Zaalperikelen voor Wasocub verveleni Nabeschouwingen Nationaal Basket Eindeseizoenwedstrijd I nationale Osiris Denderleeuw - Schelde Gent 90-77 kS', 4e nat. Wasocub Waasmunster - Sgolba Aalter 71-84 lerveus Wasocub Waasmunster onder de maat Herman Van Keer nog een seizoen Panters Baasrode winst betekent nog geen behoud Hermes St. Niklaas speelt testmatch om in derde nationaal te blijven De Voorpost - 4.5.1979 - 25 I is heeft met een 1 afscheid genomen ie kompetitie en van i publiek. Deze over- ing heeft het toch in zo een grootse verworven maar was emin verdiend en in dzaak te wijten aan refkracht van Miele jpens en van Danny rdt. Laatstgenoem- tond ook in verdedi- flink zijn mannetje, jeide ploegen er van ït begin niet met de overtuiging en met %oveel ijver tegenaan en blijkt uit het feit net eerste fluitsig- voor een fout weer- nadat er meer dan minuten zuivere bëü§t'jd opzaten. Eén luidde de stand 4-8. lijn Jit kan dan worden >ek. leid dat de afwerking es ensen overliet, laat an i bar slecht was. zflde bleef tot in de Ie minuut aan de geing. Vooral door toe- ït ii van Temmerman, e -eeds een paar keer te Okapi proefstoom- Temmerman kon ilijk aan banden wor- n gelegd. Hij pakte uit )r e meerdere geslaagde F" breaks. Anderdeels 1 lefeerste dubbele meter b dan het luchtruim muplukte haast alle gkaatsende ballen. __plde kon de voor- ing op het scorebord pen, tot wanneer |e Ceuppens zijn ver hing op het terrein kte. Van 10-18 ging (oen in een ruk naar Basket 3" Nat. Campbell, (B. Ook omdat D' Schelde Gent 90-77). el Jt toen zijn duit in orzt in Pat fl veert boven Veltleman uit en Osiris is twee punten rijker (Osiris- TOT UW DIENST f' Nat. Vehleman kan niet beletten dat D'Herdl skoort (Osiris-Schelde Gent 90-77). (el) het zakje deed. Herman Van Keer bleek echter minder in zijn schik. Hij had echter reeds een wedstrijd in de benen. Naderhand zou hij dan toch meer in de match komen. Osiris kon zich echter niet loshaken. De bezoekers klampten in derdaad aan vooral langs Temmerman die met Miele Ceuppens de top scorer van de eerste periode werd. Rust 39- 33. In de tweede speel- helft kwam dan de jonge Lagring in bij Osiris. Hij maakte een voortreffelijk debuut en bewees inder daad uit het goede hout te zijn gesneden. Langs Ceuppens en D'Herdt verwierf Osiris een tien- puntenvoorsprong (47- 37). Schelde ging toen de pressing voeren, maar kon slechts tot 53-47 terugkomen. Dan stokte het bij de gasten. In de 10e minuut was het 63-51. En dit was de beslissende kloof. Campbell kwam slechts aan 23 punten. Want de Amerikaan werd duchtig op de huid gezeten. Ceuppens en D'Herdt profiteerden echter van die stugge bewerking om Schelde verder op af stand te houden. Doel punten: Van der Spiegel 0-6, Van Keer 4-6, D' Herdt 7-10, Ceuppens 16-14, Lagring 0-4, Campbell 12-11. JVH 'oorzitter Jaak Gerlo had voor de wedstrijd het lositief resultaat van Panters aan zijn spelers iedegedeeld. Het effekt viel eerder nadelig lan voordelig uit, want de thuisploeg (die loodgedwongen moest gaan spelen in de zaal Eksaarde) leed een maximum aan ^Jialverlies, met 14 stuks in de eerste helft en 18 I n de tweede periode, is dit zeker een rekord. I tanvallend was er maar één Wasocub speler op >eil, nl. Jef Kinders, die met zijn 29 punten niet alleen topscorer van de match was, maar boven friend en tegenstander uitstak. Jan Van den Bossche was aanvallend niet in zijn dagje en zelfs twee vervangingen