GRATIS WEDSTRIJD De Voorpost Den Bond onbedreigd naar titel in Hams Schuttersverbond TOPSCHAKEN IN MELSELE amiel ie Backer int Voorpost- edstrijd SPORT Kampioenschap van België doorgeefschaak iegende pijlen: Ons Vermaak Temse ijft buiten schot in kampioenschap 3ROTE rURN-JUBEL 30UWDAG TE ïINT- NIKLAAS William Tackaert weer HïINWiliMill vooraan - FONIOR WATERZONEN V.A. 7- GALLANT ZILVER ROOS 12 De Voorpost - 4,5.1979 - 29 de derde schifting werd het dagklassement ide voor het schut- gewonnen door een flink impioenschap van op dreef zijnde Mauri- dat doorging in ce. Voor het dagklasse- lokaal van de Vier ment «Hoge» was het onden te Moerze- weer superschutter Luc iregen wij terug een De Gols die de ganse meesterschap van top neerhaalde om voor londschutters. de derde opeenvolgende de eerste maal was keer dit klassement bin- aat Patrick Rous- nen te palmen. Ook de bekerwinnaar 1978, peletons André Laureys Je partij. Het was Ons Vermaak en August ien dat hij wat aan- Thierens maakten een sing nodig had, want goede beurt, ze scoor- schoot pas het eerst den respectievelijk 15 en in de zesde ronde, 14 punten. In de alge vervolgens dan toch mene klassering krijgen vijf waardevolle p. wij de twee ploegen van de tabel te schieten. De Bond resp. met 50 was net niet genoeg en 38 punten aan de lei mede te dingen voor ding. We menen dat we- dagklassement. gens zijn uitgesproken ré Laureys Ons Ver- meerderheid de titel aan en Maurice De het peleton Patr. Rous- schoten elk zes p. seau niet meer kan ont- tt0leen spannende kamp snappen. Het peleton A. Ise Ketels id., 38 p. - 3. An dré Laureys Ons Ver- Laureys en Robert Wil- maak en Robert Willaert laert met een achter- - 4. Gekroonden 33 p. - «tand van slechts vijf p. 5. Jean D'HoIlander id., Uit heel België waren op zaterdag 28 april schakers afgezakt naar de zaal «Parochiehuis» te Melsele voor de eerste natio nale konfrontatie in deze nieuwe discipline. Onder hen be vonden zich enkele topvedetten uit het Belgische schaakle- op de tweede moeten 32 p. - 6. Jozef Van der Ven, zoals Ronny Weemaes, kampioen van België 1977 en Stockt Ons Vermaak 29 meervoudig Belgisch kampioen snelschaken, en Bruno de p. - 7. August Thierens Jonghe, algemeen beschouwd als een van onze grootste ta- Bastianen 27 p. - 8. Mau- lenten. zich nog niet gewonnen geven, het kampioen schap is nog niet ge daan. Individueel lijkt ons de titel «Hoog» reeds in de handen van Luc De Gols die niet minder dan acht punten voorsprong telt. Voor de Kleine Vogels is de strijd vinniger dan ooit, daar leidt Jean D'HoIlan der onmiddellijk gevolgd door Maurice De Gols Patrick Rousseau, Baziel Willaert en de «First La dy» in het kampioen schap Hermien Colman kunnen nog aansluiting krijgen. Huidig klassement 1. Patrick Rousseau Den Bond 50 p. - 2. Franpois rice Straetman Vlaande ren 21 p. - 9. René Van Haver Kastel 19 p. 10. Benoit De Brouwer Bas- tianen 10 p. Hoog 21 p. - 2. Mede door de inbreng van de firma Immosafe, die een prij zenpakket voor een waarde van 30.000 F aanbood, was de inzet volledig. Al tijdens de voorronden waren enkele ver- 1. Luc De Gols rassingcn te noteren, zoals het Jean Goossens ""vallen van de ploeg P. De Ons Vermaak 13 p. - 3. Jonghe - Van Hul =n de mar- kante prestaties