Provinciaal voetbal Oudegem mag schuimwijn koelen F.C. Mere zakt naar derde Nog een puntje en Oudegem is kampioen IANTAHO Kijk op 3e Provinciale C Voetbal Provinciale voetbalkalender voor zondag 22 april 1979 Ourson wipt Bambrugge - Oudegem 0-4 2e prov. B F.C. Mere - H.O. Etikhove 1-3 Korperatief voetbal Durme - Waas Eksa uit Trofee De Wit da' C. Een doelpunt in de maak, Everaert volgt de bal na een voorzet van Gabri Nog één puntje, en Oudegem kan de champagnefles sen ontkurken. De filosofen speelden op een erbarme lijk slecht terrein rode lantaarn Bambrugge in de ver nieling en tevens naar «Vierde». Een denderende match is het op Paaszondag niet ge worden. Dat kon eigenlijk niet, op een «pattattenak- ker» enkele goeie aanvalsakties opzetten, bleek ge woon onmogelijk. De bal maakte de meest onvoorstel bare kapriolen en Bambrugge werd daar ten slotte het slachtoffer van. Na een klein halfuurtje knalde Chris Gabriëls naar doel. Keeper Jef Goossens liet de bal los en geraakt niet meer bij dat grillig botsende «ronde ding» dat tegen het net belandde. Op slag van rust werd het zelfs 0-2. Eddy Everaert liep regelrecht ach ter een goaltje aan en werd van de been gelopen. Geen spektakulaire fout, maar de overtreding was er, zodat Bambrugge ongelijk had de beslissing van de goedge plaatste en uitstekend leidende ref De Meulenaere aan te vechten. Penalty dus. Chou De Bleeckere schoot keihard binnen. Halfweg mocht Oudegem er (bijna) gerust in zijn. Inderdaad: bijna. Want Bambrugge maakte een vuist langs zijn jonge doch blijkbaar onervaren spitslopers die één keer Jean-Pierre Van Kerckhove konden be dreigen, toen een kopbal tegen de deklat te pletter sloeg. De «Hagemse» defensie liep niet steeds op sterke voeten. Vooral in het centrum viel af en toe een steekje. Gelukkig maar dat een zich steeds verstandig opstel lende Aldo De Smet en de onvermoeibare kapitein Marcel Geerinck de bressen dichtten en hun aanval lers steeds in de diepte stuurden. Twee nummertjes van Eddy Everaert resulteerden in evenveel doelpunten. Die Everaert is geen kilometer vreter. Integendeel. Een opportunist is hij echter wél. Die Everaert kreeg de bal telkens in biezonder dank bare omstandigheden in de voeten en fusiljeerde letter lijk «kamikazekeeper» Goossens. Hij deed het simpel, zonder enige franje. Doch effektief. Tegen een goeie defensie had de Aalstenaar die twee cadeautjes van zelfsprekend niet gekregen, maar toch... Het werd dus 0-4, nadat Bambrugge tot de allerlaatste sekonde moedig en vooral sportief tegen de veel «rij pere» koplopers bleef strijden. Oudegem moest tijdens de tweede time nog Chou De Bleeckere vervangen. Ook kapitein Marcel Geerinck trok naar de kleedka mer vooraleer de volle 90 minuten erop zaten. Maar dat gebeurde dan veeleer om Marc Mouton, die al een poosje zijn wonden aan het likken was en nu weer fit is, nog eens tegen de bal te laten trappen. Het kampioenschap is nog niet afgelopen. Doch er zou al een klein mirakel moeten gebeuren om de discipelen van trainer Rooms van de titel te houden: nog één puntje pakken, en dan liefst zondag reeds te Erpe, volstaat om de vlag in de mast te hijsen. Oranje Erpe zal zich evenwel schrap zetten, dat staat nu al paalvast. Niet omdat de oranjen de filosofen de promovering niet zouden gunnen. Doch ze willen de eersten zijn die blauwwit dit seizoen voor de eerste keer kloppen. Een prestigematch dus. Terjoden gooit tegen Voorde de laatste troeven op tafel. Al lijkt het onvoorstelbaar dat de