GRATIS VOORPOSTWEDSTRIJD Vrouwenvolleybal Sint-Jozef - Klein - Seminarie Nationaal Kampioen imse behoudt kans op de finale ihitterende uitgangspositie lor Sinda V De Grauwe kampioen in tweede «(deling N.O.M.B. Als klap op de vuurpijl: een etentje met Jean-Marie Pfaff Beker van België 1/2 finale heenronde Hermes Oostende - Temse dames 3-2 hale beker Oost-Vlaanderen BLOSO FINALES VOLLEY Lebbeke wint schiftingen Wichelen met één voet in derde dank zij Jan Van Huffel >e| Eerste vraag: Schiftingsvraag: WIN EEN GRATIS TRIBUNE JAARABONNEMENT BIJ DE V00RP0STKLUB VAN UW KEUZE De Voorpost - 4 5 1979 - 27 ERDAG 19 UUR: jSE NAAR NALE? Sag speelt Temse in eigen n (let op het ongewone uur, er is geen inval- idstrijd). Het wordt be ten gemakkelijk opgave, e teams zijn erg aan el- Je waagd, Hermes bezit ervaring, die hen helpt jnoeilijke omstandighe den heen te stappen. Hiertegen over staat een enthousiaste Temseploeg, met veel talent, maar die zich nog te beschei den voelt tegenover de volley balgrootmeesteres. Gesteund door haar talrijke supporters en met geloof in ei gen kunnen moet Temse zater dag toch in staat zijn om Her mes van de troon te halen. ZOU LUIDEN? Als Temse het toch zo ver zou laten komen dat Hermes twee sets wint, dan is de totale set stand gelijk. Dan volgt nade5'' set een rustperiode van 15 mi nuten, waarna een 6'' set wordt gespeeld, wie die wint gaat naar de finale. SA WAT ALS DE SCORE 3-2 Hermes en Temse. de twee topploegen uit de vrouwen kompetitie hebben elkaar de jongste weken dikwijls moeten bekampen. In het kompetitie duel viel de kalender, omwille van weersomstandigheden, zo uit dat zij binnen acht dagen tweemaal tegenover elkaar stonden. De heenwedstrijd in Temse verliep duidelijk in het Oostendse voordeel 1-3. De terugmatch was heel wat boeiender, toen kreeg de kust- formatie Temse maar moei zaam uit hun spoor 3-2 BEKERWEDSTRIJD De loting van de halve finale van de beker van België had voor Temse heel wat gunstiger kunnen verlopen, weer kwa men de sterkste ploegen tegenover elkaar Hermes Oos tende - Temse. De andere halve finale was Eupen - Has selt. Met rede werd de wed strijd tussen de koningin der badsteden en de Scheldege- meente als vervroegde finale bestempeld. De halve finale verloopt met heen en terug wedstrijd. Dins dag 1 mei vertrok de Temse ploeg, vergezeld van haar trouwe supporters naar zee. Temse zou haar huid duur ver kopen. De bezoekers voegden de daad bij het woord en na men resoluut de touwtjes in handen: 6-15 (0-1). De landskampioenen lieten zich echter niet uit evenwicht brengen en sloegen terug: 15-9 (1-1). Na een windstille set kreeg men weer een gedaan tewisseling bij Temse, meer dere knappe acties deden de thuisploeg sterren zien. Oos tende stond sprakeloos van dit Temse: 5-15 (1-2). De thuis ploeg vond nog geen remedie in de aanvang van de vierde set. Temse was niet meer te «Remmen». Het werd 4-10, be paald een rooskleurige situatie voor de bezoekers. Het feit dat het bijna ongelooflijke toch waar zou worden leek niet ver teerbaar. Hermes, en dat on derstreept toch wel hun klasse, begon terug het hakmes te han teren en won deze set, waarin Temse de winst voor ogen zag: 15-11 (2-2). Na een spannende vijfde set bleef de overwinning toch bij Hennes: 15-12 (3-2). Op dinsdag 1 mei heeft VC Lebbeke haar plaatsje in derde nationale afgedwongen na een zware dag strijd. Eerst verloor het wel de strijd om de vierde plaats tegen Wervik met 3-0 doch klopte nadien drie ploegen voor de openge- komen plaats (wegens het wegvallen van Rebels Lier in eerste nationale) en mag zich bijna zeker in derde natio nale wanen. GDP Vierde provincialer VC Wichelen speelde zaterdaga vond te St. Martens Latem de heenwedstrijd om een bijkomende plaats in derde provinciale. Het won met 2-3 en setstanden 15-12 (nadat het 4-0 achter en 4-10 voor had gestaan), 15-10,9-15 (en na zeven setballen), 13-15 en 5-15. De terugwedstrijd wordt nu zondag gespeeld met start te 10.30 u. GDP ST. AMENDSBERG - SINDA ST.