Sparta Buggenhout verlengt kontrakt met trainer Boons figor Hamme in topwedstrijd lij leider teraardsbergen Zwemmen S.K. Lebbeke wil realistische politiek voeren Stekene neemt optie op tweede plaats Provinciaal voetbal Wase Zwemkring nsntving Berliner Sportverein 92 AC Lebbeke en Eendracht Aalst knap in eerste oefen interklub WAT ZIJ NOG TE SPELEN HEBBEN Provinciale D kekene - Kruibeke 2-0 i V» WW De Voorpost - 20.4.1979 - 27 4" prov. I. Een hachelijk standje vóór het Sombeke-doel (Sinaai-Sombeke 2-3). (dm) ids enkele weken gaat er aan de Durmeboorden de otste aandacht naar de topwedstrijd in eerste pro- iale zondag aanstaande op het veld van leider S.K. aardsbergen waar de Hammenaars naar alle waar- iljnlijkheid hun laatste troeven uitspelen in verband de stijger naar vierde Nationale. De schitterende »de ronde van de Hammenaars heeft er heel wat bijgedragen dat de spanning omtrent deze wed- ljs lijd steeds in stijgende lijn gaat. Het wordt immers aatK>r de Wuitens duidelijk dat bij een gebeurlijke over- MnlMM l«li .Ja Imi n r O ri n aan a rt. ..Ar .adl ining bij de leiders de promotiekansen enorm ver- Jten. Al zal men dan tot de laatste kompetitiedag 1 beten wachten eer men weet wie kampioen wordt. EW _l wedstrijd van de 26ste op F.C. Brakel en Boelare "pipetitiedag S.K. Ge- werden de blauw-zwarten brdsbergen - van voorzitter Peersman als W.Hamme wordt vol- volwaardige titelkandidaat ride zondag veel meer aangezien. Leider Ge il een prestigeduel. In- raardsbergen haalde uit zijn jn de jongens van twee jongste konfrontaties, jiner-speler en Ex- thuis tegen S.K. Aalst en aregemdoelman Charles Olsa Brakel, slechts één ietin Damme winnen zijn ze punt op vier, wat duidelijk Optisch zeker kampioen maakt dat de mannen van )ai j kunnen reeds zondaga- de muur niet meer het spel- ferJnd de schuimwijnflessen gehalte van bij de seizoen- jtkurkt worden. aanvang kunnen opbren- Hi°r Vigor-Wuitens gen. Te Geraardsbergen od"ïmme liggen de zaken nu verliezen staat bijna gelijk I af|el wat anders. Na de met het definitief opdoeken siejhitterende overwinningen van de laatste promotie- térl kansen en dat willen de Vi- gorjongens zeker vermij den. Met de huidige konditie stellen zij het duidelijk! Wij gaan leider S.K. Geraards bergen niet ui de weg en zul len absoluut onze kansen tot het uiterste verdedigen! Het kan dan ook'niet anders dan een keiharde konfronta- tie worden in het Geraards- bergse voetbalstadion waar de Hamse aanhang sterk zal vertegenwoordigd zijn. Vorige week waren er reeds vijf autocars volgeboekt in de diverse sportlokalen. Mede door de talrijke parti- kulieren die de verplaatsing meemaken naar Geraards bergen wordt het zeker volle bak in de Oudenaarde straat. De Hammenaars zijn over de morele klap van het ver lies op Ganda-Sparta heen en zijn zondag te Geraards bergen vastbesloten hun huid duur te verkopen. Met een op dreef zijnde ploeg hoopt de Hamme trainer Meersman dat men zondag- Terzake had hij trouwens reeds zijn kandidatuur ge steld in andere clubs (o.a. bij K.A.V.D.). De Lokeraar is evenwel ontgoocheld over de manier van handelen. «Ik heb twee flinke seizoe nen achter de rug met S.K. Lebbeke en bouwde in die periode een nieuwe ploeg op. Op twee weken voor het ten einde lopen van mijn kontrakt, werd ik bedankt. Dat is weinig realistisch. Ik had liever in schoonheid af