Lokeren krijgt bekerpaaseieren in eigen korf Kwartfinales Beker van België I E ■91 Lokeren 0 - Beerschot 2 De Schrijver: «Beerschot taktisch zeer sterk» de andere niet» Eendracht Aalst 6-0 Bekerreplieken Lubanski: «De ene wedstrijd is LAfVIOT meuibdimj ircjabank manmtMm: 40 - 20.4.1979-De Voorpost Maurice De Schrijver liep er toch bij tegen Beerschc Hij moest het duel tegen Beveren missen ingevolg) een verrekking in de dij maar een ultieme test wi tellen positief uitgevallen. In het bekerduel had hij trouwer geen last meer ondervonden van die kwetsuur. W was hij na afloop duidelijk vermoeid. «Ik had de laa ste twee weken heel wat minder getraind dan na kende maal,» stelde Maurice. «En dat laat zich uiteraa gevoelen Zeker in een wedstrijd waarin van de v( toondi dedigers verwacht wordt dat ze zoveel mogel Vanuil meegaan in het offensief Van op de bank werden v ruim 1 trouwens doorlopend aangespoord om mee op rukken. Maar dat was wel gemakkelijker gezegd da gedaan. Beerschot speelde immers zeer gevat counter. Met Lozano als draaischijf maar ook Lan bert werkte hard en verscheen regelmatig in de spi Ik zat dan ook geregeld tussen die twee spele geklemd zodat het onverantwoord was om blim lings naar voren te spurten omdat ook Dalving Somers geregeld mee oprukten» Werd I der trii Lange: Het dn ziekm; plaats verplii weger satie verliei .Bij g 'we dai izonge: Opzor echter De H< van hi ding v toch moeilijk doorzetten. Het was blijkbaar aange slagen door deze opdoffer. De thuisploeg vergenoegde zich erbij, de wedstrijd te kontroleren doch ze gaf nooit bepaald het heft uit handen. Het doelpuntenfes- tival zou dan beginnen in het half uur. In een periode van amper tien minuten telde de thuisploeg toen het score bord van 1-0 naar 4-0. Eln Pudelko, die het nooit moeilijk kreeg, kwam toch in de kijker toen hij zijn vis a vis Van Geersom bij een elfmetertrap klopte. Voordien had Janssens met een puike kop bal de stand tot 2-0 opgevoerd en had Swinnen een gevat aangeven van Zink tot een- doelpunt omgebogen.. Na de rust zou Waterschei dan nog tweemaal scoren. Maar dan zou Aalst zich insgelijks laten gelden. Het dreigde toen een paar keer fel en Pudelko kon zijn reputatie ophouden. Hij neutralizeerde toen goed gerichte schoten van Sal vador, Ferrera en Marie- voet. Na de wedstrijd was men het er over eens dat het vonnis te streng was voor Eendracht. Afgaande op de naakte forse cijfers zou men inderdaad geneigd zijn te veronderstellen dat Aalst nooit in de wedstrijd was Anderdeels stipte men ook aan dat scheidsrechter Del- semme Aalst met de penal ties te zwaar bestrafte. Men zal zich herinneren dat het dezelfde Delsemme was die Aalst te Tongeren de das omstrikte. Ondanks de zware nederlaag toch licht punten bij Eendracht bij wie Beker van België Henrotay gesandwicht tussen Rylant en Van (dm) een fout op Somers. maar blik viel het echter steeds ook nu was Tomek bij de meer op dat. telkens Beer- pinken; we hadden ergens schot erin slaagde met suk- niets anders verwacht trou- ses uit te verdedigen, de wens van deze klasseman. Antwerpenaars de Lokerse Het waren tot en met het defensie met veel meer brio half uur de enige noemens- aan de klap konden hou- waardige wapenfeiten in den Beerschot kwam sti- Alles en iedereen op een vierkante meter vóór het Beerschotdoel deze wedstrijd. Tijdens de /aan meer in de wedstrijd volgende twintig minuten Bij een vrijschop van Lo- dwong Lokeren wel 6 hoek- zano gebeurde wat Lokeren schoppen af, waaruit een ten allen prijze moest trach- overwicht kan worden afge- ten te vermijden: de bal leid, maar bij elke aanval werd door Johnny Velke- Gucht Lokeren-Beerschot 0-2). bouwereerde Lokerse por tier, die hiertegen bij een eerste serieuze doorbraak geen enkel verhaal had Beerschot leidde zowaar met 0-1een meer gunstige uitgangspositie tot de halve finale kon het izich inder daad nog moeilijk dromen. Lokeren moest nu driemaal scoren maar zou ook voor de rest van de eerste helft geen enkele definitieve zet kunnen vinden om de ver sterkte verdedigende Man nekens uit hun kadans te halen. Alle doelschoten van de plaatselijke aanvallers waren te doorzichtig of stuit ten met een zielige regel maat op één of ander Beer schots verdedigersbeen Rond de 40ste minuut be landde zelfs een strakke voorzet van Tolsa bij de voor een eerste keer mee opgerukte Sanon, die net nog iets later bij de bal kwam dan de