij echter ook de duimen tegen Stekene met 3-4 cijfers. Deze laatste schiftingswed strijd diende te beslissen wie van beide elftallen in finale zou komen tegen het reeds ge plaatste St. Pauwels A. De Klinge had genoeg aan een ge lijkspel om zich te plaatsen. Luchtbal Boys moest winnen. Hoe de groen-witte Antwerpe- naartjes zich ook weerden, verder dan een paar kansen kwamen zij niet. De Klinge doelman klaarde alles. In de strafschoppen toonde Klinge zich nogmaals de betere ploeg, dank zij haar eerder genoemde doelman die drie strafschop pen stopte en slechts tweemaal gepasseerd werd. Zijn oppo nent kreeg er drie in de netten. Na de schiftingen kon aan de hand van een klassering uit gemaakt worden dat St. Pau wels B de 7e plaats toegewezen kreeg wijl. Haasdonk en Luchtbal voor de 5 en 6' plaats zouden kampen. Voor de 3e en 4C plaats waren het Stekene en Waasmunster en de grote finale zou gaan tussen Klinge en St. Pauwels A. Stekene Sportief en Sparta Waasmunster speelden de kleine finale. Voor de 3° en 4C plaats werd het een harde strijd. Beide elftallen bleken mekaar waard en slaagden erin om beurt te scoren. Wanneer iedereen reeds aan een gelijk spel en suplementaire pe nalty's dacht, kwam Sparta Waasmunster aan een tweede treffer. Hierdoor werd alle on zekerheid weggenomen. Voor een zeer ruime belang stelling ging het enorm aan gemoedigde St. Pauwels A vrankweg zijn kans tegen De Klinge in de finale. Kapitein Ponnet was ter ver sterking achteraan geplaatst omdat men toch wel enigszins schrik had van de hard en raak- schietende oranje-zwartjes. Beide teams gaven zich voluit maar het werd al vlug duidelijk De Knapen van SK Grembergen, een ploegje met pit dat al veel goalen maakte en er dit seizoen nauwelijks 2 binnenliet, (v) In hun strijd om de 5e en 6e plaats gingen Haasdonk en Luchtbal tot het uiterste. Bei den slaagden zij erin tweemaal te doelen. Hierdoor dienden de strafschoppen uitsluitsel te brengen. Uiteindelijk werd het Haasdonk dat zich met 3-2 cij fers de beter ploeg toonde. dat het voor de Herlevingsspe- lertjes moeilijk optornen werd tegen de grensploeg. Met de wind in de rug slaagden de aanvallers Steven Smet en Sylvain de Waepenaert er niet in te scoren. Herleving speelde tijdens de tweede periode dan maar op de 0-0 stand teneinde in de penalty' s de beker te grij pen. Dat het zover niet kwam lag aan een klein foutje in de verdediging een 4-tal minuten voor het einde. St. Pauwels gooide nu al zijn troepen in de aanval en Klinge profiteerde hiervan om met een tweede treffer alle onzekerheid weg te nemen. Bij de prijsuitreiking waren alle kapiteins wat blij met hun gewonnen trofeeën die uitge reikt werden door Sportkring St. Niklaas - doelman Jan Smet. Hij gaf tevens de aftrap voor de finale. Bijzonder ge lukkig waren echter de speler tjes van SK. Klinge die uit de handen van weduwe Rogge man de gigantische wisselbe ker «Alfons Roggeman» mochten ontvangen. Dit prachtige stuk zal derhalve één jaar lang de trofeeënkast van SK. Klinge sieren. Jean-Pierre Maes Een week na het Belgisch zwaargewichtkampioenschap te Lokeren kunnen de Wase boksfans hun sporthartje ophalen te Temse, In het parochiecentrum. Daar komen twee beroepsboksers en een twintigtal liefhebbers in het licht van de schijnwerpers. De hoofdkamp wordt gebokst door de sterke en veelbelovende Turnhoutse comlngman Mon Langewouters en de Italiaanse Engelsman Salvo Nuciforo. Laatstgenoemde is prof sinds herneming. september 77, behaalde Tijdens het uitgebreide en mooie overwinningen tegen Lloyd Gardner, Joe Oke en interessante gedeelte voor behouden voor liefhebbers Mick Morris en bekleedt en beginnende boksers zul- momenteel de tiende plaats len de toeschouwers ook één 20. Jo Maes 2 21. Boude- wijn Palet 2 22. Patrick Roels 2 23 Stefan Goyens 1 24. E. De Maeyer 1. Prijsuitreiking Donderèanamiddag om 18 u vindt in het parochiehuis de prijsuitreiking plaats. Zij werd geleid door Roger Van den Berghe, voorzitter Vlaamse Jeugdschaak, en sekretaris - tomooileider Leo Verstappen. De heer Van den Berghe betreurde de schoonheidsfoutjes van het tomooi, relativeerde ze en bracht hulde aan de or ganisatorische draaischijf van het hele gebeuren Leo Verstappen. Deze laatste