scheid genomen. Nu zal er altijd een wrange nasmaak blijven. Sommige bestuurs leden werken achter de schermen en oefenen een ongunstige invloed uit. Dat is één der oorzaken van het minder presteren der laat ste weken. Ik respecteer heel wat mensen in het Lebbeekse bestuur. Ze hebben zin voor verant woordelijkheid. Maar er zijn altijd hardroepers die den- Juichende Sinaaispelers bij een vroeg doelpunt, dat niet voldoende zou blijken achteraf (Sinaai- tl a"een 'n Sombeke 2-3). (nul) pacm te neDDen Volgens voorzitter Jef De Visscherwerd de beslissing ingegeven om financiële redenen. «Het is geen geheim dat de meeste ploegen het finan cieel moeilijk hebben. Hierop vormt Lebbeke geen uitzondering. Bovendien wordt er teveel betaald in vertiouding tot de resulta ten. Ik zal de afgesloten kontrakten met spelers mo reel respekteren. Onder mijn leiding zal er echter geen financiële put worden gemaakt. We moeten ons verzoenen met de realiteit. Daarom wil ik een realisti sche politiek voeren. Mis schien wel noodgedwongen maar ik zie op langere ter mijn geen andere weg. Het duo De Paepe-Holbrecht zal tot het einde van het sei zoen de trainingen leiden. Nadien zullen we zien welke optie we voor volgend sei zoen moeten nemen». (E.D.M.) avond te Geraardsbergen zegevierend naar Hamme kan terugkeren. Vigor Hamme gooit immers zijn laatste troeven op tafel. De grootste wens van Willy Meersman is met zijn be schermelingen een schitte rend seizoen af te sluiten, waarvan ze trouwens goed op weg naar zijn en wie weet ook in extremis de titel weg te kapen. stej tijdens hei afgelopen paasweekend ontving de Wase Zwemkring internationaal bezoek in de Duitse Berliner Sportverein. Er werden vriendschappelijk heelwat wedstrijden zwommen, waarna de Duitse zwemmers van de gelegenheid gebruik maakten om ook an^ntwerpen en Zeeland te bezoeken. Op hun beurt werden de Waaslanders tot een tegenbe: Dijbek in Duitsland uitgenodigd, dat plaats zal hebben tijdens het weekend van O.L.Heer enfkmclvaart vanaf 24 mei aanstaande. alt! (bc) .r-r\ ÜSS stil i at mm Tweede provincialer Sparta Buggenhout heeft niet gewacht tot het einde van het seizoen om een beslis sing te treffen aangaande oefenmeester Jos Boons, die een eerste seizoen bij blauwgeel achter de rug heeft. Hij zal ook volgend jaar de functie van speler trainer blijven waarnemt**1 In Buggenhout is men te vreden over het werk van jos Boons. Jonge Berliners kend tussen de op het ereschavotje tijdens het zwempaaswee- Wase en de Berliner Sportverein 92. (hv) Secretaris Freddy De Bis schop hierover, «met hetzelfde spelerspo- tentieel waarmee we verle den seizoen tot de laatste zondag voor het behoud moesten strijden, werden thans heel wat betere resul taten bereiktJDat is het werk van trainer Boons geweest, dié bovendien ook een veel gezondere mentaliteit in_de ploeg bracht. Vrijwel una niem heeft de Beheerraad 'zich thans uitgesproken om verder op de diensten van onze huidige trainer beroep te blijven doen. Een realis tische beslissing. Boven dien is Jos Boons als op ruimereen rots in de ploeg». Sparta Buggenhout be haalde tijdens de eerste ronde van deze kompetitie bevredigende resultaten. Na" de winteronderbreking is dat tij gekeerd bij zoverre dat er uit de laatste vijf wed strijden amper één punt werd gepuurd, «hoe eigenaardig ook, maar de punch is blijkbaar uit de