-NIKLAAS: 1-3 T Nationaler St. idsberg het vertolkt :venwel slechts een be ien rol heeft Sinda n uitstekende positie igespeeld om volgende een vrij rustige sfeer rugwedstrijd aan te vat- n bijna zeker de finale te en. Gezien het vrij tu- iieuze voorbije seizoen v^ze overwinning een pa- p de vrij kale kroon be- 'Eljen voor de Sindadames daarmee bewijzen dat _Jiechte ploeg vrienden (wat meer vermag dan testal vedetten. In een pard vrij zenuwachtige, maar sportieve sfeer heeft Sinda, gesteund door een pleiade supporters, in het Gentse getoond dat het meer mag dan zijn rangschikking in de competitie zou laten vermoeden. Het speelde ge durende de hele tijd van de partij uiterst geconcen treerd. Het kende nauwe lijks zwakke momenten. In het kamp van de tegenstre vers vond men een ouwe ge trouwe terug als coach ni. dhr. Van Engelandt, oud- coach van Rapid, en dit be tekende voor de St. Niklase dames een extraprikkel om het nog beter te doen. En daarin zijn ze tenvollc ge slaagd. Verliep de eerste set vrij gelijkopgaand, dan liet Sinda zijn opponent merken dat er met haar niet zou te lachen vallen (11-15). Zou de setuitslag iets heel wat an ders laten vermoeden, (15-7 verlies) toch speelde Sinda niet zwakker maar kon enkel de nodige punten niet sco ren. Maar in de derde her neming liet een sublieme be zoekende ploeg de thuisploeg gewoonweg ter plaatse trip pelen om ze met haar en huid op te peuzelen (3-15). In de vierde en beslissende set startte Sinda opnieuw als een sneltrein (2-8) wat een gede moraliseerde thuisploeg compleet de moed ontnam om te reageren (10-15). Na men vermelden in dit schit terend bezoekend geheel zou de overigen te kort doen, daarom houden we er ons aan Sinda evenveel succes toe te wensen bij de terug wedstrijd aanstaande zater dag 5 mei te 17 u. in de St. Niklase sporthal. Sinda re kent op een geweldige pu blieke belangstelling. De ploeg: Broeckaert, Burin. Heyman, Joos, Van Moorhem en Spaens: wissel- speelsters: Pincé en Ver- cruvssen. HH In de gemeentelijke sporthal van Hemiksem hadden woensdag 25 april de BLOSO finales plaats voor de schoolsport-volley. Het Vrije Onderwijs (N.S.V.O.) werd vertegenwoordigd door St.-Alovsius Ninove bij de miniemen, St. Jozef Turnhout bij de Kadetten en de Wase collegeploeg bij de scholieren. eerste seizoen in de Nationale Onafhankelijke oetbalbond is voor de ploeg van Rudy De bijzonder succesvol geweest. Het werd en een schot in de roos. Men hoopte voor het officiële optreden wel op een plaats in de e vijf, maar dat het de hoogste onderscheiding lk jeweest zijn, durfde de grootste optimist niet rail en- be} het verloop van de in de Zeelse kompetitie ook bovenaan in de klas sering. jerJrl; kompetitie leed )e Grauwe maar 2 lagen tegen Loke- ub met 6-5 en tegen |ept)s Ronse met 6-4. ere jeöwas be Pr°duktief- naar succes geleid heeft Tloea en in de slot- jS ,je kameraadschappe lijke geest», aldus Rudy De Grauwe. «We be schikken over een kern die goed op elkaar is afgestemd en die vooral technisch en taktisch heel sterk is. Dit zijn kwaliteiten die in mini- loeg en in de slot- tegen een zwak 3bf aar met vier spelers de Grembergse ar r hal afgereisd Deur- >rgden ze vtfor een k Ojterscore met 28-3. 