OP DE PURPERE HEI: ENORM SUKSES POOLS KNAPENKOOR TE LEDE jjj LEEDSE SP0RTK0MITEE DENKT OPNIEUW AAN AMATEURSPORTERS SPORTIEVE LEEDSE JEUGD PROGRAMMA LEEDS SPORTKOMITEE STREEKNIEUWS Groot-Lede pepsl |nnen jarig mstv\ p, vrc issuy chter ïvrou Haes ncke ihiatrisch Instituut uit Lede openden de vierinc de Purperen Hei» brachten ze met overtuiging In het kader van de viering van 150 jaar psychiatrische vroeger in een koor, waar de gemaakt doorhet personeel van in het begin onder- zorg en verpleging door de zusters Maricollen te Lede speciale kwaliteiten van zijn en de patiënten van de vrije steunden. Plankenkoorts werden vier voorstellingen voorzien van de operette stem werden opgemerkt, ekspressie, handambachte- krijgen was bijna onmogelijk «Op de purperen hei». Menig lezer zal zich afgevraagd Men gaf hem de raad zich bij lijke en huishoudterapie, daar er steeds een groot hebben waarom er vorige week geen verslag van de te scholen, wat ook gebeur- gaven ze een show weg die aantal spelers tegelijkertijd opvoering in ons blad stond. De uitleg is eenvoudig: de. Nu mogen we zonder telkenmale een lust voor het op het podium stonden en zaterdag 21zondag 22 en donderdag 26 april was de blozen zeggen dat hij het oog was. De dansen wer- zongen. (Waardoor het zaal niet vol, niet eivol maar werkelijk overproppens- was die als ruggesteun van den ingestudeerd door soms te klein leek: de men- vol.zodatwij er niet meer bij konden. Na een vergeefse het stuk een enorm applaus meestal patiënten, onder de sen stonden op elkaar, zo- zoektocht van de direktrice naar een onbezette plaats, kreeg én verdiende. Ook leiding van O. en N. Bae- dat we de achtersten niet te werden ons gereserveerde plaatsen aangeboden voor Annelie moest vaak solo- yens. Martine Moens en zien kregen) de laatste voorstelling te Lede, op zaterdag 28 april, zingen. Haar stem was niet Ivette Steeman zorgden wat men er ook mocht van zo gevormd als die van haar voor een prettig-aandoende zeggen, het geheel was een mede - hoofdrolspeler, typering. We mochten zeg- sukses. Het tema, een ode wat wel opviel, vooral als gen dat de boerkes een ge- aan het Kempenland, en de ze onder hun beidjes zon- zond blosje op de wangen algemeen bekende liederen gen. Enkele malen kon haar hadden! Ook die dag was de zaal volzet. Zoals reeds in een vorig ar- In het tweede bedrijf, dat titel gemeld, werd de ope- zich twee jaar later afspeelt, rette in drie bedrijven ge- vinden we de arme Annelie schreven door Eugeen De terug als dienstmeid ten Ridder (tekst) en de ge- huize van de stadsmeneer vierde Armand Preud- Jozef Van Elswijk. Zijn zoon homme (muziek). Het ge- (de verliefde) was twee jaar heel werd opgevoerd door op missie in het buitenland, het personeel en de patiën- Op een zekere dag keert hij ten van het ziekenhuis echter terug en het blijkt dat «Zoete Nood Gods» in sa- hij nog zielsveel van Annelie menwerking met Similes, houdt. Zij wordt echter uitge- Niet minder dan 85 mensen lachen door het chieke stem niet de aewenste sterkte gekombineerd met de hoogte voortbrengen, zodat ze er wel een paar maal «doorviel». Toch moe ten we de prestatie van deze dame hoogschatten: ononderbroken stond zij op het toneel. Na de verschil lende repetities en de vier De dekorbouwers mogen fier zijn op hun werk. M. Praet en C. Lanckman zet ten hun beste beentje voor. Zij vervaardigden drie dekors: de huiskamer van een boerderij, de bar in het rijkelui-huis en het erf van zorgden er tijdens elke stadsvolk, waarop zij naar een tweede boerderij. Tel- voorstelling voor dat ieder- de hei en haar thuis terug- 7i^aarsnhiin|iik rB vor_ kens sprak deze achter- een