Avanti Lebbeke bekert verder Jeugdhandbal Vrouwen - handbal Ajax Lebbeke - Sparta Aalst met titel als inzet Avanti naaF de finale? Bekerduel zonder winnaar MC Waasland r Handbal Internationaal tornooi te Houthalen Finale kadetten VHV Zege ontglipt Lebbeke iW 1/8 finale Beker van België er| I Voetbal Korporatief voetbal Durme-Waas 36 - 4.5.1979 - De Voorpost noprt iVDB :,OP' 1 noprt nop" VDB UtÈl'SpM ovei nopn de Belgische Haiulbalbeker. (jj, Avanti Lebbeke, zonder de verlofganger Cornelis en A. Maes, heeft zich zoals verwacht geplaatst voor de kwart-finale van de Belgische handbal beker. Ondanks de ruime nederlaag willen wij hier eerst toch de verdienste aanstippen van be- vorderingsploeg Ajax, die ondanks het besef de afstraffing niet te kunnen ontlopen, geopteerd had voor een «open» wedstrijd. Hierdoor hebben de ongeveer 300 aanwezige Lebbeekse handballief hebbers toch spektakel gekregen. Het was anders voor Ajax een koud kunstje geweest om gedurende bijna de ganse wedstrijd het spel te bevriezen om aldus een «eervolle» uitslag te bereiken. Dat heb ben zij niet gedaan en wij zijn ervan overtuigd dat deze houding geaprecieerd wordt door de toe schouwers. Avanti speelde niet groots maar ook zij zor gen voor een uiterst snelle wedstrijd waarin vooral aan scoren werd gedacht. Was een min der goed geinspireerde Ebel oon'P-'w topschut ter bij Avanti, het was toch E. De Batselier met acht treffers die de blik vanger werd tegen wat wij kunnen noemen zijn «moederklub». Bij Ajax kon men alleen rekenen ■tare Janssens met Ajax Lebbeke, dat door gebuur Avanti in de l/8ste finale van de Belgische -.andbalbeker werd gewipt, (jj) op de schietkracht van de jonge M. Huyck om het weer eens voortref felijke Avanti keepers duo Mertens-Ladhari te verschalken. Ajax begon nochtans met knikkende knieën aan deze voor hen te zware opdracht. Het zelfzekere Avanti stevende via een 1-1 score naar een 6-1 voor sprong na 10'. Ebel en De Pauw bleken toen de bijzonderste Avanti scoorders. Met twee tref fers van M. Huyck kon het fysisch goede Ajax tot 7-3 milderen maar na een kwartier had het vol uit spelende Avanti toch een 10-3 voorsprong. Het duo Moonen-De Bat selier bleef maar op de in de gestalte benadeel de Ajax verdediging beu ken en via 16-5 werd de rust bereikt met een 19- 6 score. Het zesde Ajax doelpunt werd gescoord door de jonge Ajaxied J. Beeckman die dit sei zoen duidelijk aan kracht heeft bijgewonnen. De eerste 10' van de 2e helft kon Ajax even ge lijke tred houden met de thuisploeg, want via tref fers van M. Huyck en K. Vinck wees het score bord 22-9 aan na 40' spe len. Daarna kwam de A- vanti pletrol opnieuw aangerold en Vermoe- sen - De Batselier en De Vlieger zorgden voor een 29-12 score 10' voor het einde. De wedstrijd bleef verder een sportief maar hardnekkig verloop ken nen zodat 'n 37-14 eind- score uiteindelijk beide klubs kon bevredigen. In ieder geval voor het Leb beekse handbal werd het zaterdag een aantrekke lijke avond. AvantiMertens - Lad- hari - Ebel 12 - De Bat selier 8 - Vermoesen 3 - De Vlieger 4 - K. Ver- hofstadt 2 - De Pauw 4 - De Smedt - Moonen 2 - M. De Proft 2. Ajax Dierickx - Biezens - Van Geel 2 - Vermei- ren 1 - M. Huyck 4 - Vinck 2 - Jacobs - Beeckman 1 - Hofman 2 - Quidé 1 - D. Huyck. DE PLOEG KAPITEINS AAN HET WOORD P. Ver mei ren (Ajax) Ja, in zijn totaliteit ben ik tevreden over het ver loop van deze wedstrijd. Wij hebben «open» ge speeld zodat de talrijke Avanti Lebbeke gaat naar de kwartfinale toeschouwers spektakel kregen. Nochtans ben ik van gevoelen dat onze verdediging op de 6 m. lijn tegen het in gestal te en kracht betere Avan ti ons verscheidene doel punten heeft gekost. Volgend