De moeilijke boksloopbaan van fegggy zwaargewichtkampioen Rudi Gauwe Kampioenschap van België zwaar gewichtboksen GRATIS VOORPOSTWEDSTRIJD Als klap op de vuurpijl: een etentje met Jean-Marie Pfaff Zaterdag 21 april om 20 uur Rudi Gauwe's Digest II er rit Si 7- PATRICK DE DECKER UIT STEKENE- WAAS WINT VOORPOST WEDSTRIJD Medewerkers, attentie - - iSiufl WIN EEN GRATIS TRIBUNE JAARABONNEMENT BIJ DE V00RP0STKLUB VAN UW KEUZE Ka 36 - 20.4.1979 - De Voorpost De Lokerse sterke jon- nu zaterdag, voor eigen te meer geen vlekkeloze gen en huidig Belgisch volk, voor de eerste keer voorbereiding. Dit is zwaargewicht kampioen zijn tricolore gordel. echter niets nieuws voor Rudy Gauwe verdedigt Voor Rudy werd het eens de ongelukssporter Gau- Rudi Gauwe tijdens zijn interview met onze verslaggever, (c) Boxing Club Zele en manager Jef Van Driessche kozen de Lokerse sporthal om het titelgevecht over 12 ronden van 3 minuten te laten doorgaan tussen titelverdediger Rudy Gauwe en challenger Albert Syben. Dit treffen zal zeker de grote belangstelling trekken en men verwacht zeker 4000 toeschouwers. De boksliefhebbers wor den die avond zeker ver troeteld. Naast het titel gevecht is de omlijsting niet minder interessant. Over 8 ronden van 3 mi nuten zal Alois Carmeliet het opnemen tegen de Italiaan Russi. Het is niet direct een top-ltaliaan, maar in het verleden is het meermaals bewezen dat Carmeliet tegen de Italiaanse welters zijn beste kampen bokste en daar is het publiek zeker mee gediend. Als tweede nevenkamp over 8x3' neemt Clement Tshinza het op tegen de Argen tijn Zarza. Voor Clement een serieuse test in zijn streven naar een kamp om de Afrikaanse titel. Over 6 ronden van drie minuten krijgen de co- mingmen hun kans. ««Leeuwenhart» Gilbert Bayens krijgt de Italiaan Palmiro Masala voor de vuisten. Voor Gilbert ook al een ernstige test. De Italiaan heeft meer kam pen op zijn aktief en zal. zeker zijn routine aan spreken om Gilbert te bekampen, maar de 23- jarige Zeienaar maakt de laatste tijd zulkdanige vorderingen dat hij niet kansloos is op de zege. Dave Williams neemt het op tegen de Fransman Gilbert Helluin. Voor ««vechter» Williams wordt het zeker een nieuwe zege, want ook de Frans man zal het boksmachien Williams moeilijk kurmen stuiten. Als verder omlijs ting van deze bijzonder interessante kampioenen meeting staan er nog een drietal liefhebbers kam pen op de rol met bok sers van Kalken en Gent. Beno. we. Ook de kamp tegen J.-P. Coopman moest hij voorbereiden met een herstellende voetbreuk. De Lokeraar moest toen op al zijn wilskracht be roep doen om konditio- neel op punt te geraken. Maar op 30 september 78 liep het te Torhout goed af voor Gauwe. Hij ont troonde er Jean-Pierre Coopman het standbeeld van de Belgische boks- sport. Zou Rudy nu eindelijk van tegenslag gespaard blijven en de mogelijk heid krijgen om zijn in trinsieke mogelijkheden te manifesteren Dit was de vraag die men zich in de omgeving van Gauwe stelde. Maar de ongeluksfee die een bepalende rol speel de in de ganse loopbaan van bokser Gauwe kwam nu ook weer stokken in de wielen steken. Op 11 november 1978 zou hij tegen Tony Moore begin nen zijn Belgische titel te gelde te maken. Een onopgewarmde en niet. geconcentreerde Gauwe