De Vrindt duwt vroegere club in verlies Benefiet Ronny De Beuckelaer Nationale voetbalkompetitie Kanttekening bij een benefietmatch. Eerste nationale Winterslag - Sporting Lokeren 2-0 I Voetbal 40 - 4.5.1979 - De Voorpost Jong. maar reeds gekonfronteerd met topvoetballers, hier in duel met Robby Rensenbrink, aanstaande dinsdag eveneens van de partij. Op 8 mei te Lokeren Op dinsdag 8 mei wordt op het veld van S.C. Lokeren een benefietwedstrijd gespeeld voor Ronny De Beuckelaer. Deze bekwame midden velder van S.C. Lokeren werd in maart van vorig jaar het slachtoffer van een verkeers ongeval waardoor zijn sportloopbaan bruusk werd afgebroken. Dit op een ogenblik dat Ronny op het punt stond opgenomen te wor den in de kern van het nationaal A-team. Die kandidatuur had hij een veertiental dagen voor dien nog eens extra onderstreept met een knalprestatie in de sensationele bekerwedstrijd tegen Standard. Van zodra het duidelijk werd dat De Beucke laer niet meer zou voetballen werd door het clubbestuur van S.C. Lokeren beslist om een benefiet te organiseren voor Ronny, die in juni 1976 een kontrakt van 3 jaar onderschreef bij Sporting. Er werd in dit perspektief een kom missie opgericht met manager De Rycker als voorzitter. Moeiteloos werden tal van mensen aangetrokken om totaal belangloos mee te werken aan de organisatie van dit initiatief. De supportersclubs lieten zich evenmin pramen om mee te werken. Alvorens de aktiviteiten breed konden uitgesmeerd worden moesten wel een paar belangrijke beslissingen genomen worden, beslissingen die evenwel door diverse omstandigheden fel gemoeilijkt werden. DATUM. In eerste instantie moest uitgemaakt worden onder welke vorm deze benefiet zou gepresen teerd worden. In eerste instantie werd gedacht aan een wedstrijd tegen de nationale ploeg bij wijze van voorbereiding op een interland. Maar dit voorstel stuitte op een veto van de K.B.V.B. dat terzake geen precedent wilde scheppen. Uiteindelijk werd wel bekomen dat een ver sterkte ploeg van S.C. Lokeren tegen een Nationale Selektie zou spelen. Als voorwed strijd werd besloten om liga-trainers in het veld te sturen tegen een V.I.P.-team. Het bepalen van een datum leverde anderzijds nog meer problemen op. Eerst werden de plannen in de war gestuurd door de winter stop en toen uiteindelijk bepaald werd om op 27 april te spelen werd achteraf bepaald om in datzelfde week-end inhaalwedstrijden te spelen. Er werd toen besloten om op dinsdag 8 mei de benefiet te laten doorgaan en ook hier scheen aanvankelijk een kink in de kabel te komen, toen bleek dat er voorstellen waren van Beveren om op die dag de achterstallige wedstrijd tegen Brugge te spelen. Maar geluk kig ging dit niet door. Op 8 mei dus zal het volgende programma voorgesteld worden 18.30 uurTrainers - V.I.P.-team. In de ploeg van de trainers, die geleid wordt door Ward Volckaert, zullen aantreden Novak, Heylens, Leysen, Wasseige, Semmeling, Baré, Vliers, Cornelis, Noliet, Houwaert, Horvath, Co Prins, Bulatovic en Busschots. In het V.I.P.-team, met Rik De Saedeleer als coach, zullen meespelen Fernand Boone, Marcel Dries, Guy Raskin, Pierre Hanon, Martin Lippens, Roger Claessens, Fernand Goyvaerts, Joseph Vacenovski, Rik Coppens, Pol Van Himst, Carl Huybrechts, Etienne Van den Berghe, Marc Van Lombeek, Rik Van Looy en Eddy Merckx. 