GEMEENTERAADSZITTING IN LENTESFEER Woonwagenbewoners krijgen vaste staanplaats TC DIEFSTALLEN SCHERING EN INSLAG Be redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. jannen - met - de - pet. In het gezond verstand van de Aalstenaars, die niet noodzakelijk de stadspro- blemen zien vanuit opvat tingen, ideologiën en over tuigingen, heb ik het volste vertrouwen. Wat de stad van de man in de straat moest vernemen was een vloed van losse in formatie, genoeg om de wensen van de bevolking aan te voelen en daar een beleid naar te richten. Ook om met kennis van zaken beslissingen te nemen zoals bij voorbeeld de in richting van het dorpsplein te Baardegem, de sportin frastructuren, de problemen rond wat men noemde «de rosse buurt»... Al die informatie is voor de representatieve democratie nodig om zelf de juiste en de gepaste beslissingen te nemen, na het zorgvuldig afwegen van die informatie. Het is tenslotte de bekom mernis van het bestuur met de mensen rekening te houden: een mensgericht beleid, niet vanuit de ivoren toren, maar wel vanuit een face - a - face contact is broodnodig. Inspraak moet eerst en vooral eerlijk zijn. Wanneer men er een oordeel over velt moet men zich kunnen verplaatsen in de schoenen van de man die zijn belan gen komt verdedigen, en ook in de schoenen van hem die zijn budget moet behartigen en hem die de kolen uit het vuur haalt. In die optiek gezien waren bij voorbeeld de inspraakver gaderingen over de ver- haalbelastingen uitstekend geslaagd. Als iemand dan toch meent dat de inspraakvergaderin gen niet die resultaten en in formatie hebben opgele verd wat men ervan had verwacht, dan komt dit al leen omdat duidelijk is ge bleken, zeker in klein-Aalst. dat de relatie tussen be stuur en inwoners volledig ontbrak. Het lag er vingerdik op dat de stad met iets compleet nieuw begon, iets dat gestadig groeit (de tweede reeks was trouwens al vruchtbaarder dan de eerste). Het bestuur moet alleszins met de bekomen resultaten tevreden zijn, anders zou het niet om de haverklap inspraakverga dering organiseren over ont eigeningen en over de Grote Markt, over de BP A's en over milieuhinder, over verhaalbelastingen en over het economisch beleid... Deze vorm van inspraak is ook maar één van de vele geboden mogelijkheden die de stad in petto heeft. De persoon die al te veel drem pelvrees heeft om voor een voltallig college en temid den een opgekomen pu bliek zijn grieven naar voren te brengen, kan dat ook schriftelijk en telefonisch doen, of zelfs in een direct gesprek met de betrokken beleidsman. Willy Van Renterghem INSPRAAK: NABESCHOUWINGEN Over inspraak werd al on eindig veel gepraat en ge schreven. Van de C.V.P. - fractieleider lazen we het eeuwig - verbitterd af braakwerk; een haring die op de maag ligt? Ook de optelsommetjes van chauffeurs, hostessen, be dienden en lege stoelen... Een positief idee kwam van Raymond De Smet, die lie ver zag dat de inspraak ge houden werd rond bepaalde thema's, wat dan ook ge beurde. Een topper was de onde mocratische en weinig be- leidsgezinde reflex in «Voor Allen», die zonder meer de inspraak zou afschaffen. In de moraliserende be schouwingen van Dr. Anny Dierickx die van de Aals- terse ideale burgers wil ma ken die graag belastingen betalen, vond ik één licht puntje, waar ze aan de in spraak de waarde geeft van een controle over de be leidsmensen. Op 26 april deed Jos De Geyter in «De Rode Vaan» een eerlijke poging om toch de diepere zin van de in spraakvergaderingen te vinden. Hij kan zich duidelijk niet losmaken van een ver ouderde opvatting over in spraak, en houdt uitsluitend vast aan de klassieke struc turen zoals bijvoorbeeld comités en belangengroe pen. ledereen heeft het