AALSTERSE PROBLEMEN IN VOGELVLUCHT MIDDENSTANDER DE PAEPE OP HET STRIJDROS Kontainers te duur 9e fi KRIS KRAS DOOR AALSTERSE TOESTANDEN «KARMELIETENWIJK IS PROBLEEMGEVAL!» WLA MET ALLERHANDE SUGGESTIES 8 - 20 4.1979 - De Voorpost In afwezigheid van burgemeester D'haeseleer met ver lof zoals trouwens ook schepen Van den Eede, zat eerste schepen Eddie Monsieur de allerlaatste hoorzit ting van de tweede reeks voor. Waren er verleden week in het Beukenhof zeer weinig belangstellenden zodat de vergadering niet kon door gaan ook nu was de feestzaal van het stadhuis eerder magertjes bezet. Slechts een 35-tal personen toonden hun belangstelling voor de toch talrijke pro blemen waarvoor het stadsbestuur zich ziet gesteld. Politie: In het stadspark had een muziekfestival plaats. Een lid van de politie legde klacht neer wegens nachtlawaai niettegen staande de verklaring van omwonenden dat er geen lawaai was. Men antwoordt hierop dat in 78 dit festival is kunnen doorgaan zonder een zaterdag op de Markt moest branden. De Brand weer heeft dit probleem on derzocht. Aanpassingen bleken noodzakelijk. Bij de uitbreiding van de Nieuw- straat werd met het advies van de brandweer dan ook rekening gehouden. Excrémenten van honden lauw-zeelt en voorn had plaats op 7 maart 1978. Op één uitzondering na, een mazoetlozing waarvan de oorzaak onbekend bleef, werd geen vissterfte meer vastgesteld. De sanering gaat nog verder met werken aan de oevers van de Bal lonvijvers. Schepen Monsieur herin nerde trouwens in zijn ope ningswoord aan de intentie te besturen «met de bevol king» wat dan toch aller eerst belangstelling impli ceert. Globaal gezien noemde hij de twee reeksen hearings positief, vooral dan in de deelgemeenten waar de belangstelling in derdaad veel hoger was dan in Klein-Aalst. Het gewone schema speelde zich af met voor stelling van de schepenen met hun respektievelijke bevoegdheden, met de diamontage en met het be antwoorden van de vragen door stadssekretaris Chris- tiaan Willems. Er waren er dertig van 1978 en nog ze ven van verleden week waarvan er reeds vier een definitief antwoord kregen. Leefmilieu Op de vraag wanneer er een einde komt aan stank en vuiligheid van de asfalt- plant aan de Zeebergbrug kon worden geantwoord dat de bestendige deputatie reeds op 21 maart 1975 de vergunning heeft ingetrok ken doch dat de exploitant ertegen in beroep ging waardoor de beslissing van de B.D. werd geschorst. Over dit beroep heeft de Koning nog geen uitspraak gedaan. We schrijven nu april 1979! Op het Vredeplein, de Houtmarkt in de Wegge voerdenstraat, op de Esplanade en elders staan of stonden bomen die ka- potgaan. Het Vredeplein is een plein van steen, beton en parkeermeters. Ondertussen zijn reeds heel wat aanplantingen in de stad aangebracht o.a. op de genoemde plaatsen en ook in de Sint-Jorisstraat en het P. Daensplein. Is er beheer samen met vrijwilligers mogelijk voor Park en Osbroek? Cedo Nulli en Bomen Park lever den gewaardeerde bijdra gen. De Groendienst werkt lannen uit op halflange en lange termijnen. Amylums is een voorbeeld van schrijnende milieupro blemen in de stad. Wat kan eraan worden gedaan. Ver gaderingen met Amylum, de buurtbewoners en leef- milieugroeperingerj,werden gehouden op 20.10.77, 13.3.78, 26.6.78 en 4.4.79 met als resultaat dat Amy lum geweldige inspannin gen deed om o.m. door plaatsing van een «rook- schrobber» de leefbaar heid in het centrum aanzien lijk te verbeteren. Die rook- schrobber wordt operatief volgende week. De oude spoorweg