üxtoverT ENNISKLUB CORONA BREIDT NOGMAALS UIT 1EMB0DEGEM 125 JAAR JONGSSSs AT LOOPT ER SCHEEF IN DIERENASIEL ïjT.-HUBERTUS TE NIEUWERKERKEN 0P DE GEZ0NDHEIDST0ER KRABC0CKTAIL ■lEEKNIEUWS Nieuwerkerken De Voorpost - 20.4.1979 - 7 )evv I april neemt Tennisklub Corona drie nieuwe vel- de in gebruik: twee in gestampte aarde en een in a iit. Niettegenstaande de klub amper vier jaar be- slc t, beschikt ze nu reeds over zeven tennisbanen. ZUI was in 1975 dat de V.Z.W. Corona boven de doop- qs_ gehouden werd. Hoe is die snelle opgang en ^yeiding nu te verklaren? '9* I972 startten enkele len aangeboden (sommige iden, de huidige initia- klubs uit het Aalsterse vra- emers, met het aanleg- gen 20.000 fr. lidgeld) en het jaargeld bedroeg i slechts 1250 fr. Zodoende werd er aan iedereen de kans geboden deze sport te privé- ;,a sveld. maar ai vlug k dat deze éne tennis- y'fji te weinig was. De i°1g overtrof nu eenmaal beoefenen zonder al te diep OP anbod -konden we dat onze ekonomie maar P f$en- en men besloot de :oefen uit de mouwen te in om iedereen te vol- "rin ^anclaar dat deze °lers in 1974 een zes- in zijn zak te moeten tasten. Eerste uitbreiding In 1976 het tweede le vensjaar van T.C. Corona, huurde het bestuur een derde terrein en legde een -f se op rollen organi- voetbalplein aan; zo kon er an< jen. Zes dagen lang in de winter tijdens het dode aa| I er stevig gefietst met seizoen ook nog aan sport AChter het voetbalveld van Erembodegem-Doggen zijn leden en sympatisanten van tennisklub 1 evolg dat er menig glas gedaan worden. En ja, terug corona druk doende om de nieuwe tennisvelden aan te leggen. (VW) J verd gedronken en de hetzelfde scenario. Tijdens •el< rhoopte winst, die de de nieuwe inschrijvingspe- gekende symbolische verwachtingen riode bleek onmiddellijk dat frank. Nu zijn de tennis- men weer mensen zou vrienden volop aan het moeten ontgoochelen en werk. Weer of geen weer; te wegsturen'. De kapaciteits- warm of te koud, het werk limiet werd sneller bereikt moet en zal voor 5 mei ge- Öan verwacht. daan zijn. In het eigenhan- De énige oplossing «alweer dig opgebouwde klubhuis nieuwe terreinen aanleggen met keuken en stortbaden, zodat alle belangstellenden wordt het zweet afgedroogd groeien en er mensen konden lid worden» drong en de dorst gelest. Immers 'uizfeten geweigerd worden zich meer en meer op. de klub kan het zich niet w%veldennietteoverbe- veroorloven terreinen te la- <ra(n. Dat er zoveel aan- Tweede uitbreiding ten aanleggen dooreen ge- |k binnenliepen was Van de stad Aalst wist het specialiseerde firma (I veld: A^l en alleen te wijten aan bestuur, onder voorzitter- 400.000 fr.) en met de hulp emokratische aanpak, schap van Antoine Ghij- van Jan, Piet en Jef komt tali erden geen zware lid- sens, op Ressebeke een alles financieel in orde en apf »n gevraagd of aande- lap grond te huren voor de worden de rode cijfers han- 3er rof, kon besteed wor- natfean het aanleggen van nieuwe velden, nis voor iedereen J ir het motto «Tennis >e& iedereen» bleek op- ain dat de klub maar bra In afwachting van deze grootse festiviteiten gaat nu cert door o.l.v. Raymond tiesten werden hiertoe Merckx. reeds gekontrakteprd: Cha- Deel I bestaat uit, na een rel Janssens en Co Flower, openingsmars, «Eine Licht- en Disco Show Tony Kleine Nachtmusik» van hf a Houston, Henk Van Mont- Wolfgang Amadeus Mozart sli z°mer' Ter bepaald 5 reuzetent op te foort met zijn volledig or- en de ..Antilliaanse Suite» 23 en 24 juni wordt stellen in de hovingen van kest, DJ Cancy en de Aals- van Kees Vlak met als on- len fanfare-weekend de Fanfare, Brusselbaan terse Big Band o.l.v. Oktaaf derdelen «Aruba» «Bonai- icht in 1854 is de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia I lar aan haar 125° verjaardag toe en dit wil deze nische groepering dan ook niet ongemerkt laten bijgaan. lriedaagse feestelijk- 155. Een hele pleiade ar- Boone. dig ontweken. Inzet voor anderen Wat ons bijzonder trof was dat ieder beschikbaar lid, in de mate van het mogelijke meehielp, niet om hoog op te lopen met deze nieuwe velden, maar gewoon om iedereen de kans te geven zich aan te sluiten en te kunnen tennissen. Plechtige opening Op 5 mei te 15 uur heeft de officiële opening plaats van de nieuwe velden en zal het traditionele lint statig door geknipt worden. Daarna zal er hartelijk gedronken wor den en zal het tomooi van de stad Aalst, dit jaar geor ganiseerd door T.C. Corona starten. De400 leden zullen zeker nog plezier beleven in hun jonge vereniging en de jeugd, die zowel in de winter als in de zomer trainingen krijgt, zal later fier de banier overnemen. Hopelijk kan het bestuur de touwtjes stevig in de hand houden, zodat alles geen overlast wordt en de moge lijke problemen, die eigen zijn aan een bloeiende ver eniging, hun niet over het hoofd groeien. re» en «Curagao». In de tussenpoos overhan digt Burgemeester Louis D'haeseleer een nieuwe vlag waarna de fanfare doorgaat met «De vlag» van Peeters en Duvosel, het «Halleluja» uit de Messias van Haendel om te beslui ten met de obsederende «Sabeldans» van Katchatu- rian. Zoals gewoonlijk verzorgt P Luyts de presentatie. Aanvang te 20 uur. I H lierenasiel is niet meer uit Aalst weg te denken, ang?een dat als een paal boven water staat. tbating ervan moet echter mogelijk zijn en onder etjfilijke omstandigheden. ikb Iwean de moeilijkheden dagtaak bestaat in het opha kt r 'l mogelijk weerstand len van dieren, verzorgen vij Ifden en hun best te van ongeveer 40 honden, a ttf ohi het hoofd boven schoonhouden van de hok ken en bijkomende «werk jes» omgezet ziet in een lut tele 10.000 frankskes per maand. Voeding en overvoeding: de nieuwsme dia hebben er een letterlijk vette kluif aan. De stapel lektuur zowel als het aan tal radio- en televisieuitzendingen over dit onderwerp is niet meer te overzien; de onderscheiden manieren om te ver mageren al evenmin. Dun is mode», dus gaan we maar aan he tlijnenom af te slanken. Maar dun is ook en vooral gezonder dan dik. Wie daaraan nog vermag te twijfelen moet toch maar eens de hiernavolgende bon dige samenvatting van een weten schappelijk artikel lezen. En wie daarna nog meent dat dit alles amusante klets koek is, zou ik aanraden eens op een doordeweekse dag de overvolle wacht kamers van lukraak welke polikliniek af te lopen. Of al die mensen daar dan werkelijk zo gezond zijn? Eten, zo denken de meeste mensen, is één van de weinige pleziertjes in het le ven, die niet in strijd zijn met de goede zeden of met de wet. En dus eten we maar, eten, eten, eten! In Amerika alleen al hebben 70 miljoen mensen last van hun overtollig gewicht. Miljoenen zwaarlijvigen lijden onder één of meer kwalen van deze tijd: suikerziek te, hart- en vaatziekten, te hoge bloed druk, kanker. Daarbij ga je je toch wel afvragen of Amerika nu echt wel het best- gevoede of alleen maar het meest overvoede land ter wereld is... Feit is dat over de hele wereld nauwe- Dr. George Briggs, professor in voe dingsleer aan de universiteit van Califor- nië, Berkeley, betreurt dat de Amerika nen veel te veel kalorieën en veel te weinig gezond voedsel innemen. Hij be rekende dat45% van de verbruikte kalo rieën afkomstig zijn van vetten met weinig of geen vitamine- of mineraalge halte (b.v. suiker), verder 16% van geraf fineerde (witte) bloem (in arme landen bedraagt het vetverbruik slechts 114). Naast een overdreven verbruik van vet stoffen en van geraffineerde suiker (vooral in snoepgoed) is