Jüf( Jeugdbasket Kadetten Panters Baasrode winnen Beker van België Nabeschouwingen Provinciaal Basket sg Thuisploeg naar winst in tweede helft Dole Beveren K is gered y West-Europees Rolstoelbaskettor- nooi '79 te Lokeren 1e prov. Hemaco Dendermonde St. Niklase 71 52 1e prov. Dole Beveren - Eerste provinciaal 2e provinciaal A Tweede provinciaal B Di Sint-Niklaas 86-70 26 - 4.5.1979 - De Voorpost i bijna en. G< leuze ;ze ov( de vi len vo< eerste oetbc Voor de thuisploeg had de wedstrijd nog weinig belang, maar de College- ploeg wilde zijn kansen tot het uiterste verdedi gen. Voor St. Niklase waren de wedstrijdpun- ten wel belangrijk. In dien Were Di St. Niklaas zou winnen bij Dole Beveren, dan zat het in de run voor een testron de met drie. Beide ploegen begonnen met een 1-3-1 zone. Die verdedigingswijze schijnt in de kleine zaal de aangewezen methode om de aanvallers te beperken De bezoekende defensie akteerde bijzonder be weeglijk en voor Hemaco hield dit een reeks mis sers in. Wijnendaele be gon met een 0 op 5, Van Nuffel kwam in de eerste helf niet verder dan een 1 op 7, Leo Verstappen liet een 1 op 4 optekenen en broer Herwig, die de gekwetste Leo verving, mistte zes keer tereke. De Waaslanders konden zich in die periode aan het wedstrijdritme aan passen met een 12-14 tussenstand aan de 10e minuut. Ze voelden zelfs dat er voor hen meer in I'prov. Basket Vooral tijdens de laatste minuten werd St.-Niklase in de verdrukking gespeeld (Hemaco-St.-Niklase 71-52). (v) I "prov. Hemaco Dendermonde, uiteindelijk 5" in de kompetitie i (v) zat. De Block, van onder de korf weggevlucht, scoorde op de vleugel een 3 op 3 en Willaert, zeer verdienstelijk in het centrum van de Hemaco zone, eindigde de eerste helft met een 5 op 5, zodat de bezoekers van 23-20 aan de 16e minuut een 0-14 plaatsten waar in Martin Sauviller en Danny Van der Linden op quickbreak hun aandeel hadden met een 23-34 ruststand, een gunstige situatie voor de bezoe kers. De ruststand werd enigs zins in de hand gewerkt door het feit dat coach Versmessen Georges Van Miegroet van de spelverdelersplaats weg haalde en de proef met 't28punten uit26 wedstrijdenHans Wijnendaele waag- de, hierdoor verloor de thuisploeg zijn penetra tiekracht op de vleugel. Tot de 6e minuut kan St. Niklase de 11 punten voorsprong 29-40 op het bord houden, maar het scoren gaat moeilijker en het wordt nerveuser. De fouten last van Willaert en De Block, de enige rebounders die kunnen optornen tegen de grote Hemaco spelers, heeft een psychologisch ef- fekt. Fransaer, de beste en regelmatigste thuis- speler maakt brokken onder de wase korf. Hij scoort een 4 op 7 en zet 6 op 6 vrijworpen om en krijgt zowel Willaert als De Block- voor fouten naar de bank. Het ver schil wordt kleiner en de 40-44 tussenscore aan de 10e minuut wordt 48-48 aan de 13e minuut. Wijnendaele moet fou tief gestopt worden en dit kost punten op vrij worpen. Van Nuffel is precieser vanop de vleu gel, Peter Pelicaen neemt vlot de baseline en Leo Verstappen toont zijn mogelijkheden in de aanvallende rebound. Het bezoekende moreel front stort in en fysisch zijn ze niet meer opge wassen tegen een ontke tend Hemaco. De laatste 10 minuten scoort St. Niklase nog 1 fieldgoal en 2 vrijworpen. Hij kan dus de gunstige indruk van de eerste 20 minuten niet bevestigen, terwijl de thuisploeg zich in de laatste spel periode her pakte. Hemaco heeft, in de laatste 20 minuten, be wezen dat ze over een sterk effektief beschikt om bij de beste ploegen uit 1e provinicaal gere kend te worden. Het grootste probleem is de presentie van de spelers. Leo Verstappen en Peter Pelicaen toonden rijp te zijn om het statuut van basisspeler te rechtvaar digen. St. Niklase, zat einde februari in een haast hopeloze positie en heeft dank zij het geloof in eigen kunnen, een spek- takulaire remonte ge maakt die, dank zij een 4 op 5 in de slotfase van de kompetitie, het behoud in eerste provinciaal op leverde. Punten: Hemaco: Wijnendaele 8- 14, Van Miegroet 2-0, Van Nuffel 2-8, Fransaer 9-13, Leo Verstappen Fransaer wint het pleit na een strafworp (Heil* Dendermonde-St.-Niklase 71-52). (v) b 2-8, Hedwig Verstappen Linden 6-4, Dhaen 0-1, Pelicaen 0-4. De Cauwer 0-0, K. St. Niklase: De Block vaert 0-0. 