Aalst- Moorsel, meer bepaald het kruispunt met de Lange- straat ter hoogte van huizen 131 - 133 was een stort plaats. De Stad heeft alles opgeruimd op 13 april II. Pétanqueclub «Alosta» had problemen met haar terrein in het Beukenhof wegens steengruis en er gestorte zavel. Opdracht werd reeds gegeven om alles weg te ruimen voor 5 mei, datum van een tomooi. Ook de er vernielde verlichting we gens het kappen van bo men wordt tijdig hersteld. Verkeer: Een vraag om een ver- keersbod «spelende kin deren» te plaatsen in de Lambrechtstraat en deze om éénrichtingsverkeer in te voeren in de Driesleutel- straat en de Weverijstraat worden naar de verkeers- kommissie verwezen. Trottoirs: zijn reeds op geofferd aan auto's? Aan café s staan fietsen soms met drie op elkaar. Aan scholen btedt dit vaak veel gevaar. De politie houdt hierop scherp toezicht. De bewoners dienen hun steentje bij te brengen door minimaal een strook van één meter breed vrij te la ten. Gevraagd werd ook po litieagenten te plaatsen o.a. in de Dirk Martensstraat en de Vrijheidstraat waar het te 16 uur onhoudbaar wordt. Aan de technische scholen komen leerlingen vaak roe keloos buiten de kleuters die de school aan de Etrimo verlaten moeten de Boude- wijnlaan over. Geen woord werd gezegd over 't feit dat de po litie geregeld toezicht houdt, dat de rijkswacht meewerkt en dat drie jeugdverkeers- brigades bij wijze van proef, volgend jaar zullen starten. Waar leerlingen buiten staan te wachten tot de schoolpoort wordt geopend zoals ter hoogte van de Windmolenstraat wil men eraan verhelpen door be roep te doen op de schooldi- rekties. Openbare Werken: Zwarte Hoekbrug: de uit voeringstermijn is vastges teld op 150 werkdagen. De fietspaden op de St- Annalaan en de Kapucie- nenlaan zijn onberijdbaar. Voor deze laatste moet een nieuw profiel worden uitge werkt door Bruggen en We gen samen met de stede lijke technische dienst. Op de St-Annalaan is er te kie zen, ofwel verdwijnen de bomen ofwel verdwijnen de fietspaden. Trottoirs krijgen dit jaar in de wegeniswerken speciale aandacht. Deze werken zijn geprogrammeerd in het 5-jarenplan Openbare Werken. Nutsvoorzieningen zijn vaak oorzaak van trage en minder goede herstellingen. De stad dringt erop aan dat de herstellingen zouden gebeuren volgens de stede lijke normen. De Aalsterse hoorzitting kende terug weinig sukses. (VW) klachten of verbalisaties. Sluitingsuur zou gestemd zijn ook voor Karnaval. De foor zou moeten stilgelegd worden te 23 uur. Het poli- tiereglement werd op dit stuk aangepast op 21 de cember 1977. De beperking «tot 23 uur» werd voor die dagen geschrapt. Dooruitbreidingvan het poli tiekantoor zal het mogelijk zijn geluidshinder van brommers of auto's met drietonige klaxons op te sporen. Dat er met Karnaval nacht lawaai is vindt men niet erg. Wél dat er zulks is op ge wone dagen. Als de politie wordt geroepen houdt zulks dan wel op maar de vol gende dag is het weer het zelfde Dit probleem werd met de politiekommissari- sen grondig besproken en er werd een strategie uitge dokterd om doeltreffend op te treden. Zaterdagmarkt: Is er wel verkeer mogelijk zo het op op trottoirs kunnen via het politiereglement worden be teugeld. De geldende voor schriften werden ten andere gepubliceerd in een kleu- renfolder die tijdens de jaar lijkse telling der honden in het bezit van alle eigenaars werd i Allerlei: Spreekavonden: In de stad voelt men zich benadeeld tegenover de deelgemeen ten omdat er toendertijd nog geen spreekavonden waren ingericht. Deze vraag, voor het