Provinciale voetbalkompetitie Theoretisch is SK Lebbeke nog niet gered Wedstrijd zonder veel geschiedenis Mimen MENfe, sfiïii RSTROL,, 'koekÓi i Mm&ft Voetbal Ie prov. Lokerse SV - SK Lebbeke 1-0 Provinciale voetbalkalender voor zondag 6 me( St. Gillis redt zich 2e provinciale A St-Gillis-Waas - Vrasene 2 0 30 - 4.5.1979 - De Voorpost urnrn schietpositie kwam knal de hij onbeheerst over. Lokerse moest het voor de rust vooral hebben v. tegenstoten waarbij ook Hoevenagels een kans in de wolken knalde. Na de herneming kon Lokerse met de steun van de wind maar voor al door de enorme werk kracht van Everaert meer inspraak verwerven. Leb- schop van Alex Van Bocxlaer werd keihard ingekopt maar De Paepe had een schitterende sa ve in huis. Drie minuten later was het toch raak toen Alex Van Bocxlaer een dubbelpas üitlokte met broer Michaël, met een zelf kon doorgaan op links en zijn inzen den werd in de vlucht binnen geknald door Mi- beke had bovendien vr chaël Van Bocxlaer. de rust duidelijk zijn Lebbeke probeerde nog krachten overschat zocht voorlopig tever geefs naar de tweede a- dem. Toch duurde het tot de 68' vooraleer doel man De Paepe echt in gevaar kwam. Een vrij wel een slotoffensief op gang te trekken waarbij Ott op de 88' wei een bal van de lijn moest ke ren na een fel geharre war. W.V.L. De Paepe werkt met <le Lebbeke l-O). (mil) nisi ile bal weg. Hoevenueghels krijgt neen schijn Michaël Van Boxlaer skoort russen 3 verdedigers het enige doelpunt (Lokerse-Lebbeke I -O)tnd) Was dit duel voor Lokerse een formaliteit, dan kon Lebbeke best de punten nog gebruiken. Dat was trouwens te merken in het spelverloop. De gast heren speelden zonder kompleksen en zijn boven dien reeds duidelijk de volgende campagne aan het voorbereiden. Lebbeke daarentegen speelde met enorm veel inzet maar wel te krampachtig om echt gevaarlijk te kunnen zijn. Daarenboven wer den de bezoekers gekonfronteerd met een ijzer- sterke Etienne Everaert in het Lokerse middenveld, terwijl invallersdoelman Danny De Page na een voortreffelijk debuut vorige week ook nu iedereen kon overtuigen. aan ontbrak duidelijk in spiratie om openingen te maken. Het stereotiep aanvalspatroon waarbij hoge ballen voor de muit primeerden leverde geen problemen op voor Lo kerse waarbij libero Za- man uitpakte met een sterk kopspel en doel man De Page klemvast was. En toen Van Lan- genhove toch in goede Sporting Sint-Gillis heeft dank zij de recente over winning tegen streekge noot Herleving Vrasene alle troeven in handen om zich te handhaven in tweede provinciale. Na de 2-0 zege tegen de wit-zwarten telt Sporting twee punten voorsprong op de dichtste konkur- renten in de harde degra datiestrijd in tweede pro vinciale en alle progno ses wijzen in gunstige zin voor Sporting. Deze overwinning werd echter uit het vuur ge sleept tegen een sportief doch hard opzittend Her leving Vrasene. Vrasene nam de ganse eerste helft het initiatief in handen en dwong de thuisploeg tot stug ver dedigingswerk. Sporting kon echter weerom bo gen op een voortreffelij ke achterlijn meesterlijk gedirigeerd door Jo De Cock en als sluitstuk een meesterlijke doelman Al- bert Heyvaert. Toch wist Herleving Vrasene ge vaarlijk door te breken via onder meer Goemare en Lardinoit. Ook Jans- sens liet zich rond het halfuur even opmerken maar ook zijn schot ging naast. Deze richting was ook het schot van Con stant Verhaert even later beschoren. De jongens van Hugo Marin lieten na de koffie evenwel van hun pluimen. Hiervan kon de thuisploeg profi teren om het laken naar hun kant te trekken. Na een prachtige kans voor Hubert Maes, was het Schelfhaut die op de 76e minuut de score kon openen voor de thuis ploeg. Vrasene leek hierdoor even aangeslagen en hiervan kon Sporting St. Gillis weerom profiteren om een komfortabele 2-0 voorsprong op het bord te schieten. Aan de basis lag weerom een snelle aanval opgezet via Mar tin Van Der Weken en collektief doorstoten van de Sporting aanvallers. Uiteindelijk kon Jean- Paul Bohijn