20 uurS.C. Lokeren (versterkt) - Nationale Selektie. Voor deze hoofdwedstrijd zal S.C. Lokeren versterkt worden met Rensenbrink, Haan, Lo- zano en Tomaszewski. Voor de Nationale Selektie zal coach Guy Thys maximaal twee spelers uit eenzelfde club mo gen opstellen. De samenstelling van deze na tionale selektie zal pas later bekend gemaakt worden. Voor deze benefietwedstrijd werden de vol gende inkomprijzen bepaald Ere-tribune 500 fr. A-tribune 300 fr. B-tribune 200 fr. Overdekte staanplaatsen 150 fr. Staanplaatsen 100 fr. Wllly Vlaeminck Bovenstaande titel is zowat de uitspraak die vele Lokerse supporters na de wedtrijd zich lieten ontvallen. De tricolores werden immers de das omgedaan door niemand minder dan Johan De Vriendt, de man die voor een paar jaar nog voor Lokeren uitkwam. Hij skoorde het eerste doelpunt en sneed daarmee Lokeren de adem af. Ofschoon er in de kleedkamers aardig wat werd gediscussieerd over het Lubanski-doelpunt dat door scheidsrecher Ponnet werd afgekeurd. Trainer Braems meende zelfs te mogen stellen dat door deze beslissing de Euorpese campagne van Lokeren sterk in het gevaar komt. Lokeren wordt in de algemene klassering niet alleen voorbijgebeend door RWDM, maar bovendien wordt de konkurrentie van Standard biezonder groot. RWDM maakt momenteel de beste kansen, het heeft immers een wedstrijd meer gewonnen, terwijl Standard Luik met evenveel gewoonwedstrijden staat geboekt. Het al dan niet deelnemen aan een Europabeker zal uiteraard sterk afhankelijk zijn van de inzet van de Lokerse spelers de komende weken. Dif is het afgekeurde doelpunt van Lubanski (Winterslag - Lokeren 2-0). (DS) Denier wegens brutaal spel een gele kaart bo venhaalde. Lubanski kreeg plots de bal toegespeeld van een lokale verdediger en zeirs een wannoopspo- ging van De Sutter kon het doelpunt niet verhinderen. Ponnet wees onmiddellijk naar de witte stip op de mid denlijn. maar een zwaai ende grensrechter riep hem op appel Na overleg keurde de ref het doelpunt af. Kon- stematie bij de Lokeraars. zowel op als buiten het veld. Niemand begreep eigenlijk de scheidsrechterlijke be slissing. Maar Ponnet bleef bij zijn laatste besluit en Lo keren kon verder voetballen met een achterstand. Met nog enkele minuten te spelen en nog steeds een 1-0 stand op het bord, ver ving Winterslag Davids door Geys, Deze speelde zich al onmiddellijk in de kijker met een goede voorzet be stemd voor Berger. Tekort aan inzet kan men af op het doel van De Sutter, de mannen van kapitein moeilijk Ronny Somers die echter als een echte Rene Verheyen zelfs de verwijten. Sinds de Tisselt- kamikaze in de voeten van overhand kreeg, naar in zijn nieuwe funktie de Lokerse aanvaller dook van achterspeler op het ter- en een gemaakt doelpunt DOELPUNT AFGE- rein staat, speelt hij werke- voorkwam. Het antwoord KEURD. lijk outstandig. Ook op Win- kwam zeer vlug: De Vrindt terslag waren zijn rushes pakte uit met een van zijn Hetzelfde spelbeeld na de biezonder gevaarlijk.He- bekende slaloms. rust. Lokeren bleef domine- Qeze SChoof de bal in de laas, de afwerking bleek het Lokeren liet zich echter niet ren maar kwam niet tot sko- loop van Van Woerkum en grote zorgenkind te zijn. Bij intimideren door deze prik- ren, de geweldige inspan- <jje ken(je natuurlijk geen Winterslag daarentegen zat aktie. ningen van Somers en Lu- genade. Trouwens, Hoog- werkelijk alles mee en fla- Het gepaste antwoord banski ten spijt. Het was in- enboom had bij deze situa- tercie Bob Hoogenboom kwam van