m@b pikfefe®(f DOMEIN DE VIS Zoveelste VILLAWIJK? milieuschending? Bericht aan alle sportvrienden van Aalsterse brandweer 'K ZAT AZOEI AALSTERSE VLAAIEN OP TOP DAG EN DIVERSE NIEUWTJES MEER DAENSFONDS OP TOPDAG SCHRIJVEND VLAANDEREN EN NEDERLAND WORDEN VOORGESTELD WAGENPARK IN NIEUWSTRAAT OFFICIEEL PROGRAMMA VAN DE TOP-DAG 5 ME11979 EN WAT ZE ER WETEN VAN TE ZEGGEN TOPDAG 5 MEI TE AALST cvee Lam Sch« wij d tvond dit a n dar e Etr zjust te peizen op 't gein dat de minister allemol gezeid heit oever da besporen van enerzjie. En as ge dor azoei dieper op ingotj, zojje gedomme pét kroygen oever wa dat er ons allemool te wachte stoot. Missching ni direkt, mor kommen doeg'het toch hein. Beldj a ne kier in hoe dammen der zolle veire stoon as de petrolkroon zol ophave meh loeipen. Hejje dor wel eh gedacht af hè? lest en veraal gien sjofaasj nimier of gien stoeven meh mazoet: dus, in de kaa zitten beiven. In de zoemer es da nimmendalen, sertoe as 't ne langen hieten es... Mor gelèk as men ne langen en ne kaa wintjer g'had hemmen, 't es ni vér op te peizen, zónder vier. 't Zol tèn vanoyges oeik gedoon zèn meh per ottomobil of meh kamiongs te royn. Ziede aal wat dat da zol geiven? As alles verom zol moete vervoerd werren te voet, of meh ne kèrrewoagen, of meih keire en peerd - as 't er dorteigen nog pere zèn? En d' ellentrikfabrieken die zolle meige slooiten... Kejje a da veirestellen, zonder ellentrik? Wormei zollen de fabrieken tèn drooin hè? En ge 'n zotj a niks nimmer kenne koeipen, want 't er zol niet nimmer kenne gemokt werren. Booiten 't gein dat ghielegans met 't hand gemokt es. Azoei zolle meh rap verom meh den antik zitten hein, alles meh 't hand gemokt... Mor wasmasjiemen, of stofzooigers, of radejoa of teivei, allemol opgeschept, gedoon. En 's aoves a verlichten meh oelelampkes, want zelfs vér kengkengs of lampbelzjen 'n zol der giene petrol nimmer zèn! 't Zol azoei vanoyges oeik gedoon zèn meh op vakanse te goon, nor 'd ardennen of nor de zjie of nog veil minder nor 't booiteland. Jonges jonges, hoeveil doppers 'n zollen der tèn ni zèn? Mor allei de die zollen heer goe genoeg kennen beizeg haven meh op alle stikskes grond patatten of groensjel te kwieken, want van op de vrémden 'n zol 't nimmer oongevierd werren newoor. Allemaan zèn oyge gewin of mangelen meh 'n ander. En ze zollen ons rap lieren dammen noyg profoyteg moete zèn op elk stiksken oolam, want hoe zojje nog on ander kenne geroaken hè? Ge zotj a vanoyges kenne verweiremen meh aat te brannen, mor woor zojje op den dier nog de boeimen bleiven holen hè vér af te zaogen. Doboy, ge 'n meigt gin boeimen afzoagen, da wetj toch allemaan. En ge kentj vanoyges te voet iveranst nortoe goon in konzjei, mor hoe sleitig 'n zol da ni zèn on de schoenen... En dorboy, wie zol der nog toyd hemmen vér in konzjei te goon? Want de patatten zollen moeten oongekoldj werren of d'eirten opge- bonnen of den oeigst binneg'holdj... Mor zelfs dénnen oeigst zol maogerkes zèn zee, want zonder masjiemen zol der vanoyges veil minder kenne geploegd en gezooid werren. Allei, as ge door azoei allemool ne kier 'n betjen dieper ingotj, wajjer zitten der goe veiren... En wa kenne men der on doeng hè? Ni veil hein, as meh voesj goon meh te moeisen gelèk as men beizeg zèn meh te doeng. Of wajjer zollen moeten onveren da ze lanst alle kanten atoemsentrals zetten die vér ellentrik moete zérgen. En tèn zolle men ghiel zeikes nog rapper den beirg af zèn, mor tèn meh ellentrik en atoembestrolink lanst alle kanten. Zojje nog weiten wa kiezen hè? 