Nationale voetbalkompetitie Van je familie moet je het hebben denderend Aalst Dit was Zele behaalt eerste Waals punt in uitwedstrijd We mogen het vergeten 2e nationale SK Sint-Niklaas - Boom 0-1 3e nationale Union Namen - Eendracht Aa Zele 1-1 K.V. Mechelen - E. Aalst 3-0 Hóllands koele koi Panorama Nieuwen bij de tijd. 22 - 4,5.1979 - De Voorpost tussenkomst van doelman Gruben Sint-Niklaas-Boom 0-1 Werner De Raeve remt al "der ei elfde afgeschermde bal Morin tracht zich voorbij een Booms ver allerli lend ri 'voorric riama mag Kiezen: een meisje of een long ïen Amerikaanse vrouwenarts ontfutsel! Twintig minuten voor tijd speelde trainer Ned Bula- tovic alles of niets. Hij verving een goede, maar met krampen geplaagde Bruno Marin door De Groote en acht minuten later mocht Tony Van Gulck erin voor Toon Pfaff. Op dat moment stond Sportkring met niet minder dan vijf intrinsieke voorspelers op het terrein. Achteraan werden heel wat risico's genomen maar dat moesthet middenveld leek totaal weggedeemsterd. Dat was de situatie toen de Klaasjes het laatste kwartier ingingen in de hoop het doelpunt, dat ze de toeschouwers wilden schen ken, toch nog te kunnen geven. Maar het liep anders af. Twee minuten voor tijd mocht Ronny Tielemans (ex-Lokeren maar met nog altijd even veel klasse) een vrijschop trappen. Van Hoyweghen intercepteerde keurig, bemachtigde de bal en liet doelman Van Someren kansloos 0-1. Niks spe ciaals tenzij men weet dat die Van Hoyweghen een halfbroer van Danny Veyt is... Waar hij overigens volle dig in geslaagd is ook... Ook de jonge Marin, die mits een goede begelei ding, moet uitgroeien tot een groot speler, kreeg opnieuw de kans zijn ta lenten te laten bekijken. Op de bank de heropge- viste De Groote. Eigenlijk had Boom reeds op voorsprong kunnen staan tijdens de eerste helft. Beirinckx kon toen op de lijn red den na een heel verwar rende faze na hoek schop. Van Someren kwam keurig vr de dag hoofd boven water met van een flauw leidende degelijke kombinaties v. Maris - Deraeve en Zi- dane - Veyt. Beide laatst genoemden kwamen af gezonderd voor de doel man maar misten eerder onbegrijpelijk. Na de herneming viel het dan even stil. Het eerste schot van de tweede helft kwam er slechts na 20 minuten. Veyt was er de auteur van. Boom kwam alweer het dichtst bij een doelpunt toen Manpaye de bui- tenspelval ontweek en alleen voor Van Some- scheidsrechter Mercier. Immers niemand nam de man in 't zwart die gele kaart kwalijk want dat was terecht, wél het niet volg. Bestuursleden van Boom bevestigden ons in Sportkrings wandelgan gen dat niemand zou ge protesteerd hebben in- Eendracht Aalst.fvas zaterdag achter de Mechelse kazerne ontegensprekelijk de zwakste ploeg. Aan de K.V. overwinning, die reeds na een half uur in kannen en kruiken was. kleefde dan ook geen smet. Aalst, kennelijk met de wedstrijd van dinsdag tegen lijstaanvoerder Cerkel Brugge in het achterhoofd, bracht er omzeggens niets van terecht. Het werd de les gespeld door een tegenstander die met meer inzet en energieker speelde. Bij de rust luidde de stand 2-0. Hier was zeker geen speld tussen te krijgen. De toestand was toen uitzichtloos voor Eendracht, dat ook na de rust uit hetzelfde vaatje bleef tappen. Het speelde zonder inspiratie en legde geen enkele verrassing in zijn zeldzame aanvalsmaneuvers. Men kan moeilijk een aanval rondmaken en vandaar dat de K.V.