gaf dan voorlezing van de uitslagen. Alle deelnemers werden met een prijs be loond. Daarmee eindigde dit kam pioenschap voor pionnen, miniemen en kadetten. op de Britse ranglijst. Een tegenstander van waarde dus voorde poulain van manager -trainer-organisator éf Ley- sen, die er al zeventien profkampen heeft opzitten. Na drie september 77 - dag waarop hij te Turnhout bij de prijsvechters debuteerde! - moest hij slechts één neder laag inkasseren. Iets meer dan een jaar geleden versloeg Lozano, de challenger van Alfredó om de Spaanse titel, hem op overtuigende wijze op punten. Dat Langewou ters een erg te duchten puncher is blijkt duidelijk uit zijn palmares, waarop niet minder dan dertien overwin ningen voorde limiet voorko men. Zijn laatste wapenfeit dateert van 6 april te Brussel, waar hij Oscar Angus - ook een Brit - na enkele moeilijke rounds met een keiharde slag voor langer dan tien sekon- den naar dromenland zond. Dat gebeurde in de zevende lid - de overige hebben de bokshandschoenen aan de wilgen gehangen - van de plaatselijke boksklub aan het werk kunnen zien. Over drie rounds van drie minuten moet Maalem het opnemen tegen de in Brussel verblij vende Zairees Kayalodi. Een technisch minder begaafde, doch moeilijk te bekampen tegenstander. In andere duels kruisen Russo en De Backer, De Meyer en Defra, Raymond Bruyndonckx en Benny, Broeders en Van Den Berg de handschoenen. Voor Kaspereit en Deré wordt nog naar een geschikte opponent gezocht. Waarschijnlijk een Nederlander... MWS Voor de nationale titel kamp te Lokeren wordt alles hopelijk OK en zorgt Rudi voor de KO. (c) Dit zijn de Kadetten die deelnamen aan de schaakkampioenschappen te Haasdonk, (rdg) De Pionnen bij de Nationale jeugdschaakkampioenschappen te Haasdonk, (rdg) (naandag 9 tot en met j 12 april vonden |et parochiehuis van lonk de nationale Ischaakkampioenschap is voor pionnen (tot tien I miniemen (10-12 jaar) "etten (12-14 jaar). De hisatie was in handen «Vlaamse Jeugd- Jak», meer bepaald van fetaris Leo Verstappen. |nen pionnen schreven in. innaar werd Geert Wonterghem (Eeklo) zijn partijen won (6 op liteindelijk bleek echter lij geen aanspraak kon m op de titel, gezien hij iftijdsgrens had over- iden Vandaar dat de ling naar Stefan Baes lemzeke, die 5 uit 6 Ulrich Floss werd de (4,5 uit 6), Maarten leman derde (2,5 uit 6). men niniemen schreven in. ter Calie uit Temse k onbetwistbaar de sterkste: hij won al zijn par tijen (zeven) Ook hier deed zich echter een pijnlijke vaststelling voor. Evenals Van Wonterghem bij de pionnen, bleek ook Gunter Calle in een onjuiste leef tijdsgroep te spelen; minie men moeten jonger zijn dan 12 jaar op 1 september 1979 en hij verjaart op 26 april. De Temse belofte, lid van schaakklub Boey, werd dan uitgeroepen tot winnaar van het open tomooi maar kon geen aanspraak maken op de titel. Die ging naar Ro land Maus (Eupen) die 6,5 uit 7 haalde. De verdere uit slag: 2. Igor De Kesel 6 3. A. Allemans 6 4. Steven Dru- mont 5,5 5. Chris Bongartz 5,5 6 J Esser 5 7 Jeroen Martens 4,5 8. Erwin Van Goethem 4 9 Dirk Ver- schueren 4 10. Jochen Köttchen 4 11. F. Van der Donckt 4 12. K. Van Leeu wen 3,5 13. Gunter De Cleene 3 14. Jan Steens- sens 3 15. Chris Sennesael 3 16. Ivan Calle 3 17 Sa- scha Dörfter 18. Gino Mer- tens 3 19. Hubert Van der Reysen 2 20. Geert Van Laere 2 21 Patrick De Cos- ter 2 22. Eddy Goyens 1. Ook Tom Schelfaut (die vier partijen won) werd niet in deze rangschikking opge nomen, gezien hij eveneens te oud was. Kadetten Bij de kadetten traden 24 spelers aan. De overwin ning ging naar Dirk Wel- vaert uit Bassevelde, die onbetwistbaar de beste was en 6,5 uit 7 haalde. De ver dere uitslag: 2. Hans Jas pers 5,5 3. Joëlle Schols 5 4 Filip De Vroe 5 5. Piet Jaspers 4,5 6. Robert Mor- schel 4 7 Yves Emonts - Gast48. Kurt Vereecke4 9 Koen Soumillion4 10. Hugo Thierens 4 11. Geert Jans- sens 4 12. Koen Van Duyse 4 13. Michael Mölders 3,5 14. Filip Sennesael 3 15. Guy Van Leugenhaege 3 16. Carl De Moor3 17. Gun ther Van Steelands 3 18. Gunther Wuytack 3 19. Marc Van Leugenhage 3 De omvangrijke deelnemers bij de Miniemen aan de nationale Jeugdschaakkampioenschappen. (rdg)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25