meer dan tevreden keert. Het derde bedrijf huiswaarts keerden. speelt zich op de heide af, De inrichters drukten hun op het erf van Door Soete- grootste dank uit aan de wey, de vader van Annelie. gastspelers voor hun spon- Het is daar dat Erik Van tane en gewaardeerde me- Elswijk zijn aanstaande zij waarschijnlijk reeds ver moeid geweest zijn. Het louter amateur-zijn, is eveneens een belangrijke niet te verwaarlozen faktor. grond tot de verbeelding van de toeschouwer en on derstreepte hierdoor op volwaardige wijze het ge beuren op de planken. Hetzelfde mogen we dewerking: Emiel Bos- bruid komt zoeken, na haar Gedurende de hele verto- gen, van de leden van het man, Patrick De Vuyst, An- vlucht uit de stad. Liefde is nemie De Wael, Chris Van natuurlijk sterker dan spot- Hauwermeiren, Gaby De temijen en... eind goed, al Wolf en Armand Labbeü. goed. OP DE PURPEREN HEI Het eerste bedrijf speelt zich af op de «Heihoeve» waar de bruiloft van Dries (J. Van Wijmeersch) ge vierd wordt. Een vreemde stadsmenier Erik Van Els wijk (Wilfried Van Hoo- rebeke) komt er de weg vragen. Hij ondervindt dat liefde op hart. KNAP ZANGWERK Tijdens de voorstelling wer den heel wat liederen ge zongen door een koor van meiden, knechten en brui- bijvoorbeeld «In de Stille Kempen» en «En wij rijden rijden, rijden...» droegen Het personeel en de patiënten van het hun steenjte hiertoe bij. Dat 150 jaar psychiatrie met een operette. het geheel algemeen ge- trouwfeest op de boerderij wordt door knecht en meid meegevierd. (VIM) waardeerd werd, is bewe zen door het spontane en langdurige applaus dat vaak het spel voor enkele minuten stillegden. Ook de bomvolle zalen mogen ge rust als bewijsstuk voorge legd worden. En dan nog dit: Wie de voorstellingen- miste, kan nog terecht. Maar het moet dan wel zeer vlug gebeuren! De belang stellenden, die geweigerd werden wegens plaatsge brek kunnen misschien nog naar de bijkomende verto ning, die doorgang zal vin den op zondag 6 mei om 14.30 uur in de feestzaal van het Heilig Hartinstituut, Otterstraat 179 te Sint- Gillis-Dendermonde. Zij moeten, wij herhalen het, er vlug bij zijn, want de zaal is praktisch weer volledig uit- verkocht. En terecht De meid gee(t een b[ie( me, ge|ukwensen a( aan het jonge paar )edereen mocht MCV (VIM) ning (drie bedrijven van elk nog niet lang bestaande, een volledig uur) werden de maar reeds zeer gewaar- spelers muzikaal onder- deerde koor van Sint- steund door het orkest on- Cecilia uit Lede. der de leiding van A. Van De dames J. Commerman, Migerode, Muzikanten D. p. Van Migerode, J. Van Bauters, E. Roels, A. Van Accoleyen, J. D'Haese, H. Hauwermeiren en Pol Ren- Van Dormael, L. Cannoot, ders mogen gerust gefelici- V. De Waele en de heer teerd worden. Zij zorgden Steven De Smedt hebben, loftsgasten. De twee hoofd- voor de gepaste sfeer en de meermaals blijk gegeven spelers: Mevrouw van Lim- zeer goede begeleiding, van hun kunnen, bergen - De Backer (als An- Ook de akkordeonisten die De heer E Bosman zorgde nelie) en tenor Wilfried Van de verschillende dansgroe- voor de koorzang en de fi- Hoorebeke (als Erik Van pen ondersteunden, moch- guratie, terwijl de algemene Elswijk) hebben echter het ten er wezen. Geregeld leiding in de handen was het eerste gezicht wel be- uiterste van zichzelf gegeven kwamen inderdaad van van E. Vinck. staat, want Annelie Soete- in verschillende solo's of achteraan uit de zaal hele Opvallend was dat het suk- wey (mevrouw Van Limber- samenzangen. De laatst- groepen dansers naar het ses van de opvoering reeds gen - De Backer) steelt zijn genoemde is een mekanie- podium. In frisse, mooi af- bij voorbaat