6-6, Willaert 12-2, Martin (BEI Sauviller 10-6, Van der J De Panters bestuurs mensen kregen een eer ste bekroning voor de enorme inspanningen die ze leverden om de streekjeugd te sensibili seren voor de basketbal- sport. Reeds vele jaren krijgen ze ieder-jaar als beloning één of meerde re provinctele titels aan geboden. Het winnen van de Beker van Belgié is evenwel een spreken de waardering voor de mogelijkheden van de Panters jeugd. Vooraleer het vorige za terdag St. Augustin Brussel in finale klopte met 77-83, had het reeds zijn kwaliteiten moeten aanspreken om Oxaco, winnaar van vorig jaar, Elite Gent, Avanti Brug ge uit te schakelen. In de beslissende wed strijd heeft coach Jan Stevens zijn spelers sterk moeten motiveren Op 5 mei organiseert de Lokerse sportklub voor gehandicapten het West-Europees Rolstoel- baskettornooi. Aan dit tornooi nemen 10 ploegen deel uit Belgié, Nederland en Frankrijk. Voor deze finale kon Feniks zich plaatsen door in de voorronde 3 van de 4 wedstrijden te winnen. In die finale wordt het Lokerse Feniks zeker bij de kanshebbers gerekend met Mee Charleroi als sterkste tegenstander. Die ploegen moeten trouwens in de schifting reeds tegen elkaar aantreden. Voor Feniks is het ongetwijfeld zeer belangrijk dat het zich kon plaatsen voor deze finale. Lokeren heeft immers een jonge ploeg die veel klasse heeft maar nog de nodige routine moet vergaren. En dat kan vooral in dergelijke internationale tornooien. Een erva ring die hen zeker van pas zal komen om hun weg naar de top in de nationale kompetitie verder door te trekken Programma: 9 uur: Delft - Hengelo en Keulen - Ludwigshafen 10.30 uur: Antilope - Ooievaars, Charleroi - Lokeren 12 uur: St. Jan - Keulen 13.30 uur worden dan de halve-finales gespeeld terwijl de kleine finale voorzien is te 15 uur en de grote finale te 16 uur. Dit tornooi heeft plaats in de Lokerse Sporthal. om de kracht op te bren gen. De Brusselaars die in de zaal van Racing White, 'thuisspeelden', te bekampen. Trainer Stevens startte met Peter Meersman, Geert Moens Rudy Vermeersch, Mark Verstappen en Dirk Peel- man in zone. In de eerste helft werd het een zij aan zij. Het verschil bleef beperkt tot één of twee korven en St. Augustin leidde bij de rust met 37-35. In de tweede time moes ten de Panters het initia tief aan St. Augustin laten, dat uitliep tot 56-47. Coach Stevens klopte het Brusselse of fensief met een time-out en vroeg zijn spelers het tempo op te drijven en Geert Moens, Rudy Ver meersch, Mark Verstap pen zorgden voor 61-61 halfweg de tweede helft. Van dat moment af kon den de Baasroodse ka detten een lichte meer derheid opeisen via een 64-67 aan de 14e minuut. Toen de kleine Peter Meersman een verdedi gende rebound plukte en op zijn Steveniers het terrein afdribbelde en met een lay up boven de grote Brusselaars scoor de, betekende dit 74-81 voor Panters. Er kwam nog enige onzekerheid toen Geert Moens er voor fouten uit moest, maar Guido Verstappen was een waardige vervanger. De Panters kadetten wonnen op oververdien- de wijze de Beker van België. Punten: Peter Meersman 4, Geert Moens 27, Rudy Vermeersch 25, Mark Verstappen Peel man 6, stappen 4. 17, Dirk Guido Ver- (BENO) Voor Gill and J Were di is het doek definitief gevallen in de kompetitie want de laatste redplank voor een testwedstrijd ging tegen Dole Beveren verloren. Dat bij de thuisploeg enkel De Peuter in een goede dag was bleek voldoende om Dole veilig te stellen want de cohesie van Were di bleek vooral tijdens de tweede helft totaal zoek. Na een knappe heenronde waren de kwetsuren van Clement en André Aerts van doorslaggevende aard in de eindafrekening want de tweede ronde kwam Were di nooit meer tot een behoorlijke prestatie. Hemaco dat tijdens de eerste helft nooit zijn draai vond herpakte zich echter na de hervatting en onder impuls van Wijnendaele- Fransaer ging St. Niklase kopje onder. Toch zijn de Klaaskens gered want na de remonte der laatste weken blijft de ploeg der Sauvillers in eerste provinciaal. Eenhoorn Bazel kon bij Bavi Gent nooit optornen tegen De Ceuninck- Simoens en de vele perikelen der laatste weken doen ook het Bazel bestuur naar het einde snakken. The Tower Aalst moest