WUHHiMililiH PORT ZO -lendermondse atleten lemen deel aan iuperstar-wedstrijd Vlierzele naar finale, Waasland in degradatiestrijd Idlopenvoor jongeren te Elversele Sint-Niklase Karate-Club wint in Waremme De Voorpost - 4.5.1979 - 33 Troubleyn Isse/r in de regen te Elversele, maar toch gelukkige jongeren na (Ie geleverde inspanninge JU& J |n organizatie van het B.O.K. Oost-Vlaanderen. lens een perskonferentie in de bovenzaal van het restaurant «Reynout» te idermonde deelde het B.O.K. - arr. Dendermonde mede dat op donderdag in 10 mei a.si 'te 20 u. in het Gentse Sportpaleis een superstarwedstrijd rdt ingericht. Deze gekende formule moet de Oost-Vlaamse atleten de lelijkheid bieden zich met elkaar te meten buiten de hun vertrouwde tdisciplines. Het zijn voorzitter Fernand Hanet en ondervoorzitter Emiei lerck, die samen met André D'Hondt, direkteur van het Gentse Sportpaleis, iekretaresse Viviane Madelijn, de grote promotors en drijvende krachten, de uitwerking van deze superstarwedstrijd tot stand brachten in samen ging met de arrondissementele medewerkers. Op het stedelijk sportterrein te Sint-Niklaas hadden vo rige zondag de schiftingen plaats voor de interklub- kampioenschappen vrou wen. Beerschot-Vlierzele, Olse Merksem; Olympic Brugge; A.C. Waasland en Roeselare zouden het on der mekaar moeten uitvech ten wie de eerste drie plaat sen zou innemen om enkele weken nadien de finale voor de titel te betwisten. Het is geëindigd in de volgorde die wij zojuist van de klubs ga ven. Beerschot oogstte een ruime overwinning met liefst 45 punten voorsprong op Vlierzele. Laatstgenoemde klub zit dus in finale, maar laten wij er eerlijk eraan toe voegen dat ze geen schijn van kans hebben om de titel te behalen. Nochtans was hun verdienste groot, vooral kollektief dit ondanks en kele vervangingen. Voor A.C. Waasland kon men reeds op voorhand weten dat er degradatiestrijd zou aan te pas komen. Toch werden ze nog niet op de laatste plaats gedrongen. Er is dus hoop. Dat kregen wij ook te horen van Chris Staut, die nochtans de Wase klub in augustus e.k. zou verlaten. Zij won de 1ste reeks hor den in 15" en zus Hilde zou 2de worden in de volgende reeks. Dat bracht een puntenaan- tal van 22 op. Voor Vlierzele werden Clement (16"1) 3de en Hilde Ronse (16"8) 3de in de onderscheidelijke reeksen. Dorothey Meule- waterliep 13" 1 over de hek- tometer en dat leverde een 2de plaats op terwijl voor de Waaslanders Lydia Poppe aantrad en 16"7 liep. In de andere serie eindigden De Costers (12"9) en Soete- wey (13"8) als 4de en 5de. Beerschot had toen reeds de leiding in het klasse ment. Vlierzele liet echter terug van zich horen in de 400m vlak met Oosterlinck en De Boeck die beiden hun reeks wonnen in een tijd van respektievelijk 58"8 en 61 "1.Waasland kon hier niemand zetten op deze proef. De stand bleef het zelfde na de 800m waar Van De Velde en Lemaire 3de en 5de werden met 2'36"1 en 2'37"6. Ook hier geen enkele Wase verte- genwoordigsters.Hilde Die- ricks won haar 200m met een straat voorsprong in 25"9 en Lydia Poppe werd 5de in 36"6. In de 2de serie eindigde Els Bauwens 2de in 28"2 en voor V S. werd Van De Velde 5de in 30" rond. De 1500m bracht bracht zoals verwacht een zege op voor de Palme- naere in 4'46"1. De andere V.S. atlete Van De Sompel werd 6de in 5'36"5. De Wase meisjes Verlackt - De