recht zijn eigen mening te verkondi gen, maar tenslotte heeft nog niemand gepeild naar de diepere zin en de ware bedoeling en uitgangspun ten van de Aalsterse in- spraakvergaderingën. Aan de basis ervan ligt een welbepaalde filosofie die veel dieper gelegen is dan hetgeen vele schrijvers tot hiertoe hoop doet leven verkondigden. Dit blijkt al leen al uit het feit dat een specialist werd geraad pleegd om het bestuur te adviseren over het hoe en het waarom van de in spraak. De idee is gegroeid uit enerzijds de fusie en uit an derzijds het feit dat «het be stuur» in een moderne sa menleving alom tegen woordig is. Er is geen sector of hij doet een beroep op de stad, en ook omgekeerd. Een beleidsman is vandaag de dag bezig met 1000 din gen. Naast de dagelijkse plichtplegingen zit de man geïsoleerd in zijn admini stratieve ivoren toren, en kan hij zich moeilijk daarbui ten bewegen. Dat is zelfs het lot van een parlementair die de wetgeving wil bijhou den Dat is evenzeer het lot van mensen die een rol spe len in de klassieke in spraakkanalen: de leden van een adviesraad die hun taak ernstig nemen hebben ook weinig tijd. Zelfs de ver schillende partijen hebben geen tijd. Het is daarom ook niet te venwonderen dat de programma's van sommige partijen bijzonder vaag blij ven Een beleidsman kan in die omstandigheden wel zo zelfingenomen zijn dat hij al les zelf voldoende meent te weten. Die zelfingenomen heid is een lang voorbijge streefde instelling, zelfs in privé - ondernemingen, die meenden dat wanneer ze een kwaliteitsprodukt maak ten, de klant er ook behoefte aan had. Was dat trouwens ook niet de instelling van het bestuur toen het meende dat elke Aalstenaar opgezet zou geweest zijn met een «cul turele put» van verschil lende honderden miljoe nen? De democratie, die volgens Jos De Geyter al te weinig aan haar trekken komt, met name de comités en andere formele in spraakkanalen,' heeft vast en zeker wel een rol ge speeld bij het tot stand ko men van die culturele put. Niet de inspraak van een partij, zoals in Nieuwerker- ken, niet de inspraak van belangengroepen. maar wel de inspraak van «jan - met - de -pet» zou daar een geheel ander licht op ge worpen hebben, onafgezien het gaat om 20, 50 of 100 Woonerven en Speelstraten Er wordt de laatste tijd veel aandacht besteed aan woonkernen en speelstra ten en terecht. We menen echter dat men in deze aan gelegenheid niet alleen aan de stadskern mag denken Het is misschien logisch dat iedereen denkt aan het vele verkeer in de stad en het daarmee gepaard gaande gevaar voor de spelende jeugd. Nochtans zien we, dat ook in de zogezegde deelge meenten, de vroegere dor pen er steeds minder gele genheid tot vrij oponthoud van en tot spelen is voor onze kinderen. Zou het niet nuttig zijn in dien dezen die zich om de kinderen bekommeren, niet uit politieke redenen, maar omdat ze nu eenmaal inzien dat de huidige jeugd geen echte vrijheid zonder doodsgevaar meer kent. De ouderen weten dat op den buiten er vroeger geen, of bijna geen, gevaar bestond voor de stoeiende jeugd. Men kon van hartelust ver stoppertje spelen en noem maar op, zonder het steeds groter wordend autogevaar van nu, te moeten vrezen. Hele straten kinderen vormden als het ware een eigen gemeenschap, zij het dan, een spelende. Heerlijk waren de weg van en naar de school die spelend en soms kwajongensachtig werden afgelegd. We ken den de geest van samenho righeid die er heerste tus sen alle kinderen van een bepaalde wijk, kameraad schap die zijn hele leven meeging. Hoe groot was de vreugde wanneer men later iemand terugzag die in zijn klas gezeten had. Hef be vorderde de vriendschap en de samenhorigheid, de buurgeest waar alles voor week. Nu