brachten geen gunsti ge kentering. Zijn 12 punten, zijn er 20 te weinig en dit heeft een grote invloed op de rendabiliteit van de ploeg. Waasmunster bleef daarbij nog verstoken van de lengte van De Geest. De dubbele meter stuurde zijn kat naar de wedstrijd, alhoewel zijn ploeg zijn centimeters nu zeker nodig had tegen een tweetal als Soistman - Van der Meiren. De 71-84 nederlaag betekent voor Wasocub dat ze meer dan ooit de twee punten van Koekelare nodig heeft, als strohalm om zich aan het behoud vast te klampen. Met die punten staan ze gelijk en komt er een testmacht, alhoewel men bij Wasocub nog met veel interesse uitkijkt naar de klacht die ze nog aanhangig hebben in verband met de match tegen Cabrita Zele. Via een te herspelen match zit er een bijkomende kans op behoud in, maar om daar zekerheid over te hebben zal men nog wel even moeten wachten en dit kan eind mei zijn. Dat Wasocub Waasmun ster, dat normaal zijn kompetitiewedstrijden te Lokeren betwist, nu op de koop toe nog naar Eksaarde verhuisde vond zeker een weerslag in het spelverloop der geel- blauwen. Laattijdig inge licht over de zaalbezet ting te Lokeren moest het Wasocub bestuur alle hens aan dek roepen om toch zijn laatste wedstrijd van het sei zoen te kunnen betwis ten. Alles kwam toch uit eindelijk in orde maar na een 8-9 stand moest Wasocub ondervinden dat de Eksaarde zaal hun niet goedgunstig Scheen. De veel grotere bezoekers maakten er 8-17 van maar ondanks de goede verdediging van Wasocub kon Aalter verder uitlopen. Geluk kig was Kinders paraat en op zijn eentje bracht hij zijn team terug bij 31-38. Na de hervatting bleef Wasocub moedig door vechten in verdediging maar De Doncker vanop de vleugel teisterde de Wasocub zone fel. Kin ders vond geen steun bij Van den Bossche die voor éénmaal in een off day verkeerde en via 49-57 bleef Sgolba op winst tot 57-67. De ge stalte van Soistman-Van der Meiren was echter beslissend en hoe de thuisploeg zich ook in spande verder dan een eervolle uitslag kwamen zij niet. Het dient gezegd dat Wasocub met een prima verrichting mag gekwoteerd worden, want nu bleef De Geest afwezig en deze dubbele meter had heel wat dien sten kunnen bewijzen aan de geel-blauwen. Punten: Wasocub: Kinders 17-22 Van den Bossche 6-6, Gerlo 4-6, Windey 2-2, Van Doorselaer 2-6, Ver- durmen 0-4, Colman 2-2, Aalter: Soistman 19p, Van der Meiren 12p, Van de Vijle 14p, Claeys 15p, De Doncker 24p. Voor Wasocub staat het signaal nu op rood want konkurrent Panters Baasrode won bij OSJB. De ploeg van Jaak Gerlo Basket 4' Nat. Wasocub werd op eigen veld' gecounterd door staat nu op gelijke hoog te en de klacht na de wedstrijd tegen Cabrita Zele zal wellicht beslis send zijn. Waarschijnlijk krijgen wij een testwed strijd tegen Panters Baasrode ofwel wordt de match tegen Cabrita her- speeld met nieuwe mo gelijkheden voor Waso cub. De Nationale Tucht raad heeft hierin het laatste woord. WEGA Aal ter met 71-84. (nul) Herman Van Keer is vijfendertig. Hij speelde vorig seizoen met Osiris Denderleeuw. En hij wil er nog één seizoen bijdoen. «Daarna stop ik er definitief mee. Ik hoop op een vrije overgang. Maar hierover moet nog worden beslist. Ik maak me toch sterk dat men de vrije transfer net als in de voetbalsport op 35 jaar terugbrengt. Als het dan zover komt dan teken ik opnieuw voor de Denderleeuwse klub. Deze geniet inderdaad mijn voorkeur» aldus Herman Van Keer. JVH Basket 4r Nat. De