van de ver- Luc,en Rombouts, ,d. en van c]ub M André Robrecht Den Beveren(Smet-CaluwéenL. Bond 9 p. De Clerck) en van Club 64 - «Kleine» 1. Jean D'Hol- Melsele (Stuer M. en H. lander 4 Gekroonden 11 Stuer). Ook de talentrijke jon- p. - 2. Maurice De Gols geren van S.K. Brigands Den Bond 10 p. - 3. Her- Haasdonk verdedigden zich toenemende financiële steun aanbood. Na de burgemeester waarvan de schaaksport mag verontschuldigd te hebben bij genieten. Schepen Biommaert de aanwezigen sprak hij zijn vertegenwoordigde samen met bewondering uit voor de ver- «rhenf>n Dp Rnprk <l«* pp- toonde inzet, die, gepaard met meente Beveren, die bij deze cen onaflatende sportiviteit, gelegenheid aan de finalisten deze namiddag tot een feest vier prachtige tinnen schotels hebben gemaakt. mien Colman 4 Gekroon den, Baziel Willaert, id. en Patrick Rousseau Den Bond 8 p. Steekvogel. ts de aanvallen van k gekwoteerde ploe- oud-sectorkampioe- blijft titelverdediger :hter Ons Vermaak ise Onbedreigd aan leiding. De ploeg met cel Polfliet, Dirk ssens - Gerard Van wegen - Alex Peers- Patrick Polfliet en ny Van Geyt, die 29 coorde, mag naar on tlening reeds kampi- sdromen koesteren. dichtst werden ze adert door de Bijl- vrienden die 23 p. luk ten. De 21 p. van ploeg 11 en De Kruipers zijn ze ker goed voor een ere plaats. Aanvullend Schelde- vrienden Steendorp 14- 12 - 20-12 punten. Rech te Schutters Verrebroek 14-7 - 7-11 punten. Vrij schutters Steendorp 20- 7 punten. Valkschutters Temse 4-8 punten. Jon ge Helden Temse Veile 13-10- 12-10- 15-17 pun ten. Verbroedering Tem se 6-11 - 16-13 punten. Hemelshof Bazel 9-9 - 10-10 punten. Bijlvrien den Beveren 7-11 - 16- 21 - 23-18 punten. Krui pers Beveren 13-11 - 13- 21 - 8-16 punten. Leeu wen Beveren I 11-7 pun ten. Vrijschutters Beve ren 16-15 punten. De Leeuwen Beveren II 13- 5 - 8-6 - 10-8 punten. De Meir Beveren 14-8 - 9-5 punten.. De Moedige Be veren 12-15 - 9-7 punten. Beveren Sint-Sebastiaan 13-18 - 11-6 punten. De Fillekens Beveren 15-10 kranig. De kwartfinales bete kenden einde voor ondermeer het duo De Clerck - Cools, die nochtans tot de kanshebbers mochten gerekend worden. De plaatselijke kampioenen Smet Caluwé slaagden er echter in door te dringen tot de halve finales en achteraf zelfs een derde plaats af te dwingen. In de finales vonden we dan de beste twee tandems terug: Vanderbeken - Weemaes en B De Jonghe - Buytaert. Na een voorzichtig begin niet Van derbeken duidelijk het initia- tiegf over aan zijn partner - 11-18 - 11-11 punten. Finalisten met drie ho ge Marcel Polfliet - L. Weemaes. Met enkele maneu- Van der Biezen - Lucien vers van grote klasse dwong Vijdt - Edmond V. Hoey- deze Buytaert terug in een weghe - Silvijn Roelants moeilijke positie. De enorme en Theo Van Vllerber- sp"""'"! °P da' ogenblik zorgde er dan mee voor dat deze ten slotte er zijn koning moest bij neerleggen. Klassering «Kleine Vo- -pijdens de slottoesspraken gels» Dirk Janssens - bankte de heer Adams, voor- Remi De Schepper en R. Geerts 6 punten, wij me nen de schutters met 5 p. buiten de prijzen. Steekvogel. zitter van de Vlaamse Schaak- federatie, de organiserende verenigingen Club 64 - Beve ren, Club 64- Melsele en S.K. Brigands Haasdonk om hun in itiatief Bovendien sprak hij