geen wegeltjes meer, dus geen gezamentlijke schooigang, dus geen spel en pret. Wat daarbij verlo ren gaat aan sociale gevoe lens is niet te onderschat ten, alleen te betreuren. Moeten er autobussen zijn voor de schoolgaande jeugd? Moet het innerlijke kontakt verbroken worden bij de schoolgaande jeugd? Moe ten wij ouders meer en meer onze kinderen opvoeden tot egoisme? Is zelf de schoolbus niet goed ge noeg voor onze nakomelin gen? Wie is er schuldig aan de onverschilligheid die meer en meer de mensen uiten tegenover hun naas ten? Wie anders dan wijzelf, die niet zorgen voor geza mentlijke schooigang te voet; die niet zorgen dat ie dere wijk ergens een braak liggend plein kan bespelen, die niet zorgen dat de straat aan dat plein verkeersvrij worden ge maakt. Laat ons even in ons gemoed kijken, laat ons even rondom ons kijken. Wedden dat het mogelijk is onze jeugd terug speels te maken; ze zullen het later nog zwaar genoeg te verdu ren krijgen in onze egois- tenmaatschappij. Laten we hen minstens hun jeugdige speelse tijd onbe kommerd doorbrengen. Misschien? Misschien komt het ook ons nog eens ten goede. Iedere wijk zijn verkeers vrije straat!! Onze jeugd en onze rust ten bate Piet Heymans Wat wil de Croock eigenlijk? De supermarktaffaire De Croock - Etrimo - beheer ders, Etrimovereffenaars, heeft de grenzen van de driehoeksverhouding door broken en is uitgedeind tot een straat waarin nu ook de werkgroep Terlinden en het stadsbestuur meespelen. Is het een straat zonder einde waarin deze zaak verzopen zit of komt er in laatste in stantie toch een aanneme lijke oplossing uit de bus? Op het ogenblik dat deze tekst verschijnt is het mis schien al voorbij. Dat belet ons niet ons standpunt in deze kwestie duidelijk te formulieren. De werkgroep Terlinden heeft twee jaar geleden al les gedaan om de parkzone tussen de bestaande twee blokken te behouden. Het stadsbestuur is de werk groep in zijn streven ge volgd met de belofte de zone aan te kopen en als rekreatieruimte te laten be staan. Het punt is reeds tweemaal van de gemeen teraadsagenda afgevoerd zodat de Etrimo-bewoners nog steeds niet zeker zijn dat hun groenzone onge schonden zal worden be waard. Volgens ons moet het stadsbestuur de gedane be lofte nakomen, het stuk aankopen en het ongewij zigd ter beschikking stellen van de bewoners. Dat was de afspraak en daaraan moet worden gehouden. Supermarkteigenaar De Croock ziet het anders. Hij wil op een stuk van dit groendeel een nieuwe toe gangsweg naar de stook plaatsen doen aanleggen. Volgens de beheerders van de Etrimoblokken zal dit de parkzone gondig vernieti gen. De supermarkt staat gedeeltelijk op een daar vroeger voorziene en uitge voerde weg die de Etrimo- bewoners terug willen in de oorspronkelijke staat Zij zijn ook tevreden met de nieuwe weg die door De Croock zelf werd gelegd als hij die wil afstaan met een eeuwigdurende erfdienst- baatheid. Dit lijkt ons een gezond en haalbaar stand punt. Op het ogenblik dat wij dit schrijven is dhr. De Croock op dit stuk onver biddelijk zodat er de Etri- mobeheerders geen andere oplossing blijft dan de ge rechtsbeslissing te doen uitvoeren. Dhr. De Croock speelt daarbij sterk met het naar chantage-nijgeld ar gument van de tewerkstel ling van 15 personen waar onder enkele leden van zijn familieAls hij daar werkelijk, om bekommerd is dan laat hij het gezond verstand spreken en staat de be staande toegangsweg naar de stookplaatsen van de blokken af. Dan behoudt hij zijn supermarkt onge schonden en is bijna ieder een tevreden. Er zijn im mers ook nog de buren die steeds met lede ogen het oprichten en de hinder van de sufjermarkt hebben on dergaan. Geluidshinder, hakken van bomen (vlg. De Croock