ogenblik naar onze be scheiden mening gezien de minimale belangstelling weinig opportuun, wordt door het Kollege onder zocht. Eventueel worden ook in de stad zitdagen van schepenen ingericht vanaf 1 september 1979 Vissen: Sinds de waterzui- veringswerken in de Os- broek kan in de spiegelvij- ver opnieuw gevist worden. Een viszetting van karper, Vakantieateliers zijn goed maar de speeltuigen zou den in erbarmelijke toe stand verkeren en het toe zicht zou te wensen overla ten. Gerepliceerd werd dat de speeltuigen worden verbe terd en dat qua toezicht mo nitors worden opgeleid om een betere werking te ver zekeren. Gasleiding: In de Brede- straat tot aan de Poppero- dedries vragen mensen aansluiting op de gaslei ding. De rentabiliteitsstudie viel echter negatief uit. Nochtans zal worden aan gedrongen ook deze men sen voldoening te schenken bij de uitbreiding naar Her- dersem toe Nieuw ziekenhuis: Op de vraag wanneer er eens een nieuw ziekenhuis komt kon men antwoorden dat een week geleden de «eerste steen» werd gelegd. Kultureel Centrum: Ge hoopt wordt dat dit klaar komt «binnen de vier jaar». LH Pol De Paepe richt een groot aantal vragen tot het Kollege, inzonderheid dan tot schepen van Openbare Werken Jan De Neve, herhaaldelijk er wel bijvoegend dat het niet om een aktie tegen de persoon van de schepen gaat. «Moest ik zelf schepen zijn, ik zou het waarschijnlijk niet zo goed doen als U», gaf Pol De Paepe ruiterlijk toe, wat de schepen ook geen moeite kostte, zulks te beamen. In een eerder lange uiteenzetting waarbij vrager her haaldelijk zegt de details te zullen vermijden om het niet té lang te maken en de avond niet te monopolise ren of te laten uitdraaien in een one-manshow geeft De Paepe een overzicht van een hele reeks problemen waaraan volgens hem nog niets of zeer weinig werd gedaan. COO-Gebouwen in de Kattestraat: Gevraagd wordt een einde te willen stellen aan de hui dige toestand en een collo- qium te willen inrichten met alle betrokken partijen. Jan De Neve zegt dat reeds 7 jaar geleden bij de COO werd aangedrongen de ge bouwen aan privépersonen te verkopen. Problemen hierbij rezen er en er werd een aanvraag tot afbraak gedaan. Nu hebben de ei genaars reeds zes maand lang de tijd gehad om tot af breken over te gaan doch er gebeurt niets en daaraan kan de stad niet verhelpen Zo er nog getalmd wordt zal zelfs de vergunning tot af braak vervallen. De pendelparking is voor vrager geen sukses. Van morgen ging hij kijken te 9 uur en er waren 118 par keerplaatsen vrij. Nochtans kostte deze parking 8 mil joen aan de gemeenschap. Gevraagd wordt dan ook dat een bijkomende uitgang zou worden aangelegd Schepen Monsieur heeft hierove andere bevindin gen. Toen had hij zelf nau welijks 40 plaatsen vrij. Er is dus verbetering. Uiteraard zou een tweede uitgang in de richting van het stads centrum heilzaam werken. Dit zal dan terug worden onderzocht. Parking stadspersoneel: Gevraagd werd deze par king althans op zaterdag, open te stellen voor de win kelende bezoeker. Sche pen Monsieur zegt dat er reeds meermalen werd over gesproken doch dat de stemming na de inbraak in het stadhuis minder gunstig was. Het wordt verder on derzocht en hier brengt schepen Hooghuys ook zijn steentje in het debat bij waaruit dan wel blijkt dat ook in het Kollege duchtig gediskussieerd kan wor den. Blauwe zone in de Burchtstraat: Uit het nagaan van de be zettingsuren van de parking blijkt klaar dat deze wordt ingenomen door pende laars die er niet op hun plaats zijn en niet door be zoekers