JDe Vogel (heren)en De Palmenaers liwmJi (dames) trofeewinnaars senioren f r1 Volgende ronde: Avanti Lebbeke - Ajax Lebbeke! Veldlooptrofee De Voorpost met Modehuis Standing en Zwitserland Praten met M. Janssens Spelers aan het woord noprt I Handbal [IC »IJ 5e W \sbbete uy/y - Ué Voorpost SENIORES HEREN 1. De Vogel - AC Denderland (7) 68 2. De Kimpe - AC Zele (7) 37 3. Damian - AC Baasrode (6) 38 4. Rottiers - AC Lebbeke 35 5. De Blander - Zova 32 6. Callebaut - AC Aalst 30 7. Van Hecke - AC Zele 26 JUNIORES HEREN 1. Claus - AC Hamme 41 2. De Pauw - Zova 40 3. Verbeken - Zova 35 4. Van Den Abbeele - AC Lebbeke 31 5. Deliveyne - Assa Ronse 29 6. De Palmenaer - Vlierzele Sp. 28 7. Merckx - AC Waasland 28 SCHOLIEREN HEREN (62) 1. Pas - AC Aalst (7) 54 2. Willaert - AC Hamme (6) 55 3. Van Lyssebettens - AC Zele (6) 48 4. Van Gooien - AC Lebbeke 46 5. Vervaet - AV Lokeren 37 6. Deweghe - Vlierzele Sp. 24 SCHOLIEREN HEREN (63) 1. Cornells - AC Zele 57 2. Bauwens - AC Baasrode 38 3. De Feyter - AC Lebbeke 28 4. Adriaens - AC Aalst 28 KADETTEN HEREN (64) 1. De Keyser - AC Hamme (7) 66 2. Smekens - Vlierzele Sp. (7) 59 3. Van Dorpe - Zova (6) 47 4. Van Cutsem - Zova 34 5. Delcart - AC Denderland 34 6. Van Cauter - AC Lebbeke 30 KADETTEN HEREN (65) 1. Annerel - AC Baasrode (7) 2. Mievis - AC Aalst i 3. De Clercq M. - AC Baasrode 1 4. Van Cauwenberghe - AC Denderleeuw 5. De Ridder - AC Lebbeke 6. De Meyer W. - AC Zele J VETERANEN A 1. De Ridder - AC Lebbeke (7) t 2. Roels - AC Baasrode (7) 3. Van Spitael - AC Baasrode (7) 4. Van Geyte - AC Baasrode (7) 5. Watte - Zova 1 6. Haeck - AC Denderland VETERANEN B 1. Van Herreweghe - AC Denderland 2. De Brandt - AC Denderland 3. Moerman J. - Oudenaarde 4. Goossens - Vlierzele Sp. 5. Buyle - Zova J VETERANEN C 1. D'Hanis - AV Lokeren 2. De Nie - AC Geraardsbergen 3. Stassijns - AC Lebbeke 4. Goossens - AC Lebbeke 5. Bauters - Vlierzele Sp. 6. De Bruyn J. - Vlierzele Sp. VETERANEN D - E 1. Van Tricht - Zova I 2. Heuninck - AC Denderland 3. Van Der Stichelen - AC Aalst 4. Osselaer - Oudenaarde 5. Robberecht - St. Gent 6. Van Der Hoeven J. - Vlierzele Sp. SENIORES DAMES 1. De Palmenaer - Vlierzele Sp. (7) i 2. De Ridder - AC Denderland (7) 3. Roggeman - AC Aalst (7) 4. Bauwens - AC Baasrode (7) 5. Van Wemmei - AC Lebbeke (7) 6. Christiaens - AC Meetjesland i 7. Beirnaert - AC Hamme 8. Van Marcke - AC Aalst JUNIORES DAMES 1. Bauwens - AC Baasrode (7) Van De Moortel - AC Denderland (7) 3. Van De Voorde - AC Baasrode (7) 4. Beeckman - AC Denderland (7) 5. Buysse - AC Zele 6. Christiaens - AC Zele 7. Schepens - AC Denderland SCHOLIEREN DAMES (62) 1. Van Damme - Vlierzele Sp. (7) 2. Van Der Straeten - Vlierzele Sp. (7) 3. Van De Voorde - AC Baasrode (7) 4. Geeroms - AC Lebbeke 5. Vercruyssen - Aczo 6. Van Maldegem - R. Gent 7. Buyle - Vlierzele Sp. SCHOLIEREN DAMES (63) 1. Permentier - AC Zele (7) - 2. Van Hecke - AC Zele (7) - 3. Bauwens - Vlierzele Sp. (7) - 4. Seminck - AC Aalst (7) - 5. Rogiers - Vlierzele Sp. 6. Eemans - AC Aalst 7. Van Driessche - Vlierzele Sp. KADETTEN DAMES (64) 1. D'Hooms - AC Denderland (7) - 2. Cortvrindt - Vlierzele Sp. (7) - 3. De Pauw - Vlierzele Sp. (7) - 4. Rottiers - Vlierzele Sp. 5. Verstraeten - Vlierzele Sp. 6. Bourdeau'dhui - Oudenaarde 7. Pas - AC Aalst KADETTEN DAMES (65) 1. Van Driessche - Vlierzele Sp. (7) - 2. De Groot - Vlierzele Sp. (7) 3. Van Der Straeten - Vlierzele Sp. (7) 4. Verhelst - AC Hamme 5. Van Lyssebetten - AC Zele 6. Haegeman - Aczo 7. Dujardin - Rieme Bij het opmaken van het eindklassement van de veldlooptrofee «De Voorpost» hebben we kunnen vaststellen dat talrijke atleten de zeven wedstrijden (als minimum gesteld) niet behaald hebben. In de uitslag hebben we de atleten en atletes die zeven wedstrijden liepen tussen haakjes het cijfer bij ge plaatst. Zo zal men zien dat sommige met een hoger aantal punten totaal niet in aanmerking kwamen voor een eerste plaats. Het was echter een regel die voor iedereen gold en waarvan we niet konden afwijken. Het slechte weder en het uitstellen van de wedstrijd van Uit bergen zitten hier ook wel voor iets tussen. Bij de seniores ging de zege naar twee atleten die een gans seizoen aan de leiding stonden en deze trofee dan ook ze ker verdienen. Bij de heren was het Roger De Vogel van AC Denderland en bij de da mes was het Brigitte De Palmenaer van Vlierzele Sportief die met de zege aan de haal ging. Bij de veteranen is er de Roger De Vogel, winnaar van de Veldlooptrofee De Voorpost grote winnaar Benoni De bij de senioren, (an) Ridder van AC Lebbeke die met een ruime voor sprong won voor Piet Roels van AC Baasrode. Bij de heren krijgen we verder met zeven wed strijden op de 1e plaats Pas G. van AC Aalst bij de scholieren en bij de kadetten zijn dat voor de twee categoriën Bart De Keyser (AC Hamme) en Annerel (AC Baasrode). Bij de dames juniores krijgen we twee dames met gelijke punten aan de kop. En dat zijn dan Brigitte De Palmenaer won De Voorpost Veldlooptrofee biji vrouwelijke senioren, (an) Bauwens van AC Baas rode en Van De Moortel van AC Denderland. Bij de scholieren gaat deze eer naar Van Dam me (Vlierzele) en Per mentier (AC Zele). kadetten D'Hooms (ic< Denderland) en Driessche (Vlierzele) ren de primussen in I reeks. E.V. Aalst (+3) - Avanti Lebbeke 13-16 a B De Bekerwedstrijd tussen E.V. Aalst en Avanti Lebbeke werd geen hoogstaand kijkstuk. De ver dedigingen toonden zich hiervoor te sterk tegen over de aanval en aangezien Avanti opnieuw weinig geïnspireerd speelde en Aalst duidelijk geen enkel risico nam werd het een zeer vlakke wedstrijd. Niettemin speelden zich enkele spelers toch op het voorplan. In de eerste plaats Avan ti speler H. Vermoesen met zeven doelpunten topschutter en ook als verdediger opvallend sterk. Twee andere spe lers traden eveneens uit de anonimiteit: Van Box- stael als gevaarlijkste Aalsterse schutter en E. De Batselier weer heel goed als afwerker. Ook beide keepers L. Moens en M. Mertens deden en kele opvallende dingen. Maar in zijn totaliteit was het toch meer het team werk dat primeerde, team-werk dat vooral af gestemd bleek op ver dedigen. Het wedstrijd- begin was nochtans veel belovend. Nadat Ebel tij dens de eerste minuut zwaar ten val was geko men scoorde De Batse lier via een penalty uit gelokt door een zwaar bewaakte De Vlieger. Na acht minuten had Avanti de 3-0 achterstand we gens reeksverschil goed gemaakt en Vermoesen bracht even later de Leb- bekenaars voor. V. Box- stael scoorde toen met zijn gevaarlijke linker on- derarmse worp maar op nieuw bleek Vermoesen de boeman voor L. Moens zodat na 