Bij de genade van de wedstrijdleiding Langewouters niet opgewassen tegen Rodney rase vrouwen zegevieren in Waterpolotornooi Lokeren wint verdiend van Woluwe Nationale kompetitie 1e afd. Antwerpse ZC - Wase ZK 5-3 Lokerse ZV - ASC 7-4 De Voorpost - 4.5 1979 - 37 wedstrijd erken- AZC-mensen dat ze matchpunten slechts omdat de re- duidelijk met 2 hebben gemeten, heeft dus de over- gekregen. Zon- veel eer. Laten we dan de ganse WASE ploeg hier cite ren en gelukwensen we gens de inzet en inspan ning waarmee ze tegen het tij heeft ingeroeid. Ze missen nog wel de ervaring van doorwinter de eerste-klassers, zo dat soms haperingen ontstaan waarvan gerou tineerde tegenstanders handig gebruik weten te maken. Toch bracht de WASE ploeg in het rui me Wezenbergzwembad eens te meer een span nende partij waterpolo op. Al in de eerste sekon- den van de wedstrijd liep Guido Maes een 45" uitsluiting op, waar er maar een gewone fout was bedreven. AZC liet de kans van «mannetje- meer» niet liggen en 1- 0, bij 0'27". Wase liet er zich niet aan gelegen doelscho- ten van Daelman en van Van Landeghem werden door de AZC-keeper ge pakt. Nieuwe aanval van AZC werd in de 4-me- ter-zone gestuit, en pe- Titweede ronde van de mooienreeks, welke rdt georganizeerd dr aj baanbrekers van het pies-Waterpolo, vond jats in het Stedelijk jembad van Sint-Ni- ias. >l pleg van Wase Z.K. feeds primus bij de nière te Mechelen - £id dan weer oog in j met de Mechelse en ajsterse meisjes had moeten af- Jgen wegens vervoer- jblemen. toernooi met drie jchelen - Aalst - Sint- maas bracht als eer- 1 wedstrijd: ZNA Aalst jen RSCM Mechelen. eerste twee periodes ven zonder een enkel doelpunt. In de derde periode gelukte het Me chelen de score te ope nen. In de vierde perio de kon piket-speelster Patteet genadeloos door drukken, en haar hat trick kompleet maken met een vierde goal, van Seis ditmaal, werd het een 0-4 zege van de Me chelse meisjes. Na een kwartiertje rust bracht de tweede partij van het toernooi Wase Zwemkring tegen Aalst in het veld; intussen was de ploeg van de ajuin- tjes kompleet op haar sterkste, want een, door autopech achtergeble ven, drietal bracht dui delijk versterking. De Wase meisjes sloten wel de eerste periode af met 0-1 voorsprong met een goal van H. Braeck- man na amper 35" spel. maar de tweede periode was Aalst merkelijk ster ker. Tweemaal liet Kris- tien Truyen zich in het WZK-doel verrassen halfweg pronkte Aalst met 2-1 cijfers. De situ atie werd weer rechtge zet in de 3de periode, tien sekonden voor het rustsignaal, weer met 'n doelpunt van H. Braeck- man. Deze 2-2 score bleef niet lang op het bord in de vierde periode. Katrien De Schijnkel rondde een blitzaanval af na 25 se konden. Maar Aalst ging nog feller drukken en bracht 3-3 cijfers op het wedstrijdenblad, bij 16' "30". In de overblijvende speltijd waren er weder zijds nog tal van pogin gen om de uitslag om te buigen, maar doelpunten zaten er niet meer in. Bij de derde wedstrijd tussen Wase ZK en RSC Mechelen, stonden de Wase meisjes dus voor de dure plicht er een ze ge uit te halen, want de onbesliste eindscore te gen Aalst bood Meche len met gelijkspel de kans op de toernooi-o- verwinning. Kristien Truyens liet zich al verrassen op 0'23" en WZK keek tegen 0-1 sco re reeds sip. Maar tegen fel verweer van de Me chelse meisjes in,, luk ten Lu Braeckman en Els Rombaut erin de score om te buigen naar 2-1, op twee sekonden voor rustsignaal. Zelfde Lu Braeckman dikte aan tot 3-1 in de