morien zo «6 ACHTTIENDE SPORTWEEK STARTTE MET REGEN Belgisch kampioen Rudi Baeyens gehuldigd Ef II S.A.F.-RESOCUB GEEN EINDE SEIZOENMATCH FC NIEUWE WIJK EN REAL FAMILIAL IN VERBETEN DUEL WILFRIED DE BACKER LEIDT HELDERGEM NAAR DE TOP. SPORT M A R ME K0RP0RATIEFV0ETBAL M.T.S.A. VOETBAL SET0KDAMESV0ETBAL F.C. HARDY IS KAMPIOEN wmmmmmm liefhebben SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK mbac rekor »r wi£ De 18de sportweek van de stad Aalst is zaterdag 28 april gestart. Wie wel van de partij was, maar zeker niet uitgenodigd was de regen, die maar uit de hemel bleef neerstromen alsof hij dacht daardoor ook een erete ken te mogen ontvangen. Dat deze ongewenste gast heel wat roet in het eten kwam gooien is duidelijk. Zaterdagvoormiddag te 9 Osbroek, ingericht door het uur had de interscholen- a- stedelijk sportkomitee. ^ietiekmeeting voor heren In de namiddag te 14 uur plaats in het sportcentrum begonnen de schiftingsron den voetbal voor het tornooi voor jeugdhuizen voor Oost Vlaanderen. Op de drie voetbalterreinen werd er dan ook duchtig op losgevoetbald. Of er nu ge wonnen werd of verloren was niet zo belangrijk, wel het deelnemen en er trach ten een sportieve inspan ning van te maken. Zaterdag- en zondagavond hadden de zwemmers hun bekomst in het stedelijk zwembad. De inrichters, zwemklub Neptunus kun nen terugblikken op een sportieve avond met hier en daar onverwachte hoogte punten. Te Herdersem kwamen de kaatsers aan bod; de kaats- Het programma van de recente voetbaldag heeft tot van geen wijken wilden we- zeker niet ongegronde twee wedstrijden beperkt. Immers de wedstrijd Post ten. Bouw slaagde er inder- vrees van een nederlaag Erembodegem - V.V.T.T.A., omdat de halve finale in daad in de spanning tot op voor ogen. trok dan in het het kader van de beker Secret - Generaal Van Hecke de valreep in de match te laatste kwartier alle regis- werd betwist en een van de beide ploegen er aan houden. En dit is op het hui- ters open. Van Goethem moest deelnemen, werd verschoven naar 5 mei. S. A.F. dige stadium van de kompe- had aan Resocub een lastige klant. titie zeker geen geringe verdienste. In het kwartier klom Bouw naar de leiding door een doelpunt van Stadsfeldt. Van Goethem En het werd voor de thuis- men stellen dat het een ploeg zeker geen peul- goede wedstrijd werd. Een schilletje. Ofschoon men geanimeerde konfrontatie zorgdevoor evenwicht'in de meende dat de Financiebe- was insgelijks Callebaut (a) stand jn het ha)f uur bouw dienden de zege zo voor het *u": grijpen zouden krijgen. Niets was echter minder Bouw waarin de thuisploeg versaagde echter niet. En in Het programma voor 5.5 pas in de slotminuten zege- de 45e mjnuut keek de thuis- Callebaut(b) - S.A.F. zeker werd. Ze werd trou- nlnf>n nnnienw tenen een Post Eremb. - V.V.T.T.A, J.V.H. ploeg opnieuw tegen een waar. Het werd dus zeker wens tweemaal op achter- doelpunt achterstand aan. geen einde seizoenwed- stand getrapt door de flink Het werd door Adam ge- strijd Want bi] de twee spelende bezoekers. Die scoord. Callebaut(a) met de ploegen was een sterke ze- gewil aanwezig. In de eer ste periode bouwde de thuis ploeg zich een 2-0 voorr- sprong op. En dit was dan toch wel een logische ont knoping. S.A.F. had toen wel de breedste voet in het middenveld. Doch het kon zijn tegenstander moeilijk van de huid houden. In de 15e minuut werd het 