MASSALE OPKOMST VOOR 1 MEI-VIERING INTERST00M STAAN TE MELDERT KINDEREN IN DE KOU? NEGENHEID EN VRIENDSCHAP JN NODIG VOOR SLACHTOFFERS AN LOS ALFAQUES GEVAAR! Aalst Seheldestreek MAKEN tUTO'S TOT SCHROOT AALSTENAARS LEEDSE 101-JARIGE, MEETJE AMELIE OVERLEDEN ?ai Editie iimii - ii Hoge werkloosheid maar ook aandacht voor Europa vfen dode en twee gewonden Stel de verwarming van uw woning veilig met De Voorpost streeks 13.30 u. zondagmiddag werd de wagen van de heer Luc Eeckhout door een in gegrepen aan de overweg op de Broekveldstraat te Mere. (EDV) Aan de 1 meiviering in Aalst werd massaal deelgeno men. We hoorden gissingen maken over de vraag of dit nu aan het relatief gunstige weer te danken was, of aan het feit dat Aalst een BSP-minister heeft, of aan allebei. Een feit is dat de 1-mei viering in Aalst voor de BSP een grandioos sukses is geworden. De BSP-federatie Aalst was duidelijk dolgelukkig met de nieuwe minis ter (Mare Galle, minister van het Vlaams Gewest). De vreugde hierom maakte van de 1 meiviering een feeste lijk gebeuren. MEI-AVOND De viering werd ingezet op mei-avond, door de harmo nie «Hand aan Hand» op de kiosk die vóór het Volkshuis op de Houtmarkt was gezet. Feestelijke marsmuziek klonk tussen de bomen door. Dirigent was Honoré Verstraeten Hij leidde zijn Onder het motto «Kinderen staan te Meldert in de kou» interpelleerde raadslid Van de Sijpe in de laatste gemeenteraadsvergadering bij hoogdrin gendheid over het feit dat van bij het begin van het derde trimester de leerlingen van de vrije gesubsidieerde kleuter- en basisschool te Meldert geen gebruik meer (mogen) maken van de schoolbus. I de overweg te Welle op de lijn Aalst-Denderieeuw werd een personenwagen gegre- I door een trein komende uit de richting Brussel om vervolgens meegesleurd te rden door een trein uit de richting Aalst (EDV) Naar een voor vele lande lijke gemeenten klassiek patroon telt Meldert twee scholen: een gemeente lijke voor de jongens en een vrij gesubsidieerde voor de meisjes. Aan deze laatste is dan een kleuterschool toege voegd voor kleuters van beider kunne. Een vrij de maandageditie van een Brusselse krant ver- van Los Alfaques op 11 juli 1978. Een ramp, die nog leen maandag jl. een interview met August Van iedereen vers in het geheugen ligt, en die er ons nog- st pleegvader van de Aalsterse kindjes Mieke (13) maals attent op maakte in wat voor een gevaarlijke Anja (8) Colson, wiens ouders en broers Luc, Dirk wereld wij leven, waar het noodlot ieder ogenblik kan Guy om het leven kwamen in de dramatische ramp toeslaan. veel voorkomende situa tie alleszins. Om afvloeiing naar o.a. Asse en Aalst tegen te gaan organiseerde het Meiderts gemeentebe stuur, in de jaren voor de fusie uiteraard, leerlin genvervoer, een «nood zakelijk kwaad». Daar het gemeentebestuur geen onderscheid wilde ma ken tussen betalende en niet-betalende school- gangertjes en de wet zulks niet toeliet, werd er in deze kleine gemeen schap, vaak door harts tochten allerhande ver scheurd, maar voor de belangrijke zaken dan toch solidair, een mouw aangepast. De VEBLOM werd opgericht, zijnde de «Vereniging tot bevor dering van het Lager Onderwijs te Meldert». Deze richtte festiviteiten allerhande in, verzamel de fondsen en nam een stuk verantwoordelijk heid. Met de aldus ver kregen fondsen werd het vervoer voor de leerlin gen van de vrije school betaald. Ook met betoe laging verleend aan deze Veblom. Met de fusie in zicht werd deze vereni ging minder aktief en werd zelfs volledig ont bonden. Dat de leerlingen van deze vrije school nu Lees verder p. 4 ik zij een grote tegen- ordigheid van geest was ike Colson erin geslaagd vlak na de ontploffing i de tankwagen, haar ■je van de vuurdood te den. Beiden werden iter zwaar verbrand, a vooral aan het aange- it en de armen, Mieke op lichaam en inwendig, t na de ramp werden de deren Colson overge- icht naar het akademisch kenhuis te Leuven, dat Sciaal uitgerust is voor de pleging van brandwon- i Het genezingsproces loopt niettemin uiterst gzaam, en de nazorg i wel levenslang nood- «lijk zijn. Regelmatig ut er ook een kinesist aan huis. Het spreekt voor zichzelf dat de kinderen ook regelmatig onderzocht wor den in het ziekenhuis te Leuven. Zo ook de 2de mei, dag waarop de familie Van Oost samen met de pleeg kinderen uitgenodigd werd op de officiële opening van het nieuwe gebouwenkom- pleks van de Vlaamse Toe ristenbond en Vlaamse Au- tomobilistenbond aan de Pastoor Coplaan, 100 te Zwijndrecht De pleegvader wenst daar echter niet naar toe te gaan. «Ik wil met de kinderen niet gaan exposeren» zegt hij letterlijk, dit ondanks het feit dat op die plechtigheid een som van 100.000 fr. zou overhandigd geworden zijn Deze som komt van de V.A.B. - Europechdienst, waar de ouders een polis onderschreven hadden De Belgische Staat zorgde im mers voor de repatriëring van de stoffelijke overschot ten en de overbrenging van de gewonden, zodat de pechdienst destijds niet diende tussen te komen. Op dit ogenblik wordt door Jeugdrechter Van Damme al het mogelijke gedaan op dat het V A B.