't lenegste damme kennen doeng es vanaanaf lieren 'n betjen profoyteger zèn. Gie licht nimmer noeiloeis loten brannen. Zu min meigelèk gebrooik maoken van prisjes die stroeim verbrooiken en die ge gemakkelèk kentj ramplaseiren deir iet anders. Ons avers sneiten toch oeik heer broeid of ze koekten toch oeik heer oykes, zonder ellentrik. En agaa in annen otto springen vér twie hooizen veir te goon, dad 'n es toch oeik zeikes ni vandoeng? En wa da nog veil minder vandoeng es dad es 'k weit ni hoeveil otto's ne ghiele zonddg loten in eh rondeken rooin dat de moer in de gebieren vliegt, allien mor vér 't plezier van ienegte en tot groeit ongemak va veil ander! Meh de lieterkes naft die door vér de zjaok verstoekt zèn kaan der veil beiter weirk gedoon werren... En 't gein dat er meh die ottos gebeirt, gebeirt oeik meh motos en die 'n royn toch oeik ni meh krontjeswoterEn azoei es 't er nog zuveil woor dat er nitteloeis vermoeist werd. En tèn zeit de minister nog dat ze 't licht op d'ottostrades nie 'n kennen ooitdoeng, want dat da mier kost van elke kieren verom t' omsteiken as va loten te brannen. Want as ge die lampen ooitdoeitj, riskeirde da ze kapot zèn as ge ze verom wiltj opleggen. Jaandè, wa marsjandies es meh da tèn? En hoeveil hemmen doveir allemool moeten afdokken? En allemaan die mor voesjdoet van «op es op»... Mor as 't op es, es 't koeken gedoon! En 'n zeg tèn ni da 'k ajjer ni verwittigd hem zee. DOLF De sportploeg Brandweer Aalst, nodigt iedereen vriendelijk uit tot deelname op zaterdag 5 mei aan hun eerste wandeltocht door de Stad en zijn omgeving. Het programma bestaat in drie delen: een eerste vertrek gaat door te 13 uur, dit voor de deelne mers aan de 21 km wandeling; te 14 uur vertrekken de deelnemers aan de 12 km wande ling; de 6 km wandelaars starten te 15 uur. Niet vergeten U te laten inschrijven vanaf 12.30 u. op de binnenplaats van de Paters Kapucijnen, Kapucijnenlaan te Aalst Na het afleggen van de gekozen afstand wordt aan alle deel nemers het volgende overhandigd: een zelfklever, een oor konde van de voettocht, een herinneringsplakket en een stem pel. De prijsuitreiking gaat door te 18 uur in de feestzaal van de Paters Kapucijnen. Er zijn speciale prijzen voor de klub met de meeste deelne mers, de oudste deelnemer, de jongste deelnemer, en de wandelaar uit de verste woonplaats. Het inschrijvingsgeld bedraagt 100 frank per deelnemer, hier voor ontvangt U hogervermelde geschenken en een frisdrank onderweg. Een grote opkomst van sportievelingen wordt verwacht om voor een gezonde en ontspannende middag te zorgen. De stedelijke middenstandsraad roept alle handelaars op om hun leveranciers attent te maken op het verkeersvrijma ken van het centrum. Zij verzoeken tevens de cafés en restaurants om deze dag hun beste beentje voor te zetten en speciale menu's in grote letters te afficheren tegen demokratische prijzen. Verwacht wordt dat talrijke bezoekers van buiten de stad zullen opda gen en meerdere uren in Aalst zullen verblijven. Daarbij kunnen de typische Aalsterse vlaaien zeker niet worden vergeten! Betreffende vlaaien werden in de horeca-sektor zelfs op het voorplan gezet De handelaars worden tevens uitgenodigd reeds vanaf vrijdag 4 mei hun koopjes aan te bieden, teneinde de verwachte massaopkomst te spreiden De volgende punten konden niet meer vermeld worden op de officiële affiche en zijn zeker de moeite waard om te vermelden. Het Priester Daensfonds zal eigen uitgaven verkopen aan het monument van de werf. Het officieel Tafelvoetbalkam- pioenschap voor Oost-Vlaanderen gaat door aan de Mo lendries nr. 4, Een tweede karikaturist zal de straten van Aalst onveilig maken. Een treintje zal gans de dag de acht dekenijen doorkruisen met zware koopwaar en diverse per sonaliteiten Het Priester Daensfonds. afdeling Aalst, organizeert een Info-Stand op de Grote Markt. Dit ter gelegenheid van de Topdag der Aalsterse Dekenijen. Aan dit informatiekraam kan men terecht voor meer bie- zondere inlichtingen over het opzet en de werking van het Priester Daensfonds. Vanzelfsprekend in het algemeen, maar toch de Aalsterse afdeling in het biezonder Verder worden er ook