verzekerd was Sedert 1829 neemt de Kongregatie van de Eerwaarde gens tussen 10 en 18 jaar, ker uit Sleidingen. Hij zong gewerkte kostumes, alle doordat de spelers elkaar Zusters Maricollen te Lede een liefdadige, maar zeer naast 24 volwassenen. zware taak op zich: de verzorging van de armen van Samen met de Wiener San- geest, de minsten onder ons. Al die tijd, 150 jaar lang, gerknaben behoort dit koor werd niets onverlet gelaten om de behandeling en de tot de meest vooraanstaan- begeleiding van de psychiatrisch zieke mens zo effi- den ter wereld. Het palma- ciënt mogelijk uit te bouwen. In het kader van de vie- res vertoont drie verschil- ring «150 jaar psychiatrische zorgenverlening» wordt lende strekkingen: religieu- een uitzonderlijke zangauditie georganiseerd op ze.philarmonischeen popu- maandag 14 mei eerstkomend in de feestzaal van het laire muziek. Het reperto rium omvat meer dan 500 werken van niet minder dan Het gemeentelijk Sportkomitee van Lede heeft zijn pro- in kafee Ronkelburg te Le- gramma voor 1979 bekend gemaakt. Net als vorig jaar wordt de zondaa 1 juli in het opnieuw uitgebreid aandacht besteed aan de amateursspor- volkshuis te I pHp zatorrtar, ters. Opvallend dit jaar is de afwezigheid in het programma Y™'S -h®?6, ,,,9 van een suksesnummer van de twee voorgaande jaren, na- augustus in de zaal Lelie melijk de fakkelestafettetocht te Wanzele. Een aktiviteit dat te Lec'e en de finale - man- <<-zowei op gebied van deelnemers als belangstellenden tot c^e in kafee Horoskoop op een van de topgebeurtenissen was uitgegroeid. Vergeten zondag 9 september. Aan Ondertussen zijn reeds een schutting vond plaats zon- aantal aktiviteiten volop aan dag 29 april in kafee Fiësta gang. Dit is het geval voor te Oordegem, vandaag het Leeds Liefhebbersvoet- vindt te Oordegem, in kafee baltomooi en voor het Kam- Blauwe Kanne de tweede pioenschap van Lede op de manche plaats. Volgende liggende wip Dit laatste kampioenschap wordt betist in zeven schut- terslo kalen. De eerste deze kampioenschietingen mag iedereen deelnemen, maar voor het eindklasse ment komen enkel schut ters die Lede bewonen in aanmerking. Om geklas seerd te worden met de meeste punten, moet men schietingen zijn gepro- minstens aan drie schietin- grammeerd voor zaterdag gen deelgenomen hebben, 9 juni in lokaal St.-Jozef te evenals aan de finale, le- Smetlede, zaterdag 16 juni dere vogel telt voor 1 punt, De paasvakantie is nu definitief achter de rug. Tijdens deze dooie periode voorstudenten en leraars, hebben Leedse jongeren toch de tijd gevonden om een sportieve prestatie te leveren. Jongeren van jeugdhuis Leeuwerik en van studentenklub Moeder Ochsenia bonden de voetbalshoes aan voor een partijtje voetbalgestoei. Het werd nochtans een vrij genietbaar matchje voor de talrijke toeschouwers. De Leeuweriken haalden het met 3-1 van de Ochsenianen. (VIM-MDG) dubbelingen eveneens voor 1 punt. In geval van gelijke punten zal de afkampint ge beuren na de laatste schie ting op een halve wip. Ook het voetbaltornooi der liefhebbersploegen is volop aan de gang. De finale hier van wordt betwist op zater dag 26 mei op het terrein van het gemeentelijk sport stadion aan jeugdhuis Leeuwerik. De troosting vindt plaats om 14.30 uur in de finale om 17 uur. Dit tor nooi blijkt niet rimpelloos te verlopen, gezien er reeds een ploeg uitgesloten werd. In haar wedstrijd tegen FC Heipias stelde stormvogel Lede Speler Rudy Parrez op. Bij nader onderzoek is gebleken dat deze speler dit seizoen is uitgekomen voor een voetbalploeg van de KBVB, wat verboden is volgens artikel 3 van het reglement van het tornooi. De verdere