-geld op het spaarboekje van de kinde ren zou worden gestort. In deze Jeugdrechter schijnt de heer Van Oost alle ver trouwen te hebben, want hij is de enige persoon naar wiens raad hij nog luistert Financiële hulp De h. Van Oost schijnt ech ter wel ontgoocheld te zijn over beloofde en niet ge komen hulp Ook ergert hij zich over de manklopende administratie in België On langs werd immers door de Rijkswacht navraag gedaan naar Luc Colson, die in Spanje om het leven kwam. De jongen was immers offi cieel geboekt als deserteur. Nochtans heeft het Aals terse O.C.M.W. van bij het begin heel wat financiële hulp verleend Niet alleen betaalde zij de totale begra feniskosten van de ouders, die op het stedelijk kerkhof begraven werden. Leesverderp.6 Een leukerd hing dit bordje aan het toekomstig Kultureel Centrum. (EDV) harmonie feilloos naar het laatste nummer— u kan het al radende «Internatio nale». waarvoor gebalde vuisten omhoog gingen. Mare Galle beklom de kiosk. Wat hij daar zei konden we niet horen, maar dirigent en muzikanten waren duidelijk blij met wat er gezegd werd. Een warm applaus dekte de kiosk toe en iedereen trok het Volkshuis binnen. Het motto van deze 1-meiviering: «de strijd gaat voort». Het Voikshuis was zeker drie keer te klein. Jan Van der Veken, voorzit ter, heette de aanwezigen welkom, en deelde mee dat voor de Socialisten het jaar eigenlijk op 1 mei begint. Verheugend vond hij het feit dat het Arrondissement Aalst dik in de rode verf was gezet. «Kunst. Licht en Vrijheid» vergastte ons op «gemoti veerd toneel», allemaal af zonderlijke nummers, door vijf jongedames gebracht, die hun eisen duidelijk ken baar maakten. Een zeker feminisme was doorheen het programma geweven, want vooral de noden en vragen van de werkende vrouw werden in het licht gezet: «de regering is van het mannelijk geslachtde moderne vrouw, voelt ze zich wel goed?.. We hoor den het verhaal van de ver kiezing van een nieuwe haan. We zagen de werk sters aan de montageband staan Prachtig was de voordracht «Weet je nog grootmoe. je zong het lied (de Internationale), geboren uit de eerste strijd., nu hoor ik weer je stem...». Het vijftal stapte van het podium, regelrecht naar een verraste Bert Van Hoo- rick die in de rozen werd ge zet. Wat is die man nog ge liefd in de BSP! zijn 1-mei toespraak Vervolgens kondigde Mare Galle aan dat hij het in deze toespraak wat luchtiger wou houden. De strijdbare taal was voor morgen. «Als mi nister van het Vlaams Ge west bevind ik mij tussen drie CVP-ers. zo zei hij. waaronder Minister Rika De Bakcer. En toen volgde het mopje over de Nederlandse minister - president die zich aan Mevrouw De Backer voorstelde: Vanagt. «Nee. antwoordde mevrouw De Backer, vannacht kan ik niet Na nog een ondeu gend grapje zei Mare Galle evenwel dat hij mevrouw De Backer toch een beminne lijke dame vond Hij had het verder nog even over de Eu ropese Verkiezingen, en vroeg daarna Bert Van Hoorick op het podium Hij bracht hem een korte hulde: «Bert, ik behoor niet tot de vleiers, maar op het politiek vlak kon ik veel van u leren Gij zijt een politieke jacht hond met een fijne neus Mare Galle overhandigde Bert een vuist - met - de - roos op wit marmer, «innig» stond erop. zoals we achter- afzagen Lm,„,ierpJ Vorige week maakten wij in deze editie melding van de 101-ste verjaardig van mevrouw Amelie Verhoeven. Dit gebeurde op zondag 22 april. Amper acht dagen later, namelijk op maandag 30 april omstreeks 20 uur is zij overleden in haar woning op de wijk Klemendorp, waar zij gans haar leven doorgebracht heeft. Zij werd er geboren de 22ste april 1878, als dochter van Benedictus Verhoeven en van Maria De Vuyst. In 1906 huwde ze met Constant Siau uit Erondegem. Zij kreeg vijf kinderen. Verder had zij zes kleinkinderen en negen achterkleinkin- deren. Haar huisje aan de Stationweg nummer 9 was de zoete inval voor de ganse buurt. Een lekker geurende pot koffie stond de ganse dag op de stoofbuis om de bezoekers te verwennen. Zij is nooit echt ziek geweest en tot haar laatste dag sloeg zij een babbeltje met familieleden en buren. Lees verder p. 4 i 4 ME11979 i NR. 18 - 22 F indag 29 april was blijkbaar het dagje niet voor onze Een aansnellende trein tionale spoorwegmaatschappij. In een tijdspanne greep een personenwagen n amper acht uur en op een afstand van niet meer op de overweg Net op dat n enkele kilometers kwamen drie treinstellen in ogenblik kwam een trein uit nrijding met twee personenwagens. Dit gebeurde de tegenovergestelde rich- kens aan een onbewaakte overweg. Het eerste on- ting. Deze trein ramde voor val had plaats zondagmorgen omstreeks vijf uur een tweede maal de reeds fi de onbewaakte overweg van de Welleputstraat te verhakkelde wagen nderleeuw, op de lijn Gent - Aalst- Denderleeuw - "sse' Lees verder p. 4 Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21 40.60 Bankrek KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A DECUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70 41 19 Tel. 053-21.52.11

De Voorpost | 1979 | | pagina 1