weekend - de testmatch tegen Sparta Aalst voor de promotie naar derde - staat een nog belangrijker treffen ons te wachten. Ik heb vertrouwen, met onze uitstekende fysiek moe ten wij onze tegenstan ders toch op de knieën krijgen. E. Moonen (Avanti) Na de twee recente thuisnederlagen tegen Eupen en Duffel moes ten wij onze supporters iets trachten aan te bie den. Ik geloof dat ons dit gelukt is ondanks wij niet op 100% van onze mogelijkheden hebben gespeeld. In verdediging lieten wij wel wat ste ken yallen en in aanval werd er inderdaad niet voldoende geconcen treerd gespeeld. De ma tivatie was er nochtanj al dient hier aan toegtf voegd dat wij voor wedstrijd afgesproke| hadden Ajax niet hardnekkig aan te pal^s ken. Deze jongens mo# ten volgend weekend testwedstrijd spelen gekwetste spelers kaf voor hen fataal wordeir Zoals U ziet de vete tuf1 sen Ajax en Avanti reeds in grote mate gevlakt. EV Zaterdag 5 mei Zaterdag 5 mei om 19 uur in de Bloso sporthal aan de Watersportbaan te Gent wordt uitein delijk beslist wie de kampioenstitel behaalt in de Oost-Vlaamse Bevorderingsreeks. Sparta Aalst en Ajax Lebbeke eindigden de kompetitie met een gelijk aantal punten en met evenveel gewonnen wedstrijden zodat een testmatch zal dienen uit te maken wie uiteindelijk naar derde nationale promoveert. Voor beide klubs een enige kans aangezien volgend seizoen de taak heel wat moeilijker dreigt te worden door de oprichting van een vierde nationale afdeling. Vraag ons nu niet een favoriet aan te duiden, te meer daar beide klubs ervan overtuigd zijn de zege te kunnen afdwingen. In ieder geval zullen de meereizende supporters een hard nekkig betwiste wedstrijd aangeboden krijgen waarin de arbitrage van primordiaal belang kan zijn. Nog een bedenking waarom toch in Gent gaan spelen als er dichter bij toch heel wat sporthallen beschikbaar zijn. Vele handballief hebbers uit de'streek worden aldus verwaar loosd. (Eva) Als voorbereiding voor de finale van het Vlaams kampioenschap dat vol gend weekend te Lebbe ke wordt betwist, namen de Avanti-kadetten deel aan een internationaal tornooi te Houthalen. Avanti speelde voortref felijke wedstrijden in verdediging en het indi vidueel talent van een paar spelers zorgde voor de nodige doelpunten. Zonder nederlaag uit de schiftingswedstrijden ge komen, diende Avanti de finale fe betwisten tegen het sterke kadettenteam van Arnhemia uit het ne- derlandse Arnhem. De Nederlandse «kleer kasten» (waren zij nog kadet namen na een tiental minuten een 3-1 voorsprong, maar Van Gucht kon via 7 m.-wor- pen de aansluiting be werken. De wedstrijd eindigde op een 6-6 sco re maar aangezien de scheidsrechter het eind signaal niet hoorde (sic!) konden de Nederlanders het winnende doelpunt scoren 5 seconden na het wedstrijdeinde. Avanti eindigde dus 2e. Avanti speelde met Schellekens - Vermeiren - Daelman - Van Gucht - Verheyden - Van Lan- genhove - Van Onsem - Van Mol - Van Damme - Smekens - De Pauw - Verguit - Cardon. Je wedstrijden Avanti - Tongeren: 7-3 Van Gucht 2 - Van On sem 2 - Verguit 2 - Van Damme 1. Avanti - Hasselt 7-6 Van Gucht 2 - Van On sem 1 - Van Mol 2 - Van Damme 1 - De Pauw 1. Avanti - Aalsmeer (NL) 10-7 Van Gucht 5 - Daelman 2 - Van Onsem 2 - De Pauw 1. Avanti - Peer 10-6 Van Gucht 1 - Verhey den 1 - Van Mol 1 - Van Damme 2 - Smekens 1 - De Pauw 2 - Verguit 2. Avanti - Arnhem 6-7 (FINALE) Van Gucht 4 - Van Dam me 1 - Verguit 1. EVA. Speler Ebel van A vanti, werd vóór de wedstrijd gehuldigd als topskorer in de Belgische koinpetm met liefst 213 doelpunten, (jj) De trekking van de 1/4 finale en 1/2 finale voor de handbalbeker van België is voor Avanti Lebbeke bepaald een meevaller geworden. In