bracht zijn tegenstander in de eerste ronde aan het wankelen, maar zijn overmoed werd in de tweede herneming afge straft met een direct op de kin en een KO neder laag voor Rudy. Achteraf was er de story met de verstreken vergunnings datum en in volle voor bereidingsperiode voor de Syben-kamp, werd hij geplaagd met een ge knelde zenuw. De kamp werd verschoven naar 21 april. Ondertussen kreeg de Brusselse Waal Syben van de gespecialiseerde media de grootste be langstelling en schijnt Rudy Gauwe als belgisch kampioen op de tweede rang gezet. Men schijnt niet zozeer gediend, dat de meest begeerde Bel gische bokstitel in han den is en blijft van de Boxing Club Zele pou- lain. Gauwe's reputatie. Rudy heeft als sportman geen goede reputatie. Voor degenen die hem beter kennen en dicht bij hem staan, zijn de ver haaltjes om en rond zijn persoon gebaseerd op veel fantasie van perso nen, die menen zich in teressant te moeten ma ken om iemand in een slecht sportdaglicht te stellen. Rudy zelf is met die gang van zaken niet gediend. Achter zijn staalhard uitzicht zit een goede inborst en pro beert hij zijn ware le venswijze te verdedigen. ««Ik kan niet loochenen, dat ik na het noodge dwongen stopzetten van mijn boksloopbaan, we gens een schouderletsel, een leven leidde, dat niet kan vergeleken worden met dit van een ernstige mens. Ik dronk veel en uiteraard kwamen er als ex-bokser veel uitdagin gen aan te pas en ein digde het wel eens in een vechtpartij. Ik was in die tijd een ontgoocheld man. Ik wist dat ik als bokser een peil kon be reiken, waardoor ik mijn levensstandaard kon ver beteren. Een domme val op de training sloeg alle illusies stuk. Ik kon die gedachte dat ik afgedaan had als bokser niet ver werken en het vererger de nog als ik de resul taten als beroepsbokser van Jean-Pierre Coop man zag. In de liefheb bersklasse was ik hem de baas en het kontrakt was al getekend, dat ons tegenover mekaar liet debuteren in de beroeps klasse. Ik zag een wereld die mij roem en erken ning zou brengen, instor ten en die gedachte was mij te zwaar». Twee jaar later. ««Ik kon het boksen niet vergeten en stiekum pro beerde ik regelmatig en kele rondjes op de zak, maar de pijn in de schou der week niet. Meer dan twee jaar later, Boxing Club Zele was toen in volle opgang, stond ik in die zaal. Niet met de al lure van een droog ge trainde sportman maar eerder als een 115 kg wegend wrak. Maar op nieuw probeerde ik en 's anderendaags ont waakte ik als een ander mens. Ik voelde geen pijn. Gedurende verschil lende weken bleef ik regelmatig enkele ronden trainen en zonder pijn kon ik op de zak mijn opgekropte woede kwijt en viel er als het ware een belasting van mij af. Ik zou het opnieuw pro beren tussen de twaalf touwen. Met een begelei der als Jef Van Driessche was het hard werken, maar ik kreeg opnieuw vaste voet in de boks- wereld en de goede re sultaten bleven niet uit. Maar men bleef op mij de stempel zetten van de niet ernstige sportbeoe fenaar. Ik geraak mijn re putatie niet kwijt en het is genoeg dat men mij ergens in een café ziet binnenstappen om er mij een half uurtje later als stomdronken te zien bui tengaan. Die roddel praatjes doen het mij soms wel eens op de heupen krijgen. Ik vraag mij af waarom men altijd