zijn tevredenheid uit over de >p zondag 6 mei heeft in de sporthal van de Azalea- an te Sint-Niklaas de grote Jubelgouwdag plaats an de Koninklijke Katolieke Oostvlaamse Turngouw oor meisjes, die bij die gelegenheid haar dertigjarig estaan viert. Hoogtepunt vormt allicht het grote tmgala dat om 15 uur aanvangt en een rijke variatie rengt aan massagymnastiek, ballet, jazztumbling, ampoline en turnspel Ie feestviering wordt evenwel ingezet om 9 uur fanneer de verschillende kringen aan het Dobo- entrum in de Óon Boscowijk bijeen komen, i stoet \\ordt dan naar de Collegekerk gegaan, waar m 10 uur een eucharistieviering zal plaatshebben, ie in het teken staat van de jeugd. Een uurtje later is reen optocht en om 15 uur wordt dan gestart met et turngala. Een receptie voor de genodigden be- luit deze hoogdag. ermelden we nog dat de Koninklijke Katolieke )ostvlaamse Turngouw voor Meisjes niet minder an 28 aangesloten kringen telt of 1.500 turnsters. volgende winnaar in onze gratis - jaarabon- ement - wedstrijd komt uit Aalst. Het is Kamiel Backer uit de Doolhofstraat 31, die, evenals uvele anderen, het hoog opverende nummer 8 oeiteloos herkende als SALVADOR, goal etter en klassespeler van Eendracht Aalst, e naam «Salvador» was voor ons voldoende, Ie poëtische Zuidamerikaanse voor- en ach- irnamen van de man in kwestie waren van een belang. Uit de talrijke antwoorden op de chiftingsvraag was Kamiel De Backer de nige die de 0-1 score van S.K. Beveren - F.C. arcelona in de terugwedstrijd van de Euro- ese Beker der Bekerwinnaars vooropstelde, et was opvallend hoe optimistisch de meeste an onze Voorpostlezers de score in het voor- eel van Beveren hadden willen zien Kamiel e Backer gokte juist, wij wensen hem van arte proficiat en geven nem een gratis jaar- bonnement van de Voorpostclub van zijn Buze, hogstwaarschijnlijk de club van zijn art, inderdaad, EENDRACHT AALST! In de regen heeft Gallant Zilver Roos dan toch een verdiende overwinning kunnen afdwingen tegen een Waterzonen VA dat op zijn best stond. Als je keerders als 'n De Brae- ckeleer, De Vroe en Cassiman tussen de lij nen kunt brengen dan is dat inderdaad weinig hoopgevend voor de be zoekers. En inderdaad na 0-1 keek Gallant Zilver Roos al vrij vlug tegen een 4-1 achterstand op. Het gewone spelpatroon van Gallant Zilver Roos dus want in één ruk ging het dan naar de rust: 4-6. In de tweede helft ging de strijd aanvanke lijk gelijk op, 4-7, 5-7, 6-8 en 7-9 werden nog genoteerd als tussen standen maar dan oor deelden de Kille-jongens dat het welletjes was geweest en in één adem ging het naar 7-12. Heden zaterdag 5 mei moet het dan gebeuren aan de Kille. Wil Galant Zilver Roos zich plaatsen voor de finale van de Beker van Hamme dan moet het Rodania over winnen. Beslist geen ge makkelijke opgave maar het moet en het kan. Men hoopt dan ook te kunnen rekenen op de steun van talrijke sup porters in dit belangrijk beker treffen. Aanvang: 15 uur, terrein: Kille straat. William Tackaert blijft de goede prestaties op stapelen. Te Bavikhove startte de elite. Zelfs Mo- ser en De Vlaeminck verschenen op het appèl. Gewoontegetrouw liet de Zeienaar zich niet pra men als het op knokken en labeuren aankwam. De goeie trein was zonder hem weg. Maar Tac kaert