programmatie voor dit jaar ziet er als volgt uit: op zaterdag 16 juni vindt om 17 uur het kampioen schap van Lede Biljart plaats in de kantine van VC Jong Lede. Op zondag 15 juli om 15 uur is er een kaatswedstrijd voor oud spelers op het Leedse dorpsplein. Een volleybal- tomooi wordt georganis- serd te Impe op de terreinen van de gemeenteschool op zaterdag 21 en zondag 22 april. Op woensdag 15 au gustus krijgen we dan de traditionle fietstocht «Ken uw dorp» over een afstand van 2 maal 25 km, met in schrijving en vertrek aan het Kultureel Centrum te Lede Op zondag 23 september vindt om 15 uur de tweede grote prijs van het gemeen telijk Sportkomitee plaats met vertrek en aankomst aan kafee Lelie, deze wed strijd is voorbehouden voor liefhebbers KBWB. Op zondag 30 september vindt de finale van het ten nistornooi van het Kampi oenschap van Lede plaats op het terrein van tennisklub Wanzele. Op zondag 7 oktober is er om 13 uur een gemeentelijk hengelwesstrijd op de vis vijver Eden Roe. Eveneens in de maand oktober vindt een oefenwedstrijd plaats te Papegem. Ten slotte op za terdag 1 december om 15 uur is er een cyclo-cross- wedstrijd voor WAOD kate- gorie A op het voetbalterrein van FC Oordegem Mon D.G. instituut, Reymeersstraat 13. De toegangsprijs bedraagt nachtegalen van Poznan> slechts 150 frank Vanaf 19 uur 30 kan men genieten van het optreden van het Poolse Knapenkoor «De onder de leiding van Jerzy diverse komponisten Kurczewski. Het zangkoor ^oor heeft reeds meer is samengesteld uit 64 voka- listen, waaronder 40 jon- De voorzitter van het Leedse Gemeentelijk Sportkomitee, Willy Van Royen, maakte het jaar programma 1979 bekend. Wij willen U niet ont houden, van deze veel besproken aktiviteiten. Daarom de hele lijst: Vrijdag 27 april om 20 uur: filmvoorstelling van de 21ste Olympiade te Montreal in het Jeugdhuis Leeu werik. Zaterdag 25 mei: finale van het voetbaltornooi voor Liefhebbersploegen voor de «Beker van Lede». De troosting (14 uur 30) en de finale (17 uur) worden gespeeld op het gemeentelijk stadion Leeuwerik te Lede Zaterdag 16 juni om 17 uur: wordt het kampioen schap van Lede Biljart betwist in de kantine van V C. Jong Lede, Openveldstraat. Zondag 24 juni organiseren de Buffalo's een Inter- klubkampioenschap Tussen de wedstrijd en het mededelen van het eindresultaat, het uitdelen van de gemeentelijke en de Sportraadtrofee, brengen de Osakiwai - leden een judo - demonstratie. Alles gaat door in kafee De Klub, het ex-brouwershuis. Zondag 15 juli om 15 uur, kunnen de kaatsliefheb- bers terecht op het Dorp te Lede, waar de kaatswed strijd voor oud - spelers doorgaat. Zaterdag 21 en zondag 22 juli kunnen we genieten van het volleybaltornooi in de Impense gemeente school. Woensdag 15 augustus wordt vanaf 13 uur30 inge schreven voor de fietstocht «Ken uw dorp». Deze beslaat twee maal 25 kilometer. Inschrijving en ver trek (14 uur 30) in het Kultureel Centrum op de Leedse Markt. Zondag 23 september om 15 uur vertrekken de deelnemers van de Wielerwedstrijd Liefhebbers K.B.W B voor de tweede Grote Prijs Gemeentelijk Sportkomitee Vertrek en aankomst aan Kafee de Lelie, Kasteeldreef. Zondag 30 september: Op het terrein aan de Om- megangweg te Wanzele. finale van het tennistornooi «Kampioenschap van Lede» (Enkel dames, enkel heren) Zondag 7 oktober om 13 uur: hengelwedstrijd op de visvijver «Eden Roe» te Lede. In de maand oktober, wordt op een nog te bepalen datum een oefenwedstrijd gehouden te Papegem. Zaterdag 1 december om 15 uur kunnen de liefheb bers van Cyclocross terecht te Oordegem Op het voetbalterrein F C. Oordegem wordt dan gestreden voor de titel W.A.O.D. categorie