-doelman een van zijn meest rustige namiddagen sleet. Aalst scoorde dan toch een doelpunt doch dit werd door een fantasierijke ref Giët niet gevalideerd, wegens buitenspel. Iets wat op zijn minst twijfelachtig te noemen was. Die ref toonde om de haverklap geel aan Aalsterse spelers, terwijl hij geen graten zag in de fouten die door de roodgelen werden bedreven. Deze fel bekritiseerde wedstrijdleiding lag nochtans niet aan de basis van de Aalsterse nederlaag. Eendracht het moet in alle objektiviteit toegegeven was nooit zichzelf. Alleen Baten die nog maar eens bevestigde, en Van Kemseke die hard werkte, konden de vermelding uitstekende wettigen. De rest was beneden alles. (J.V.H.) Eendracht is er verleden speeldag in geslaagd het eerste puntje uit het Wa lenland mee te brengen. Immers de zwaarste ne derlagen van het seizoen werden ingekasseerd voorbij de Samberte Bergen werd het een 1e nederlaag van het sei zoen en liefst met 3-0 cijfers werden de rood zwarten huiswaarts ge zonden, terwijl in Mar- chienne met 2-0 werd verloren. Daarentegen ging Zele 3 punt. halen bij de Brus selse klubs, die noch tans van bepaald ster ker allooi waren. DE VOS TERUG IN DE PLOEG. Nadat Zele tegen Lede met 14 lokale spelers in de arena was getreden meenden we dat na het onverwachte sukses in de Oostvlaamse derby met eigen elementen verder het seizoen zou afgehaspeld worden. De Vos werd terug in de ploeg geroepen en Jan- segers zat op het inval lersbankje. Na de inci denten, die zich in de loop van de week tij dens de oefenstonden hadden afgespeeld komt het onbegrijpelijk voor, dat voormelde Jansegers onrechtstreeks in het ge lijk werd gesteld. De wijze waarop de trai ner zijn medemaats in de oefenkampen aan pakte zonderde de oe- fenmeester totaal af en wel zodanig dat de spe lers in blok de dinsdag training verlieten en fy- sical trainer Baert zich solidair verklaarde met de houding van de ploeg en donderdag weigerde zijn deel in de oefenin gen uit te voeren. We betreuren ten zeer ste de houding van Jan segers. JOHN COLES DE BESTE. Aangezien Jacobs nog niet hersteld was van 'n verzwikte enkel werd de plaats van voorstopper terug door Coles inge nomen. De Vos was laat ste man in verdediging. John was de beste Zeel- se akteur en speelde 'n voortreffelijke partij, ter wijl ook De Vos zich be paald inspande en ge tracht heeft te maken v, deze kamp, wat er in de huidige omstandigheden van te maken was. EERSTE SUKSES VAN HULDERS. Hulders is er in ge slaagd zijn eerste doel punt van het seizoen aan te tekenen, dit in navol ging van Maes, waar ver leden seizoen dit reeds gebeurde in begin van de maand december. Hieraan is een zeer be grijpelijke uitleg verbon den gezien de speler uit Durmen na zijn voet breuk voor de aanvang van het seizoen, maar de eerste speeldag van fe bruari heroptrad. ver de fatale lijn was ge botst en deze zienswijze werd door de spelleider, die zeker geen ge schenkjes gaf aan Zele, gevolgd. Het moet gezegd dat met de gelijkmaker aan deze kamp een juiste uitslag werd bereikt, want na de rust kwam Namen meest opzetten en De Wilde die een paar flinke tus senkomsten op zijn naam bracht kende ook wel geluk toen hij over de bal greep en deze via de staak buiten wan delde. Alleszins moet aan de ze doelman krediet wor den verleend en ook aan Cooreman, die in deze partij, die geen al te hoge toppen scheer de, met Coles tot de zeldzame uitblinkers be hoorde. R.C. DOORNIK - K.A.V. DENDERMONDE 2-0 Met drie punten achterstand op de 14e geklas seerde en dat op amper twee wedstrijden van het einde mag het wel vergeten worden bij K.A.V. Dendermonde, dat zijn uitpartij bij titel kandidaat Racing Doornik trouwens volgens de verwachtingen verloor, terwijl alle andere be dreigden vlot de twee puntjes binnenrijfden. De Doornikzanen zaten reeds na twintig minu ten op rozen. Een strafschop na handspel van Maes en een betwistbaar buitenspeldoelpunt zorgden voor 2-0 zodat paars-blauw wel tegen een zware golf moest oproeien. Dat