=ok ort Sport Lucien Van Impe en de Sierra Nevada Etienne Van der Helst twee keer in de zak gezet Jan Joos, Benny Vermeulen, Etienne De Wilde en Ronald Van Avermaet op ereschavot iinieuw Gerrit Van der Aa Kort Sport Erik Wuytack en Daniel Janssens stelen de show Erik Arijs Luc Colijn Ronny Westelinck Rudi Haentjens De Voorpost - 4.5.1979 - 35 R-»le pre moet op hem niet en als er over hoge moet worden ge- ;rd. Etienne Van D. kent zelf zijn ka- feiten en zijn gebre- Hij is een renner «klassiek werk». En kortere ronden. Zo- «Tour van Neder- die hij vorig jaar won. Niet omdat et niet aankon, maar jon als gevolg van overmacht die het heir in de ploegen- t demonstreerde, zit net niet in de ertop», Etienne Van lelst. Doch één van '«letere profs is hij al- s. In de Vuelta hij twee keer gen- Het hadden even- ritoverwinningen n worden. De eer- maal werd hij door De Wolf en de zij- schaakmat gezet, lag in Puerta Lum- i was hij nog maar tweede. Opnieuw een van Lom me jsens' discipelen in de zak ditmaal dat neoprof Roger lijf. spervuur van demar- rondde die vierde af. >uCnij Cees Bal en Dillen «sprongen». Nadien ging Van der Helst. De Frans man Jean-Louis Gau- thier was mee. Toen kwam Pedro Torres. En ten slotte De Cnijf. De Brabander «ontplofte» op het goeie momentin de laatste bocht. Etien ne probeerde nog er naartoe te rijden, maar De Cnijf duwde zonder verzwakken de grote molen» rond. Het was bekeken. Voor de zege althans. De Ledenaar maakte van de nood een deugd hij won de sprint voor de tweede plaats. COLS TE HOOG. Vrijdag arriveerde Van der Helst in de bagage. Na een bergrit«Niets voor mij», zegde hij, «maar ik had eigenlijk veel dichter kunnen fi nishen. Tegenslag, weet je eerst pletste ik te gen het wegdek en ver speelde behoorlijk wat tijd. Toen ik in het pele- ton terugkeerde, liep een van mijn bandjes leeg. Dat was er echt te veel aan». Het is de allereerste keer dat Etienne Van der Helst naar een «echte» Lucien Van Impe was er niet erg gerust In voor hem is een eerste «col» in een ronde nooit een kermis. Het gaat dan steeds moeilijk. Precies dèèr- om vreesde hij de klim naar de top van de Sierra Nevada. Het liep inderdaad niet te best aflepe (en nu ok sterke) Joop Zoetemelk sloeg de kloof. Geen minuten. Maar toch. Het is een waarschuwing voor degenen die naar de eindzege lonken. Intussen heeft de in Frankrijk wonende Ne derlander zijn leiderstrui wel afgestaan. Maar het kleinood blijft in de ploeg. Bij Levasseur, 'n schaduwkopman, een bliksemafleider, 'n stro man. Die Levasseur mag het vergeten laureaat van de Vuelta wordt hij niet. Doch wie dan wél? Lucien Van Impe zet er vraagtekens achterdat Zoetemelk op de Sierra Nevada een uitstekende zaak deed, bekent hij grif. Afgelopen is het evenwel niet. Er komen nog gelegenheden om een slag te slaan. Van Impe voert steeds zijn nummertje op als hij zich goed voelt. Konditioneel is alles prima. Maar Lu cien zit, evenals tiental len anderen, met een «rennersoog», de ge heimzinnige kwaal die te plots velen overviel «Ik zie geen sikkepit meer uit dat ontstokèn linker oog. Ik hoop dat het spoedig genezen is». De Vuelta is nog lang. De niet-klimmers zullen nog «afzien» en sommi gen halen nooit het eind punt. De potentiele win naars maker* mekaar het leven nog zuur. Want 'n zege in die ronde van Spanje betekent een e- norme publiciteit. Niet alleen voor de renner zelf. In het geval Van Impe liggen ook de sponsors fel gebrand op een sukses. Hun com merciële belangen in Spanje hebben