Isopoda: de Vlaamse symfonische rockers Jan Hutsebaut stelt tentoon te Lede «De arme miljonair» KATOLIEKE FILMLIGA (KFL) BLIKT TERUG OP WERKJAAR 1978-1979 HET LINNEN DOEK 1 WERELDBEROEMDE PIANISTE INGRID HAEBLER TE AALST 20 - 4.5.1979 - De Voorpost twee boeven Bink (Herman Vaneesen) en Bonk (Rik Van Der Ingrid Haebler weldra te Aalst Zorg dat je er bij bent! Arnold De Schepper met bass en dwarsfluit (VW) De stampvolle St.-Annazaal werd vrijdagavond hele maal high bij het horen van de indringende symfoni sche rockmuziek van Isopoda, het alomgekende Aals- terse (nou ja) vijftal. Weer eens te Aalst na de eerste grote plaatopname, Acrostichon, een vinylschijf waar men U mag tegen zeggen, een disk die menig amber- bezoeker reeds uit het hoofd kent. Een stampvolle zaal dus. en ondanks de kleine techni sche storingen met pie pende mikrofoons enzo, was het publiek van in den beginne uitermate geest driftig. Van achter de geslo ten gordijnen (part of the act) begon Isopoda met de intro, het doek ging open en een wild applaus steeg naar de nok van de zaal. Een speciaal daarvoor gekon- strueerd podium met 4 le vels zorgde voor een merk waardige scheiding tussen de leden van de groep en bevorderde hierdoor ook de akoestiek. Alhoewel niet in dezelfde volgorde, het volledige repertorium dat ook op Achrostichon te vinden is, u kent ze wel. the Muse, Considering. Watch the daylight shine en Don't do it the easy way. Bij dit laatste nummer had het pu bliek iets fijns bedacht, al- tans een gedeelte ervan, hier en daar stak men nl. spettervuursiOKjes up, die naast de kleurige spots op het podium even voor een gezellige bijverlichting zorgden. Naast Achrosti chon bracht Isopoda nog vier nieuwe nummers met in één ervan een solootje van de vijf leden, met name Dirk en Arnold De Schepper, Mark Van der Schueren, Walter De Berlangeer en Geert Amant. Als bisnum- mer kregen we een nieuw nummer, nl. You Flower te horen, een komende single die nu reeds door de (kleine) massa zeer geap- Drecieerd werd. Het num mer van de plaat Raarlst, Male and Female, kwam andermaal aan de beurt, de Isopodafans waren het nog niet vergeten. Dat was Isopoda, een groep die men naast Genesis, Yes en Supertramp mag plaat sen, maar die men er niet mag mee vergelijken, om dat het toch nog een aparte stijl is. Wij worden ten on rechte de Vlaamse Genesis genoemd, aldus Arnold De Schepper, en mijns inziens heeft ie wel gelijk. Het genre is totaal anders. VW Op zaterdag 5 mei en zondag 6 mei stelt Jan Hutsebaut zijn werken tentoon in het Kultureel Centrum te Lede (vlak bij de Grote Markt). Jan Hutsebaut (°1953) die rechten studeerde aan de Rijksuniversiteit te Gent en werkzaam is bij de Europese Gemeenschap, liep aka- demie Schone Kunsten te Aalst, waar hij de kursus «etsen» volgde bij Micky Van Der Eecken. Zijn werk bestaat zowel uit Zijn onderwerpen haalt hij etsen, akwarellen, pente- uit ons lokaal historisch pa- keningen als schilderijen, trimonium, uit onze land schappen en uit eigen krea- ties (vooral marines). Hij stelde reeds verschil lende malen zijn werken tentoon, zo o.a. te Aalst, Gent, Brussel evenals te Meldert en Herdersem (ter gelegenheid van de Faluin- tjesfeesten). Werken van hem werden aangekocht door de Stad Aalst voor haar Kunstpatrimonium; in privébezit bevinden zich werken van hem o.a. in Ne derland, Duitsland. Frank rijk en Denemarken. Opvallend is de zin voor het detail bij de jonge kunste naar. Ook de kleuren boeien hem. De jongste ja ren wordt hij meer en meer geboeid door de zee, het water, het kleurrijk schouw spel van boten en zeilen. Niettemin verliest hij zijn traditionele interesse voor lokale monumenten niet uit het oog. Als interessantste