slechts één boom), de arrongantie waarmee de mensen worden tegemoet getreden, het zijn zoveel doornen in het oog van de omwoners. Dhr. De Croock zou ook daaraan eens moe ten denken alvorens zich in een onverzoenlijke houding in te kapselen. J. DE GEYTER SCHRALE TRIOMF - KLANKEN Een C.V.P. raadslid heeft het schepencollege van Aalst een ongewone pret bezorgd. Het schepencol lege meende namelijk een toppunt van geluk te berei ken toen, tegen de veron derstelling van Lambert van de Sijpe in, bleek dat niet de stad maar wel de vrije meisjesschool van Meldert zelf een einde had gemaakt aan het door de stad geor ganiseerde leerlingenver voer met bussen Lambert Van de Sijpe had naar de reden van deze ongewone regeling gevraagd en de on redelijkheid en onrecht vaardigheid aangetoond van een discriminatie tus sen vrij en gemeentelijk on derwijs. En waarom moet die vrije school tot zo'n beslissing komen, vraagt Lambert. Met een triomf eigen aan mensen die te weinig peilen naar het waarom der din gen, werd deze vraag weg gewuifd. Willen wij dan maar de zaak eens onder ogen nemen?. Het incident sluit wonderwel aan bij de malaise in de na tionale onderwijspolitiek. In de nieuwe onderwijswet van 1973, bij de herziening van het schoolpakt, werden dank zij hardnekkige on derhandelingen een vijftal maatregelen ten gunste van het gesubsidieerd onder wijs ingeschreven, onder meer inzake leerlingenver voer voor alle kinderen, on geacht het onderwijsnet. Als kompensatie werd voor het rijksonderwijs een ver hoging van de gouwen fondsen met drie miljard overeengekomen, en dit bovenop de reeds be staande drie miljard. Die gelden worden nu reeds aangewend, maar bijvoor beeld over het gratis leerlin genvervoer voor de vrije scholen kwam het hiertoe geen begin van regeling. Bij de jongste regeringsonder handelingen wilden de an dere partijen gewoonweg over de C.V.P. voorstellen dienaangaande niet spre ken. Verwondert het dan dat al eens een vrije school op ze ker ogenblik beslist het leer lingenvervoer, door de stad gebrekking want met een bus steeds in panne inge richt opzegt Uiteindelijk blijft men met een discriminatie: het kind van de vrije instelling be taalt, dat van het gemeente lijk of rijksonderwijs niet. De bijdragen die voor kinderen van het gesubsidieerd on derwijs gevraagd worden, lopen te hoog op, vraag het aan de ouders. Ofwel moe ten de scholen gereed staan om nog eens Vlaamse kermissen in te richten die de discriminataire kosten helpen delgen Een an dere oplossing in het bena deeld onderwijs: geen ge zamenlijk leerlingenvervoer meer maar afspreken met vrienden uit de wijk om met een paar auto's de kinderen tot aan de school te bren gen. Allemaal moeilijk dus, maar kijk eens, Zuster Overste betaling) het stadsbestuur wast, heeft zelf gevraagd om niet Dank U, Lambert, in de zoals een zekere Pontius Pi- meer deel te nemen aan het grond hebt U overschot van latus, zijn handen en zegt: leerlingenvoervoer (tegen gelijk. Vroeg of laat zal een rechtvaardige wetgevi een bekommerd stads tuur uw gelijk onder moeten nemen. Ghis Willi I De jongste gemeenteraadszitting verliep in een rus tige sfeer. Blijkbaar waren een aantal raadsleden met hun gedachten meer bij de match Beveren-Barcelona dan bij de 71 agendapunten, waarvan het grootste aan tal in een draftempo werden afgehandeld. Nochtans vreesden wij het zich bevindt. Volgens hem ergste toen twee oppositie- diende men dringend een raadsleden bij de aanvang aantal prioriteiten vast te het woord vroegen om een leggen, vermits Aalst reeds hoogdringende vraag aan de grootste schuld heeft van de agenda toe te voegen, alle centrumsteden. Lambert Van de Sijpe, wen- Spreker drong dan ook aan ste te interpeleren