rga: met dit éne doelpunt irdt het moeilijk Nationale voetbalkompetitie oJye chk£ :e Nationale: everen - FC Winterslag 0-0 t abnormaal om normaal te zijn vond iedereen na het sukkelachtig gedoe b Brugge en inderdaad... enkele dagen later bleek SK Beveren opnieuw id van weleer te hebben teruggevonden. Toch tekende de Freethiel de CIscore van het seizoen op en de verdienste daarvan mocht praktisch één zich alleen opeisen... de onklopbare Olympische doelman Renaat Oe n Winterslag. Hoe kreeg die man een week eerder vijf doelpunten te n tegen een anders onmachtig Berchem? Ach, er blijven zoveel vragen roord in ons voetbalwereldje. oensdagavond in de Klapperstraat nog een tweede wedstrijd hartstoch- igeleefd, namelijk die van Anderlecht op La Louvière. Via de talrijke radio's bleef men op de hoogte van het verloop aldaar en de scanderende deelde de spelers op het veld geregeld mee dat Anderlecht in het verlies de wedstrijd tegen Winterslag het karakter van een duurloop waarbij evergeefs trachtte de Brusselse rivaal definitief van zich af te schudden, faaslanders ook probeerden, de «vieze mannen» verweerden zich hard een sublieme De Zutter pakte ook de meest onmogelijke ballen. Zo hield inning volop in de kompetitie, want met vijf punten voorsprong was de hien wel bekeken. Nu blijft het knokken tot het einde. Maar wie had het 'acht? inuten had Beve- Buyl nog steeds is, al meer pres- laten zien dan in ikerwedstrijd en- voortien. Het verliep niet lesmeerd. de ak- >n geen akade- rakter. maar het iken tegen de muur. In die :e dook onder- :ke gevaarlijk op. loest zich inhou- m hoog opgehe- |en kon de voorzet ns bijgevolg niet >pen. reageerde on- 4 (eëmotioneerd bij i eding van de we- ende Baiamonde door leeftijdsge- rindt worden ge- te verslaan. De Winterslag-portier pakte overigens ook uit met een magistrale redding toen Stevens op een geijkte ma nier een vrijschop recht in de kruishoek schilderde. Er was vlak daarop tweemaal appel voor hands van Rom- bauts in de fatale zone, maar ref Verhaeghe liet de twijfel terecht in het voor deel van de bezoekers spe len «ANDERLECHT VER LIEST» Het plotselinge gejuich van het publiek, dat scandeerde J na mekaar werd gepasseerd door gegeven ballen hts, eerst bij een al van Cluytens, een verraderlijk schot van Jans- Jcens zeilde het le- ngs buiten, jeciteerde spelers samen met Hof- ichönberger en de uitblinkers ci- Jean Janssens gaat hier Theunis voorhij maar zoekt tevergeefs een meegekomen maat hij zijn voorzet even later. (Beveren-Winterslag 0-0) (PM) teren. Het middenveld stond dus duidelijk weer pa raat Bij de bezoekers lag de verdienste bij de goed ge organiseerde verdediging, waarin Baiamonde een knappe partij vertolkte met Janssens als voornaamste tegenstander. Het stapelspel had veel hol- derdeboldervoetbal tot ge volg en de begeestering sloeg slechts bij vlagen in het stadion. Toch bracht een wilskrachtig Beveren meer ordening en lijn in zijn akties. De bezoekers kre gen het rond het halfuur dan ook erg moeilijk. Cluytens ontfutselde de bal aan een dralende Lam- brichts, week te ver naar links uit en wist met zijn zwakke linker De Zutter niet «Anderlecht verliest» gaf het strijdgewoel een extra dimensie. Beveren ging met nog meer nadruk een gou den doelpunt najagen, en kel verontrust door een snelle uitbraak van Berger en Davids. Winterslag bleef achteraan goed aaneen gesloten spelen en gaf de Beverse aanvallers weinig of geen schietruimte. Het kwam niet als een verras sing over dat in al die ver warring een strafschop de beslissing moest brengen. Janssens zond op de 42e min. hoog in, Stevens legde terug op Albert en die ging prompt neer. Penalty! Drie kwart van het stadion was ervan overtuigd dat de Duit ser zich gewoon had laten vallen en een nummertje la Neeskens of Larsen op voerde. De televisiebeelden later op de avond bewezen echter onomstotelijk dat Erwin door een foutieve tackle ten val was gebracht en de zwaarste sanktie te recht door de scheidsrech ter werd toegepast. Nadat het hevig protest van de Winterslagspelers