de eerste plaats worden het twee thuiswedstrij den voor de ploeg van Eddy De Smedt en ten tweede, en zeker niet minder belangrijk, de Lebbekenaars treffen noch Mechelen, noch Neerpelt, noch Sasja zo dat theoretisch gespro ken de Lebbekenaars tot de finale moeten doordringen. Voor de 4e finale, die zaterdag 5 mei wordt gespeeld, ont vangt Avanti Seraing en indien Lebbeke zich plaatst wordt de volgen de tegenstander de o- verwinnaar van de wed strijd Angleur - Olse Merksem. Zoals U ziet, geen onoverkomelijke tegenstanders voor A- vanti zodat een plaats in de finale tot de reële mogelijkheid behoort. Maar het klassieke vel van de beer niet verko pen vooraleer hij ge schoten is. Zaterdaga vond 5 mei om 20 uur i de Lebbeekse Sporthi dient eerst Seraing ga klopt. De Avanti suppol ters zullen beslist nil op het appel ontbrekef Bekertrekking 4e finale (W.E. 5-6 mef™' 2 1. Winnaar Charleroi - Neerpelt tegen Sasjal 2. Avanti Leb. - Seraingj" 3. Am. Visé - Mechelen 4. Angleur - Olse Mer| sem 1/2 finale(W.E. 19-^ mei) 1. Winnaar 2 - winnaarl 2. Winnaar 1 - winnaarl Finale W.E. 26-27 mei EVf SjC ngl 3n Zondag 6 mei te Lebbeke Zondag 6 mei in de Lebbeekse sporthal vanaf 11 uur tot 17 uur wordt de finale gespeeld om de titel van kampioen Kadetten Vlaamse Hand balvereniging. De winnaar dient het dan op te nemen tegen de kampioen van de Franstalige vleugel met de titel van Belgisch kampioen als inzet. De finalisten eerste en tweede van elke provincie werden onderverdeeld in twee reeksen reeks A reeks B Avanti Lebbeke Ajax Lebbeke Kindervreugd Olse Merksem Hasselt Hechtel Het programma 11.00 u. Avanti - Kindervreugd 11.25 u. Ajax - Olse Merksem 11.50 u. Avanti - Hasselt 12.15 u. Ajax - Hechtel 12.40 u. Kindervreugd - Hasselt 13.05 u. Olse Merksem - Hechtel 1/2 finale 14.00 u. winnaar A - tweede B 14.25 u. tweede A - winnaar B Finales 14.50 u. :3e A-3e B 15.25 u. 3e en 4e plaats (verliezer 1/2 finales) 15.50 u. 1e en 2e plaats (winnaar 1/2 finales) 17.00 u. prijsuitreiking. Inrichter Avanti Lebbeke verleden seizoen kampioen V.H.V. en finalist in de Belgische finale maakt opnieuw een mooie kans en de andere Oost-Vlaamse deelnemer Ajax Leb beke kan ook voor een opgemerkte prestatie zorgen. (Eva) Een zeer vlot spelend A- vanti Femina heeft tij dens de laatste wed strijdminuten een blijk baar vaststaande zege laten ontglippen. De Lebbeekse meisjes speelden opvallend ge motiveerd tegen de ploeg van hun vroegere medespeelster M. Van Den Borre. Reeds tijdens de eerste helft was het duidelijk dat deze wed strijd beslist niet in een eindeseizoenstemming werd betwist. Beide ploe gen maakten er een zeer degelijk spektakel van en het was te wij ten aan de goede pres tatie van beide keepers dat bij de rust de score «slechts» 2-5 aanwees. Onmiddellijk na de rust maakte K. Van Damme - zeer degelijke wedstrijd - er 2-6 van en als één minuut later de weer op vallend schietkrachtige S. Muylaert de stand op 2-7 bracht leek de Leb beekse zege veilig. Eve- re ging toen wel aan klampen maar via 5-9 'n kwartier voor het einde wees het scorebord 6-10 aan met nog 6' te spe len. Avanti Femina be ging toen wel de fout niet op veiligheid te gaan spelen en een nu alles gevend Evere begon aan een opvallende remonte die resulteerde in een 10-10 stand 2' voor het einde. Lèbbeke verloor ei zo na nog de zege want tijdens de allerlaat ste seconden was er een prachtsave nodig van keepster Van Langenho- ve om de thuisploeq van de zege te houden. In ieder geval, het verjong de Avanti Femina sloot de kompetit' ^rvol af en wij zijn jwd of men te Lebbeke volgend seizoen opnieuw de ti tel kan viseren. Avanti Femina M. Van Langenhove - R. De Meersman 1 - P. Van