5 4|Rudy De Grauwe, Stilator van de club r,eit -i j- vueiuai siwr* uu nei osl mand d,e gewoon- voorp|an komen. De rou. is van minivoetbal an we een gesprek, voetbal heeft de Ie jaren een specta- Q 'e opgang gemaakt. GOEDE GEEST. «De hoofdtroef, die de aanleiding om aan te sluiten bij N.O.M.B., zijn genoegdoeningen die R. er aan overhoudt. Maar Rudy, die officieel scheidsrechter is en ge diplomeerd BLOSO hulp trainer minivoetbal, is te vreden dat de minivoet- de afdeling, is het be- balsport te Zele zo goed wijs dat het plaatselijk evolueert. Zestien ploe- peil hoog ligt. Naast gen in een kompetitie kampioen MV De Grau- noemt hij een succes en we, stijgt Oud en Nieuw Zowel Ninove en Turnhout wonnen gemakkelijk, van hun BLOSO-tegenstanders en wie gedacht had dat de klaasjes na een voortreffelijke eerste set (15-3) het Koninklijk Athe neum van Hasselt in de ver geethoek zou spelen, kwam bedrogen uit. Kapitein en mo tor van de ploeg. Herman Van der Veken (wegens ziekte fy sisch niet in z'n beste doen), draaide de tweede set niet meer mee. Ook de anders zo voor treffelijke aanvallers als Hein Van Renterghem, Wilfried Plasmns en Wim Declercq ga ven het commando uit handen. Wim Vereecken presteerde nog matig maar de tweede set werd met 13-15 verloren. Coach Van Huffel moest let terlijk alle hens aan dek roe pen. Mare Heirbaut. Stcfaan VanOppcnscnFilip Van Hae- vermaet namen 0111 beurt de taak van de basisspelers over. Roger had reeds van bij de aanvang van de tweede set z'n zoontje Jan 1.99 m - inge bracht). Zijn sterk blok en sne dige aanvallen deden Hasselt wankelen. Meteen werd de derde set met 15-13 gewon nen. Toch speelden de college jongens niet goed. want na een 13-9 voorsprong in de 4'' set: werd een 14-16 verlies voor hen genoteerd. Dat uiteindelijk de zegen werd behaald in de laatste herne ming (15-3) is vooral te dan ken aan de inzet van vader en zoon Van Huffel. Roger ze- nuwenlijdcnd op de bank. Jan kalm en overtuigend aan het blok en in de aanval. Citeren we ook nog de ondankbare taak die Patrick Dierick opeen prachtige manier verwerkte Na het uitvallen van z'n kapi tein Herman Van der Veken speelde hij de laatste drie sets alleen als set-up. De stemming onder de collegespelers bij het afhalen van de trofee en me dailles was niet vreugdevol. Eerder ontgoocheld over deze zwakke wedstrijd gaven ze echter rendez-vous aan hun supporters voor een daverende wedstrijd op 19 mei te Meche- len. Hier wordt dan in bijzijn van de heer Burgemeester P. De Vidts (belofte maakt schuld) de nationale finale van het N.S.V.O. gespeeld tegen de kampioenen uit Wallonië. EERSTE COLLEGETORNOOI SCHOLIEREN - Op zondagnamiddag 22 april had in de sporthal van het Col lege het eerste tornooi tussen de scholierenploegcn en ex- scholierenploeg 1977 plaats. Het werd een eenvoudige maar sfeervolle ontmoeting tussen de spelers en oud-leerlingen van de school. Ook de ouders van de ex-kampioenen kwa men hun, nu reeds universitai- ren, nogmaals aannmocdigen. In een ontspannen sfeer werd. er hoogstaande volley ver toond. De oud-leerlingen wa ren het volleyballen niet ver leerd, zelfs Guy Berthels, twee jaar in-actief, sloeg z'n balletje nog sterk over het toch zo hoge net! En hadden de oud-scholieren het écht gewild, hadden ze het tornooi gewonnen. Ze waren echter zoals het past meer ge komen om elkaar opnieuw te ontmoeten dan om keiharde volley te spelen zoals ze het vroeger wel konden Uitslag: 1. Scholieren A (2-1. 