of winkelende mensen. Vanaf 8.15 uur staat hij reeds vol en vanaf 17.15 uur is hij leegHet probleem wordt terug on derzocht, nu wellicht in een heel andere optiek. Keizershallen: Sinds de voorstelling van een zeer mooie maquette in 1972 zou er niets meer gebeurd zijn i.v.m. de Keizershallen. Schepen De Neve betreurt hier de traagheid waarmede een dossier wordt afgehan deld doch hierover in een ander artikel. Het projekt werd in drie fa sen gescheiden. Het eerste luik ervan is de restauratie en het geven van een bete kenis aan de woning kant Keizerlijk Plein. Daan/oor zijn de dossiers door de Gemeenteraad reeds goedgekeurd en is de ad ministratieve rompslomp in orde zodat in juni, uiterlijk augustus dit jaar kan wor den begonnen. Het is een werk van 18 miljoen en het vraagt 200 werkdagen. Het Kollege opteerde voor een binnenkomen van het verkeer via de achterzijde De andere twee luiken vol gen. Parkeergebouw Pont straat: Buiten het lanceren van het Was de hoorzitting in het stadhuis vooral gedomi neerd door problemen betreffende verkeer en open bare werken, ook de problemen betreffende het leefmi lieu kwamen andermaal aan bod HUISVUIL Aandacht wordt gevraagd voor de belangen van grote gezinnen die meer zakken nodig hebben, voor het se- lektief ophalen, o.a. van flessen en ander glas, voor het plaatsen van containers per wijk voor papier en kar ton, voor flessen, voor plas tiek. Schepen De Maght zegt dat er nu grotere en kleinere zaken besteld zijn zodat dif ferentiatie mogelijk wordt. Om aan grote gezinnen voor de 500 fr. belasting meer zakken te geven moet de gemeenteraadsbeslis sing worden aangepast. Glas afzonderlijk ophalen valt, tealistisch gezien, vooralsnog niet in de moge lijkheden, vooral dan in funktie van het wagenpark, Selektief ophalen van pa pier is wel een sukses. De massa is reeds verdubbeld. Terloops wordt bevestigd dat ook karton moet worden meegenomen door de mannen van de reinig- heidsdienst. Containers plaatsen werd reeds besproken in de ad viesraad voor leefmilieu. 1 container kost, exclusief BTW, 14.000 fr. Zo er con tainers moeten worden ge plaatst zal de belasting voor het huisvuil zeker vervier- Niets an ha :hep< - In de Kluiskensstraat is het verkeer zeer druk. Er zijn veel geparkeerde wagens en mejeid ir kan er vaak niet lossen. Langs één kant parkeren kon een oplossing zijn. D#eekt. verkeerskommissie zal dit onderzoeken. - Voetpaden in Immerzeeldreef: Bevel van aanvang der werken is reeds gegeven. He r gebeurt in twee fasen. - Marktkramer vreest door planten van bomen, uitgerekend op de plaats waar hi j «staat», zijn klandizie te verliezen. Schepen De Bisschop stelt hem gerust. Er zal fratie' ig n el ied colloquium daaromtrent olaatshebben. - Vakantiespeelterrein St. Job: Volgens interpellate ligt het eerder ongelukkig, vlj ^gpg achter haar tuintje. Rust zal ze binst de vakantie niet hebben, zelfs niet in hun living aarde Schepen Monsieur probeerde reeds elders iets te vinden en wil nog verder zoeken. Togwegi hiertoe zonder sukses echter. Er is in de richting van de Haring weinig mogelijkheid weinig groen. De schepen komt zich zelf vergewissen van de toestand. Interpellant noemt het geen speelplein maar een «oord van baldadigheid». De schepen neemt d niet en wil verbetering brengen d oor opleiding van monitoren. Misschien komt de reddende engel uit de Nieuwbeekstraat! Slechte toestand van het wegdek: Vele straten liggen, na de barre winter, in slecht toestand. Ze worden hersteld. Degelijke herstelling impliceert echter ook