Oudegemse leiders hun laatste vijf matchen verliezen, toch blijft een heel klein hoopvlammetje branden. Voorde moet dus geklopt worden. Geen onmogelijke opdracht, al mag felle tegenstand verwacht vanwege deze be dreigde ploeg. Eendracht Sint-Gillis, de andere runner-up, krijgt het erg moeilijk: een «minitrip» naar Grembergen is geen lachertje. Grembergen kan best nog een paar puntjes gebruiken. Want het zal waarschijnlijk niet aangeraden zijn als nummer 14 te finishen: Racing Gent, de Oostvlaamse Vierde Nationaler, zal waarschijnlijk degraderen. Het betekent meteen dat een negende ploeg uit Derde Pro vinciale de buiteling naar de laagste regionen maakt. Die klub is pas na testmatchen bekend. Het komt er dus opaan die «nakompetitie» te vermijden. Thor Meldert zit nog in nauw schoentjes. Jammer genoeg mag Scheliebelle, de ploeg die volgende zondag op bezoek komt, evenmin de armen laten hangen: met 24 punten in de schapraai moeten zelfs de paarsjes nog op hun hoede zijn. Hofstade heeft de schaapjes op het droge. Blauwwit kan eventueel spekuleren op het falen van Terjoden en Eendracht Sint Gillis om naar de tweede plaats door te stoten, maar of de vice-kampioen ook effektief beloond wordt, geloven we niet. Dus. Wieze zal waarschijnlijk meer gemotiveerd op het terrein lopen dan de Wils- krachters, zodat een zege van de brouwers ons niet zou verbazen. Winnen tegen Bambrugge is een «must» voor Wils kracht Moorsel dat zich definitief uit de bedreigde zone kan hijsen. Bij de bezoekers is de veer waar schijnlijk gebroken: na de nederlaag tegen Oudegem staat de degradatie immers vast. Dan is er vanzelf sprekend ook nog de vor de bezoekers levensbelang rijke wedstrijd Vlierzele - Appels. Sparta staat met één voet in Vierde Provinciale. Na de thuisnederlaag geeft niemand nog een cent voor de behoudskansen van roodwit. Experimenteert Vlierzele met het oog op vol gend seizoen, of gaan de jongens van voorzitter Fons Matthys er nog eens met vereende krachten tegenaan? Afwachten. Hoe dan ook: als Appels verliest is de lamp uit. I PROV. Olsa - Lokerse (Callebout) Nieuwerkerken - FC. Ronsc (Taeleman) SK- Aalst - St. Denderleeuw (Lavent) Geraardsbergen - Hamme (Vanden Dungen) Lebbeke - Brakel (Devisscher) II PROV. A H. Vrasene - Oostakker (De Saedeleer) Sint Pauwels - Hernis (Van Nieulande) Maldegem - Temse (Colpaert) Robur - Sparta Buggenhout (Anica) Baasrode - St. Gillis Waas (Arnou) II PROV. B Standaard Wetteren - Mere (Anné) m prov. c Grembergen - Eendracht St. Gillis (De Neve) Thor Meldert - Scheliebelle (De Bruyn) Erpe - Oudegem (Matthijssens) Hofstade - Wieze (Melckeeck) W. Moorse! - Bambrugge (Heiremans) Vlierzele - Appels (Van Droogenbroeck) Terjoden - Voorde (Van Haver) III PROV. D Melsele - Haasdonk (Wijckhuys) Hoogeinde - Assenede (Van Gijsel) SLV Zelzate - Stekene Sp. (Buysse) KV Ertvelde - Excelsior (Okladnicoff) Klinge - St. K.ruis Winkel (Rictens) Kruibeke - Oosteeklo (Staes) Waasmunster - Bazel (Degreef) IV PROC C Valentino's Overmere - Lochristi (Eeckhaudt) Moortsele - SK. Overmere (Janssens) IV PROV. G Smetledc - Massemen (Drieghe) Erondegem - Serskamp (Van Imschoot) Edixvelde - Herderscm (Snoeck) Heldergem - Burst (De Meulenaere) IV PROV H Berlare - Rap. Lebbeke (Rottiers) Erembodegem - Luttcrzcle (Baudewijn) Opdorp - Schoonaarde (Verheyen) Gijzegem - S. Moorsel (Van de Winckel) Doggen - Boonwijk (Leroy) Wichelen - Baardegem (De Kimpe) IV PROV I Heikant Zele - Sombckc ^De Proft) K.L. Vrasene - SK Lokeren (Van