over het dat men de raadsleden probleem van het leerlin- eens een evolutie zou ge- genvervoer te Meldert, ter- ven van de stadsschuld, wat wijl Chris Lievens-Borms door Schepen van Finan- een vraag wenste te stellen ciën Gaston Van den Eede over de motie die de sport- (PVV) op één van de vol- verenigingen goedkeurden gende raadszittingen zal aangaande de subsidiëring uitgedeeld worden, door het stadsbestuur. Dit Hierop ontspon zich een laatste punt werd verwezen zeer verward gesprek, in- naar de volgende zitting gezet door CVP- welke op 9 mei e.k. plaats- fraktieleider Ghis Willems, heeft. De interpellatie van die vroeg dat de leningen de heer Van de Sijpe zelf punt per punt zouden be zorgde later op de avond handeld worden, en die be- voor enige heibel, maar weerde (voor zover wij het daarover elders meer. begrepen) dat de CVP alle Na de voorlezing van het leningen zou afkeuren, verslag vroeg CVP-er Zelfs na een korte verduide- Raymond Uyttersprot dat lijking door de heer Willems de woorden welke de Bur- van wat de oppositie wilde, gemeester gesproken had vroeg de heer D'haeseleer in de geheime zitting in het nog wat men voorstelde dat verslag zouden vermeld hij zou doen. worden. In zijn interpellatie Nadat stilgestaan werd bij over de verhaalbelastingen de plannen nopens de ste- had de ex-burgemeester delijke werkhuizen aan de van Moorsel de konkrete Bergemeersen, werden vraag gesteld hoeveel be- heel wat leningen goedge- lastingsformulieren burge- keurd voor verbeterings- meester D'haeseleer ei- werken aan verschillende genhandig had getekend, straten dit «ingevolge vort- Waarop D'Haeseleer gere- schade». Het betreft hier de plikeerd had dat hij de cijfers Groenstr. - Slotstr. - Erem- bij zich had, maar dat hij bodegem - Blektestraat,, deze niet wenste mede te Ledebaan (deel) - Waterto- delen. Deze woorden wer- renstraat Dr. de Moorstraat den echter niet vermeld in en een deel van de riolerin- het verslag van de raadszit- gen, dit voor een gezamen- ting, maar na zijn korte tus- lijk bedrag van 17.949.000 senkomst kreeg de heer fr. Uyttersprot echter voldoe- Bij deze leningen stipte ning Schepen van Openbare Op slechts een beperkt aan- Werken Jan De Neve (VU) tal agendapunten werd dan aan dat «ingevolge vorst- stilgestaan. Vooreerst was schade» dient geïnterpre- er een verslag van PW-er teerd te worden dat de stra- Richard De Gols over de ak- ten niet alleen ingevolge de tiviteiten van de Interkom- vorst dienen hersteld te munale «Gemeentedienst worden. Velen bevonden van Balgië» gedurende het zich reeds voorheen in een afgelopen jaar slechte staat, maar de vorst Bij de aanvang van de be- was oorzaak dat de herstel- spreking van de leningen Mng er vlug komt wees raadslid Bogaert Raymond Uyttersprot vroeg (CVP) erop dat er opnieuw hierop of men voor deze 29 punten waren waarop werken beroep gedaan had gezamenlijk 95.389.000 fr. op enige vorm van subsidie- zou geleend worden. Hij ring door de hogere over- bezag dit bedrag met de heid. Dit bleek volgens de schrik in het hart, dit gezien eerste spreker niet het ge- de netelige financiële toe- val te zijn vermits het hier stand waarin de stad Aalst zuiver gemeentelijke wegen betreft, waarvoor geen sub sidiëring in aanmerking komt. Voor de andere we gen, zogenaamd van groot verkeer, die later ter sprake zullen komen, zal er wel een subsidiëring zijn door de staat a rato van 65% der kosten. Inhakend op wat de CVP gezegd had bij de aanvang van de leningen vroeg Schepen Van den Eede of de oppositie ook deze le ningen niet goedkeurde, waarop volksvertegen woordiger Willems letterlijk replikeerde met de woorden «Het Schepenkollege heeft ons nog niet verstaan». Naar aanleiding van de vraag