werken van hem onthouden we vooral zijn pentekeningen van zowat alle Aalsterse monumenten, rustige veld wegels afgezoomd me bomen, zijn ets van de bin nenkoer van het Brugse be gijnhof en zijn diepe zee zichten. Kortom, een ten toonstelling die zeker d€ moeite loont om te bezoe ken! U kan zijn werken gaan be kijken in het Leeds Kulturee Centrum op zaterdag 5 mei j;1 u en op zondag 6 mei van van 10 tot 12 en van 14 tot en van 14 tot De akteursploeg van de «Arme miljonair», studenten van de eerste licentie eiektro- mechanika van het KIHO. (SJ) Moos (Jozef Steenhout) en Aron (Edwin Merckx) stellen Gerard Roeckert (Stefaan Deforche) voor problemen terwijl butler Bart Beukens en zoon Jopie (Ivo Christiaens) toekijken. (SJ) vinden in het huis van Gerard Roeckert (SJ) De Aalsterse service - klub 'Kiwanis' stelt zich o.m. tot doel om de twee jaar een konsert met een interna tionaal befaamde solist te organiseren en de op brengst ervan te besteden aan talentvolle jonge mensen. Vóór twee jaar kwam de Franse fluitist Jean-Pierre Rampal. Over enkele weken, op 25 juni, musiceert voor ons Ingrid Haebler. Voor wié haar niet kent: Ingrid Haebler is in Wenen geboren en wie Wenen zegt. zegt muziek kreeg haar vorming aan het Mozarteum in Salzburg en van grootmeesters als Paul Weingarten en Nikita Magaloff. Ze behaalde een groot aantal onderschei dingen op internationale wedstrijden (Genève. Salz burg, München, Londen) en wordt geroemd om haar bijna ideale vertolkingen van Mozart, Haydn. Schu bert. J C. Bach en Schumann Ze kan prat gaan op een indrukwekkende diskografie. Grote namen als leermeesters, verklanking van de grote klassieken op plaat, het zijn referenties Maar uniek is zich ter plaatse kunnen inleven in de sfeer van dit musiceren. Hou daarom 25 juni vrij en kom naar Sint - Martinuskerk. Het wordt een onvergetelijk moment! W.D.B. Wat de filmforums in de zaal van het St. Jozefkollege betreft, werd het werkjaar afgesloten op 5 april. Er werd een cyklus gebracht van 15 uitgelezen films. Op deze forums kreeg de KFL gemiddeld 120 toeschou wers, wat wel een lichte teruggang tegenover vorig seizoen betekent. Zoekend naar de oorzaken stuitte men op de TV, waar van de invloed steeds ster ker wordt, (een paar van de gedraaide "films kwamen ongeveer in dezelfde pe riode ook op TV), op de filmwerking in vele jeugd- klubs en op de strenge win ter. (vooral na nieuwjaar was de teruggang het sterkst). De huurprijzen van de films en van de zaal gin gen omhoog, waardoor an dermaal uit de financiële re serves zal moeten worden geput om de rode cijfers weg te krijgen Leden Dit jaar 564 (tegenover 422 vorig werkjaar). Hoewel die evolutie gunstig is, moet er nog aan ledenwerving wor den gedaan. Hoopvol is evenwel, dat er steeds meer belangstelling van buiten de stad komt. Ledenblad («Van Lens tot Mens») verschijnt 14 maal draagt de goedkeuring van de leden weg. Ook de uit gave Zoom (met dokumen- tatie over de films) kende ruime bijval De 16 mm-werking is heel belangrijk geworden Van sept. '77 tot 1 mei '78 wer den niet minder dan 136 films afgehuurd. Door ver schillende bestuursleden wordt aktief deelgenomen aan de filmkeuze voor de schoolforums. en het sekre- tariaat van KFL zorgt voor de afhuring (aangesloten: VTI, St. Maarten, St. Lut- gardis (alle te Aalst), St. Jo zef (Mere), Beroepsschool (Borsbeke), St. Lievens (St. L. Houtem), St. Vincentius (Gijzegem), H. Maagdkol lege en St. Vincentius (Dendermonde) en Mater Dei (Denderleeuw). W.L. Jeugdhuid Leeuwerik 20 u. - 6 mei - L< Wie deze film nog niet mocht gezien hebben, wiel deze film van Spielberg nog niet gehoord heeft, die raden wij sterk aan eens te gaan kijken in jeu huis Leeuwerik