het leder over de lijn werken en doelman Buys voor de tweede maal verslaan. Hoezeer Vrasene zich naderhand ook nog weerde, voorbij Heyvaert, zoals week weerom in schik, kwam het meer. St. Gillis de hiermee in het derby weerom twee k bare punten voor behoud bijeen en hiermee sterk in de voor de redding in tw de provinciale. Met tweetal bijkomerJ matchpunten kan bIai wit zich nu zeker stel en volgend seizoen 1 een nieuwe lei beginnj Hoevenueghels in strijd met twee bezoekende verdedigers (Lokerse-Lebbeke 1-0). (nul) Vóór de rust kreeg Leb- dat ze voor de rust een beke de wind in de rug veldoverwicht konden wat een extra stimulans verwerven. Maar die in- was om snel op zoek te zet was niet voldoende gaan achter de ope- om een stevige Lokerse ningstreffer. defensie te ontmantelen. Lebbeke hield dan ook Op het middenveld wer- onmiddellflk een bijzon- den knappe patronen der strak tempo aan zo- uitgetekend maar voor- Sekretaris Huyghens (Lébbeke) De blauw-witten van het Konkelgoed zijn er in Lokeren niet in geslaagd om zich definitief veilig te stellen. In praktijk zou er nog heel wat moeten gebeuren om Lebbeke naar tweede te verwijzen maar theoretisch is nog alles mo gelijk. Daarbij speelt ook de evolutie in bevor dering mee. In geval er drie dalers zouden zijn in eerste provinciaal moet Lebbeke nog op zijn tellen letten. Temeer daar blauw-wit momenteel in zak en as zit. «Sedert dat verlies op Ganda- Sparta is het mis gelopen», stelde sekretaris Huyghens. «Vijf wedstrijden tereke werden we in het verlies gespeeld. Toen we naar Ganda- Sparta trokken waren we nog in de run voor de tweede plaats terwijl we nu weggegleden zijn naar de degradatiezone. En we spelen zeker niet slechter dan voorheen. De ploeg is gewoon mentaal aangeslagen. Komt daarbij natuurlijk nog dat we moeilijk scoren. In de gegeven omstandigheden wordt dat probleem uiteraard nog scherper gesteld.» De trainerswissel heeft de ploeg evenmin die vonk kunnen bezorgen om terug op gang te schieten. Sekretaris Huyghens bevestigde ove rigens dat er momenteel nog geen beslissing genomen is omtrent de definitieve regeling van het trainerschap. Wèl werd duidelijk gesteld dat het niet uitgesloten is dat doelman De Paepe ook volgend seizoen de ploeg zal leiden. Bij Lokerse daarentegen gaat men probleem loos naar het einde. Dit heeft voor gevolg dat de rood-witten duidelijk op de Lokerse toer gaan. Een politiek die gedeeltelijk in de hand gewerkt werd door het feit dat Denaert, Kint en Schatteman inaktief zijn ingevalge ernstige kwetsuren. Naast Zaman en Michael Van Bocx laer hebben nu ook doelman De Page, Alex Van Bocxlaer en de 16-jarige Permentier een plaats verworven in de Lokerse basisploeg. (W.V.L) j Keeper Van Lambergen tipt een hoge voorzet veiligheidshalve in hoekschop (Temse-St.-Pauwels 2-2). (dw) De bezoekende doelman en een Temse-aanvaller. elk met een vuist naar de bal (Temse-St - Pauwels 2-2). (dw) het meeste balbezit, Temse dat het bij twee spitsen hield, pakte wel uit met en kele tegenacties, die echter van alle gevaar ontbloot wa ren. In de 19e minuut werd een Temsepoging afgesla gen en kwam het leder bij Ronny Herremans, die een zee van tijd nodig had om de dige indruk laten. Na dit doelpunt kwam Rudy meer aan zijn trekken. Een diep tepas van William Bosman bracht het leder bij Franijois Verstappen Deze ontweek de doelman maar kon van uit een scherpe hoek de bal niet feilloos voor doel bren gen. In de 27e minuut zond Franky Verberckmoes de bal voor doel. De verdedi ging van Sint-Pauwels ver keek zich op de bal en Ga- brielle Sabbe had maar in te leggen: (2-0). Een minuut later kwamen de bezoekers in het Temse - doelgebied; zelfverzekerd wilde Willy Breugelmans het leder weg trappen, maar zijn voet ging naast de botsende bal. Hudy Motica, al even ver bouwereerd, zag Dany Aerts nog met een ultieme sliding de bal uit zijn voeten halen voor hij kon aanleg gen. Met de koffiegeur reeds op het speelveld dwongen de geelzwarten nog een hoekschop af. De bal belandde aan