in mijn richting wijst. De dagelijkse harde training die ik opgelegd krijg, is niet te vereenzelvigen met het leven dat de volksmond mij doet lei den». De belangrijke opdracht Syben kloppen. Opnieuw diende Rudy zijn training tijdelijk te onderbreken in het voor uitzicht van een belang rijke kamp. Een geknelde zenuw, dezelfde kwaal die hem te Montreal van Rudy Gauwe werd op 14 juni 1951 geboren t< Lokeren. Hij is gehuwd met Brigitte Bussem van de Heirbrug te Lokeren. Het gezin Gauwi woont momenteel aan de Oudstrijderslaan ti Lokeren. Rudy en Brigitte hebben drie kinj deren de 7-jarige Jerry en de 15 maandei oude tweeling Vanessa en Rudy. Rudy kocht een hoevetje te Belsele en wil dij zelf ombouwen tot een geschikte woonst vooj zijn gezin, Rudy is steenhouwer van beroei Als liefhebber werd hij voor 1972 kampioei van Beide Vlaanderen en kampioen van Belgii telkens klopte hij Jean-Pierre Coopman. In 1975 herbegon hij te Zele en bokste 21 kampen bij de liefhebbers, waarvan hij er drii verloor en één keer match nul bokste. Rudi vertegenwoordigde België op de Olympisch! Spelen te Montreal. Op 11 november 1976 debuteerde hij te Zel< in de beroepsklasse en bleef 13 kampen on geslagen. Zijn veertiende kamp, juist drie jaai na zijn optreden als beroepsbokser, leed hi tegen Tony Moore een eerste nederlaag. Beno ifti een medaille hield, speel de hem parten. Maar de voorbije weken kon Rudy zijn trainingsritme opdrij ven. Hij sparde vele ron den met Roland Bayens, Clement Tshinza, om de snelheid op te drijven, en de voorlaatste week met de Engelse zwaargewicht Terry O'Connor. De laat ste week wordt het ont spannend verder werken om naar het optimaal ge wicht van 95 kg te gaan. Rudy weet dat hem een belangrijke opdracht wacht. Hij heeft het voor deel dat hij zich kan ster ken met de gedachte dat hij in de drie konfronta- ties in de liefhebbers klasse met Syben niet verloor. Rudy won op punten en met KO te Coente en bokste match nul te Zele, met zijn ko mende challenger. ««Ik heb me degelijk voor bereid ondanks de han dicap van mijn kwetsuur, aldus Rudy. Ik zal even wel niet overmoedig in de ring komen. Het wordt oppassen geblazen. In- zonder de eerste ronden zal ik op mijn hoede zijn. Onstuimig zal ik zeker niet te werk gaan. Op letten wordt de hoofd gedachte en toeslaan als ik de kans zie. Ik heb Syben zien boksen en moet toegeven, dat hij veel vorderingen maakte maar ik meen dat ik ook stilst, r imP nans uitte een (H loeg .uc A kos niet blijven ben.» Het is de eerste keer Rudy voor eigen v t bokst. Hij hoopt dat komende zaterdag in Lokerse sporthal zal k >d J li nen rekenen op de spHecto tieven uit zijn omgevi ste d Een goede prestatie 2 weert zeker het boksen te keren sensibiliseren, ning Voetbal zwaait de plak, maar Gai hoopt dat ook hij bokser erkenning kr|< in zijn geboortestad. Trainer Jef Van Dri i sche ziet het wel zitta ««Rudy is een komplto bokser, die indien hij goede forme heeft, zor1 verdedigend als aan\JF lend tot veel in staatL Dit bewees hij tegen J.F Coopman toen hij vlotL souplesse 12 ronden bfcn D ste en op punten w« qu Maar Rudy heeft ryzori veel meer. Hij heeft efloec gevaarlijke rechter dirrP.