uitgelopen Hoogenboom, of het was 0-2Even later dan sensatie aan de overkant, waar eerst Larsen, dan Lubanski en Mommens telkens tegen een rug of voet trapten en Henrotay binnen de kleine backlijn onverwacht de bal toegespeeld kreeg maar die Beker van België. Van Gucht en Somers 0-2). kopduel vooreen gemiste bal (Lokeren-Beerschot Tegen Beveren was Lubanski in grote doen. Toi was hij zelfs zo slagvaardig dat hij geregeld in de fi ging wat zéker geen gewoonte is van de klasrijl Pool. Zaterdagavond was Wlodek duidelijk mint' agressief. Maar hij kreeg het dan ook heel erg verduren. Hij zat niet alleen regelmatig geklemd ti sen twee spelers maar bovendien hing bij ieder du Louis Van Gucht op de rug van Lubanski. «De ei wedstrijd is gewoon de andere niet», stelde Luban ki Bovendien heeft Beveren wel een stevige defei t num sie maar die kwam er ook geregeld uit Beersch il in daarentegen bleef gewoon hangen zelfs wanneer 2 ring v in het bezit waren van de bal. Het was dan o< voor bijzonder moeilijk om een opening te maken Hetwa *arke uiteraard aangewezen om het langs de flanken 1 tondel proberen maar uiteindelijk moet de bal toch altijs wen voor het hok komen en daar was het niet allee iren doorlopend overbevolkt maar bovendien nam Bee schot geen enkel risico. En als het dan 0-1 geworde ,ondt was had dat bovendien een duidelijke weerslag o rei het moreel van de ploeg. We voelden immers aan d "der we meteen vooreen vrijwel hopeloze zaak stonden WVige de d Beker van België. 5 Beerschotten rond Tomek. die de baI wegpuncht. kenmerkend voor de wedstrijd Lokeren-Beerschot 0-2. uit deze fazen nooit enig doelgevaar kwam, een ste riel en doorzichtig over wicht, waarbij de Lokeraars soms wel de indruk verwek ten er niet echt meer in te geloven. Bij Beerschot viel aan de andere kant op dat het trio Coninx, Lozano en -■■■ j x Mucher aardig wat aan JhOr WaterSChei voetbalkombmaties uit de sloffen spelen kan. Zij noop ten de thuisverdedigers en Eendracht moest zich niet teveel illusies meer koeste- Hoogenboom tot perma- ren. Het verloor in de heenwedstrijd van de kwartfinale nente aandacht Ook Lu- reeds met indrukwekkende cijfers zodat men gerede- banski kreeg een prachtige lijk mocht aannemen dat Waterschei dan reeds met de voorzet van Gudjohnsen beide voeten in de halve finale stond. De enige be- toegespeeld, maar hij ge raakte niet bij de bal. Op het |n eerste speelhelft was einde van het eerste kwar- ^gj trouwens reeds beke- tier temporiseert Verheyen ken Waterschei had toen gevat om de bal door te ste- reeds een konfortabele 4-0 ken naar Lubanski, maar voorsprong opgebouwd, deze komt niet los en speelt j-jej begon zaterdagavond de bal aan René terug, die ook al niet te best voor de overneemt op een Beer- Aalstenaars die na amper schotrug met de zoveelste een paar minuten al tegen hoekschop tot gevolg. Lar- ^en doelpunt achterstand sen schiet 5 minuten later aankeken. Aan de basis van een doorsteekpass van dit vroeg openingspunt lag Henrotay hoog over. Aan de een minder gelukkige te- overkant heeft Velkeneers rugspeelbal van de ionae meer last met Coninx dan \/an Hauwermeiren. hem lief is. Johnny legt hem ^mndel kreeg de bal in zijn zelfs noodgedwongen bezit toen Van Geersom die tweemaal neer en schudt de interceptie miste ge- dan handjes met scheids- kwetst op het terrein lag en rechter Rion; wij geven toe meteen had de thuisploeg dat de zin van deze geste de leiding. De rest zou dan ons volledig is ontgaan, ook n0g een |0uter formalitleit niet de beslissing van Ur- Zjjn Eendracht, ondanks bain Braems om Henrotay, het feit dat de Limburgers en niet Larsen te vervangen na dit doelpunt niet meer de door Cornelissen, een goed v0ue maat gaven, kan zich trachting die Eendracht nastreefde was met eer ui beker te stappen. Het heeft dit streefdoel niet kun verwezenlijken maar werd met nog zwaardere cij ingeblikt. Ferrera de beste man y Zo hebben de nieuwelini Baetén en De Schrijveri onmiddellijk uitstelf aangepast. En dit van ri af aan. Baeten nam vod rust de plaats in vani Van Campenhout en I Schrijver verving Van K wermeiren. Ook deze ji gere spelers losten de be 'eia ten in. «het lag in onze sche doeling onze jongere s "lieg Iers te Waterschei een Ic hepe te geven En ze hebl ®stig deze dan ook gegrepen, fe di moeten we ons tenvi van concentreren op de Ord mende kompetitiestriji leids waaruit we zeker vier pi 1978 ten moeten