recente Daensistische publikaties te koop aangeboden, waaronder het zopas uitgegeven boek van Pieter Daens over zijn broeder Priester Adolf Daens Belangstellenden kunnen tevens van de gelegenheid ge bruik maken om aan te sluiten als lid van het Priester Daensfonds. Kom dus even een kijkje nemen aan deze met zorg en toewijding ingerichte stand Zaterdag 5 mei organizeert het literaire tijdschrift «Naar Mor gen» een dag der Nederlandstalige literaire periodieken in de feestzaal van het stadhuis te Aalst Een breed gamma van 18 tijdschriften zal aan het publiek worden voorgesteld. Te 09.00 uur zal burgemeester toongestelde gedichtenbun- L. D'haeseleer de tijdschriften- dels, romans, periodieken en beurs officieel openen. Leden andere uitgaven, van het schepenkollege en ver- Er zal ter plaatse gelegenheid tegenwoordigers van de natio- zijn om zich op allerlei uitgaven nale en regionale pers zullen te abonneren of deze dadelijk tegenwoordig zijn. aan te kopen. De hoofdredakteur voor België, Norbert De Winne, zal daarna in Er is tevens voldoende gele- het kort de doelstellingen van genheid om persoonlijke kon deze beurs verduidelijken. takten te leggen met redakteurs Deze literaire dag zal worden en auteurs die bereid zullen zijn opgeluisterd door een jong hun werken te voorzien van blokfluitensemble samenge- handtekening en toelichtingen steld door leerlingen uit de Ste- Jonge dichters en schrijvers delijke Muziekakademie. Er zijn kunnen besprekingen voeren twee optredens gepland: om- voor eventuele opname of uit- streeks11.30u.eneenrond15 gave van hun werk uur Allen aanwezig dus op het eer- Belangstellenden kunnen op de ste grote treffen van de literaire beurs kennis maken met ten- bladen in Vlaanderen' In de Nieuwstraat zal er op de top-dag van 5 mei aanstaande een tentoonstelling gehouden worden van antieke wagens. Dit voor de periode van 1895 tot 1923. Het zal wellicht velen onder U interesseren in welke fijne kar retjes grootmoe en grootva op stap gingen. De betreffende modellen zullen worden bemand door bestuur ders in de bijhorende kledij. Zodat we menig «verledentijds- toiletje» zullen kunnen be wonderen Op hetzelfde ogenblik dat U tussen deze antieke auto's wandelt kan U eensklaps op een 09.00 uur: Officiële opening ten stadhuize. Feestzaal: openingsdag der Nederlandse perio dieken 9.30 uur: School VTI: Vakschoolstraat 41: Opening info-dag bouwtechnologie. 10.30 uur: Geraardsbergsestraat - Colinetplein: Alkuone - vlaggezwaaien 11.00 uur: Zoutstraten: koncert. 11.30 uur: tot 14.00 uur: Kattestraat Internationale keuken 12.30 uur tot 14 00 uur: Kapucijnenklooster: Inschrijving Wandeltocht Brandweer. 13 00 uur tot 20.00 uur: Zonnestraat 20: Posters en Godsdienstige Kinderboekenbeurs 14.00 uur tot 17 00 uur: Terras Borse van Amsterdam: Schaakklub Herdersem - schaakde monstratie. 14.30 uur: Hopmarkt: vertrek warme-luchtballon. 15.00 uur tot 17.20 uur: Zoutstraten: Optocht muziekkorps en majoretten (100 deelnemers) 15.30 uur tot 16 30 uur: Grote Markt straattoneel «'t Fabrieksken». 16.00 uur tot 18,00 uur: Molenstraat: 1ste vooropening Kultureel Centrum en opvoering sketches «De Draeckenieren» 16.30 uur tot 19.00 uur: Moorselbaan: wedstrijd mooiste ruiter en amazone (ruitersklub). 16.30 uur: Geraardsbergsestraat: optocht muziekkorps. 18.00 uur: Zoutstraten: Zoutworp voor het zilveren zoutvat. 