ploeg. De spelers zijn niet meer gemotiveerd. Is het omdat we er niets meer bij te winnen of te verliezen hebben? Bovendien ver toont onze aanval een op vallend gebrek aan afwer king. Terzake moeten we voor volgend seizoen een spits aantrekken. Maar ko ken kost geld. Bovendien is het ook geen sinecure om de gepaste witte merel op de kop te tikken. We moé ten daarbij nog rekening houden dat twee aanval lers, met name Ronny Sonny Sanders en Eric De Wandel volgend jaar hun militaire plichten dienen te vervullen, wat een bijko mende handicap is. Wel keert Patrick Verheyden die voor een seizoen aan Boom was afgestaan terug naar Buggenhout. Dat betekent alvast een flinke versterking op het middenveld», aldus nog Freddy De Bisschop. In Buggenhout beseft men dat versterking noodzakelijk is wil men terug de belang stelling opwekken van de plaatselijke voetballiefheb bers. Men hoopt er bovendien dat het gemeentebestuur uit eindelijk spoed zal zetten achter de beloofde nieuwe sportinfrastructuur. De ac comodate van Sparta is danig in verval dat verbete- ringswerken eigenlijk geen zin meer hebben. Over een paar jaar zal Sparta kunnen gebruik maken van nieuwe sportinstellingen. Tegen dan wil het ook een ploeg hebben uitgebouwd die een gooi kan'doen naar hogere regionen Eddy De Mey Jonge laureaten ontvingen prachtige herinneringsmedailles. AC Lebbeke-Eendracht Aalst-Zova en Antwerp na men deel aan een oefeninter- klub die te Denderleeuw werd georganiseerd. De meeste overwinningen wer den ook door de beide klubs uit het voorpostgebied be haald. Van Der Biest bij de kadetten kreeg voor zijn 300m horden 44. De scholier Van Der Stichelen ook van Aalst lukte 42.4. op dit nummer. Miniem Pottie zet te 11.8 over de 80m en Schelft hout liep 11.6 op de 100m. In het hoogspringen plaatsten Timmerman-Thijs en Lede gen zich gelijk met 1.60m. De 1 OOm voor scholieren was iets voor Yvan De Block die 11.7 achter zijn naam kreeg. In het speerwerpen voor dames was er slechts een atlete Karine Van Der Meerssche en zij wierp de speer 18.19 ver. Daarmee waren we aan de 800m toe waar Hugo Wellekens 2.00.6 liet afdruk ken. In de springbak waren Jan Van Der Biest en Jeroen Coppieters goed voor 10.97 en 11,66m. Ledegen wierp de kogel 11.97 en Van Cauter stootte het tuig 10.97 ver. Bart Van Lyssebeth was de beste bij de juniores (13.36) terwijl Kris De Ridder het hoog kadetten voor zijn rekening nam met 1.40m. Lieven Roelandt wipte bij de scholieren 1.45m hoog. Bij de scholieren dames toonde In ge Eemans zich de beste op de 1500m (5.28.9) en scholier Erwin Van Nieuwenhove won het kogelstoten met 11.31m. Op de 200m voor juniores waren er goede uit slagen voor Bootds (25.0) en voor De Saedeleer (24.8). Op de 200m waren de beste bij de scholieren dames Alda Van De Velde 29.6, en in de tw eede reeks Pottie met 28.2. Bij de kadetten toornde Linda Berghamn boven de anderen uit door haar reeks te winnen in 27.9 terwijl in de tweede reeks Carael Maggy de beste was met 29.1 Leider S.K. Geraardsber gen moet na de topmatch van zondag naar Racing Wetteren, krijgt nadien thuis Boelare om vervol gens de gevaarlijke ver plaatsing naar Klauwaerts Kemzeke te doen. De kom petitie wordt afgestoten met een niet te onderschatten uitwedstrijd naar Ganda- sparta waar trouwens ook de jongens van Willy Meers man in het verlies werden gespeeld. De nog