de verste paal, werd door Van Hoeye naar Janssens gekopt en die verlengde eveneens met het hoofd de bal tot te gen het net (2-1). Na de rust ging Sint- Pauwels op zoek naar de gelijkmaker. Een afstands schot van Franky Janssens werd door Robert Van Lom- bergen in hoekschop ver werkt. Een persoonlijke po ging van Rudy Motica, die in het strafschopgebied na een tussenkomst van Willy Breughelmans tegen de grond ging, werd met een zware sanctie bestraft: strafschop. Jaak Joris er Robert Van Lombergen ko zen beide dezelfde kant var het doel, zodat deze unieke kans voor Sint-Pauwels te loor ging. Jaak Joris zou zijr fout in de 18de minuul goedmaken Vanop de zij lijn bracht hij de bal voor doel, tenminste, zo leek zijn bedoeling. De 22 spelers gaapten allen het leder na dat tot ieders verbazing (maar tot grote vreugde van de bezoekers) in het doel huppelde (2-2). Geerl Rooms nam hierna de plaats in van Erik Vermeu len en even later wisselde André Smet met Prosper Barthier. In alle rust, maar niet altijd in vrede. Later toonde de scheidsrechter de gele kaart aan de Tem- senaren Hubert Verbeke en Franky Verberckmoes, ver streken de 90 minuten en verzoende ieder zich met de gelijke stand. Nog een vluchtschot van Frangois Verstappen werd door een prachtige safe van doelman Rudy Keppens onschadelijk gemaakt, maar dit was dan ook het laatste wapenfeit de jeugd proefstoomt van een middelmatige wed- het volgend seizoen, striid waarin Temse reeds S.A. 2e Prov. - K.S.V. Temse - Sint- Pauwels 2-2 Dit derby zal beslist geen geschiedenis maken bij be ide clubs, hoogtepunten moest men tevergeefs zoe ken. Het was dan ook erg jammer voor de drie newco mers bij R.S.V. Dany Aerts, Erik Vermeulen en Gio vanni Sciacca, de laatste twee nog juniores, werden voor eigen publiek boven de doopvont in de eerste ploeg gehouden. Dat in dit treffen toch nog bal te controleren, Giovanni vier doelpunten vielen is in Sciacca ontfutselde hem de hoofdzaak te wijten of te bal en liet doelman Rudy danken aan de vrijgevigheid Keppens kansloos: (1-0). van beide verdedigingen. Een mooier debuut kon de Temse liep uit tot 2-0, maar jonge knaap zich niet in- kon die voorsprong niet denken, trouwens hij zou en handhaven. In het eerste dan vooral in de eerste pe- kwartier had Sint-Pauwels riode een technisch vaar- I Prov. St. Denderleeuw - Lebbeke (Praet) FC Ronse - Lokerse (Schrauwen) Kemzeke - SK Geraardsbergen (Boudweel) Boelare - SK Aalst (Van den Dungen) RC Wetteren - Nieuwerkerken (Delombaaërde) Hamme - Olsa (Vandamme) II Prov A Temse - Baasrode (Lambrecht) St. Gillis W - Destelbergen (Lavent) Vrasene - Ol. Gent (De Meyer) Oostakker - Robur (Van Acker) Evergem - St. Pauwels (Staes) Buggenhout - Adegem (Wiels) II Prov B Mere - St. Lievens Houtem (Arnou) III Prov C Wieze - Terjoden (Wijckhuys) Oudegem - Schellebelle (De Winne) Voorde - Vlierzele (Vervaeke) Grembergen - W. Moorsel (Van Leuven) Eendr. St. Gillis - Meerbeke (Lenaerts) Appels - Hofstade (Cooreman) Bambrugge - Erpe (Lambrechts H.) Kerksken - Thor Meldert (De Mey) III Prov. D Excelsior - Waasmunster (Van Haver) Stekene Sp. - Assenede (Lievens) Bazel - Kallo (De Cock) Melsele - Kruibeke (Rottiers) Haasdonk - Klinge (Melckebeek) Kieldrecht - Ertvelde (Matthijssens) Sint Kruis W - Hoogeinde (De Knock) IV Prov C Bottelare - SK Overmere (Meganck) Val. Overmere - Gijzenezele (Van der Linden) IV Prov. G Serskamp - Oordegem (Van den Abbeele) Bavegem - Edixvelde (Eeckhaudt) Burst - Erondegem (Vijverman) Herdersem - Smetlede (Janssens) IV Prov. H Schoonaarde - Lutterzele (Van Damme M) Eendracht Meldert - Wichelen (Van Impe) Berlare - Doggen (De Kimpe) Rapide Lebbeke - Opstal (Van de Winckel) Baardegem - Gijzegem (Baudewijn) Boonwijk - Opdorp (Michiels) IV Prov I Gerda - Moerbeke (Mettepenningen) WB St Niklaas - SK Lokeren (Drieghe) Verrebroek - Str Stekene (Teugels) Sombeke - Rupelmonde (Van der Haegen) Sinaai.- Wachtebeke (Van Gijsel) Eksaarde - Vrasene (De Pauw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 30