tweede periode, maar de Mechelse Patteet bracht haar ploeg terug tot 3-2. In de derde periode ver mocht diezelfde Patteet de bres te dichten 3-3 bij 11'50" maar liep daarna een 45" uitslui ting op, en Wase liep te rug uit naar 4-3, met 'n doelpunt van Els Rom baut. In de laatste periode was het weer Patteet die Me chelen langszij bracht bij 15'20" onmiddellijk gecounterd door de Wa se, bij 15'45", door een doelpunt van felle Els. En bij 19'07 bracht Ka- trien De Schijnkel het sluitstuk. Met 6-4 over leefde de Wase het laat ste Mechelse offensief. Wase veroverde dus ook deze toernooizege. Bra vo (Pé Vanca) nalty! Gerrit Martens sloeg die strafworp ener giek uit z'n doelvlak. Nog in de eerste perio de kwam Wase dan toch gelijk op 1-1, door Van Mieghem. Een verant woorde tussenkomst van de WZK-afgevaardigde bij de Jurytafel, toen de sekretaris een straf-aan- tekening ten laste van WZK inschreef, die on betwistbaar op naam v. een AZC-speler diende te komen, bracht de sin- joor tot razernij. In de tweede periode werd Jan Foubert op straftijd gezet, en AZC kon ook nu weer hier van gebruik maken om op 2-1 te komen. De Wa se kwam toch meer dan om beurt opzetten dan weer werd een schot v. Rombaut door de AZC- keeper gepaktmaar ook Martens akteerde met brio in de Wase muit. Weer kwam Wase langszij 2-2 op schot van Rombaut na zuiver getekende passenwisse- ling. Maes probeerde het ook; maar in bereik van de keeper. Daelman werd aan kant gezet voor 45" - op du bieuze aanwijzing van arbiter Thibou aan de verkeerde zijde... en werd dan ook opnieuw met 45" bestraft wegens foutief inkomen. Toch lukte AZC binnen die T30" numerieke over macht geen doelpunt. De derde periode kon AZC dan weer raak schieten (3-2). De tegen aanval van Wase werd door Rombaut op de dwarslat geknald. AZC liep uit naar 4-2. De nieuwe aanval van Wase bracht Van Landeghem in gunstige positie, maar diens schot werd ge pakt een doelpoging v. Schelfaut bracht even min wat op. Met 4-2 ging de laatste periode in. Een paar slordige passen van Wa se gaf AZC telkens bal bezit. Maes, nogmaals op straftijd, maar de Wa se afweer hield stand. Dan toch een AZC-spe ler op straf en Daelman draalde niet om Wase bij te trekken op 4-3. Een doorbraak van AZC werd daarna nog foutief gestopt door Maes pe nalty en raak (5-3). Dat werd dan ook de eindstand, waarop men in Antwerpen niet zo erg fier kan zijn. Wel lof voor de Wase die met dergelijke spelkwaliteit beslist in hoogste Afde ling thuis blijft. De reserven-wedstrijd AZC - WZK zal de Sin- joren nog lang geheu gen na 17 wedstrijden hadden ze nog het maxi male puntental, en ston den ongeslagen aan de leiding. Van de Wase boerkens kregen ze nu 4-10 op hun brood. 1-1 was het na de eer ste periode, een goal van Bert Schietekat en een tegengoal bij penalty. 2-4 was de stand na de tweede periodeom beurt knalden Colman, Wouters en De Maes- schalck binnen voor Wa se, eer AZC een tegen doelpunt lukte. 3-5 op 't einde van de derde periode eerst 'n goal van AZC en dan eentje van Colman voor Wase. Hier werd 'n AZC- er voor brutaal spel uit de wedstrijd gezet, zon der vervanging. 