af te werken kalen der voor Vigor Hamme ziet er gemakkelijker uit. Na de uitwedstrijd bij de lei ders krijgt men S.K. Aalst op bezoek, daarna gaat het naar hekkensluiter Nieu- werkerken -blijkbaar ver oordeeld voor tweede pro vinciale - en vervolgens krijgen de wuitens nog twee thuiswedstrijden tegen Olsa Brakel en Lokerse. Voorzitter Peersman, trainer Meersman, het dy namische bestuur en de talrijke medewerkers mo gen prat gaan op hun ploeg die naast routine en degelijkheid ook jeugd en talent herbergt en die bo vendien harmonisch el kaar aanvult. Klubliefde en vriendschap vormen er blijkbaar geen ijdele woorden. De grootste be trachting is echter zo vlug mogelijk in de nationale reeksen te kunnen uitko men. (P.V.G.) S.K. Lebbeke heeft trainer Fernand Lebeer vriendelijk bedankt voor twee seizoenen bewezen diensten. Doelman Daniel De Paepe, bijgestaan door oud-speler Paul Holbrecht, zullen tot het einde van het seizoen de trainingen leiden. Fernand Lebeer had verwacht dat men zijn kontrakt niet meer zou verlengen. ket mini-paasprogramma van derde D stonden niet meer Itwee wedstrijden. De ene was belangrijk voor de degra de en leverde Kallo een kostbaar sukses op ten nadele van weer bedreigde Kieldrecht, terwijl het andere duel twee lebbers op de niet onbelangrijke tweede plaats tegen- fr elkaar plaatste. voetbalstrijd verliep dui- in het voordeel van een merkende thuisploeg, die tijdens de eerste twintig [en op een goede repliek Kruibeke stuitte, periode kreeg doelman en Berghe het eenmaal ird te verduren. Met een ïeke redding maakte hij reëele doelkans van de evenwel onschade- bik Zijn kollega aan de over- moest heel wat meer opknappen. Vooral tij- eerste helft toonden de te aanvallers zich zeer lijk. Na vijf minuten heidde Eddy Zaman et een prachtige om- ie nipt over ging. Ook een kopstoot van De Cock re sulteerde bijna in een doel punt. Gelukkig voor Kruibeke stond er een verdediger op de goede plaats om het leer in ex tremis van de lijn weg te halen. Naarmate het einde van de eer ste vijfenveertig minuten dich terbij kwam werd de lokale druk steeds groter. Vijf minu ten voor rust kende Stekene dan toch eindelijk sukses. Op wat men nogal eens een psy chologisch moment pleegt te noemen deed Ronny De Ruyte de bal in doel belanden. Na de hervatting ging de sterk gemotiveerde thuisploeg op zijn elan verder. Kruibeke was voortdurend op verdedigen aa'ngewezen. Aanvallend kon het vrijwel geen vuist maken. Met verre voorzetten pro beerde men de afgezonderde spitsen te bereiken. Tegen een goed georganiseerde verdedi ging hadden die echter geen kans. Alhoewel Sportief doorlopend de toon bleef aangeven duurde het toch tot een twintigtal mi nuten voor tijd eer de gerust stellende tweede treffer op het bord kwam. Met een goed ge plaatst schot gaf Wouters de Kruibeekse doelman het na kijken. Meteen stond ook de logische eindscore vast. Lo gisch, omdat Stekene dat (ze ker niet overdreven) doelpun- tenverschil had verdiend. Voor zijn werkkracht. Voorde totale inzet van alle spelers. De ganse plqeg verdient geluk-1 wensen voor de behaalde overwinning, waarmee de geel-witten een optie nemen op de tweede plaats. MWS Sinaai. na een 8-1 tegen Gerda en een 0-4 op Verrebroek, thuis verrassend gepakt door Sombeke, maar steeds de vlotte leider in 4' provinciale I. (md)

De Voorpost | 1979 | | pagina 27