A Tenslotte nog dit: Het kampioenschap Liggende Wip 1979 wordt tus sen 29 april en 9 september betwist in zeven lokalen ledereen mag aan de schietingen deelnemen, maar voor het eindklassement komen enkel de schutters die Lede bewonen in aanmerking. Het volledige reg lement is verkrijgbaar bij voorzitter Willy Van Royen, Leeuwerikstraat 4 te Lede. (21.98.64) RDV. dan 1500 konserten in Po len gegeven, 500 in het bui tenland en mag bogen op 52 konserttournees door heen de meeste Europese Landen, de Verenigde Sta ten, Canada en de Unie der Socialistische Sovjet Repu blieken. Zij traden op in de meest vooraanstaande muziekza len ter wereld. Slechts en kele voorbeelden: de Opera van Berlijn, Parijs, Boeda pest en Rijsel, de Carnegie- hall van New York en de Academy of Music in Phila delphia Hun optreden in de katedralen van Hamburg en Hannover, de Thomaskir- che te Leipzig, de Made leine te Parijs, het Witte Huis in Washington en in het Vatikaan werden ten zeerste gewaardeerd. Radio- en televisieoptre dens werden overal door talrijke omroepzuilen uitge zonden. In de Verenigde Staten alleen reeds traden zij voor 25 televisiestat op Cornelis Basoki Duits muziekrecei schreef naar aanleiding een konsert: «Het knaj koor van Poznan is het] ste dat ik als kritikus mocht horen.» De Zwei krant «Arbetet» schreel het konsert te Götel «Het Knapenkoor staat litatief beslist op hetzi nivo als de even beroer Wiener Sangerknaben- Jerzy Kurczewski, de gent en de artistieke diferu9 teur van het koor, dirige#ractl niet minder dan 2000 lPe m serten, overal ter wereldFen is de stichter van de eifestai koorschool in Polen en Jaar aktief komponist. Hij ide fir wierf tweemaal de natioipent onderscheiding in zijn liroje Hij verwierf vele onrfrank scheidingen en prijzen: juverdr Ridderskruis, het officijdoor kruis in de Orde van Pojgesto de onderscheiding man van het Decenni de eremedaille van de Poznan, en vele am Kortom, het koor kan zijn dirigent niet meer ui muzikalp, leven weggei worden. De geïntere: den moeten tijdig bei ken: slechts één vooi ling op 14 mei kan bij woond worden. Een unieke gelegenl voor muziekliefhebbers.! ebin lewo ren Vc aar o in op 'an c oor inze arti loogl 'aarc •mka irach KWB Lede Op vrijdag 4 mei om 20 uur is er tafeltennis in het lokaal. VTB-VAB Lede Op vrijdag 4 mei om 20 uur is er het wekelij bowlingpartijtje te Erondegem. Op dinsdag 8 mei om 19. uur is er turnen in de zaal Stella Matutina. St. Martinus Oordegem Op zaterdag 5 mei is er de traditionele moederviering Oordegem door de harmonie St. Martinus. Tentoonstelling Op zaterdag 5 en zondag 6 mei stelt kunstenaar J; Hutsebaut zijn Schilderwerken en tekeningen ten toon in h Kultureel Centrum te Lede. Herinneringsavond Amelie Verhoeven Op zaterdag 5 mei gaat in de zaal Volkskring herinneringsavond door in het kader van de 101s verjaardag van Amelie Verhoeven. Aanvang om 19.30 u met op het programma: dia's door Andre De Grauwe. Fil door Antoine Brondecl en volksdansen door VV Volksdansgroep De Leeuwerik. Volksdans De Leeuwerik Op zondag 6 mei is de Leedse volksdansgroep De Leeuwer te gast op de méiböom planting te Moerbeke-Waas. Jeugdhuis Leeuwerik te gast op de meiboomplanting Moerbeke-Waas. Jeugdhuis Leeuwerik Op zondag b mei wordt de film -jaws» vertoond in jeugd hi Leeuwerik om 20 uur. W andelzoektoeht Op zondag b mei organiseert het kinderkoor Maartenkollege van Lede een wamlel/oektoehi. wa van waardevolle prijzen verbonden. Deelnemerskaarten Ai fr. (voorverkoop 50 fr.) inschrijven tussen 10 en 15 mi Vanaf 19 uur is er gezellig samenzijn en om 21 ui prijsuitreiking.

De Voorpost | 1979 | | pagina 14