20' het scorebord 6-9 aanwees. Ebel van dichtbij be waakt bleef ergens in de omgeving van de mid denlijn «hangen» zodat er vijf tegen vijf ge speeld werd als Avanti in aanval was. Lebbeke ge raakte maar moeilijk doo rhet stevige Aalster- se blok en in aanval ble ven de Eendrachters steeds maar hun cirkel spelers opzoeken. Van Der Borght, Van Boxtael en nogmaals Van Der Borght - op 7 m. worp - stelde gelijk enkele se conden voor het rust- signaal (9-9). Ook in de tweede speelhelft bleken er weinig spannende mo menten te beleven. Aalst, bijzonder tuk op balbezit, bleef aanklam pen. Na 39' kwamen zij zelfs op voorsprong (12- 11) en met nog een kwartier te spelen wees het scorebord steeds 'n gelijke stand aan (12- 12). Langs De Batselier en twee maal Vermoe sen kon Lebbeke dan de definitieve kloof slagen zodat 5' later 12-15 op het scorebord prijkte. Tijdens een weinig op windende laatste 10 min. scoorde elke ploeg nog amper een doelpunt. 13- 16 is inderdaad een «goede» uitslag voor de thuisploeg maar wij vin den beide ploegen toch wel ergens schuldig aan het weinig opwindend vertoon. E.V. AalstMoens - E. Van Malderen - M. Bay- ens 3 - R. De Doncki Rimbaut - Steemans Van Boxtael 3 - Van degael - Wellekens Bayens - Gyssels - Der Borght 3. Avanti Mertens - Lad| ri - Moonen - Vermoes 7 - Ebel 2 - Cornelis De Vlieger 1 - De Batl lier 4 - Verhofstadt. Maes 1 - De Smedt - Pauw. EvJ ids iots iljni de id< bij jdj ird inir Ebel (Avanti Lebbeke) Na drie verloren kompe titiewedstrijden was de ze 8ste finale belangrijk voor ons. Wij moesten dank zij deze zege ons wankelend zelfvertrou wen een steuntje geven. Verdedigend speelde A- vanti voortreffelijk. Het is nu mijn tweede seizoen bij Avanti Leb beke, ik vind dat de ploeg dit seizoen duide lijk beter samenspeelt. Hieruit volgt onze vierde plaats in de eindrang schikking. Volgend sei zoen blijf ik nog in Bel gië. Waarschijnlijk bij A- vanti maar er bestaat ook nog een kleine mo gelijkheid dat ik getrans fereerd wordt». Met 207 gescoorde doelpunten en topschutter in de Bel gische kompetitie zijn er inderdaad heel wat ge gadigden voor deze Duit ser... M. Wellekens (E.V. Aalst) «Ik heb het gevoel dat er voor E.V. Aalst meer in deze wedstrijd zat. Op een cruciaal moment (12- 12) kregen wij 2 aanval lende fouten tegen ons gelfoten en hieruit kon Avanti 2 maal scoren. Meteen was de kloof ge slagen. Het seizoen is voor Eendracht voor spoedig verlopen maar het duurde toch wel te lang voor onze ploeg. Volgend seizoen ben ik er niet meer bij - werk omstandigheden - en ook W. Rimbaut stopt er mee. In ieder geval bij Eendracht is het goed geweest. Steeds konden wij beschikken over uit stekende trainers. Na Sam Buelens kwam Vuc Roganovic en nu M. Janssens. Wij geloven niet dat veel spelers de zelfde opleiding kregen als wij bij Eendracht. Eddy De Vlieger (Avanti Lebbeke) Deze wedstrijd laat bij mij een ontevreden ge voel na. Eendracht heeft duidelijk het resultaat gespeeld. De wedstrijd werd hierdoor lamgelegd en voor de handbalsport was het beslist geen goede zaak. Coach Jans sens geloofde duidelijk niet in de kansen van zijn ploeg anders had hij minstens op tien minu ten voor het einde, met drie doelpunten achter stand, zijn behoudende speelwijze laten varen. Hij streefde dus duide lijk naar een zogenoem de «eervolle» nederlaag. Waarom wij de langdra dige opbouw van Aalst niet stoorden Eendr. wou ons uit onze stelling lokken om via zijn cir kelspelers te kunnen toe slaan, daar trapten wij niet in hoor. Velen zijn tevreden over het sei zoen van Avanti maar toch konden wij er meer uithalen. Vooral in de zo genaamde topwedstrij den was er meer moge lijk geweest. Dat dit sei- I* Vdll hij ni^H i is hij de 1/8 Eddy De Vlieger Avanti Leb beke) niet helemaal tevreden, (eva) zoen onze verdediging veel vooruitgang boekte wijt ik vooral aan de komst van F. Cornelis en ook voor een deel aan de prestatie van ons kee persduo Mertens - Lad- hari. EVA. Wedstrijden voor het weekeind Mannen H.B.C. Dendermonde - Maasmechelen Brabo Denderbelle - Hecerna Ajax Lebbeke I - Lokeren Zwijnaarde - Sparta Aalst I Temse - Buggenhout S.K. Grembergen - Ajax Lebbeke II Vrouwen Evere - Avanti Femina E.V. Aalst - Aalst Sportief M. Janssens voorstellen hoeft wellicht nietin Di Deze vooraan in de dertig zijnde licenciaat L.O.^s en lesgever aan de V.U.B. begon zijn handba|jJVun loopbaan bij K.A.V. Dendermonde, transferor eerde daarna naar Sasja, werd Belgisch inter-L"r nationaal, geraakte gekwetst en diende nood-lmrn gedwongen zijn spelersloopbaan vroegtijdig afjei te sluiten. Als lid van de Technische Kommissiejhitte schakelde hij dan over naar trainer, leidde één^ jaar Avanti Lebbeke, nam toen het werk van V. Roganovic over bij E.V. Aalst waar hij nil zijn tweede seizoen afsluit. Ondertussen i ook oefenmeester bij Ajax Lebbeke. Na de 1 finale van de Beker van België E.V. Aalst -[ Avanti Lebbeke hadden wij met hem een kort gesprek. «Ik ben natuurlijk teverden over de einduitslag.' Verdedigend presteerde mijn ploeg voorbeeld dig. Met keeper L. Moens als sluitstuk, Avanti beperken tot 16 doelpunten is een succes.|_ De opdracht Ebel en De Vlieger uit de wed strijd houden is duidelijk volbracht. Ik koniril natuurlijk niet «open» spelen. Aanvallend is mijn team niet opgewassen tegen de eerste nationaler en steeds worden teveel open doel-{~jT kansen niet benut.» e over Avanti Lebbeke «Avanti heeft duidelijk meer maturiteit danlntw twee seizoenen geleden. De ploeg lijkt mijfx* nu veel solieder en ook kwa gestalte is menpem< beter gewapend dan destijds. Nochtans valtl het mij op dat de «motor» ontbreekt die de£ akties moet inluiden. Eens Ed. De Smedt het terrein gaat het veel beter maar dan ont-| breekt er beslist een «baas» op de wissel-| bank.» over het seizoen van E.V. Aalst «Met het materiaal waarover Eendracht be schikt ben ik tevreden met het behaalde resul taat. Nochtans wil ik hieraan toevoegen dat een kompetitie van 26 wedstrijden duidelijk] niet haalbaar is voor de klubs. Organisatorisch en misschien ook mentaal is geen enkele klubl hiertegen opgewassen. De doelstelling voor heil seizoen was de jeugd van Eendracht klaarl maken om de spelerskern te vergroten. Metl D. Bayens, Van Malderen, H. De Cock en an-l deren lijkt mij dit volledig gelukt. De jeugdf van Eendracht staat inderdaad te trappelen.»! over volgend seizoen «Op dit ogenblik is er bij Eendracht nog geen! gesprek aan gang betreffende een eventuele] verlenging van mijn kontrakt. Wel werd reeds benaderd door enkele andere,klubs. Dus| nog geen plannen voor volgend seizoen.» Eva.l

De Voorpost | 1979 | | pagina 26