Provinciale voetbalkompetitie Eendracht Meldert is kampioe Mare Ruyssinck scoort winninggoal Driemaal De Ruysser 4e Prov. H - Lutterzele - Meldert 1-3 4e prov. G - Herdersem - Erondegem 2-3 32 - 4.5.1979 - De Voorpost Na een kortstondig verblijf van een seizoen in 4e pro- nanciële middelen, kon het van geboorte en fervent Li- vinciale H promoveert Meldert terug naar 3e. Met Mei- toch enkele voetballers van verpoolsupporter, kwam er dert stijgt de meest regelmatige ploeg van de reeks, formaat, o.a. Dre Temmer- terug schot in de zaak. Men Maar om zekerheid te hebben moesten ze tegen Lut- man- Walter Daman en behaalde punten en wat be- terzele minstens één punt behalen. Lutterzele wou ook Swa Heymans binnenha- terwas, het spel werd zwie- winnen om nog tweede te kunnen eindigen en zo- len. Laatstgenoemde, af- riger, bijna Engels. Er waren doende de eindronden te halen. Het beloofde een komstig van de eerste klas- evenwel teveel punten ver- spannende wedstrijd te zullen worden. serSC Charleroi, als speler loren gegaan om nog kans trainer. Uitstekend voetbal- te maken op de eerste Meldert toog onmiddellijk in naar derde en nu is het Ier als hij is, schiep zijn pro- plaats. Dat ze uiteindelijk de aanval op zoek naar dat voorgoed. We hebben een fessionele aanpak van train- nog bij de eerste vijf zijn ge- geruststellend puntje. En- zeer goede sponsor, de ingen in het begin proble- ëindigd is te danken aan de heerMichiels.enhetisdank men. Vele jongens konden inzet van hun oude kern uit zij hem dat we een nieuwe die harde labeur niet aan en het Liefhebbersverbond. lichtinstallatie, een omhei- lieten verstek op de trainin- opppki ning en een nieuwe tribune gen. Kwamen daar enkele ut ^LUfcUtN kunnen plaatsen hebben, gekwetsten bij, en de ploeg ppnrirarht MpIHpH Zo kunnen we onze eigen zakte onderaan de rang- tenaracni Meiaerr centen spenderen aan een schikking. Met de aanstelling Raymond Everaert, Henry paar goeie transfers. We van een nieuwe trainer, Lelon, Jozef Maesschalk, beschikken ook nog over Georges Reit, Engelsman Willy Van de Winkel, Kamiel kele knappe tussenkom sten van Walter Reid waren nodig om de score blank te houden. Meldert, dat de bes te ploeg was op het veld, kende even geluk bij een te rugspeelbal van Van Royen die door keeper Everaert gemist werd. Van het ont stane geharrewar kon Lut terzele geen gebruik maken om op voorsprong te ko- len. Op het halfuur kon Van De Voorde van ver aan leggen, doelman Reit liet de bal glippen en de aanstor mende Van der Straeten kon de bal in het ledige doel schuiven: 0-1. Lutterzele probeerde de druk te ver hogen, en even voor rust had het geluk. Jacobs ver speelde de bal aan Walter Daman en deze kon de ver uit zijn doel komende Mel- dertse portier met een lob- bal verslaan: 1-1 (met de rust). Na de koffie kreeg men een gelijkopgaande wedstrijd met enkele kan sen aan weerszijden, maar de beide doelwachters los ten alle problemen op. Tot René Verhaevert naast de bal trapte. De Meldertse man in vorm Van Der Strae ten ritste de bal mee en kon de stand op 1-2 brengen. Vijf minuten later had doel man Reit van Lutterzele weer pech. Eerst hield hij met een prachtige refleks een gemaakte goal uit zijn netten, maar bij het herne men wou hij de bal boven Jacobs, Wilfried Van Ro yen, Richard Van der Strae ten, Jean-Paul Pollet, Jean-Pierre Creygelman. Res.: Ronny De Mol, Paul Vervaet, Walter Steurbout. F.C. Lutterzele Walter Reid, Luc De Bruy- ne, Benny Van den Steen, René Verhaevert, Alfons De Man, Albert Van Hecke, André Temmerman, An- toine Van der Burght, Luc Vertongen, Jan Berkers', Walter Daman. Res.: Rudy Aerts. Scheidsrechter: Hubert Lie- vens. Lutterzele stelde zich flink teweer tegen kampioen Eendracht Meldert, maar moest in de laag berusten, (jj) Erondegem heeft de niet gemakkelijke uitwedstrijd te Herdersem tot een overwinning kunnen