1-0. Toen skoorde Maurits Tor- rekens. En op slag van rust werd het 2-0 langs Roger Van Nieuwenborgh. Inmid dels had Resocub al lovens waardige pogingen onder nomen om die achterstano weg te werken. De waak zame S.A.F. verdediging belette dit echter. De gasten legden zich in de tweede periode zeker niet bij de stand van zaken neer. En in de 43e minuut kon Aimé scoort - het kwam in twintig wedstrijden aan slechts evenveel doel punten - kon de verdedi- thuisploeg zou dan opnieuw skoorde in de 53e minuut het geruststellende doel punt. Resumerend mag Rudi Baeyens een leerling aan het Koninklijk Lyceum te Aalst, behaalde op 7 februari jongstleden te Wette- ren de kampioenstitel van België bij de humaniorastu- denten. Wat dan ook voor het stadsbestuur aanleiding was hem en zijn talrijke supporters een receptie aan te bieden. Dit gebeurde in aanwezig heid van dhr Monsieur eer ste schepen, Mevr. De maght schepen van leefmi lieu, huisvesting en grond beleid, en de heer Roger Van de Spiegel, ondervoor zitter van het sportkomitee. In zijn toespraak verklaarde schepen Monsieur dat kompetitie niet meer weg te denken valt bij sport, ook niet in schoolverband. Hij wees erop dat verdien stelijke sportmensen zoals Rudi een lans breken voor de uitbreiding van de schoolsport. In Aalst wordt reeds lang een inspanning gedaan om de schoolsport te stimule ren door het organiseren van open-school sportda gen en Interscholenwed- strijden. Rudi's moeder werd even eens in de huldiging betrok ken en mocht een mooie bloemruiker in ontvangst nemen Aan Rudi werd het stads- plaket overhandigd. klub De Sportvrienden richt ten er een kaatslutte voor miniemen in. Jammer dat de regen de grote spelbre ker was. Dinsdag 1 mei stond er nog basketbal (Erembodegem), kaatsen (Moorsel), petan- que (Aalst) en atletiek op het programma. In gesprek met verschil lende deelnemers viel ons steeds op dat zij beklem toonden blij te zijn te kunnen deelnemen. Buiten de ont spanning was er namelijk ook het kontaktleggen met andere ploegen. Er werden data afgesproken voor vriendschappelijke wed strijden. Daarenboven was er ook nog het weerzien van vroegere tegenstanders. Na de match was er ook weer het samenzijn, het be kende glaasje drinken en het steeds maar opnieuw herhalen van gemiste kan sen. Dat er dan ook nog heel wat gelachen werd hoeft geen betoog. Het kleine aantal toe schouwers of supporters raakte hun koude kleren niet. Liever honderd deel nemers en tien toeschou wers, dan tien deelnemers en honderd toeschouwers, waren de woorden van de vermoeide sportmannen. Immers de sportweek is niet georganiseerd om te komen kijken maar om te komen deelnemen. Het 18de tornooi eindigt op zaterdag 19 mei in de sport hal Ten Rozen om 18 uur waar het turnfeest der stad Aalst plaats vindt. Tot slot willen we nog en kele interessante attrakties lidic 1" 2 :aecl da voor de komende da< opsommen. Zo is er zon< 6 mei te 14.30 u wateri voor heren en dames in stedelijk zwembad, di derdag 10 mei te 18 uur wedstrijd Body Building de Body Buildingklub, Bru selsesteenweg 2 te Aalstpter zondag 13 mei vanaf 9 tfkenc een wedstrijd politiehond kategorie I. Deze wedstrijden zijn ressant daar ze ongewr en zeldzaam zijn, en ki nen door iedereen bij< woond worden. hc nam de gelijkmaker voor zijn rekening en De Smet bezorgde de Wiezenaars een nog onverhoopte over winning. De uitslagen: Callebaut(a) - Bouw: 3-2 S.A.F. - Resocub: 3-1 Wat men reeds meerdere weken voor mogelijk had gehouden werd vorige dinsdag werkelijkheid. F.C. Hardy is dank zij een royale zege op Oranje Blauw kampioen geworden. F.C. Hardy was trouwens aan zijn dertigste wedstrijd zonder nederlaag toe. F.C. Hardy liet zijn tegenstander weinig aan bod komen. In de zaterdagreeks I kreeg slechts een wedstrijd van het reeds beperkte programma zijn beslag. Immers FC Melckenbeek en FC Camu Hofstade kregen de punten zomaar in de schoot geworpen. Hun respektievelijke tegenstanders FC Leeuwerik ging van VK Elegast die en FC Heipias Lede kwamen niet op de afspraak. de reputatie geniet de sterkste van de reeks te De wedstrijd FCDDT de ranglijst scheidt had zijn tweemaal vloeren. Hofstade - VK Royal men toch een grotere Door die niet verwachte Sportief werd door de aftekening verwacht, draw wordt de tweede thuisploeg gewonnen. Royal Sportief zorgde plaats van VK Elegast Een andere einduitslag echter voor een taai ver- nog meer op de helling Piro tot 2-1 herleiden De zou inderdaad verbaasd weer. In de reeks II gezet. FC Tinneboys r r hebben. Nochtans is het zorgde SV Apostelken moet nog slechts een het wedstrijdgebeuren be- zo dat de bezoekers de voor de verrassing door puntje goedmaken. Met heersen en Minoodt verliescijfers binnen de de nummer twee van de nog twee wedstrijden perken hebben gehou- rangtabel een puntje af voor de boeg is dit nog den. Gelet op de kloof te snoepen. SV Apostel- mogelijk. FC Simca die de beide ploegen in ken dat niet gemakkelijk Boys dat de titel reeds lang op zak heeft kreeg de inzet «cadeau» van SV Internationaal dat forfait cijfers liet noteren. FC Scotching Club had op eigen bodem dan nog niet veel in de pap te brokkelen in de wedstrijd FC Zonneboys dat op een mooie ereplaats uit is. Ook het onbeslist dat FC Jong Timarcha af dwong bij SK Kruis Moorsel zal wel niemand ontgaan zijn. Voor de bezoekers een verdien stelijke uitslag. FC Exel- sior moest op eigen veld, met klein verschil noch tans, de duimen leggen voor FC Scheepvaart, dat zich meteen op de vijfde plaats vast ankerde. Is de titelstrijd in de beide zaterdagreeksen reeds geruime tijd gestreden, dan kan men zulks even wel niet zeggen van de zondag reeks. Hier voe ren FC Nieuwe Wijk Hofstade en FC Real Familial een verbeten duel. Dat zoals de kaar ten nu liggen tot op de valreep kan duren. FC Nieuwe Wijk telt een punt boni op zijn voor naamste opponent. Maar met nog liefst zes wed strijden voor de boeg mag men gerust stellen dat alles nog mogelijk is. FC Nieuwe Wijk kreeg het niet breed tegen VK Inno. Het moest op de tenen om met het klein ste verschil te winnen. VK Inno klampte immers zeer goed aan en zette Het bezette uitstekend het middenveld, van waaruit dan enkele zeer geslaagde aanvalsbewegingen ver trokken. De overwinning van F.CHardy die met liefst acht doelpunten werd over goten werd voor mekaar ge trapt door Vermachelen (2), Eeckhout, Delausnay (2) en Rita D'Haese (3), F.C Le- berg - D.N. Haaltert heeft aanleiding gegeven tot een spannend voetbalnummer. Het doelpunt van Clem Van Malderen volstond om de thuisploeg een eerder moeizame zege te bezor- gen. Ook nu was D N Haal- I tert een moeilijk te maneu- I vreren tegenstander De zege van V.K. Hammeinde wedstrijd met Ladies Hof- stade, dat slechts met ne- j gen speelsters in het veld kwam, stond