San 1 - S. Muylaert 6 - K. Van Damme 2 - S. Van Den Broeck - K. Moonen - M.L. Cools - A. Veire- man - K. Biesemans - L. Hauwelaert. EVA. 5 mei |en di t de (eng (ede [oeps |ke Ja Op het veld van F.C. Ourson werden de finales betwist van de D. W.S. - beker en de Trofee De Wit. Beide duels kenden een bizonder spannend verloop waarbii F.C. Boel er in slaagde met de kleinste score de Trofee De Wit in de wacht te slepen. De finale van de D.W.S. beker daarentegen leverde geen winnaar op. Op het einde van de tweede helft en bij een 2-2 stand verlieten scheidsrechter Van Nieulande en zijn twee grensrech ters het veld zonder af te fluiten. Het dagelijks bestuur van het Durme-waasland Gewest besloot dan maar om beide ploegen kollektief tot overwinnaar uit te roepen. via Eddy Van Puyvelde. Een doelpunt dat Uco wel even de adem afsneed, zo dat Telelec toch de rust de dominerende ploeg was zonder dat de ploeg uit Zele er in slaagde om de voor sprong verder uit te bou wen. De strijd was nu ook even wichtig en aan beide zijden werden knappe kombina- ties in elkaar gebokst. Op de 40' kon Van de Velde Uco In bijzonder slechte weers omstandigheden kwam Ourson verrassend sterk uit de hoek in de finale voor de trofee De Wit. F.C. Boel (dat groot favoriet was) slaagde er voor de rust wel in om een licht veldover- wicht af te dwingen maar kon de gastheren nooit echt wegduwen. Toch kon Brijs op de 23' F.C. Boel op winst knallen. En dat was meteen het beslissende doelpunt want Ourson slaagde er niet meer in om die minieme achterstand weg te werken. De lokalen speelden noch tans een sterke tweede helft en drukten F.C Boel door lopend in verdediging. F.C. Ourson heeft in deze finale alleszins onder streept dat het bekwaam is om volgend seizoen een be langrijke rol te spelen in het Durme-Waasland gewest. Een vaststelling waar op ook de nadruk werd gelegd door schepen Willockx van Sint-Niklaas die «De Voor post» - bekers overhan digde aan de winnaars. De finale voor de DWS - be ker werd een keihard duel. De kamioenen van Uco namen het eerste kwartier voor hun rekening maar dat kon niet beletten dat Etienne Baert Telelac op de 10' op voorsprong knalde Maar 5' later zorgde Buyst toch voor de ver diende gelijkmaker Blijk baar had Uco in die snelle aanhef teveel krachten ver speeld zodat Telelex gelei delijk meer inspraak kreeg en dit ook kon valideren met een tweede treffer dit keer een tweede keer lang; brengen zodat de spannii nog toenam Maar toen de teams zich klaar ma. ten voor een allesg< finale verliet scheidsrechl Van Nieulande en zijn tenten het veld waardoor wedstrijd meteen moi stilgelegd worden. WVL Trofee De Wit: Ourson - Telek 0-1 D.W.S. - beker Uco - Telelec 2-2 (stopg zet. (en e de igdei wil Iney- doc en dr tdurt P< bij h nu rdeel Zondag waren de piloten van M.W. Waasland te Maldegem en dinsdag te Volkegem aan de slaq. Etienne Maes moest te Maldegem verstek laten daar hij pech had aan zijn machine, maar te Vol kegem heeft hij zijn verloren crosszondag goed gemaakt door een prachtige 5" en 6° plaats te behalen. In de eindstand werd hij 5". Theo Maes had nog meer pech en kon maar één reeks uitrijden. Rony Mertens reed te Maldegem in de 1* reeks de 43°. In de 2" reeks kwam hij ten val, hij verkoos te Volkegem niet te starten. Tony Hofman wist te Maldegem een 28° en 25"; plaats te bemachtigen, in de eindstand werd hij 24°. Te Volkgeem behaalde hij een 9® en 19" plaats, in de eindstand werd hij 15". Zondag 6 mei 1979 geeft M.C. Waasland zijn 1"! cross te Axel met medewerking van Rijschool Waasland. Oefeningen beginnen te 12 uur. 1° start te 13 uur, 16 reeksen dienen afgewerkt te worden.

De Voorpost | 1979 | | pagina 36