4-10 werd de eindscore! De Maesschalck (2) - Colman (2) en Schietekat maakten er korte metten mee, en dan mocht AZC ook nog eens scoren. Na dit weekeinde blijven de posities in hoogste klasse onveranderd voor wat betreft het klasse ment van 5de tot 12de Wase behoudt z'n voor sprong op alle volgende, die evenmin punten be haalden. Aan de top blijft Gentse Z.V. met nu 33 p. - Ghent S.C. klimt naar de 2de plaats - Moeskroen wordt 3de - Maccabi dat door Moeskroen te Ant werpen met 2-3 versla gen werd, moet nu vrede nemen met de 4de totdat de «groene tafel» beslis sing treft omtrent al dan niet herspelen van de wedstrijd tegen Wase op grond van foutieve arbi trage. De wedstrijden van dit weekeind Ghent S.C. - Wase Z.K. MZV Eeklo - CNT Door nik Gentse Z.V. - CNS Schaarbeek Antwerpse Z.C. - DM Moeskroen SCM Maccabi - Scaldis Antwerpen RSCM Mechelen - CNBM Molenbeek (Pé Vanca) ile tierde geklasseerde Woluwe. (nul) Vorige zaterdag werkte Lokeren zijn (voorlopig) laatste wedstrijd af van het seizoen. Als gevolg van de strenge winter blijven er inderdaad nog twee matchen te spelen, doch de data hiervan zijn nog niet bekend. Intussen blijft Lokeren op de vijfde plaats. Woluwe, dat derde stond, mag nu echtei zijn promoveringsambities opbergen. Het begon nochtans te niet. Toen daarenbo- niet zo best voor de ven eerst Kris Roets en thuisploeg. De 1ste bal- daarna Mark Verton- wisselingen waren wel ghen aan de kant wer- voor LZV, maar het vlot- den gezet door de p meer dan een jaar na zijn puntenverlies te Vorst H jen de challenger om de Spaanse titel José Lozano tft de Turnhoutse comingman Mon Langewouters een goed gevuld Parochiaal Centrum te Temse, zijn eede profnederlaag opgelopen, in zijn achttiende WÊÊ roepskamp moest hij in de pas twintigjarige talen- WÊÊ JHfl ke Jamaicaan Prince Rodney zijn meerdere erken- i een zeer beweeg- linkse direkten. afgewisseld 'SsB|| 9 i erg gevarieerd bok- door een rake rechtse ftP 'm~' tegenstander hoekslag of uppercut. Lan- I igde hij er vrijwel nooit in gewouters. die zich merke- wil op te dringen, lijk minder agressief toonde (jdney-een prachtatleet dan gewoonlijk volgens zijn doorlopend het initia- manager was hij nog niet i drong Langewouters helemaal hersteld van een jrtdurend in verdedi- griep-lukte slechts enkele .c rc'"sc P""'e" vtl" "<'y,e"x De Langhe i positie terug. geslaagde reakties met haalde hei tegen De Kevzer. (dw) fi bij het begin dwong de linkse hoekslagen. De afstand te vinden en zijn nent echt in verlegenheid te niemand aangevochten. nummer vijf duidelijk Turnhoutenaar ondervond slagen misten de nodige kunnen brengen. Die deed Zelfs de hevigste supporter af met reeksen heel wat moeite om de juiste kracht om zijn sterke oppo- overigens naarstig verder van Langewouters ging er- met het opbouwen van een mee akkoord. Hij troostte komfortabele puntenvoor- zich wellicht met de ge- sprong Zijn linkse en dachte dat verliezen tegen rechtse uppercuts misten een vuistschermer a la Rod- hun doel niet. Na de vierde ronde begon het gevecht wel evenwichti ger te verlopen Langewou- scheidsrechter, was het voor Woluwe niet moei lijk om op voorsprong te komen. Nog vóór het einde v. de periode kon Henri Suetens de voor sprong verdubbelen. De tweede set begon zoals de eerste de in gooi kwam bij de thuis ploeg maar het gevaar bleef uit. Luc Mestdagh kon een doorbraak wel suksesvol afronden, maar Lokeren kon zich aan dit doelpunt niet op trekken. Het samenspel bleef haperen, en vóór het doel bleven de spit sen onmondig. Aan de overzijde kwam er wel een doelpunt: Henri Sue tens bleef even zonder dekking, en hij maakte daar dankbaar gebruik van. Even later moest 'n bezoeker 45 sekonden op het droge. Luc Mest dagh kon deze situatie van tijdelijk overwicht benutten om de achter stand opnieuw te milde ren. Deze periode scheen slecht te zullen aflopen, toen