tot het lenen van 15310.000 fr. als saldo van de bovengrondse ruwbouw van het kultureel centrum, vroeg oppositielid Robert De Pauw (CVP) of de ge meenteraadsleden een overzicht zouden kunnen krijgen van alles wat er aan dit kultureel centrum reeds uitgegeven werd aan lenin gen, maar ook wat er ge vraagd en bekomen werd als subsidies van de over heid. Tevens vroeg hij een raming van de verdere kos ten. Deze vraag werd ge steld naar aanleiding van de beweringen'aan Schepen De Neve op de jongste hearing dat Aalst geen al te beste maat is met de minister van Nederlandse Kuituur en Vlaamse Aangelegenhe den Rika De Backer. Op deze vraag werd door het Schepenkollege positief Toer rie C Nieui eken; Stra; hanc pas, Krui: Wan Bij de wijziging van het reg lement van inwendige orde betreffende de graf- en ko- lumbariumkoncessies, ver duidelijkte Schepen voor Sociale Zaken Edgard Hooghuys (BSP) dat de grafkelders die eigendom zijn van de stad, in de toe komst enkel nog aan inwo ners van de stad Aalst in huur zullen worden gege ven. Ook punt 37, waarbij Sche pen De Bisschop (PVV) wakker schoot, werd zonder opmerkingen goedgekeurd, vermits het hier een regula- risatie van een vroegere toestand betrof. Het ging hier met name over de vast stelling van de voorwaarden voor het verlenen van ver gunningen op het openbaar domein voor krantenkios ken. Meteen was men ook het eerste van de agendapunten gekor die naar een latere dar verschoven werden. Ir eerste plaats betrof het een lening van 29.875 fr. als stadstoelage aan OCMW voor de bouw het nieuw ziekenhuis, vraag van de heer Bog verduidelijkte Schepen Financieën Van den E dat men een technisch greep gaat aanbren voor deze lezing, die in delen zal gesplitst wore Ook de aankoop van park gelegen tussen twee Etrimoblokken naar een latere datum schoven. Volgens Schi Jan De Neve, die wij over later op de avoni dervroegen, werd dit dapunt verschoven da. beheerders van de Eti blokken geen onderh; lingen wensen aan te pen met het stadsbe: nopens het konflikt dj heden hebben met de De Croock die een si markt exploiteert in de felgemstraat. Zoals wij verleden reeds meldden wordt dil renhuis op dit ogenblil dreigd met (gedeeltel afbraak. Hetstadsbesl echter akkoord om nieuwe toegangsweg de stookplaats aan te gen op het ernaastligge^ terrein, dat zou aangekif worden van de N.V. Ma Gezien de strakke hou van de beheerders var Etrimoblokken, wenst Stad Aalst voorlopig over de brug te komen Over de aanduiding van standplaats voor de wc wagenbewoners werd uitvoerig gesproken, als over de aankoop nieuwe vrachtwagens r{| de reinigingsdienst, daarover hebben wij h^ aparte bijdragen. Elke gemeenteraad eir klassiek met een aantt terpellaties, ditmaal ov< afscherming van de deroevers met vang door Jan Caudron over een gemeentelijk reau voor rechtshulp c Willy De Turck (CVP) over het leerlingenven te Meldert door Lam Van de Sijpe (CVP) ook hierover vindt u el< in dit blad meer. VB iedei iters Naar aanleiding van de goedkeuring van de principiële beslissing over de inrichting van een vaste stand plaats voor woonwagenbewoners, verduidelijkte Schepen voor Grondbeleid-Huisvesting en Leefmilieu Mevr. Annie De Maght (PVV) dat de gemeenteraad van 30 augustus 1978 de principesbeslissing nam tot het inrichten van twee standplaatsen voor woonwagen bewoners, met name één voor de zogenaamde blij vers, en één voor de doortrekkers. Na besprekingen met het penkollege wel eens model OCMW heeft het stadsbe stuur de beschikking kunnen krijgen over een terrein dat gelegen is aan de Churchill- steenweg te Erembodegem (tussen de Autostrade en café «Houten Hand»). Dit terrein zal ingericht worden voor de blijvers, terwijl on dertussen uitgezocht