er het gebrek aan volle granen in de voeding. Zwaarlijvigheid komt dan ook veel voor: een sociaal én een medisch probleem, want korpulentie betekent in vele geval len ook een verkorting van de levens duur. KCardio- vasculaire ziekten (stoornissen van hart- en bloedsomloop, infarkten, vaatziekten) veroorzaken ongeveer de helft van alle sterfgevallen in de indus trielanden (1 op 3 in de V.S., d.i. 700.000 mensenlevens per jaar). Tien procent in Noord-Amerika en Europa zijn jonger dan 55, de helft is jonger dan 75 jaar. Een andere vaak voorkomende wel vaartsziekte is aderverkalking, die op treedt bij een overdadig verbruik van verzadigde vetzuren en cholesterolhou- dende produkten. Bij een te hoog ver bruik van b.v. vlees en eieren kan het cholesterolgehalte in het bloed met 10% stijgen. lijks nog twijfel erover bestaat dat vele Met het toenemend voedselverbruik in de were/d groejde QQk het aantal dia betici. Suikerziekte was in 1900 in de V.S. de 27ste doodsoorzaak, nu staat ze ai vijfde op de lijst en afhankelijk van bij komende ziekteverwikkelingen is zij de derde belangrijkste doder, na hartziek ten en kanker. Hoge bloeddruk (of hy- pertensie) kan eveneens de levensver wachting aanzienlijk verkorten. Een 35- van onze moderne ongemakken, even als de belangrijkste doodsoorzaken rechtstreeks te maken hebben met wat gezondheidsorganisaties overdadige voeding» noemen. Een te rijke voeding komt enkel voor in de landen met een Westerse levens standaard, waar het inkomen het be staansminimum ver overschrijdt, van daar de term overdadige voeding» (het jarige Amerikaan meteen bloeddruk van voedsel des overvloeds); d.w.z. een 14% boven het normale voor zijn leeftijd veel te hoog verbruik van dierlijke pro- zag zijn levensverwachting inkrimpen te'inen en vetten (gebakken spijzen, met 9 jaar. vlees, zuivelprodukten), van geraffi neerde suiker en meel i.p.v. volle gra nen, aardappelen, fruit en groenten en van kant-en-klaar voedsel inplaats van verse, onbehandelde produkten. Dr. Kenneth Carpenter, professor in ex- Studies op proefdieren hebben met ze kerheid uitgewezen dat er een verband bestaat tussen overdadig zoutverbruik en hoge bloeddruk. Dat dit ook voor de mens geldt is overduidelijk en logisch. In een industrieland ligt het zoutverbruik )0.lf te houden, zien de anlfen die tewerkgesteld Sint-Hubertus het niet zitten. elden vast dal elkeen ij het dierenasiel te nerlrerkerken enigszins larjcken is wel iets wil cabin maar niet durft te orrfen. Er rijzen veel pro- nm n zoals huisvesting, i/A.hg en medische ver egig van de dieren en dat tor: moet door één per- uit jerealiseerd worden >ed nan leeft in onkomfor- omstandigheden, hij een karavan. Zijn Liefde voor de dieren is een mooi iets maar er kan een ietsje teveel gevraagd wor den ook!!! Een tekort aan personeel en vele bijkomende problemen zijn er het gevolg van dat de dieren minder goed ver zorgd worden en onder deze toestand zeker te lij den hebben. Het komt nu zelfs zo ver dat het de enige verzorger tot entf-lNG VAN GRATIS VUILNISZAKKEN 1979: tori rdag 21 april van 9.30 u. tot 12 uur kan men op het wei neentehuis gratis vuilniszakken bekomen en dit voor de it e yan de volgende straten: Lange Haagstraat - Maaldreef - cld - Marktweg - Merestraat - Molenstraat - Molenweg - cldstraat - Nachtegaalstraat - Papestraat - Pastorijstraat - 1001 raat en Pijpenbeek. HT irde weersomstandigheden het toelaten zal men weldra tennissen op de terreinen inde Schoolstraat. Alleen is er probleempje nl. men zoekt een persoon die zich wenst te met de reservaties voor het gebruik van die terreinen. i)TRANSFUSIE NIEUWERKERKEN dag 12 april te 19 u. had er een bloedtransfusieavond zaal De Volkskring. Alhoewel men vorige