Henrotay en tegendeel Winterslag dat tie ver zijn doel moeten ver niet op het eerste gevaarlijk Godjohnson, zodat de langs de uitgekookte De |aten en dat werd hem fa- schot tussen de palen en koude rillingen over de rug- Vrindt de openingstreffer taa| Daarmee was het lot keurde Ponnet kort daarop het droomdoelpunt van Lu banski niet af, dan zou Lo keren op zijn minst de pun ten hebben gedeeld. De Vriend, in de eerste plaats hij en Van Woerkum, die steeds op de loer ligt, beslis ten er evenwel anders over. Voorzichtige start Dat Lokeren in het verre Limburg zou pogen ten minste een punt in de wacht te slepen, was duidelijk. Het startte zeer voorzichtig. Bo vendien was er de eerste minuten al wat pech mee gemoeid. Want Hanssens raakte op de 12® minuut gekwetst. Hij diende vervangen door In- gels, die zich echter bie zonder goed van zijn taak kweet. Aan weerszijden werden wel enkele goede akties op het touw gezet, maar zoals gezegd bleef de afwerking achterwege. Het gevolg was dat de doelwach ters aan beide zijden niet aan het werk werden ge steld en dus ook geen pro blemen kenden. Uiteindelijk was het Lokeren dat als eerste ploeg werke lijk de kat de bel aanbond. De uitgekookte Preben Lar- sen pikte een vlijmscherpe voorzet van Ronny Somers Henrotav aan de slag met de thuisverdediging. (Winterslag - Lokeren 2-0). (DS) gen van de Winterslagsup- lukte. Winterslag mocht kort van Lokeren bezegeld. Met porters liep. na elkaar en dat rond de 67" nog slechts twee minuten te Op slag van rust was het minuut enkele hoekschop- spelen was er geen enkele weer oppassen gelbazen: pen nemen. Met de tweede kans op een overwinning De Vrindt was nog maar in de reeks belastte De meer. eens de belhamel. Op voor- Vrindtzich. Hij schoot de bal Na de wedstrijd werd de be zet van de alomtegenwoor- met zoveel effekt naar het slissing van Ponnet in de dige Van Woerkum schoot doel dat de verbouwereerde Lokerse kleedkamers totaal hij de bal in de vlucht kei- Hoogenboom alleen maar onbegrijpelijk genoemd, hard tussen de palen. Maar van spijt met vuisten op de Urbain Braems vond het Hoogenboom wist van wan- grond kon kloppen. De bal spijtig dat zijn ploeg op die ten en ranselde de loeier uit verdween immers tegen de wijze alle wapens uit de zijn hok. Was het voorname- Lokerse netten en Winters- handen werden geslagen, lijk Winterslag dat de eerste lag leidde met 1-0. Kwam dertig minuten de lakens dan het afgekeurde Lu- had uitgedeeld, dan kwam banski doelpunt. Dat ge- Lokeren steeds meer en beurde nadat scheidsrechter meer in de wedstrijd, zodat Ponnet onder meer voor Larsen en Dalving wippen naar Winterslag - Lokeren 2-0). (DS) bal. door Larsen met het hoofd naast het doel verlengd. Hij meende dat het voor lo keren hard knokken wordt om een plaatsje te verove ren bij de eerste vijf en aldus zeker te zijn van een Euro pees avontuur volgend sei zoen. Met de slagkracht van en Lubanski en Somers en het talent van Verheyen Godjohnson en Larsen met er dat beslist inzitten. Scheidsrechter: Ponnet Doelpunten: 67' De Vrindt (1-0) 88' Van Woerkum (2- 0) Winterslag: De Zutter, I iamonte, Lambrichts, Theunis, Rombouts, Billen Davids, Denier, De Vrindt, Van Woerkum, Berger. Lokeren: Hoogenboom, Hanssens, De Schrijver, Dalving, Verheyen. So mers. Lubanski, Mommens, Henrotya, Gudjohnson, Larsen. Vervangingen: 12' Hans sens door Inghels, 34' Hen rotay door Cornelissen, 85' Davids door Geys