wordt naar een mogelijkheid voor de opvang van de «door trekkers». De Schepen hoopte dat ie dereen zich zou akkoord verklaren met dit agenda punt, en wees er terzelfder- tijd op dat men nationaal nog steeds geen oplossing gevonden heeft voor dit probleem Alleszins heeft Aalst volgens haar een voorbeeld gesteld voor de andere steden en gemeen ten van Oost-Vlaanderen en zelfs ver daarbuiten. Namens de Volksuniefrak- tie wenste volksvertegen woordiger Jan Caudron het Schepenkollege geluk met het initiatief Volgens hem was de keuze van een standplaats geen gemakke lijke opgave vermits men steeds verzet mag verwach ten bij gelijk welk voorstel. Ook hij was van mening dat het ontwerp van het Sche- zou kunnen staan voor an dere steden, die progressief bestuurd worden. Nomaden zijn onze medemensen met een andere mentaliteit en een andere manier van le ven dan wijzelf, zo ging spreker verder Tevens benadrukte hij dat toch niemand zal kunnen verplicht worden om op de standplaats voor blijvers te gaan staan omdat de no maden speciaal gehecht zijn aan hun vrijheid en geen dwang verdragen. Hij besloot zijn tussenkomst met de hoop dat Mevr. de Maght bij het voorstellen van een standplaats voor de doortrekkers de raadsleden een waaier van mogelijkhe den zal aanbieden, waaruit zij dan de meest plaats kunnen kiezen. PW-er Marcel Lorie sloot zich bij deze woorden aan, en feliciteerde op zijn beurt in het bijzonder Schepen De Maght. Ook de BSP. bij monde van de heer Jan Van der Veken, sloot zich bij de felicitaties aan en hoopte dat het sche penkollege zo vlug mogelijk een plaats zou vinden waar de doortrekkende nomaden zouden kunnen opgevan gen worden. In dit verband vroeg de BSP-fraktieleider wel dat men vooraleer een plaats aan te duiden vooraf kontakt zou opnemen met de omwonenden. Op dit vlak vond hij inspraak van de bevolking onontbeerlijk. Het was Lambert Van de Sijpe, die namens de CVP de rij van sprekers sloot zonder echter niet na te la ten hulde te brengen voor zijn kollega Mevr. Chris Lievens-Borms, dan zij wiens interpellatie het pro bleem in de gemeenter gesteld werd. Mevr. Lievens zelf pikte op in door te vragen dat in ons land niet in hetze euvel zou vervallen al. Nederland waar men c een te grote koncentrati enkele woonkampen oorlog 1940-1945 nog vergeten is». Het spreekt voor zich dat het agendapunt éénparigheid van stemn werd goedgekeurd. VE Aalst leeft momenteel onder een vloed van diefstallen. He afgelopen weekend werd er immers op drie verschillend! plaatsen vooreen totaal bedrag van meer dan 2.200.000 fr ontvreemd. Tijdens de nacht van zaterdag op zondag kreeg een groot handel in vrijetijdskleding, Molenstraat 69, bezoek var dieven Deze gingen er aan de haal met een aantal jean! C voor een waarde van 2,2 miljoen fr. De eigenaar van de K zaak, Edgard Vereecken uit Appels die echter in Balegen F verblijft, verklaarde dat de prijs voor een broek ongeveei 350 fr. bedraagt. Een rekensommetje leert dan ook dat de dieven, die de achterkant van «Baretti» bezochten en mef hun witte Bedford alle mogelijke faciliteiten voor een irH braak kregen, (zo was de kartonnen deur onder meer niei vergrendeld) met een 700 broeken aan de haal gingen. Da eigenaar van de zaak verklaarde tevens dat WtfÉen verzeke-i ring had afgesloten. Vrijdagavond omstreeks TOiflOuur werd ér m een alleen! staande villa Honegem, ingèbroken. Daar gingen de dievenl met een 50.000 fr. aan de haal en namen daarenboven nogi een partij juwelen ter waarde van 80.000 fr mee De riagl nadien werd er ingebroken in een villa gelegen aan de Ninovesteenweg 91 Deze villa wordt bewoond door de familie Cardon Ook daar ging men met 50.000 fr. aan de haal.

De Voorpost | 1979 | | pagina 2