keer ge- ad naar de 100 donors te gaan, waren er maar 83 opge- Maar men mag niet vergeten dat dit toch in een slechte viel nl. dc paasvakantie. Misschien waren er donors die hier vandaan zaten rustig met vakantie en die rust wil de insfusie van harte aan hun donors gunnen. Ook wil de insfusie dienst langs deze weg hun trouwe gevers harte ken en spreken zij af op vrijdag 6 juli. Tot dan! jzerpillen voor de donors. Maar op een bloedinzameling iemand pillen vragen voor zijn duifjes. Men hoopt dat eter zullen vliegen. Het dierenasiel Sint-Hubertus met overbevolking bedreigd? (EDV) boven zijn hoofd zit en hij zijn ontslag zal indienen omdat hij werk aange vraagd heeft in een ander asiel te Ternat, waar hij, naar zijn eigen zeggen, on der menselijker omstandig heden, voor een beter aan gepast loon om een vrouw en twee kinderen mee te onderhouden, voor dieren kan zorgen op een manier die zeker vereist is om te verrechtvaardigen dat een dier uit zijn natuurlijke om geving wordt gehaald om verzorgd te worden, om zich te verbeteren en niet om in armzalige omstandigheden samen met nog andere 40 honden te zitten wachten tot een of ander gezin zich over hem ontfermt of tot hem de verlossende «prik» gege ven wordt. Allemaal mooi, de plannen voor Sint-Hubertus, wan neer komt er een definitief gebaar? Wanneer wordt er degelijke hulp geboden? Het is niet voldoende toe te geven dat een dierenasiel onmisbaar is te Aalst! De mensen met de bereid heid zich in te zetten voor de dieren zijn er. Geef ze de kans hun werk dat zeker aansporing en bewondering verdient, uit te voeren zoals het hoort! Er was eens een man die op zaterdag morgen de krant las en daarbij zijn pijp inslikte. 'Lieve help' denkt hij 'ik heb ze wel al honderd keer uit mijn mond laten vallen, maar ingeslikt nog nooit'. Hij legt zijn krant dus op het salontafeltje, gaat naar de badkamer voor de spiegel staan, doet zi/n mond wijd open, en ja daar zit ze! Je ziet alleen nog maar het topje van de kop. De steel die natuurlijk het eerst naar binnen gegaan is, is helemaal ver dwenen. Als zijn vrouw van boodschappen thuis komt, vertelt hij het hele verhaal. Ze be gint in paniek rond te hollen. Naar de dokter» schreeuwt ze naar de dokter, en 't is natuurlijk week-end wat moeten we toch doen?» Maar ik wil niet naar de dokter» zegt de man ik voel me kiplekker. Ik heb er een ferme borrel op gedronken, en een stuk kaas gegeten. Het is me nog nooit zo goed bevallen Zal ik je eens wat zeg gen: ik zal het wel vlug gewend zijn, en het geeft zo 'n voldaan gevoel in je keel. De vrouw belt achter zijn rug toch maar naar de dokter, en als die in de late na middag aankomt, vraagt hij meteen aan de man die rustig naar de t. v. zit te kijken: Bent U het die pijn in de keel hebt?» «Pijn in de keel? Helemaal niet. Ik heb wel een pijp in de keel.zegt die en pakt pehmentele voeding aan de universiteit per inwoner gemiddeld 10 keer hoger van Californië, Berkeley omschrijft dit dan wat het menselijk lichaam nodig verschijnsel als volgt: «In Australië, heeft. Zelf kanker wordt in verband ge- Nieuw-Zeeland, West-Europa, de V.S., bracht met onze overdadige eetge- Kanada en in een toenemend aantal an- woonten. Hierbij denken de mensen al te dere landen verbmiken de mensen veel gemakkelijk aan alleen maar de toevoe- geraffineerd voedsel, veel vlees, suiker ging van scheikundige stoffen aan ons en zout. Op het eerste gezicht lijkt datvoedsel. Syntetische additieven zijn een prima voeding, vergeleken bij de onmiskenbaar problematisch, maar tijden (nog niet zo lang geleden) van proefnemingen in de voorbije 25 jaar hongersnood en voedseltekort. We stel- wezen uit dat voedingsfaktoren een veel len vast dat de kinderen er in goede grotere