was ge luwd trapte Albert hard en zuiver naar de linkerboven hoek, maar met een katach tige sprong kon De Zutter er een vuist tussen steken! We kunnen niet nalaten vooral de verdienste van de Lim burgse doelman te onder strepen Het was niet Albert die miste, maar hij die redde en dat is een groot verschil. Erwin trapte tot hiertoe twee strafschoppen en telkens naar de rechterbeneden hoek. Nu wilde hij het an ders doen en het draaide verkeerd uit. Wie geen pe nalty's neemt kan er ook geen missen. Men werpe dus geen steen naar de Bel gische topschutter, die wel iswaar sinds enkele weken niet meer net pen naait van voordien. Ook hij raakt ver moeid en wordt met de week steeds beter in de ga ten gehouden. WASE STORMLOOP Voor de tweede helft kwam de lichtgekwetste Stevens niet meer op en werd hij vervangen door Truyens. Op de eerste minuten na, toen Beveren precies last had van de zenuwen, ontke tende de leider een ver woed offensief. Na een Erwin Albert ontmaakt zich hier van Theunis en tracht dan tevergeefs De Zutter schuin te bedreigen. (Beveren-Winterslag 0-0) (PM) verwarde situatie voor doel kwam Albert in ideale schietpositie, maar keilde hij de bal over en naast. Een schitterend nummer van Hofkens die met de hulp van een klaarkijkende Janssens doorheen de af- weerlijn spurtte mondde uit op een kanonschot, door een verbluffende De Zutter uit het doel geslagen. Er stond op dat moment bij wijze van spreken maar één ploeg meer op het veld en toen de vroeger gestartte wedstrijd te La Louvière op een Anderlechtnederlaag uitmondde, stuwde het jui chende publiek zijn ploeg naar een kostbare zege... die er echter niet kwam. Renaat De Zutter, kandi daat Olympiër dacht er im mers anders over. Een door Albert onderschept en on middellijk ingeschoten slechte terugspeelbal kon hij nog net onderscheppen en een enorme volley van de weer ijzersterke Hofkens zweefde hij schitterend uit de hoek. Tussendoor sloeg hij zelfs Theunis groggy bij een dreigende center van Albert De man die de meeste Beverse aanvallen voorbereidde was Heinz Schönberger. Hij kreeg in het midden vrij veel ruimte van Billen, die verkoos op een afstand te spelen en zich meer met een verdedi gende taak te belasten. On dertussen had de niet afge vende Baiamonde geel ge kregen na truiketrek op Janssens. Dat was zowat het ergste wat er in een overigens uiterst sportieve wedstrijd gebeurde. Het strekt de Genkenaars tot eer dat zij de strijd met faire middelen hebben aange gaan en daarin ook volhiel den. De inzet van beide teams was fanatiek en met name Beveren bewees hier dat het nog kracht te over had. Toch raakte het begrij pelijk stilaan uitgeblust en groeide de vrees voor een fataal tegendoelpunt. Hoe wel ze vooraan nog maar weinig hadden uitgespookt sloeg menig supporter de schrik om het lijf als Winter- slagaanvallers als Van Woerkum of Berger in bal bezit kwamen. Die voorge voelens bleken terecht, want vijf minuten voor tijd kopte Van Genechten naast een wild ontzetten van Lambrichts en verscheen Berger alleen voor Pfaff. Die zag geen ander middel dan de man omver te duwen en dan op de bal te springen. Zowel de grensrechter als de referee hadden dat be merkt, maar durfden het niet aan een zo fatale strafschop te fluiten. Wellicht speelde daar het psychologisch voordeel dat een leiders- ploeg geniet en meende de man in het zwart dat Be veren zo'n match niet mocht verliezen. Een zuiver objek- tieve arbitrage is anders, maar de logika werd in ieder geval geen geweld aange daan. DE PLOEGEN Beveren: Pfaff. Jaspers, Van Genechten, Van Goe the m, Baecke, Schönber ger, Hofkens, Cluytens, Al- bert, Stevens. Janssens. Winterslag: De Zutter, Ba iamonde, Lambrichts, Theunis, Billen, Davids, Rombouts, Berger, Denier, Devrindt, Van Woerkum. Vervanging: 46': Truyens i.p.v. Stevens. Gele kaart: Baiamonde. Scheidsrechter: de heer Verhaeghe Herwig Staes De Voorpost - 20.4.1979 - 31 is dificil - Bazel eilijk - Asi no nguna parte - Zo ergens - en vooral decepcion', zijn die maar al te loed gesteldheid [van de