18.30 uur: Grote Markt: wagenspel teater Lanseloet. Molenstraat: «De Gaepaert»: koncert 20.30 uur: Zoutstraten Geert De Vlaminck speelt elektronisch akkordeon 22.00 uur: Zoutstraten: de nacht van het licht! Dan volgt hierna het doorlopend programma van 9.00 uur tot 21.30 uur: braderij in de acht dekenijen etalagewedstrijd expo 8 plaatselijke nijverheden gratis auto-inspektie op de Houtmarkt wedstrijd voor kinderen aan de Molendries, Hovenierstraat en varkensmarkt sfeer Anno 1929 op de koer van het lyceum aan de Hoogstraat voorstelling oude ambachten de «De Gaepaert» (Molenstraat) Dobbeljoe-Pi, kartoenist in verschillende dekenijen Molenstraat: naamtekenen nieuwe fonoplaat Jan De Wilde Nieuwstraat naamtekenen nieuwe fonoplaat Johan Verminnen: autoshow: modellen 1895 tot 1923. TV-vedette Otto-Rongo en zijn slangenpaard indiaan te paard stuiten. Ottorongo en zijn slangen- paard, welbekend uit de jeugd reeks op TV «Johan en de Al verman», zullen de Nieuwstraat op en af rijden om de kleintjes te plezieren. Wij kunnen wel verklappen dat het paard van Ottorongo heel wat kunstjes op het programma staan heeft Ook in de Nieuwstraat valt dus menig showtje te zien De organizatoren van de Top dag van 5 mei te Aalst verheu gen zich om de daadwerkelijke hulp van het stadsbestuur, de stadsdiensten, en de politie, alsmede om de belangloze deelneming van voorzitter Wauters van het stedelijk feest- komitee. de zangers Jan De Wilde en Johan Verminnen, tal van animatieploegen, het gara- gistenverbond dat gratis een volledige gezondheidsinspektie doorvoert voor wagens en zo veel andere maatschappijen en personen. Deze eerste Top-Dag staat open voor alle mogelijke verenigin gen op gebied van feestelijkhe den, folklore, kunst, sport, handel en nijverheid, en gaat door in het stadscentrum dat voor de eerste maal volledig verkeersvrij zal zijn. Alle acht dekenijen zullen trou wens op hetzelfde moment braderij houden Ondanks het totaal nieuwe van dit initiatief en de vrees voor het onbekende, groeit momenteel de belangstelling in alle krin gen. n monument van een kastanjeboom. (CAT) etgevf stad nder beuk moet echter niet onderdoen. (CAT) Waar zag je de laatste tijd nog zo'n kastanjeboom? Haast je, want kortelings zouden ze kunnen in één of andere open haard aan het smeulen zijn! (CAT) Al deze bomen kunnen ten offer vallen aan de grenzeloze grondspekulatie van grootgrondbezitters... In «Het Volk» van 25 april jl. verscheen een kort bericht onder de titel «Wordt domein De Vis villawijk?» In dat domein bevinden zich ongelooflijk mooie, zeldzame bomen. Het domein De Vis staat op het gewestplan als parkgebied aangeduid en mag dus teoretisch geen andere bestemming krijgen. Op de stedelijke inspraakvergaderingen heeft men er herhaaldelijk de nadruk op gelegd dat het gewestplan de natuurgebieden, parken en groene zones nu definitief beschermd. In de praktijk blijkt daar eens te meer niets van terecht te komen. Dit hebben we o.m. gezien met het Gijzegemse Kasteelpark, waar een eerste grove natuurschending plaatsgreep... Voor rijkelui bestaan blijkbaar geen wetten. Het domein De Vis wordt eerlang waarschijnlijk opgedeeld in percelen villagrond, een winstgevende transak- tie die vernietigend zal zijn voor onze natuurlijke omgeving. De zoveelste schandalige milieuschanding... Wat er ook van zij, aan dergelijke barbaarse ingrepen in onze steeds schaar ser wordende natuurgebieden moet krachtdadig een eind worden gesteld. om veg n te f'igget- -•*■---> »- ngek(J'terst zeldzaam. (CAT) Ieder of cypres, dergelijke grote eksemplaren zijn 3) prachtige beuken. (CAT) u el< WilIjjNaast alle organisaties die in het programma vermeld ■staan, werken de volgende commerciële firma's mee om van de Topdag een topdag te maken: Toeristengeschenk: Brouwerij De Gheest, Chocolate rie Callebaut en Koffiebranderij De Paepe Nieuwe fonoplaat van Jan De Wilde Firma's D. Kie- ckens en De Ster. Straatexpo plaatselijke nijverheid: Kamer van Koop handel, Jonge Ekonomische Kamer en de firma's Deco- pas, Geeroms, Amerace, Ghesquière en Honda ook Kruiswoordraadsel: Zegels Valois de Warme-luchtballon: E3 Groot Aalst, gekori ire da en. Ir of het 9.875 ie aan bouw ïhuis. r Bog epen Jen E nischr nbren lie in t worc van issen een v atum s 'enst >pig imen verd n, op ens st. wij sntei int i temn

De Voorpost | 1979 | | pagina 3