voorrang op alles. Zo zie je maar dat de wielrennerij veel meer en nog wat anders is dan alleen maar op de trappers duwen. Heeft Van Impe nog 'n winstkans Waarom niet. grote ronde kon. Voor een «klassement» rijdt hij niet. Dat is voor ke reltjes die gezwind langs de bergflanken naar bo ven klauteren. Een rito- verwinning najagen, kop man Lucien Van Impe helpen waar het moet en enigszins kan, punten vergaren dat zijn de op drachten die hij van de bazen meekreeg en die hij naar bestvermogen vervullen zal. (mm) Er is weer fel geknokt tijdens het afgelopen week einde. Gewonnen en verloren ook al. Verscheidene streekrenners waaiden naar de befaamde en ook beruchte «Franco-Beige» over. Niet zonder sukses startten sommigen er. Benny Vermeulen werd zelfs laureaat van de derde etappe, een lastig karwei van Hautrage naar Peruwelz. Jan Bogaert won er (tot maandag) niet. Hij arriveerde in Hautrage wel als nummer twee en in de proloog, een korte tijdrit, fietste hij de vierde chrono bij elkaar. Jan Joos klom op het ereschavotje. Hij moest daarvoor niet eens uit zijn Waasland hij haal de het immers te Sinaai. Etienne De Wilde, de grote geklopte van het een te lage bloeddruk, maar dat leed lijkt nu vergeten. Dan heb je ook Ronald Van Aevermaet, de Zeel- se krachtpatser die e- venwel minder snel spurt kwikzilveren Gerrit der Aa rust niet op lauweren hij mikte middenin de roos. aal in Lokeren. li Haentjens deed het eveneens prima graaide de tweede mee. Een andere vlieger was A. Pol met 'n tweede prijs alle en een vijfde plaats te Lokeren. Guy De Vreese bleef vanzelfsprekend even min goedschiks toekij ken hoe de anderen het deden in Bambrugge finishte hij als nummer drie, en in zijn Erembo- degem was Guy zesde. Ronny Westelinck was derde te Lokeren het kan niet altijd een op- pergaai zijn. Walter De Veirman bol de te Lokèren als num mer vier over de streep en Ivan Van Raemdonck was in het Brabantse Wolvertem vierde. Filip Saman, zesde te Lokeren, Benny Mechant 8ste te Lokeren en Lie ven Braeckman, 9de in Erembodegem, toonden zich eveneens. jongen, Eric De Wilde, was in Sinaai zesde en te Kluisbergen 13de. Voor Marc Van Bever werd het een negende orijs te Kluisbergen en uit Outer kwam Erik A- rijs met een negende pr. naar huis. Uitstekend deed Peter V. Huffel het in de Franco- Beige tiende in de pro loog te Orroir, negende in Orroir-Hautrage en elfde te Peruwelz. Op een rijtje geven we de uitslagen van de an dere streekamateurs: Ed. De Wilde, tiende te Tem- se en elfde in Sinaai, Jo- han De Man, twaalfde te Outer, Hans D'Haese, 13de te Orroir (tijdrit) en 17de in Peruwelz, Mare Hofman, 13de in Outer, Romain Van Bever, 12de te Heusden, Patrick Joos 12de te Sinaai en 15de in Temse, René De Bruecker, 12de te Hau trage, Patrick Franssens, 13de te Hautrage, Erik Bonnaerens, 13de te Heusden, Luc Roels, 15e in Hautrage, Luc Van Beveren, 15de in Kluis bergen, Frankie Wie- landt, 15de te Sinaai, L. De Grauwe, 17de in de proloog van de Franco- Beige te Orroir, Dirk Pijl 16de in Sinaai, Beno Mi- chiels, 17de in Gooik, Frankie Rotthier, 18de in Sinaai en Luc De Bode, 18de te Heusden. aston Van Den Hoecke êf fs.