tegen Silaba Zelzate de wet van de sterkste ondergaan en samen met Were di verhuist het team der De Schaepdrijvers naar tweede provinciaal. Het wegsturen van Amerikaan Heath zit hier zeker wel voor Iets tussen. Scheldejeugd Temse weliswaar gehandicapt door de afwezigheid van Van Wouwe bood gedurende gans de wedstrijd heftig weerstand legen kampioen Deinze dat alle kleuren van de regenboog kreeg te aanschouwen vooraleer aan de viering kon worden gedacht. Toch eindigt de ploeg van Egon De Pauw in alle schoonheid want zonder promotiedromen te koesteren speelde het jeugdig team een knappe kompetitie die slechts door tegenslag enkele keren in de war werd gestuurd. De schorsing van Chris De Pauw in de loop van november 1978 hield de scheepsbouwers slechts uit de kopgroep. BBC Lokeren zonder topschutter De Meerleer slaagde erin bij Donza Deinze voor een centuryscore te zorgen. Een gaaf geheel met Gerlo-De Nul en Cornel is als hoogvliegers liet coach Piron toe op de laatste kompetitiedag nog voor een knalprestatie te zorgen. Robot Eine met Hubeau en Vergucht als uitschieters blijft verder in het zog van leider Erpe Mere. De zege bij De Pinte kwam nooit in gevaar ook al bleek De Pinte voor heel wat andere ploegen een dooddoener. Erpe Mere de tweemansploeg Spann-Baeyens wandelde naar een nieuwe overwinning en een testwedstrijd tegen Robot Eine zal de uiteindelijke kampioen moeten aanduiden. Zoals wij in een vorige uitgave lieten uitschijnen tippen wij voluit op Erpe Mere dat over meer shotkracht beschikt dan zijn naaste konkurrent. Grambergen vond tijdens de laatste match van het seizoen in Van Keer en Mijs de wedstrijdwinnaars tegen Evergem maar ons inziens kan de ploeg heel wat beter dan de huidige klassering laat vermoeden. Een versterking met een technisch sterke speler zou voor de ploeg uit Grembergen welkom zijn voor volgend seizoen. De noodkreet die wij de laatste weken uit Hamme horen weerklinken vinden de laatste weken bevestiging want ook nu gaven de Kangoeroes forfait en reisden niet naar Cars St. Michel. Deze nieuwe 20-0 nederlaag maakte van Kangoeroes een zeker daler en ook financieel zal het niet opkomen van Hamme zware gevolgen hebben. Wij hopen dat Hamme echter zijn basketbal ploeg kan blijven behouden. WEGA moda einig eeste ellijk oetbj ebbe amen maai der ten a sport; chaa eke s vo< en v< ikken He z ter g; sport nome >erioi ipelei de afi In de vierpuntenwed strijd tegen Gill and J was het voor beide ploe gen een «must» om te winnen. Voor Dole was bij een zege het definitief behoud verzekerd terwijl winst voor Were Di een testwedstrijd meebracht tussen datzelfde Dole en St.Niklase. Met een box and one op Clement startte Dole langs Zon- nekijn heel goed maar de bezoekers toonden hun tanden en liepen uit naar 13-16 (8e min.). Het bleef bij een verdedigend inge stelde wedstrijd. Slechts door twee technische fouten van Aerts-Cle- ment kon Dole doorsto ten naar 28-24 in de 18e min. en dit deed wellicht de deur dicht voor de be zoekers. Were di kon niet reageren op De Peuter en halfweg stond Dole met één been in eerste pro vinciaal 38-25. De twee de helft speelde het ge stalte voordeel in het voordeel van Dole want de lange jongens van Were di, inzonderheid Thuysbaert, lieten het aanvallend afweten en Beveren maakte de kloof rond de 9e min. die beslissend zou blijken 58-32. Een verwoede press van Were di lever de voor Beveren ecl weinig gevaar op. h mans viel met fouten en Dole was uit< zenuwachtig naarm de minuten verstrel De Were di aanvall Marin en Thiron be van zich af maar dichte dan de eindstand 86 kon men niet nader Dole kon met een sub me De Peuter tegenscoren en Were moest zich bij de de( datie neerleggen. Punten: Were di: ment 6-5, Thuysbt3' 4-2, Verbraeken 2- Aerts 8-8, Van Acker Verbeke 1-2, Marin Thiron 0-4, De Cock Dole: Zonnekijn 4-2, Loo 7-9, Hermans De Peuter 13-24, 2-0, Smet 0-3, Rosi 0-2. Het staat nu vast zowel bij Dole als Were di heel wat ver deringen op til zijn v volgend seizoen, kijkt met welgevallig naar De Backer (R Linkeroever) en M< (Bazel) terwijl bij Gill J Were di heel spelers zullen getran! reerd worden. In latere uitgave meer c de komende transfert t rikelen. St I;

De Voorpost | 1979 | | pagina 26