^ en kan daarenboven r een linker crochet cies uithalen». Sterke Rudy moet zatk dagavond zonder ko| plexen in de ring kom en indien hij het hoav°c koel houdt en de instrif ties van zijn trainer i volgt, zit de kans er i ker in dat hij zijn tlc verlengt en dat r voor hem dan de naar Europese waard! ring vrijmaken. Bej losti nees jtrijd jpi, v I bas ebo\ ;brste a litsk idd£ :k2 Mi »td 1 da i di 'bntke irerde De derde winnaar van onze gratis Voorpostwedstrijd is Patrick De Decker. Nieuwstraat 54 9090 Stekene-Waas, die gemakkelijk de twee voetballers herkend heeft die zielsgelukkig het veld verlaten na blijkbaar een overwinning te hebben behaald. Het waren de Beverse spelers Heinz Schönberger en Mare Baecke, het antwoord op ae schiftingsvraag wat de eindscore zou zijn van de heenwedstrijd in de halve finales van de beker der bekerwinnaars tussen F.C. Barcelona en SK Beveren was 1-0. Ook dat had Patrick, als enige, juist bekeken! De Voorpostclub van zijn keuze, die hij een jaar lang gratis vanuit de tribune gaat bekijken is SK Beveren. we hadden niet anders verwacht! Speciaal met het oog op de realizatie van ons nummer dat op 4 mei verschijnt, vragen we onze medewerkers, een extra-inspanning te willen leveren om de teksten al op MAANDAGMORGEN 30 APRIL ter redaktie te bezorgen. Er stapt een rode stoet doorheen die week en dan moeten we alles in ijltempo afhaspelen. Daarom uw kopij voor één keertje héél vroeg graag. Dank! jotor ore M4: Tien weken na mekaar organiseert dit blad een wekelijkse wedstrijd waarbij telkens uit de winnaars één gelukkige wordt geloot die automatisch recht krijgt op een Gratis Tribune Jaarabonnement bij een Voorpostclub van zijn keuze Dit zijn: de eersteklassers SK Beveren en Sporting Lokeren, de tweedeklassers SK Sint-Niklaas en Eendracht Aalst, de derdeklassers Eendracht Zele en Jong Lede en vierdeklasser KAVD Dendermonde! Het abonnement heeft uiteraard betrekking op het voetbalseizoen 1979- 1980 en is niet geldig voor eventuele Beker- of Europees kompetitievoetbal, wel voor alle nationale kompetitiewedstrijden Wat moet u hiervoor doen? Gewoon antwoorden op een eerste vraag en een schiftingsvraag, verschenen in de Reklaambladen van Groep De Cuyper deze week en bijgaand antwoordformulier duidelijk ingevuld opsturen naar onderstaand adres: Sportredaktie De Voorpost Oude Vest 34 9330 Dendermonde Alle deelnemingstormulieren moeten uiterlijk vrijdag 4 mei 1979 in ons bezit zijn. WEDSTRIJDREGLEMENT 1Enkel antwoorden met bijgaand formulier worden in acht genomen, 2. Bij een gelijk aantal winnaars wordt één gelukkige uitgeloot. 3. Het personeel van Groep De Cuyper kan onmogelijk aan de wedstrijd deelnemen. 4. Het gratis tribune jaarabonnement heeft enkel betrekking op hoger ver melde Voorpostploegen! ANTWOORDFORMULIER Naam: Straat. Nr.:i Gemeente: Antwoord vraag 1 Schiftingsvraag:doelpunten In geval ik win, wens ik een jaarabonnement op De wedstrijd is gratis Deze voetballers zijn blijkbaar op zoek naar de bal Eerste vraag: Geef hun juiste naam én voornaam en de club waarvoor ze spelen. Schiftingsvraag: Wat zal de som zijn van alle doelpunten, gescoord tijdens volgende kompetitiewedstrijden van 6 mei aanstaande: FC Antwerp Sporting Lokeren SK Beveren - Lierse SV - Df oom an d issat iets nge taeri irnoi lacin R; prek lunte an 7

De Voorpost | 1979 | | pagina 36