Smet werden 9de en 10de met een crono van meer dan zes minuten. Olga Koc- kelbergh was weerom van de partij bij het speerwerpen met een 4de plaats. De worp meette 26m62 en na haar eindigde het Vlierzele duo De Craecker-Van De Velde met 24m60 en 22m76. Linda Poppe werd if kandidaten. mans (Buggenhout - Ka- tei >r het B.O.K. arr. Den- rate) - Wies Carmeliet steli monde, dat hoog aan- (Berlare - boksen) - Pe- zeur chreven staat in de ter Pelicaen (Dender- iter ka defi Sin:1 hot W.V «PI l schiftingen op 3 en 10 mei te 20 u.t als op de fi nale op donderdag 17 mei '79 eveneens te 20 u. in het Gentse sport paleis. De toegangsprijs bedraagt 50 F. voor de schiftingen, terwijl voor de finale 100 F geen be letsel kan zijn om vele toeschouwers naar het Gentse sportpaleis te vincie Oost-Vlaande- monde - tennis) - Patrick onder leiding van De Koning (Grember- rzitter-senator Oktaaf gen - boogschieten) - E. ™oni den Broeck, is pro- De Vlieger (Lebbeke - erc ciaal afgevaardigde J. handbal) en Freddy Ver- Damme erin ge- strepen (Dendermonde - tgd niet minder dan kaatsen), it kandidaten, door te Proeven. kken uit het arr. Den- De zeven indoorproeven lokken. Het wordt beslist monde. Het arrondis- zijn ongeveer in dezelfde een sporthoogdag waar- lenteel B.O.K. -be- zin opgebouwd als het op u vele Oost-Vlaamse bestaande uit A. suksesvol TV-superstar- atleten zult kunnen aan- leloos, Mark De Smet programma nl. basket- moedigen. (abl.) lonstant Vermeulen - bal - gewichtheffen - Walraevens - Denise sprong over Zweedse Beveren - Christiane bank - wielrennen - voet- ylandt - Jan V. Dam- bal - pompen aan de en Oktaaf Van den brug en misschien wel eek, heeft ernstig de moeilijkste discipline k gemaakt en ge- steeplecross. Te Dender- lurd naar kandidaten monde wordt niet getwij- de beste prestaties feld aan het feit dat de iet arr. Dendermonde arrondissementele kan die voor dergelijke didaten zullen trachten, ilname best geschikt naast de zestien kandi- ren. Dat dit geen sine- daten uit de andere O.- was hoeft geen be- Vlaamse arrondissemen- toch zullen volgen- ten, in de finale te ge acht kandidaten kun- raken, welke plaats heeft aantreden in het op donderdag 17 mei '79 tse sportpaleis Wim te 20 u. in het Gentse Ruysscher (Lebbeke sportpaleis. Geinteres- ifeltennis) - Wim Van seerden en supporters )ren (Lebbeke - bad- kunrien hna.favndet aan igton) - Rudy Schiper- moedigen zowel op dp Op zaterdag 28.4.79 had te Waremme een ploegen- wedstrijd plaats voor alle clubs van de Vlaamse Ka rate associatie en de Belgische Karate Vereniging, Beker van Waremme. De winnaars van het tornooi werden de St.-Niklase Karateclub samengesteld uit kapitein Van Daele Werner, Van Hal Pierre, Colleman Paul, Smet Albert, Franck Fillip. Uitslag: 1. St.-Niklase Karateklub (B.K.A.) 2. Zonhoven :B.K.V.) 3. Ganshoren (B.K.A.) 4. Jemappe (B.K.A.) Nuytens in het schijfwerper! met 29m78 maar daarmee wist men reeds dat Beer schot de winnaar was met twee eerste plaatsen De Craecker werd 8ste met 25m64 als prestatie en Van Raemdonck bracht nog en kele puntjes aan voor Waas land met 20m26. Een 3de plaats in de 4x100 m voor Vlierzele daar waar Waas land geen ploeg hadden, in de 400m aflossing won de Vlierzeelse ploeg in 4.07.3. Voor Waasland kon Chris Staut met een indrukwek kende terugkeer de 3de plaats bemachtigen maar de andere