hebben ze dan in die tweede helft met veel goede moed gedaan en zorgden er zelfs voor dat de titel kandidaten niet zo veel in de pap te brokken kregen. Er ging zelfs een plaatselijke speler met «rood» uit doch veel aarde bracht dat niet aan de Dendermondse dijk. Kansen waren er vel Collewaert, Hillaert en Van den Dungen kregen een doelrijpe kans aan de voet. Zondag speelt Dendermonde op Eeklo om dit rampzalig seizoen dan te besluiten voor eigen puliek tegen Braine. (gdp) DOELPUNT De geldigheid van het doelpunt van Namen werd door sommige spe lers aangevochten. Im mers de bal vloog op de onderkant van de lat en sprong op de grond, waarna De Vos wegtrap te. De lijnrechter wees naar het midden omdat volgens hem het leder o- Dit weekend staat een uitstap naar Oudenaar de op de dagorde. De jongens van het Thien- jondtstadion mogen niet verliezen willen ze een ultieme kans op de titel behouden, maar men weet daar ook dat Een dracht Zele op zijn best is in grote en moeilijke omstandigheden. (B.) De laatste thuiswedstrijd voor Sportkring werd ge speeld op een zwaar en drassig veld waar nog ettelijke plassen te be merken vielen. Normaal geen hoogdravende wedstrijd in dergelijk ge val maar daar maakten beide teams dan wel 'n uitzondering op. Zowel Boom, dat nog één punt je nodig had om zich te redden, én Sint-Niklaas wilden er het beste van maken. Een snel tempo, goede balwisselingen maar naar het einde toch flink slordig af en toe, gaven een algemeen goede in druk. Sportkring Sint-Niklaas blijft de laatste wedstrij- (pm) den steeds in hetzelfde Van Someren werd op- bedje ziek: de afwer- nieuw opgesteld ten kos- king. Het vertrok overi- te van Jan Smet en Van gens al met een onuitge- Berghen kon zijn goede geven opstelling waarin prestaties van vroeger Bonne (geschorst) en opnieuw aan het publiek Nijs ontbraken. tonen. toen hij tot tweemaal toe dito schoten van Tielemans en van Bou- ma over de zijlijn moest verwerken. Sportkring stak het ren dreigde te verschij nen. (Sint-Niklaas-Boom 0-1). (pm) fluiten van een straf- - vrij flagrant - toen Wou ters voor Gruben ver scheen. En dat namen de supporters niet. Kwam dan de faze zoals Eddy Van Berghen greep we ze in de inleiding dan maar naar net laat- reeds hebben beschre- ste middel beschikbaar: ven met een broodnodig hij kreeg er geel voor Booms doelpunt als ge- dien Mercier die straf schop toch had gefloten. Gedane zaken nemen echter geen keer. Sport kring verloor een weinig belangrijke wedstrijd, iets wat Boom in een eu foriestemming bracht. Artdré Govaert. Vevt geraakt met meer NikUuts-Boom 0-1). (pm) DE PLOEGEN S.K. Sint-NiklaasVan Someren - Verstraeten - Van Berghen - Van Hae- vere - Beirinckx - Derae ve - Pfaff - Marin - Wou ters - Veyt en Zidane. Boom Gruben - Moris - Vinck - Wouters - Van Hoorebeeck - Tielemans - Van der Auwera - Van der Kloot - Manpaye - Van Hoyweghen en Bou- ma. Doelpunt: 88' Van Hoy weghen (0-1). bij een Kaarte n: geel voor dy Van Berghen. Wijzigingen37' De laen i.p.v. Maris - Groote i.p.v. Marin Van Gulck i.p.v. 83' Van Damme der Auwera. Scheidsrechter Mercier. Toeschouwers Beatris: Bestijgt Beatrix de Nederlandse troon? Onze Noorderburen zullen wel even aan hun koningin Beatrix moeten wenn Een "ijskouwe", zo wordt ze door haar ving getypeerd. Is goedlachse Beatrix zo streng, zo eerzuchtig, zo koel als beweert? Verder in de nieuwe Panorama: Vechten tegen valse vlaggen. Schepen uit met onvolledige bemanningen... en werknemers vechten samen tegen bierkaai... Een aangrijpend dokument onze zieltogende scheepvaart. de natuur één van haar laatste grote geheimen. Voortaan bepaalt u zelf of het e« jongen of meisje" wordt. 1

De Voorpost | 1979 | | pagina 22