te Lede. Daar loopt op zondag 6 de haaienfilm «Jaws», de eerste. Ondertussen deze haaiengeschiedenis reeds een vervolg ge) gen. Onlangs trouwens was Jaws II te bekijkt Aalst. Marceiinoklub -14 u. - 6 mei - Kapuciji klooster. Op 6 mei vertoont de Marceiinoklub de laatste van dit seizoen «Het paard en het kind», een I waarin een kind alles in het werk zal stellen om| paard uit het slachthuis te redden. Met deze film sluit de Marceiinoklub en zijn bezit Pater Bienvenu, twintig jaar aktieve inzet af or kinderen en de jeugd van Aalst goede, aantrekke| films voor te schotelen. In het jaar van het Kind zt het vermelden waard. Laat ons hopen dat de Mai linoklub voor het komende seiozen, begin sept( ber, terug met een aantrekkelijke lijst films oj proppen komt. 't Fabrieksken - 20 u. - 6 mei - Burchtstraat Een heel andere genre van film vertoont men Fabrieksken: «Slaughterhouse V» of het verhaal een man die zijn eigen noodlot als helderzii vooraf beleeft, maar toch doorgaat tot het bi! einde. De speciale 1-mei weekend dat wij achter de hebben bezorgde de Aalsterse bioskoopuitl heel wat kopzorgen. Daar de rotatiepersen var publiciteitsweekbladen ook tijdens de verlofdag, niet werkten diende de verandering der films vol ^ei vrijdag reeds bekend gemaakt te worden. Het ge\Lnc was dan ook dat twee nog zeer goed lopende filmtgn week-end uit circulatie zullen genomen word mjr Voor cinema Palace was dat «The revence of' Pink Panther» en voor cinema feestpaleis «Coi Home» Wij kunnen de cinefielen echter gerust len deze films zullen binnen enkele weken hern< worden. lunt de irse Cinema Palace - Stuido j>per In de studio van cinema Palace deze week een t)rse neming van «De man met de gouden revolver», )erri James Bondprent met Roger Moore in de rol agent 007. Een miljoen dollar. "Dat is de prijs die voor het hc van James Bond door een vrijgevige onbeke wordt uitgeloofd. Een onbekende die op de dien: ig v van Scaramagne, de «doder met de gouden rr ver» heeft beroep gedaan om 007 neer te knal Een onschuldig woord teveel volstaat echter oi dit aan de oren komt van James Bond. en 007 precies niet het type dat rustig de zaken afwa< Cinema Palace - Benedenzaal y 11 In de benedenzaal een spannende film «Hooperr47* zucht naar gevaar. Een film die ons de belevenissben vertelt van Sonny Hooper de koning der Stuntmajn|< nen, die op een bepaalde dag Ski als rivaal zal l^bec gen Deze jonge stuntman bezit alle mogelijkhedLn(j om Sonny te evenaren. Aanvankelijk staan de£nb twee mannen vijandig tegenover elkaar, maar ti)daj2e moeilijkheden waarbij Ski niet aarzelt zijn vriéndertm helpen breekt het ijs tussen deze twee mannen iop i zullen zij gaan samenwerken Een spektakulaire ht van Hal Needham rond het noodlot van een stufervi man. 1 lijn Iruk Feestpaleis - zaal I o< In zaal I van cinema Feestpaleis wordt de film «C lastica» of de ruimteoorlog voor een tweede we doorgespeeld. Wie nog niet mocht kennis gema hebben met het laatste nieuwe filmtechniek-snu sensurround, kan dit nog altijd doen in zaal 1 v bovengenoemde cinemazaal. ialv Feestpaleis - zaal II In de tweede zaal van Cinema Feestpaleis d< week een minder belangrijke film die niettemin ejbe kassukses kan worden «Les Bronzes» - zee, zon )ng seks - een film waarmee de Emmanuelle - producten ten (Trinacra) op de braaf burgerlijke boulevater kluchttoer zijn gegaan. Op de zwoele diskosnaren van Serge Gainsbot leidt regisseur Patrice Leconte een allegaartje zoutwatertoeristen, minderbekende Frans akte» naar de ivoorkust alwaar zij tijdens een vakantiew» kend vooral hun amoereuze bestaan pogen op vrolijken Deze film is in de grond een parodie op «Club Méditeranée».

De Voorpost | 1979 | | pagina 20