Leuven) Wachtebeke - WB St. Niklaas (Lievens) Rupelmonde - Eksaarde (Mettepenningen) Str. Stekene - Meerdonk (Eeckeman) Moerbeke - Verrebroek (Van der Linden) Eksa, dat net naast de titel greep, werd nu ook verras send gewipt door het be scheiden Ourson dat in de kompetitie zijn debuut deed en moeilijk de juiste tred kon vinden. Beide teams waren Reeds vóór enkele weken was men tot de konklusie gekomen dat de overlevingskansen van F.C. Mere ge voelig waren gedaald. Na de jongste nederlaag in ei gen huis is het zo dat men de degradatie niet meer zal kunnen ontlopen. Dit kreeg ook de bevestiging in de wedstrijd zelf, want F.C. Mere kon slechts in de tweede periode af en toe eens een vuist maken. Toen stond echter de neder laag zo goed als vast. Etik hove had immers uit een be tere eerste speelhelft twee doelpunten gepuurd. Men kon bij jde rust deze stand van zaken niet betwisten. 2* prov. B. Bulcaen wordt foutief gestuit en zal ook de strafschop omzetten (Mere-Etikhóve 1-3). (el) 2Kprov. B. Sterrebout brengt hier zijn bezoekende ploeg op voorsprong (Mere-Etikhove 1-3). (el) Door een betere bezetting van het middenveld en meer gavarieerde aanvals akties die doorgaans goed werden beslpten had Etik hove zich zorgvuldig een 0-2 voorsprong opge bouwd. De thuisploeg, die weliswaar gehandikapt in het veld stond, was slechts sporadisch voor de bezoe kende doelman versche nen. De noodgedwongen afwezigheid van Roger Van Impe, broer van de gekende renners Lucien en Frank, die zowat een sleutelpositie in de ploeg bezet, kan wel als enige verontschuldiging door Mere worden ingeroe pen. De verdediging werd wel verzwakt door de afwe zigheid van die «opruimer». In de tweede periode kwam de thuisploeg dan toch meer in de match mede door het feit dat Etikhove toen stoom afblies. Mere kon de draad terug opne men en Patrick Arijs her leidde tot 1-2. En dit was ook verdiend. Hoger Op zou daarna terug het tempo op voeren. Het kreeg opnieuw het middenveld onder con trole en zette langs Gevaert de eindcijfers op het bord. Het is uit de wedstrijdj ge bleken dat het Mere pant ser zonder Van Impe vrij kwetsbaar is. Voor Van Impe is de kompetitie ech ter al afgelopen. Hij zit in het gips wegens een blessure aan de Achillespees. Voor rood zwart vallen er on danks deze nederlaag toch een paar positieve dingen uit de recente wedstrijd te lichten. Eerst en vooral de goede wedstrijd van de jon gere Hans Van Cauter, die vonge zondag ai aan zijn eer ste volledige wedstrijd toe was. Ook Franky Van Hee, die inkwam voor Van der Haegen, heeft zich in de kij ker gespeeld. Vermelden we tenslotte nog dat men bij Mere meerdere pionnen dienden te verschaven. Wat natuurlijk de cohesie niet bevorderde. We kunnen het alleen jammer noemen dat F.C. Meré naar de derde provinciale tuimelt. J.V.H. indi sterk aan elkaar gewaagd en slaagden er zelden in om enig doelgevaar te schep pen. In de reglementaire speeltijd kwam er dan ook geen aftekening zodat men aan verlengingen toe was. Ook toen kon Eksa zich niet doorzetten maar maakte Ourson de verrassing kom pleet door na 83' op winst te klimmen via De Prijcker terwijl Van der Meulen in de ultieme minuut Ourson de finitief veilig knalde. Ourson speelde meteen de finale van de Trofee De Wit tegen F.C. Boel dat geen proble men had om 9 Manta - spe lers uit te schakelen. De ge- handikapte Manta - ploeg werd dan ook doorlopend in het defensief gedrongen en moest uiteindelijk 11 doel punten inkasseren. Van den Durpel en Brys zorgden