| Te Sinaai wer<l amateur Jan Joos druk-omstoeid na zijn overwinning, (nul) Oostvlaams kampioen schap, finishte intussen al twee keer als nummer één. Nu in Heusden waar hij werkelijk met kop en schouders boven de an deren uitstak. De Wilde sukkelde een poosje met wkeren won Gerrit Van der Aa de spurt voor de eerste plaats aan het slot van de nieuwe/in- Iiters op de wijk Spoele. (md) |)uwe taaie Gaston Van den Hoecke heeft een geboekt de Grembergenaar won de jkoers bij de VWB-renners te Ninove. Gusy nmens was daar vierde, Georges Michiels fvende, Robert Cabaut achtste, Roger Moens |vaalfde en Robert Thoen 14de. (mm) Baston De Hauwere pootvader Gaston De Hauwere blijft van de overwinning naar de andere fietsen nu èn de Dendermondse veteraan in Kobbegem. (mm) dan de meesten, zodat hij meestal naast de ze ge pakt. Ronny won in Temse, al was er nadien kontestatie tegen het re sultaat. Jean De Bondt werd in Gooik door de Braban der Van Vlasselaer beet genomen. Tweede is toch ook een fraaie uit slag. William De Gendt finish te eveneens erg dicht tweede. Willy De Backer blijft be vestigen. De stoere knaap uit Berlare was ditmaal zesde te Heus den. Een andere sterke - Erik Arijs, de jongere broer van beroepsren ner Frank die dinsdag zesde was te Hobo ken, heeft weer aan geknoopt met de zege. In Ninove maakte hij er De dag is niet veraf dat Luc Colijn weer het ze- gegebaar maakt. In Overmere mikte hij hoog: slechts de Ame rikaan Strohmayer een soloren van en won met enkele se- konden voorsprong op een fel tegenspartelen- de Bruyndoncla. (mm) hield hem van de bloemen. Walter Blancquaert was derde en de andere Berlare- naar Willy De Backer vierde, (mm) Ronny Westelinck is, wat je noemen kunt, een vaste waarde. De nieuweling uit Hamme won dit maal in Erem- bodegem. Guy De Vreese, de plaatselijke favoriet, was derde, (mm) De Stekenaar Rudi Haentjens rijdt al een poosje erg goed. Dit maal klom hij zelfs op het podium. Dat ge beurde in Haasdonk. De mannen die hij achter zich liet waren niet de eersten de besten: Ger rit Van der Aa, Rudy Van de Velde, Dirk Van Verre en noem maar op. (mm) eddy Van Buynder YOAD-renner Freddy Van Buynder was derde i Sint-Amandsberg, voor Ghislain De Clercq, lerde, Freddy Oellebrandt, vijfde, Freddy Met- ipenningen, zevende, en August De Troetsel, 5 ertiende. (mm) ,ui itienne Grysolle tienne Grysolle, die op zaterdag 5 mei te 5u30 voor eigen volk rijdt in de wedstrijd voor yelotoeristen BWB, wedstrijd die door de irysollevrienden te Wichelen georganiseerd dï rordt, was in Bavikhove tiende. Ook Oscar at* 'ermaeren start te Wichelen. (mm) jwlenny De Smet ouilenny De Smet blijft voorlopig de enige koersende vrouw» die zich aan de top hand- laaft. Het meisje uit Hamme was te Evergem, een internationaal gezelschap, vijfde, (mm) Nummers I en 2. Gerrit Van der Aa en Rudi Haentjes op de Spoele te Lokeren. (nul) Twee overwinningen be haalden onze junioren zaterdag en zondag. E- rik Wuytack ging naar het Meetjesland, en meer bepaald naar Sint Laureins, waar hij de «regionalen» op hun nummer zette. Daniel Janssens, in '79 vooralsnog minder suk- sesrijk dan vorig sei zoen, is er blijkbaar weer helemaal bovenop hij vijfde en Dirk Van Moe- maakte in Vilvoorde het seke zesde te Kieldrecht zegegebaar. Luc Lemmens zesde in Vooraan finishten nog Vilvoorde, Dirk Heirweg meer stevige jongenszesde te Herzele, Beno Luc Van Geyt was vier- Present, achtste te Mel de te Bambrugge, Da- sele en negende in Kiel- niel Schollaert vierde in drecht, Alain Van Dam- Herzele, Bruno Vehent me. elfde in Bellem, Luc vijfde in Bambrugge, R. Borms, elfde te Bam- Mettepenningen vijfde te brugge, Frans Van Nuf- Bellem en elfde in Kiel- fel, 13de te Bellem. drecht, Peter Van Duyse Stefan Aerts won de wedstrijd voor junioren te Kieldrecht. (dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 35