berustte niet in zijn lot. Hij vocht voor wat hij waard was. In de groepsspurt was hij tweede wat goed was voor een vijfde prijs. Voor haar lezers richt het weekblad De Voorpost-Sport een gratis wedstrijd in met 25 LP van S.K. Beveren als prijs. Wat moet u nu doen U hoeft onderstaande bon uit te knippen, de vragen in drukletters beantwoorden en dan de bon op sturen naar de hoofdzr van het weekblad De Voorpost Uitgeverij De Cuyper, Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Op de briefomslag dient vermeld Gratis wedstrijd S.K. Beveren. De lijst der winnaars wordt kenbaar gemaakt in onze editie De Voorpost-Sport 3 weken na verschijning van de wedstrijd. De deelnemingsformulieren, degelijk ingevuld, opsturen vóór 12 mei 1979. Bij mogelijke ex-aequo's zal lottrekking de 25 winnaars van een LP-plaat aanduiden Over deze wedstrijd wordt geen briefwisseling gevoerd. UITSLAGEN VAN HET 1' IMMOSAFE DOORGEEFSCHAAKTORNOOI - KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE DOORGEEFSCHAAK Voorronden: Reeks A: iVanderbeken - Weemaes 12 12 2. De Quintas - Budts 10 3. Weyns - Jansens 8 4. Willems P. - Willems C. 6 5. Schel straete - De Koninck 4 6. Van Reusel W. - Van Reusel D. 2 7. Van Bogaert - Pieters 0 Reeks B: 1De Clerck L. - Cools 14 14 2. De Jonghe P - Van Hul 12 3. Theunissen - Krcnar 10 4. Tonoli P. - Kavadis 8 5. Laudes - Carvacan 6 6. Wouters - Devet 4 7. Van Coillie - De Schepper 2 8. De Maeyer - Wuytack 0 Reeks C 1Van Hoolandt - Engelaer 14 14 2. Bogaerts - Cuvulier 12 3. Engelbos - Korwalsky 10 4. Wellens - Schelfout 8 5. Delande - Caprasse 6 6. Solheid - Le Chat 4 7. V. Biescn G. - Van Biesen J. 2 8. De Saegher - Stuer H. 0 Reeks D 1. Stuer M. - Stuer H. 14 12 Smet - Caluwé 12 Van Hemelrijck - Peleman 6 4. Tonoli W. - Baecke 6 Van Blaere - Herbots 6 V. Leuvenhaeghe - V. Steelandt 6 7. Audenaert - Fruytier 2 8. De Clerck D. - Grimar 0 Reeks E 1. De Jonghe B. - Buytaert 12 10 Barbier - Van Dijck 8 3. Herzvelds - Luminet 8 Galle P. - Galle A 8 5. Blliauw - Ballet 4 6. Krivitzki - Ballet 4 6. Krivitzki - Torcal 2 Baert - Haberkorn 2 Kwartfinales: De Jonghe B. - Buytaert winnen van Stuer M. - Stuer H Smet - Caluwé winnen van Barbier - Van Dijck. Van Hemelrijck - Peleman winnen van Van Hoolandt - Engelaer. Vanderbeken - Weemaes winnen van De Clerck L. - Cools Halve-finalcs: Vanderbeken - Weemaes winnen van Van Hemelrijck - Peleman De Jonghe - Buytaert winnen van Smet - Caluwé Finale 3'' en 4l' plaats: Smet - Caluwé winnen van Van Hemelrijck - Peleman Finale 1'' en 2'' plaats: Vanderbeken - Weemaes winnen van De Jonghe - Buytaert DEELNEMINGSFORMULIER 1. Wie is kapitein van S.K. Beveren 2. Welke speler van S.K. Beveren bekwam onlangs de „Gouden Schoen" 3. Welke firmanaam dragen de spelers van S.K. Beveren op hun sportuitrusting 4. Welke ploegen heeft S.K. Beveren tot op heden uitgeschakeld in de aangang zijnde Europese Bekercompetitie 5. Welke speler maakte dit seizoen voor S.K. Beveren het grootste aantal doelpunten 6. Wie is de producer van de LP-plaat S.K. Beveren Dit deelneminqsformulier degelijk ingevuld opsturen vóór 12 mei 1979 naar UITGEVERIJ DE CUYPER. Gratis Wedstrijd S.K. Beveren, Oude Vest 34. 9330 Dendermonde. Naam, voornaam Adres

De Voorpost | 1979 | | pagina 29