voor een 4-0 stand aan de rust terwijl Amelinckx, Van Zeebroeck, Van Eyck en De Leenheer na de herneming dubbele cijfers op het bord knalden. Voor de D.W.S. - beker kon Moderna eveneens slechts 9 spelers op het veld bren gen tegen kampioen Uco. De kersverse kampioenen konden het zich dan ook veroorloven om duidelijk beneden peil te akteren zonder dat hun kwalifikatie in gevaar kwam. In een ont goochelende wedstrijd opende Paelinck de stand na een half uur spel terwijl Van de Velde twee minuten voor tijd de Uco - voor sprong verdubbelde. Desatex en Telelec waren sterk aan elkaar gewaagd en zorgden bovendien met offensief voetbal voor een aantrekkelijke partij. Op de 45' knalde Van Puyvelde Telelec op voorsprong maar De Baerdemaeker zorgde 5' later voor betaald ant woord. Ook in de verlengin gen konden beide teams geen afstand nemen van el kaar zodat uiteindelijk d( strafschoppen moesten be slissen. In de tweede reeks haalde Telelec het en speet dus de finale tegen Uco. Zowel de finale van de Tro fee De Wit als van de| D.W.S. - beker wordt ge speeld op het veld van Our son te St-Niklaas op zater dag 28 april respektievelijl te 15 uur en te 16.30 uur W.V.L Uitslagen Trofee De Wit Eksa - Ourson F.C. Boel - Manta Finale: Ourson - F.C. Boel D.W.S.-beker Uso - Moderna Desatex - Telelec Finale: Uco - Telelec. W.V.L 0-2 m„ 11-0 en zondag krijgen in de uit wedstrijd met Erpe. Voor trainer Rooms zit het nodige puntje op het veld van Oranja er alleszins in. mijn spelers leven naar deze wedstrijd toe. En ik zal zeker geen moeite hebben om hen tef motiveren. Ik meen dat mén zich te Oudegem mag klaar maken om de titel te vieren. De sleutel van ons sukses is vooral de kame raadschap die er in de ploeg heerst en ook de goede sa menwerking moet worden onderstreept.» Aldus de Oudegem trainer, voor wie de kampioensütei ook een beloning voor het harde werken zal betekenen. J.V.H. (Bambrugge-Oudegem 0-4). (el) Rekenkundig zit Oudegem nog niet op rozen. Het heeft inderdaad nog één punt nodig om de titel op zak te steken om de betrachting die het zich voor het begin van de kompetitie had vooropgesteld te verwezenlij ken. Oudegem won vorige zondag het duel tussen kop en staartvan de ranglijst met lengten voorsprong. Het verschil in de rangtabel tussen de beide ploegen vond men ook weer in de eindcijfers, die naar men ons te Oudegem vertelde, nog binnen de perken werden gehóuden. en sloeg te^en het net. Op slag van rust verdubbelde «chou» De Bleeckere de voorsprong. Uit een straf schop. Een schoolvoor beeld van penalty trouwens. De doorgestoten Eddy Everaert werd immers fou tief «gepakt». En De Blee ckere miste die kans niet. In de tweede periode dan Eddy Everaert kon zijn stempel op de match druk ken. Hij scoorde nog liefst tweemaal. Men was dan ook zondagavond te Oude gem reeds aan de feest. Alle zekerheid moet men nu Op een beter liggend speelveld had de verhou ding nog grotere vormen aangenomen, doch het ter rein leende zich werkelijk niet tot vloeiende kombina- ties, laat staan een-twee maneuvers. Bij de rust liet de zege van de leider niet de minste twijfel meer. Niet alleen liep deze op een 0-2 voorsprong, Racing had moeilijk een vuist kunnen maken, maar Oudegem had ook een volledige greep op het middenveld. Het was Chris Gabriels die met een effektbal de lont aanstok. De vroegere Jong Lede spe ler vuurde in het halfuur een schot af laag tegen de grond en de bal maakte net voor de doelman een kapriool

De Voorpost | 1979 | | pagina 28