een beter itte r fundering. Rosse buurt: In de periode van de 100 dagen» wordt het in de «rosse buurt» al te bar. owati iet de «Zatte studenten» lopen er bij de vleet. Gevraagd wordt wat schepen Roels daaraj el ee kan verhelpen. ronde Weinig, zegt hij. want stedelijk onderwijs is er praktisch niet. Aan de andere nette eze t kan hij alleen iets vragen, wat hij dan ook zal doen. UWdi L.Hjlt hei irs. at is >eboi Dmer orter en: In de «Karmelietenwijk», de omgeving van de Hop- straat in te voeren. Ookjn me markt met de Boterstraat en de Korte Nieuwstraat, richtingsverkeer, bvb worden wagens beschadigd, fietsen gestolen, huizen de parking op de Hopn^den besmeurd, brievenbussen gevuld met friet en mayon naise. Op vrijdag en zaterdag is er een hels lawaai van ronkende motoren. naa de De «900» kan er vaak niet door. Politiebewaking 's nachts is er zeer weinig want elke nacht zijn er slechts zes man van dienst. Gevraagd werd dan ook of daaraan niets kan worden Schepen Monsieur zegt dat het inderdaad een wijk is beheerst door het uitgaans leven waar de saturday- nigt-fever soms hoog op laait. Daaraan kan de stad als bestuur weinig verande ren Wel kan het politietoe zicht worden verscherpt ter voorkomen van baldadig heden. Eens het nieuw poli- tiekader erdoor komen er een veertigtal verse krach ten bij en komen er weer meer mogelijkheden. Men zal dan ook trachten te voorkomen dat de bloem bakken in de St.-Jorisstraat verder worden gedegra deerd tot vuilnisbakken Het hele probleem zal op de eerste officierenraad van de politie aan de orde worden gesteld. Aansluitend hierbij wordt gevraagd of er niet wat meer propaganda voor het gebruik van de parkeerge legenheid bij de Keizershal len kan worden gemaakt. «De mensen willen tot de laatste 100 m rijden», wordt geantwoord, «en dat schept problemen». Voorstel kan zijn parkeer verbod in de Korte Nieuw- via de Boterstraat en ef n weg via de Korte Ni| straat. De Hopmarkt blijft i steeds een probleem! dereen hoopt tegen F weten in er een plaatfl kunnen bemachtigen.» schien kan er een vi£ tenkast worden ingev of uitbreiding van pari meters want er schijn! twisting te zijn over de telijkheid van de vigne 00r rden Cin In plan en het aanstellen van twee ontwerpers, «politieke, benoemingen» zegt Pol De Paepe, zou er nog niets ge beurd zijn. Schepen De Neve wijst de «politieke» benoemingen volledig af. Dat er verder nog iets zou gebeurd zijn strookt niet met de waar heid. De Gemeenteraad nam reeds een beslissing die reeds werd goedge keurd door de hogere over heid. Er is evenwel een conditio en hier komt dan de aap uit de mouw. De stad moet eigenaar zijn van de grond en zulks is (nog) niet het geval. Er zijn onderhan delingen aan de gang doch en schijnt alleen aan een akkoord te geraken zo er een tegenprestatie is in de vorm van een terrein waar aan hoogbouw mag worden gedaan. Voorgestelde ter reinen langs de Ledebaan of de Aelbrechtlaan volde den niet. Nu heeft men er weer in de Aelbrechtlaan en een in Hofstade op het oog. Misschien brengen deze een oplossing. Het Kultureel Centrum! „«1. Ondertussen steeg de ini tiële som van 47 miljoen, wachtende naar beloften van toelagen tot 67 miljoen in 1973 en werd het nu reeds 85 miljoen De schuld van het uitblijven van toela gen en de stijgende prijzen. «We hadden het beter zon der toelagen kunnen doen», zegt de shepen. Voor het derde lot, de ramen wordt het weer wachten wat ops lag impliceert. Voor het zwembad is het dezelfde historie. Struktuurplan: Pol De Paepe is even hard. Het voor de