2-1) 2. Scholieren B (2-1, 1-2) 3. Oud-scholieren 1977(1-2, 1-2) drie ploegen in de twee- Zele als tweede, mee str'Jd om promotie. gend jaar de minivoet- sporthal, want binnen de naar de hoogste klasse De werkkracht van Ru- balliefhebbers de kans Zeelse grenzen wordt en ook MV Zele is geen dy De Grauwe leverde geven om 's lands beste het zeker nog niet mo- meeloper, maar bleef voor zijn ploeg een kam- ploegen aan het werk te gelijk een onderkomen lange tijd mee in de pioenstitel op en zal vol- zien in de Grembergse te vinden. I.O.M.B., met zijn dan 10.000 leden, Iledig op een ama- tische leest ge loeid. Het is mo del de grootste r o i. Die situatie wordt ert de Belgische Voet lid niet zo geappre- i. Het grootste pro- is het gebrek aan nodatie. Er zijn nog linig sporthallen en eesten zijn niet on- allijk geschikt om oetbal te spelen. ebben een goed on- amen te Grember- maar we betreuren ons te steunen' der geval dat Zele tine van Marcel Ver- beeck, Luc Van Caute- ren, Freddy Heirman en Gilbert Christiaens wordt geschraagd door de jeugd en de klasse van Peter Van Wambeke en Patrick Vernimmen. Met onze beperkte kern wordt het soms zwaar op twee fronten strijden, maar tot hiertoe verloopt alles naar wens. Het is en blijft voor ons zuiver amateurisme, maar we zijn gelukkig op het sponsorschap beroep te kunnen doen van Café- spelen De Grauwe, se dert onze oprichting in 1974 en dit jaar deed de Heer Dirk Smekens, van Reizen Smekens een se- rieuse inspanning om jat ten achter blijft om Over zichzelf praat Rudy Ch sportzaal te bouwen. De Grauwe liever niet. Maar hij is de motor ach- chaadt wel aan de ter het geheel. In 1974 richtte hij de ploeg op en sedert die tijd heeft hij enorme inspanningen gedaan om minivoetbal populair te maken en ook om zijn ploeg aan zien te geven. Succes sen in de plaatselijke kompetitie en bekers en een finaleplaats in de beker van het Waasland, eke belangstelling s voor ons moeilijk de en vast publiek aan ikken. Op eigen ge- 'te zou dit gemak ier gaan. sportief vlak leven nomenteel zeker in periode van euforie, spelen kampioen in de afdeling en staan Tien weken na mekaar organiseert dit blad een wekelijkse wedstrijd waarbij telkens uit de winnaars één gelukkige wordt geloot die automatisch recht krijgt op een Gratis Tribune Jaarabonnement bij een Voorpostclub van zijn keuze. Dit zijn: de eersteklassers SK Beveren en Sporting Lokeren, de tweedeklassers SK Sint-Niklaas en Eendracht Aalst, de derdeklassers Eendracht Zele en Jong Lede en vierdeklasser KAVD Dendermonde! Het abonnement heeft uiteraard betrekking op het voetbalseizoen 1979- 1980 en is niet geldig voor eventuele Beker- of Europees kompetitievoetbal, wél voor alle nationale kompetitiewedstrijden. Wat moet u hiervoor doen? Gewoon antwoorden op een eerste vraag en een schiftingsvraag, verschenen in de Reklaambladen van Groep De Cuyper deze week en bijgaand antwoordformulier duidelijk ingevuld opsturen naar onderstaand adres Sportredaktie De Voorpost Oude Vest 34 9330 Dendermonde Alle deelnemingsformulieren moeten uiterlijk vrijdag 11 mei 1979 in ons bezit zijn. WEDSTRIJDREGLEMENT De wedstrijd is gratis 1 Enkel antwoorden met bijgaand formulier worden in acht genomen. 2. Bij een gelijk aantal winnaars wordt één gelukkige uitgeloot. 3. Het personeel van Groep De Cuyper kan onmogelijk aan de wedstrijd deelnemen. 4 Het gratis tribune jaarabonnement heeft enkel betrekking op hoger ver melde Voorpostploegen! ANTWOORDFORMULIER Naam: Straat:..- Nr.: Gemeente: Antwoord vraag 1: Schiftingsvraag:Fortuna Dusseldorf - F.C. Barcelona In geval ik win, wens ik een jaarabonnement op Deze doelman, die gij ongetwijfeld kent, plukt klemvast een hoge bal, maar wie zijn de nummers 6, die de doelpaal vasthoudt en het nummer 10 van de tegenpartij? Wat zal de score zijn van de Finale van de Europese Beker der Bekerwinnaars die op woensdag 16 mei wordt gespeeld tussen FORTUNA DUSSELDORF en F.C. BARCELONA?

De Voorpost | 1979 | | pagina 27