zoveelste bezoekende korf in de wedstrijd Wasocub Waasmunster-Aalter (71-84). (nul) Sportief gezien is Panters er zondagnamiddag in geslaagd om bij St. Jan zijn behoud in de nationale promotiereeks te verzekeren. Het telt in de eindklassering momenteel twee punten meer dan Wasocub Waasmunster, maar het administratieve basketbalgebeuren is de oor zaak dat Panters nog een bijkomende match zal moeten afhaspelen tegen streekgenoot Waas munster, met het tweede dalersticket als weinig gesmaakte inzet. Vrijdag nam het nationaal comité een beslissing in de zaak Contact Koekelare. De Westvlaamse klub betaalde te laat zijn bondsrekening en was geschorst op het moment dat het de wedstrijd tegen Wasocub won. De bondsuitspraak viel in het voordeel van Waasmunster uit, dat de twee wedstrijd- punten kreeg toegewezen. Het Panters bestuurslid Jozef Stevens was ten zeerste verbolgen, samen met de ganse klub, over die gang van zaken. Hij meent dat zijn ploeg het slachtoffer is geworden van de nalatigheid van een ander. Dit heeft met sport of kompetitie niets te zien, aldus de mening van Jozef Stevens. 'Het is een vaststaand feit dat we tegen die onrechtvaardigheid zullen reageren. Dat Koekelare geen punten kan winnen als ze geschorst zijn is misschien wel normaal, maar en kan zé dan toch niet aan een ploeg toekennen, die er op het terrein niet in aanmerking voor kwam.' Hij zag dan eerder een 0-0 beslissing, dan een 0-20 in het voordeel van Waasmunster. Om de laatste match van het seizoen te spelen, moest coach Frans Van Driessche beroep doen op een onuitgegeven vijftal. Rie Putteman, schijnt gebroken te hebben met Panters, Miel Van den Broeck was weerhouden door een kommuniefeest in eigen gezin en Dierick was onbeschikbaar wegens vingerbreuk. De Panters zoneverdediging werd gevormd door kadet Geert Moens, Willy Van den Broeck, Luc en Mare Vernimmen en Jan Stevens. Panters nam onmiddellijk zijn verantwoordelijk en Luc Vernimmen met drives en Geert Moens vanop halve afstand zorgden voor een hoopvolle 0-8 start. De bezoekers bleven de ganse eerste helft het gebeuren beheersen en kapitein Willy Van den Broeck en Mare Vernimmen scoorden op het gepaste moment korven en Jan Stevens, dit seizoen weinig gebruikt als eerste ploeg speler, hielp mee om via een 29-45 de ruststand op 37-51 te brengen. In de tweede helft ging Panters op zijn élan door en verwierf een maximum voorsprong van 21 punten. St. Jan gooide het toen in verdediging over een andere boeg. Luc Vernimmen kreeg een waakhond aan het been en men schakelde over naar een pressing over het ganse terrein. De thuisploeg plaatste een 10-0 en kadet Geert Moens, de tweede belangrijke wedstrijd in twee dagen, kreeg last van krampen. Op drie minuten van het einde bij 82-85 zag het er benard uit voor Panters maar Mare Vernimmen scoorde de beslissende korf, zodat de bezoekers rustig konden uitspelen (84-87). Rubo Niel won met dertig punten verschil van Mercurius. Dit betekent dat Hermes St. Niklaas een bijkomende wedstrijd moet spelen tegen de Nielenaren om uit te maken wie er volgend seizoen in derde mag blijven spelen! Coach Louis De Bruyne kan nu beginnen om zijn pionnen op te peppen voor dit belangrijk treffen. Het is eerder een morele opdracht. De Hermes-spelers bewezen in het verleden hun opdracht aan te kunnen, maar ze lieten het op cruciale momenten in verdediging afweten. (BENO)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25