Mark Vertonghen weer voor 45 sekonden straftijd kreeg, doch LZV kwam ongeschon den uit deze handikap. Het was integendeel M. zelf, die kort nadat hij weer in het spel kwam, een strafworp kon om zetten, waarmee hij Lo keren langszij bracht. Een minuut later werd de Lokerense aanval op nieuw foutief gestuit in de viermeterzone. Mark Vertonghen liet nu ech ter de kans liggen om LZV op voorsprong te brengen. De laatste periode was er een ander Lokeren aan het werk. Men speel de goed samen, en de spitsen werden mooi af gezonderd. Toen Luc Mestdagh gepast op dook vóór het doel was het meteen raak. Kort daarop was het Mark Vertonghen die de bal tegen de touwen joeg. Intussen kreeg het doel- hout het ook erg te ver duren, of bleef de bal soms op de doellijn han gen. Mark zorgde er dan voor dat het zesde Loke rense doelpunt toch op getekend werd. Atlanta kon zijn wil niet meer opdringen, maar toen P. De Clercq zich verkeek op een geplaatste bal kwamen de bezoekers weer een punt dichterbij. Lokeren bleef echter meer gevaar scheppen, en vijf sekonden voor af fluiten kon Davy Ivens een terugspringende bal gepast binnentikken, waarmee de 7-4 eind stand op het bord stond. Deze overwinning kan Lokeren verantwoorden door een mooie vierde periode. Verder slaagde men erin om Henri Sue tens, de spil bij de be zoekers, bijna volledig lam te leggen. Bij de an dere spelers was er blijkbaar niemand in staat om iets te force ren. Voor Lokeren res ten nu nog twee mat chen, waar normaal ge zien puntenwinst moet inzitten. Speelden voor LZV Peter de Clercq - Davy Ivens (1) - Maurice Van Damme - Jan D'Hooghe - Kris Roets - Mark Ver tonghen (3) - Dirk Mest dagh - Luc Mestdagh (3). D.M. sen ie Temse. Een technisch sterkere Rodnev rdientl van Mon Langewoute ney nu ook geen schande is... Bij de amateurs kreeg het publiek enkele spannende ters kreeg' enkele" harde en hardbetwiste duels te slagen op het lichaam te bekijken. Dat tussen Laval verwerken. Dan werd Rod- en Heytens eindigde met ney met een aantal linkse gering verschil in het voor hoekslagen op het gezicht deel van eerstgenoemde, bedacht. Eén ervan kwetste waarvan de slagen precie- hem zelfs onder het rechter- ser waren. De lokale «ve- oog. Gelukkig voor de Brit dette», Maalem, haalde het echter zonder nadelige ge- voor de limiet tegen de Vil- volgen, want de ultieme for- voordenaar Van Den Ber- Icing van de beschermeling ghe, maar zijn prestatie van Jef Leysen haalde niets kon ons geenszins overtui- meer uit. gen. De tegenstander was Aan de logische en eer ver- duidelijk niet op zijn taak be diende puntenzege van rekend. Hij liet zich al te ge- Prince Rodney viel bijge- makkelijk uittellen. Russo volg niet te twijfelen. De uit- van zijn kant toonde zich de (<lw) spraak van de puntenrech- betere van De Backer, die ters werd overigens door zich nochtans tot het einde Boksen te Temse Rodnev moedig bleef verdedigen en de Antwerpenaar voortdu rend tot waakzaamheid aanspoorde. In een kamp over drie ronde van twee minuten moest Franky De Keyser- een Hammenaar die lid is •rt een overigens zwakke aanval van Langewouters af. (dw) van Boxing Club Terrise-het hij er hoegenaamd niet in proberen waarmaken tegen geslaagd was voor enig De Langhe, ook van Vilvor- waardevol werk te zorgen de. Hij faalde volkomen, lag een duidelijke punten- Nadat hij in de tweede her- nederlaag zo voor de hand. neming een publieke ver- MWS maning voor onregelmatig boksen had opgelopen en

De Voorpost | 1979 | | pagina 37