puren! Oprt latie kelijk was dat we te Wat rerboi schei, ondanks die luit te eindcijfers nooit opvalle 2.50C werden weggedrukt de Jef Van hfl a' te it Va Het lag niet in de verwachtingen dat zaterdagavond voor de terugwedstrijd in de kwartfinales van de Belgische Beker de grote voetbalmassa op Daknam te zien zou zijn. Dat was ook niet het geval. Velen hebben er blijkbaar de voorkeur aan gegeven voor één keer Koning Voetbal te laten voor wat hij is en zochten bij dit uitstekend lenteweer de klassieke Paasweekendplaatsen op aan de kust of de Ardennen. Zij hebben geen ongelijk gehad. Het zat er trouwens dik in dat Beerschot zijn al dan niet terecht maar effektief toegekend doelpunt uit de heenwedstrijd met hand en tand zou komen verdedigen, tegen een Lokeren dat met een moeilijk te maneuvre- ren tegenstander offensief moest uitpakken om tweemaal te scoren. Het begon nochtans hoop gevend voor Sporting. Na nauwelijks één minuut spel haalde René Verheyen zwaar uit, maar keeper To- maszewski hield de bal met veel panache uit de linker benedenhoek. Nauwelijks een paar minuten later mocht dezelfde Verheyen een vriischop nemen voor plooide de ganse Beer- schotploeg massaal in ver dediging terug. Tomas- zewski werd vrijwel nooit meer ernstig bedreigd. Eén keer was hij gevloerd door Lubanski, maar het doel punt werd terecht wegens voorafgaandelijk buitenspel door scheidsrechter Rion afgekeurd. Vanaf dat ogen- neers naar de rechterkant van de grote backlijn ge kopt. Mucher geraakte er nog bij en trok hem half ach terwaarts vóór doel, waar Van Abbeny in één tijd, vanaf de penaltystip onge veer, overnam, strak in de rechterbovenhoek van Hoogenbooms doel, een prachtdoelpunt en een ver niet voorbij een gevat anti ciperende Tomek kreeg! Beerschot bleef echter ge vaarlijk op de counter, want ook Coninx geraakte in schietpositie en nam Hoo genboom op de korrel even voor net einde van de eerste helft. Veel hadden de toe schouwers tot dan toe echt niet beleefd. Er zat hoe dan ook al te weinig variatie in de Lokerse aanvallen, zon der enig doelgevaar. Het geheel verliep nogal rom melig en inspiratieloos. Bij de rust werd Hanssens ver vangen door de jonge Gud johnsen, die al dadelijk trachtte op links de bakens te verzetten. Lokeren toog resoluut ten aanval. Gud- kwartier vóór het einde, al denken we dat de Lokerse trainer de Waal voor het einde van de kompetitie on vermoeid fit zal willen hou den. Sensatie kwam er toen een hoekschop, genomen door een uitstekende Gudjohn sen door Lubaoski met het hoofd werd overgenomen en de voor de gelegenheid linkerback fungerende Sa- non de bal nog op de doellijn weg kopte op het ogenblik dat Tomaszewski volledig verslagen was! Het rolde niet voor Lokeren. De wed strijd doofde langzaam uit, de zaak was voor Daknam bekeken, de Beerschot spionkop kwam steeds Beker van België. Larsen mag ongehinderd koppen, maar de bal gaat hoog over. BEZOE johnsen schoot de bal hard in de rechter benedenhoek maar Tomaszewski was niet te vermurwen. Larsen bleef aktief doorstrijden, zoals we dat ook tijdens de eerste helft van hem had den gezien, maar zijn akties misten enige vorm van effi ciëntie in de afwerking; het bleef bij moedige pogingen maar toch èrgens wei mo- lenwiekwerk zonder veel sukses. Ook Dalving ont snapte op de rand van het buitenspel, maar zijn schot werd zonder veel proble men door de Beerschotpor tier opgevangen. Het bleef voor Lokeren corners rege nen. Typerend daarbij is dat meer lawaaierig op de proppen, zeker van de kwa- lifikatie tegen een Lokeren dat vooralsnog, gewonnen verloren, wat aan de situatie trachtte te doen. Op het ogenblik dat niemand het nog verwachtte kwam een verre mooie voorzet van al weer Sanon bij Mucher, die van ver naar doel schoot. Hoogenboom verkeek zich op de half stuitende bal, een onverhoopt geschenkdoel- punt voor de Mannekens, dat viel op een moment dat de uitschakeling van Loke ren al lang een feit was. Ben Coignau Aantal toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: De Heer Rion Doelpunten: 29' Van Ab beny 0-185' Mucher 0-2. Ploeaen: Sporting Lokeren: Hoo genboom, Velkeneers, De Schrijver, Dalving, Verhe yen. Somers, Hanssens (46' Gudjohnsen), Lubans ki, Mommens, Henrotay (73' Cornelissen), Larsen Beerschot: Tomaszewski, Van Gucht,'Tolsa. Sanon, Lozano, Lambert, Schrau- wen. Coninx. Rylant. Van Abbeny, Mucher.

De Voorpost | 1979 | | pagina 40