invloed hebben op kanker, gezondheid opgroeien. Ze hebben niet Wie dit wetenschappelijk feiten- en cij- veel infekties. Dan worden ze 21, groot fermateriaal nu nog niet ernstig neemt, en verkeren in uitstekende konditie. De zoals deze gepubliceerd werden door problemen beginnen slechts op mid- het U.S. Senate's Select Committee on delbare leeftijd. Nutrition and Human Needs, in een rap- Maar intussen zijn voedseldeskundigen port van maar liefst 85 bladzijden. Daar- en artsen van mening dat niet dient ge- over graag méér in ons artikel van vol- streefd naar rijkelijk veel, doch naar ge- gende week. zond voedsel. gevoeld. Ik zie niet in waarom ik een of andere messegooier een gat in mijn keel laathoren met een resultaat dat nog alle kanten opkan. Ik laat die hele pijpleiding gewoon zitten. Het geeft je trouwens een voortdurende prettige tabakssmaak in de mond. En de vrouw klaagt en dreigt. De pijp blijft Bijna een jaar later is er een groot kom- muniefeest in de familie. Ze zitten alle maal weggestopt achter prachtig - ge- dmkte menu's met aan de voorkant een wit engeltje dat zich vastklampt aan een kaars, ledereen zit verschrikkelijk te ge nieten van de gezelligheid en de dure tijden. En daar komt dan ineens een vent bin nen, die al jaren uit het familieoog geval len is. Als de verloren zoon de bijbel uit, de zondagnamiddag in. Iedereen springt recht om handen te ge ven en tranen weg te pinken, ledereen behalve hij, want hij denkt 'ik sta direkt wel op. Na zoveel jaren steekt het ook niet op een minuut. Eerst rap nog gauw de krabcocktail opeten, want ik ben er stapelgek op. Ik ben trouwens nog de enige die nog aan het eten is. De ande ren hebben het niet moeilijk om van hun stoelen te wippen. Zie dat ik straks te rugkom en mijn bord is weg! De begroetingen verlopen bijzonder stormachtig, en als de vent die binnen gekomen is, die ene eenzame etende oom aan de tafel ziet zitten loopt hij er naar toe, buigt zich voorover, en geeft hem een flinke mep op de schouder. Zijn hoofd glijdt traag voorover, naast het bord met de twee blaadjes sla en een nageltje ei er nog in. De vork met op het puntje een mooie ronde groene erwt ge prikt valt op de plankenvloer. Zijn linker arm hangt als een wijzer op de zes leeg omlaag. Het meisje dat alle bordjes netjes opeen aan het stapelen Was, en daarbij juist een vreselijke vlek op haar wit kanten schortje gemaakt had was de eerste die iets zei. Ze wees erbij naar het midden van de tafel. «Kijk» zei ze kijk zijn pijp is uit.» Fr. Caudron. het kruiswoordraadsel bij de horens. De dokter staat verdwaasd. Hij neemt zo'n klein lampje uit zijn zwarte tas en zegt: Kom eens hier. Zeg eens aaa..» «Aaaa» doet de man en hij kijkt naar het plafond. t Is een mooie pijp» zegt de dokter be wonderend «ik zie duidelijk de kop zit ten. Een merkwaardig geval. Meer schuim zeker? Nu er zijn mij uit de me dische wereld verscheidene gevallen van verkeerd innemen bekend: een open veiligheidsspeld, een gevaren driehoek, een dop van een afvoerbak, een fonoplaat, maar dit is geloof ik zeer zeer zeldzaam. Ik probeer misschien eerst met een fijn pincetje om ze los te wrin gen, en als dat negatief ageert kunnen we er nog altijd diverse braakmiddelen tegen aangooien. Als dat nog steeds geen clinisch gevolg heeft blijft er weinig anders over dan een lichte operatieve ingreep.» De dokter wringt en wringt maar het helpt allemaal niets. Dus maar de braakmiddelen. Hoe langer de man er van drinkt, hoe lekkerder hij het begint te vinden. Na de derde dag doet het al dienst als aperitief, maar de pijp blijft. 'Ik denk er helemaal niet meer aanzegt de man na een week 'om me te laten opereren. Ik heb me nog nooit zo goed

De Voorpost | 1979 | | pagina 7