ombuigen. Het werd nochtans tweemaal op achterstand getrapt, maar had telkens veerkracht genoeg om de aanslui tingstreffer te lukken en naderhand nog de overwin ning vast te leggen. Eendracht Meldert is kampioen in Vierde en herovert de verloren plaats in Derde Provinciale Maar hoe moet het met de buren van Thor(jj) een paar zeer talentrijke ju nioren, zodat we voor vol- zijn hoofd plukken doch liet gend seizoen op onze beide deze door zijn handen glip- oren mogen slapen. Ten- pen: 1-3. Van dan af wou minste als onze ploeg dan Meldert deze voorsprong zo goed oppast als ze^dit behouden en begon op ver dediging te spelen. Hier door kon Lutterzele nog en kele keren gevaarlijk komen opzetten. Zo kon Fonske De Man met een loeier de Mel dertse doelman verslaan, maar de uitstekend lei dende arbiter keurde hpt doelpunt af wegens buiten spel. Teon was Meldert al aan het feestvieren. «Meldert kampioen dank zij totale inzet» Aldus voorzitter Frans Van den Steen. «We gaan terug jaar gedaan hebben. Het spreekt vanzelf dat we van avond in Meldert de bloe metjes zullen buiten zetten, dit als voorsmaakje van de kampioenenviering die zal doorgaan op zondag 3 ju ni.» We wensen Eendracht Meldert van harte proficiat en hopen dat ze het volgend seizoen even goed zullen doen F.C. Lutterzele de revelatie in 4e H Als nieuwkomer gestart in de B.V.B., met beperkte fi- Het was Mare Ruyssinck die het winnende doelpunt scoorde. Herdersem klom naar dejeiding langs Louis De Cock, maar William Rot- tiers (die flink bij schot was) bracht de gasten langszij, William Bracke schonk dan de thuisploeg nieuw uitzicht op de zege, maar opnieuw was William Rottiers er om de stand op 2-2 te zetten. Mare Ruyssinck zorgde tenslotte voor een 2-3 eind stand. De zege van Olympia kan men zeker niet onver diend noemen. Hij krijgt zelfs nog meer glans als men weet dat men het elftal diende te vertimmeren. Im mers stopper Johnny Van Caelenbergh liep er niet bij. Vandaar dat Coetsiers naar de verdediging werd over geheveld. En Mare Ruys sinck in de voorste lijn kwam. Hij werd de match winnaar. Het is evenwel zo dat de ganse Erondegem- ploeg die eens te meer een homogene en flinke indruk liet deelachtig was in het sukses. Olympia gaf ook aan de achttienjarige Fa bian Van der Biest spelge- legenheid. En deze jongere is best meegevallen. Her dersem daartegen werd een ontgoocheling rijker. Het elftal speelde niet>4e best. Het draaide niet rond en men vocht de zege van de tegenstander niet aan. Sekretaris Greevelinck was de mening toegedaan i het in deze wedstrijd een 1 meer gebleken is dat aanvallers ervaring missJ «Onze jonge spelers ha ben zeker heel wat voetbf bagage, maar doorga ei zijn ze te braaf. En dat isl ook alweer geblekf Trouwens het seizoen ha ook niet gebracht wat wel van verwachten. We hj den stellig op een tweef plaats gehoopt, doch hefc uiteindelijk tegengevallf Ook voor onze trainer l Van Bockstael is het zei niet meegevallen. Hij he£ inderdaad heel wat geprj,' teerd om onze ploeg to naar de mooiste ereplar te kunnen loodsen. HeL jammer voor hem datï streefdoel niet werd beref Of Luc Van Bockstael volgend seizoen HercÉ sem onder zijn hoede hebben is momenteel i niet uitgemaakt». Aldus s kretaris Greevelink. Sekretaris Etienne De Meester (Sinaai): «Een gelijkspel tegen Wachtebeke is voldoende». Herleving Sinaai heeft zondag indruk gemaakt te gen Rupelmonde. Een half dozijn voltreffers is niet niks. Meteen een goede schietoefening voor het toptreffen tegen Wachtebeke, de ploeg die Sinaai momenteel het felst bedreigd. Een gelijkspel in dat topduel levert Sinaai de titel op. Maar zelfs in geval van verlies kan Sinaai toch nog kampioen spelen vaar dan moet wel gewonnen worden op de slot- dag tegen Moerbeke - Waas. Tenzij Wachtebeke op diezelfde slotdag evenmin de volle inzet kan mee nemen bij Sombeke dat in feite ook nog kans