bij de rust J reeds paalvast De stand j luidde toen 0-6. Na de rust hield het numeriek in de minderheid spelend Hof stade gedurende een half zich met alle hartsgaven in de strijd. De leider had zijn taak kennelijk te licht opgevat. En moest zich met een doelpunt tevreden stellen. De taak van FC Real Familial was ogenschijnlijk moeilijker dan deze van de lijstaan voerder. Toch kon de nummer twee van de ranglijst de wedstrijd bij FC Jaca I tot een over- winning ombuigen. Naast FC Real Familial was FC De Zwaan de enige ploeg die op ver plaatsing de volle inzet verwierf. Op de meest recente speeldag was er de monsterscore van FC Jaca I dat de voorlaatste in de klassering DV Stampia op eigen bodem k.o. zette. Er waren geen problemen voor de meest vooraanstaanden. FC Nieuwe Wijk veref fende snel de rekening van SV Pelikaan en FC Real Familial counterde VK Start Boys. FC Ama- pola pakte verrassend uit bij FC Timarcha en FC Adelaars klopte FC Mor- ta in eigen huis. Dit waren meteen ook de twee meest markante uitslagen van de jongste speeldag. Hoe de kom petitie zich in deze reeks verder zal ontwikkelen is moeilijk te voorspellen. Feit is dat de titelkandi daten zich schrap zullen zetten om hun volgende opdracht zegevierend te kunnen afronden. JVH uur flink stand. Pas in de slotminuten kon Hamme nog tweemaal scoren. Be- rckmoes (2), De Meester (2) en Chris Vleminck (5) plukten de rozen. Laatstgenoemde kwam meteen aan haar vijf tigste doelpunt van deze kompetitie. De inhaalwed strijd van zaterdag Ladies Hofstade-F.C. Hardy werd met liefst 0-21 door de kampioen gewonnen. Kommentaar is overbodig al kan Ladies Hofstade als verzachting laten gelden dat het met slechts negen speelsters de lijstaanvoer der moest aanpakken. De uitslagen: Ladies Hofstade-F.C. Hardy 0-21 F.C. Leberg - D.N. Haaltert 1-0 Ladies Hofstade - V.K. Hal mme 0-8 Oranje Blauw - F.C. Hardy 0-8 De stand: 1. F.C. Hardy 37 p 2. V.K. Hamme 33 p. 3. Freddy Girls27 p.4. Groene Duivelinnen 24 p. 5. D.N. Haaltert 17 p. 6 F.C Leberg 13 p. 7. Oranje Blauw7 p 8. Ladies Hofstade 2 p. Zaterdag worden op het ter rein van Blauw Wit aan de Bergenkouter te Aalst de troosting en de finale ge speeld in het kader van bekerkompetitie. De tro< ting is een aangelegenhfc F.C. Leberg-D.N.Haaltjn twee ploegen die vorige a terdag toevallig tegenovj mekaar stonden kompetitiewedstrijd. Of j overwinning van F.C. I berg, met de kleinste houding een vingerwijzL is durven we toch enigszins betwijfelen. Der nale wordt gespeeld tussf de kampioen F.C. Hardyr zijn voornaamste opponi V.K. Hamme. Het wordt \f een spannende partij. De Wijn strijden worden respekli velijk om 14.30 en om'flna uur gespeeld. iers J-vWed! >p 13 Rudy Bayens en zijn supporters kregen ter ere van Rudy's kampioenstitel een receptie aange boden op kasteel Terlinden. (EDV) Het kampioenenelftal van Heldergem speelde in zijn laatste match een behoorlijke partij tegen Welle. Op bepaalde ogenblikken zeer nerveus wat normaal is wanneer nu" bedenkt dat deze wedstrijd moest gewonnen worden om de titel te veroveren. Na het derde doelpunt werden alle twijfels weggenomen en was de vreugde uitbundig 0e gelukkigste van al was nog de trainer Wilfried De Backer die na zoveel weken spanning het resultaat ziet van al zijn inspanningen. Proficiat voor het kleine ploegje uit Heldergem! ht v St r S. f! V

De Voorpost | 1979 | | pagina 18