meisjes vielen zwak uit en het werd toch nog een voorlaatste plaats dankzij Verleekt. De eindstand met de punten gaf volgend resultaat Beerschot 244 p Vlierzele 199 p Merksem 185 p Brugge 130 p Waasland 113 p Roeselare 71 p (Chris) Etienne Van Nieuwenhove (AC opmerkelijke prestaties in het ve, (an) Aalst) lukte dit seizoen reeds •springen en het speerwerpen. Kris Van Thienen (AC Lebbeke - 852) deed het als junior prima. Het wordt nu afwachten hoe hij als senior presteert, (an) 9de met 15m30. In het ko gelstoten noteerden wij toch van Kockelbergh een goede worp van 10m83 wat haar een 3de plaats opleverde. Verder in dit nummer waren de prestaties van De Coster (V S.) 9m32; Nuytens (V.S.) 8m64 en Van Raemdonck (A.CW) 7m36. In het hoog springen een normale zege van Chris Soetewey die over 1m75 wipte. Ronsse, De Waele en de Wase Bauwens sprongen allen 1m50. In het verspringen daarentegen werd Meulen- water 5de met 5m10 en Staut 7de met 5m07. Het werd daar wel centimeter- soel. Clement geraakte op de 9de plaats met als beste sprong 4m71 en Verlackt 3m64. Een 4de plaats voor Beno De Ridder (AC Lebbeke) won de veldlooptrofee De Voor-' post voor veteranen, (an) 1e leerjaar meisjes: 1. 2. Beernaert A. (El- 3. Janseghers 4. Ver- 5. Van Maele C. 6. Van 7. Troubleyn 8. Thijs Biesebroeck 10 Maes 11. Roman 12. De Vlaeminck. 3e leerjaar meisjes: 1. R. (Bazel) 2. De 3. Van Eetvelde (Elver- 4. Van Overloop 5. Van 6. Van Laecken 7. Van Roy 9 Schatte- 100. De Kerf 11. Buytaert 13. Poppe 14. noortele 15. Maes 16. 17. De Paepe 18 Fa- 19. Colle 20. Van Brussel 21. Heirman 22. Brijs. 3e en 5e leerjaar meisjes: Peersman H. (Elversele) 2. Be ernaert (Elversele) 3. Ruys- schaert (Bazel) 4. El Habachi 5. De Kimpe H. (Elversele) 6. Van Cauwenbergh (Elversele 7. Meeuws 8. Van Raemdonck 9. Mijs 10. Engels 11 De Wilde 12. Michiels 13. Pauwels 14. De Rijck 15. Marconi 16. Poppe 17. Van Den Berghe 18. Van de Meerssche 19. Van Meervenne 20. Rooms Elversele) 21 Snijckers 22 Dominique 23. Hoofdt 24. Ketels 25. Blom- maert. Miniemen meisjes: 1. Tinck (Kemzeke) 2. Van den Bossche (Elversele) 3. Smet N. (Elverse le) Prestatieloop dames: 1. Lau- waert Marie-Christine (Steke- ne) 2. Schepens Linda (Elver sele) 1e leerjaar jongens: 1. Ruys- schaert E. (Bazel) 2. Van Meer venne (Elversele) 3. Maes S. 4. Thierens 5. De Kimpe W. 6. De Ruysscher 7. Keymeulen 8. Cauwenberghe 9. Maes R. 4e en 5e leerjaar jongens: 1. Maes Gert (Temse) 2. D'Hondt Patrick (Tielrode) 3. Frank Heirbaut 4. Thierens Danny 5. Smet Geert 6. Van Hoyweghen Wim 7. Thierry Omen (Tielro de) 8. Rooms Julien. Miniemen jongens: 1. De Kimpe Chris (Elversele) Kadetten jongens: 1 Mas- sche Bart 2. Hanssens Patrick (Borsbeek) 3. Franckaert Guy (St. Gillis-Waas) 4 Beernaert Filip Elversele) Prestatieloop heren: 1. Lau- waertPaul (Stekene) 2. Verleu- len Roger (Kemzeke) 3. Patrick De Boey (St. Gillis-Waas) 4. Van Laere Luc (Haasdonk 5. Simons Gustaaf (Stekene 6. Bauwens (De Klinge) 7. De Jonghe Nestor 8. Seghers Frans 9. Van Goethem R. (St. Pauwels) 10. De Kerf Georges (Steendorp) 11Peersman Mare (Elversele) 12. Jean Van Eetvelt (De Klinge) Start van de jaarlijkse cross te Elversele; de regen kon het entoeziasme nier afkoelen. dw) Moe, inderdaad, maar toch was het prettig lopen in de regen te Elversele. (dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 33