Gele kaartDenier. Ronny: -Ik heb veel vrienden bijgewonnen! - In het leven van de mensen liggen een lach en een traan heel dicht bij mekaar. Dat is een aloude uitspraak die, hoe lang en dikwijls ze ook is gebruikt, altijd even aktueel blijft. Van dag op dag kan het bij de één of andere af knappen, kunnen toevallige omstandigheden in één ruk al het mooie en beloftevolle ontne men, zo maar, zonder pasklare reden, on rechtvaardig en hard, zeer hard voor diegene die het overkomt. Het is moeilijk om er zich bij neer te leggen, te aanvaarden dat alles zo broos en betrekkelijk is. Men komt veeleer in opstand tegen onwillekeurig toeslaand onheil en noodlot, vooral als dat met jonge mensen gebeurt, die aan de drempel van het echte leven staan. Dat zijn de indrukken die men krijgt als men de levensloop bekijkt van een Ronny De Beucke laer, die bij een verkeersongeval in maart van verleden jaar, op een paar seconden, abrupt zijn beloftevolle loopbaan als profvoetballer afgebroken zag. Want Ronny De Beuckelaere was een belofte. Op nauwelijks zeventien was titularis bij een eersteklasser, Berchem Ronny De Beuckelaer. ralent re koop... Q| Hij doorliep alle klassieke voetbalstadia die hem normaal gesproken bij de elite moesten f brengen: UEFA-internationaal, Militair natio naal elftal, selekties bij het Belgisch Beloften- elftal, daarbij zeer vlug opgemerkt door Alois De Rijcker en prompt naar Sporting Lokeren geloodst, waar thans het driejarig kontrakt met de Wase eersteklasser in feite nog niet beëin digd is. Ronny beleefde met dit Lokeren heel- wat onvergetelijke momenten; niet in het minst de ontmoetingen in de Europese Bekerkompe titie tegen topclubs zoals F.C. Barcelona, zijn ongetwijfeld recente en grootse voetbalherin neringen. Hij was een beloftevol en talentrijk voetballer, die in feite alle plaatsen in een elftal spelen kon, maar die zoals het met de meeste van dit polyvalente voetballerstype het geval is, zijn uiteindelijk beste bestemming in het mid denveld vond. Het was duidelijk dat deze jon geman van vooraan in de twintig, regelrecht naar een eerste internationale selektie steven de, een logische voortzetting van een vaste, opwaartse kurve naar een voortreffelijke voet balcarrière. Het noodlot heeft er, hoe onaan vaardbaar het ook kan klinken, anders over beslist. Ondertussen is een jaar verlopen met soms bange dagen van vertwijfeling, maar te gelijkertijd met de warme steun van Ronny's direkte omgeving, de stille genegenheid van mensen die het niet moeten hebben van publi citeit en ronkende woorden, maar die ongetwij feld Ronny zelf, zonder dwang, die helpende hand hebben toegestoken bij de begeleiding in dit nieuwe leven. Hij heeft échte vrienden rondom zich en voorzeker de wetenschap dat tóei zijn club, Sporting Lokeren, hem niet zo maar vergeet. Het zal in de annalen van de Wase club komen te staan, dat er nooit zo spontaan en zonder resen/es werd gereageerd op het initiatief van de club, onder impuls van mana ger De Rijcker, om na een paar vervelende wijzigingen van de te spelen datum, uiteindelijk zijn benefietmatch te organiseren nu dinsdag aanstaande 8 mei 1979. Wij hebben de over tuiging dat ook de Lokerse en andere voetbal supporters op dezelfde spontane manier deze ingesteldheid zullen betonen. Dat kan enkel door op 8 mei op Daknam ter plekke te zijn. Van harte het allerbeste, Ronny! Ben Coignau

De Voorpost | 1979 | | pagina 40