Spanjaar- larme Arsenalsco- lit internationaal [onbekende Beve- :ite met minstens ten had moeten morden gestuurd! Pfaff ligt dan wel iagina met het de grasmat van Nou. maar zijn op de rug spreekt talanen blijkbaar De Beverse kee- geciteerd als de Dts van zijn elftal naamste oorzaak falen van de Jean-Marie liem alle lof toege- :r vleiend eigenlijk et dat hij daarbij wordt met de ende keepers-na- rijn manier van ireflexen, opportu- lies meer. Het kan tot slot gewoonweg ordt dat dergelijke iet zou misstaan in van het grote zelf, tot afgunst van gelijk welke andere grote Spaanse club. alstublieft... Laten we nuchter blijven, het Zuiders temperament min of meer kennende, al stellen we vast dat men in Spanje blijkbaar helemaal niet ge rust is in de goede afloop van de terugwedstrijd, ledereen schijnt er zich af te vragen hoe Beveren ook aanvallend uit de bus moet komen. 'Wij hebben de Belgen dat vana vond niet zien doen. maar wat wordt het ginder met Stevens. Janssens en Albert, die toch voor iets topscorers zijn in de Belgische kompeti tie?' Die verdediging van Beveren kennen ze onderhand wel. Freddy Buyl wordt aange haald als de tweede huid van Krankl. die we in de heen wedstrijd weinig of niet hebben gezien. Men ver wacht ook een anders inge steld Bevers middenveld. Ondanks zijn noodzakelij kerwijze minder opvallende prestatie, wordt Schönberger toch geciteerd als de spelma ker van het elftal. Het ziet er naar uit dat de Catalanen zullen trachten suksesvol op de Freethiel de tegenaanval te spelen. Hiervoor rekent men op het duo Krankl-He- redia. twee geduchte namen. FC Barcelona zoals het aantrad op Camp Nou. (md) Heredia moest daags na de wedstrijd een kleine operatie aan een moeilijke vinger ondergaan. Daardoor zou hij wel de eerste kompetitiemat chen mhsen, maar niet de terugwedstrijd op Beveren. Een man die, in zijn verkla ringen althans er blijft in geloven is de trainer van FC Barcelona, Muller: 'Wij zet ten te Beveren alles op alles' en dat heeft dan niets meer te maken met countervoet bal... die krantenschrijvers toch! Het wordt hoe dan ook geen gemakkelijke opdracht voor de geelblauwen. Een tegendoelpunt inkasseren staat quasi zeker gelijk met de uitschakeling. Maar Bar celona moest viermaal scoren thuis. Dat was aan de ene kant stout gesproken, maar dat liet direkt gevoelen dat zij er blijkbaar wel degelijk van bewust zijn dat de ploeg op verplaatsing helemaal niet is wat ze thuis is, of zou moeten zijn tenminste. Barcelona verloor afgelopen zondag, dat deed ook Beveren, op nieuw voor de zoveelste uitdaging. De jongens heb ben wel het voordeel dat zij toch al geen 4 doelpunten moeten scoren, de helft daarvan is ruim genoeg, al hebben we keeper Artola nog niet aan het werk gezien. Hopelijk aast die man niet op een sportieve revanche met zijn collega aan de andere kant, want dan kan het ng wat worden. Op de Freethiel krijgen we aanstaande woensdag opnieuw een for matie met een ronkende naam te zien tegen een Beveren dat eigenlijk eens te meer niets te verliezen heeft omdat het al alles bewezen heeft tijdens dit seizoen. Dat maakt het geheel waarschijn lijk zo sterk in zelfvertrou wen, dat hopelijk niet aange past is door de nederlaag Deze tekening stond op een supportersfolder van FC Barcelona, bij de heenwedstrijd aan de socio's uitgedeeld. Het objektief was 4 goals, wij hebben het voor de gelegenheid wat aange past tegen Brugge. Op drie fron- ken. Het zou voor Beveren zo een plaats in de finale te ten tegelijk strijden is nu moeten gaan dat het elftal nu Bazel, het zou geweldig zijn. eenmaal geen sinecure en in dubbel geconcentreerd naar het huidig voetbal zelfs de wedstrijd toeleeft, terecht nauwelijks te verwezenlij- jn eigen kansen gelooft voor 86,1 Coignau hderdaad de meest tot de verbeelding sprekende je de dag na de heenwedstrijd in de halve finale F Barcelona en SK Beveren in de Spaanse jen hebben kannen terugvinden. We hebben ze aal kunnen uitpluizen, maar de overige titels zijn kt evenveel het vermelden waard.

De Voorpost | 1979 | | pagina 31