verkiezingen voor gesteld struktuurplan is mis leidend opgesteld, zegt hij, onrealiseerbaar. «Er is averechts aan begonnen». Dat averechts beginnen is een kwestie van visie, zegt de schepen. Het bei heeft het recht zijn visi laten primeren. «Park plaatsen scheppen is z zeer belangrijk maar d nog niet alles.» De St< meer dan een geheel parkeerplaatsen, ze is geheel waarin het goed leven, en dit voor ieder «We zijn aan de goede begonnen», zegt de j pen Parallel met de keergelegenheden we ook andere zaken voo gemeenschap ger seerd. Pol De Paepe besluit da Verbond van Dekenijen absoluut buiten de partij tiek opstelt en hoopt da resterende jaren door stadsbestuur vrucht! zullen worden gebruikt. hur ger vel. Cir In 2 nar dar win in c osc 196 oor het nen kwe Cor offi< ner zijn aar sch (Joi der ger De van Vie: een For gee Volgens De Paepe weegt zware schuld op het huidige maar ook op het vorige stadsbestuur. Schepen De Neve verklaart hierbij, jong in de politiek gekomen zijnde, een zware beleidsfout te hebben ge maakt met de werken des tijds niet te doen stopzetten alhoewel ieder zegde dat wanneer er reeds 50 mil joen in de grond zat voort doen evident was. I zot voudigen Wat betreft het glas moet men dan nog weten waar heen er mee. Voorlopig zou het alleen in Mol kunnen worden geleverd en dat wordt dan wel al té duur. PAPIERBAKKEN Nieuwe worden aangekocht en de schepen hoopt nu maar dat men er het papier niet naast maar in gooit. «Tegenwoordig gaat men liever met de wagen op sluikstorting dan een zak buiten te zetten». REINIGEN Op de vraag de voetpaden in de Katte- en Ridderstraat aan het oud-vrouwenhuis te reinigen, er zouden nog restanten van karnaval lig gen antwoordt schepen De Maght dat dit laatste onmogelijk is. Er wordt im mers regelmatig gereinigd. Van de weggebruikers wordt evenwel wat meer discipline en zelfrespekt verwacht. LH De Werkgroep Leefmilieu Aalst kwam met een hej resem voorstellen op de hoorzitting. Verkeersbord in Ridderstraat: Bij het verbodsbord za «uitgezonderd laden en lossen» vergeten zijn. Snelheidsbeperking: Wegens het minder goed wegdei spc ware een snelheidsbeperking in de Ridderstraat aan t< gs bevelen. Schepen De Neve zegt dat het rijpatroon il (om deze straat zal veranderen door het aanbrengen vailee bloembakken wat voor een bochtig parkoers zorgen. Spiegels en verkeerslichten: bchi Een spiegel zou er moeten komen in de Ridderstraat ei in de Hoogstraat ter hoogte van de Windmolenstraatjgna Verkeerslichten met drukknop aan het Burgemeesters KJen plein en aan de Raffelgemstraat met drukknop vod chauffeurs (ja. dat schijnt ook te bestaan). Graag een inhaalverbod in de Boudcwijnlaait beurtelings parkeren of blauwe zone van'aan de gren Aalst-Hofstade tot aan de op- en afritten, verplaatsbS re bloembakken of parkeren toegelaten in 't midden van het Vredeplein, andere parkeermogelijkheden I zaterdags in Nieuw- en Arbeidstraat en wegmai tl keringen in efficiëntere en meer duurzame verf. ncje De vragen betreffende het verkeer zullen aan de verkeerskommissie worden overgemaakt. Verkeerslichten zijn voorzien aan het Burgemeesters- plein op de hoek Felix De Herdt-en Vandernootstraat De verkeerslichten aan Oude Gentbaan gelijktijdig met die op de steenweg werden niet aanvaard doch dit aan het kruispunt Boudewijnlaan-Raffelgemstraat CQn worden besproken. Wat betreft de verf waarvoor dt interpellant wel eens het merk wilde opgeven laat de schepen weten dat hij wel een beschrijving mag geven maar geen merk. LH ■a

De Voorpost | 1979 | | pagina 8