maakt op de titel en zeker nog een ernstig kandidaat is voor de tweede plaats. "Ik hoop dat we de laatste speeldag niet moeten afwachten om te vieren. Dat zou immers de zenu wen van de spelers enorm op de proef stellen. Maar zover zal het wel niet komen. Tegen Wachtebeke hebben we immers voldoende aan een gelijkspel. En dat zit er wel in. Tegen Rupelmonde is nu toch gebleken dat Sinaai nog altijd op volle toeren draait. Die nederlaag tegen Sombeke was gewoon een accident. De ploeg had 8 overwinningen gescoord, een kwartier voor tijd stond Sinaai nog met 2-1 aan de winsten de titel lag voor het grijpen. In die euforie werden te grote risico's genomen met het gekende gevolg. Tegen Wachtebeke zal ons dat zeker niet gebeuren.» Sinaai is ongetwijfeld de ploeg van de tweede ronde geworden nadat voor Nieuwjaar vooral Moerbeke - Waas en Sombeke de hoofdrol speelden "We hadden vijf nieuwe basisspelers aangetrokken en een nieuwe trainer», verduidelijkte sekretaris De Meester Dat vergt een inloopperiode die op de koop toe moeilijker gemaakt werd door het feit dat trainer Willy Danneel ingevolge ziekte pas in sep tember aan het werk kon. In de heenronde hebben we dan ook heel wat punten kado gedaan. Maar na Nieuwjaar speelden we zeer sterk Ik meen dan ook dat we met dit spelerspotentieel in derde onze man kunnen staan. Maar dat probleem wordt pas aange sneden wanneer de titel definitief binnen schot is.» WVL Van Roven (M) wordt hier de bal ontfutseld door een plaatselijk verdediger (Lutterzele-Meldert 1-3). (jj) 4de Prov. I - Sinaai - Rupelmonde: 6-2 Door het recent verlies tegen Sombeke kreeg dit duel tegen Rupelmonde een bijkomende dimensie voor de leiders uit Sinaai. Het was immers een raadsel hoe Sinaai zou reageren op die nederlaag na een reeks van 8 overwinningen. Kwam daar nog bij dat Sinaai tijdens de openingsdag van de kompetitie juist op Rupel monde een zware 4-1 nederlaag moest inkasseren. 4 4 5 C M R i H Wi WÊÊM Het zoveelste doelpunt van Sinaai, dat zijn thuiswedstrijd van Rupelmonde cijfers, (nul) In het vierde kwartier zag schop maakte Vermeulen spanning zat meteen tei het er dan naar uit dat Si- er 3-1 van. Maar nog voor in de wedstrijd tot Casteli naai zijn tegenstander defi- het uur kon weer De Ruys- dan ook teveel ging zeur nitief onder de knie had. De scher uit voorzet van Tim- tegen de scheidsrechter Ruysscher maakte er 2-0 mers er 4-1 van maken. Een eveneens een rode ka van op voorzet van Eric Van opstopper die Rupelmonde inkasseerde Nu brak defi de Wiele terwijl op de 51' moeilijk leek te verteren, tief de veer bij Rupelmon Van de Wiele zelf een per- Maar Timmers zou de gas- waarvan De Ruysscher soonlijk nummertje met ten terug in de wedstrijd de jonge Guy De^Vos succes kon afronden. De helpen door te kort terug te wedstrijd leek gespeeld spelen op zijn doelman maar Rupelmonde sloeg waarvan Castelain profi- snel terug en via een hoek- teerde om te milderen. De 5 c bruik maakten om Sin; definitief buiten schot knallen. >rdt bijna letterlijk een hall toegeroepen (4*prov. I - Sinaai-Rupelmonde Een Sinaai-aanvalln 6-2). (nul) Maar de gastheren hebben de openingstreffer op het hun supporters niet lang in bord te knallen (via Walter het ongewisse gelaten. De Danneel). Maar dit bete leiders speelden sterk ge- kende nog geen zekerheid, motiveerd en slaagden er want Rupelmonde liet zich dan ook in om doorlopend niet zomaar wegduwen. De een veldoverwicht af te bezoekers legden enorm dwingen. Toch moest Si- veel overtuiging in hun stre- naai tot de 23' wachten om ven naar de gelijkmaker, zonder dat ze er evenwel in slaagden om doelman Maes echt in gevaar te brengen. Burggraaf had bo vendien net iets teveel kri tiek aan het adres van de spelleider en kreeg meteen een rode kaart onder de ur Een spannende faze uil Sinatti-Rupelnunnle (6-2). (nul)

De Voorpost | 1979 | | pagina 32