GRATIS BALLONWEDSTRIJD aal/te® SlöèS* tedelijke werkhuizen komen in ergemeersen Hiermee kan men St.-Maarten- instituut helpen I0RDT ST.-ANNABRUG IQG DIT JAAR HERSTELD? DE VOORPOST EN HET GOUDEN BLAD Richard De Gols geeft verslag over algemene vergadering van Gemeentedienst van België OP ZATERDAG 5 MEI VAN 9 TOT 20 UUR in de Nieuwstraat ingericht door het weekblad INTERESSANTE PRIJZEN: IEDEREEN HEEFT PRIJS! Reglement: De Voorpost - 4.5,1979 - 5 de i ir aanleiding van het goedkeuren van een lening 1.910.000 fr. voor de verwerving van eigendom- raarjin de Bergemeersen, nodig voor de uitbreiding vord< de stedelijke werkhuizen, vroeg raadslid mdejnne Bogaert (CVP) naar de plannen in dit arroijand. irenj pen van Openbare en lopende naar de Ael- Iken Jan De Neve (VU) brechtlaan. Op dit ogen- 'tyoordde hem dat hij plannen niet uit het blik is de stad Aalst toe aan de onteigeningen kende, maar dat van een aantal terreinen destijds, bij de over- welke niet in der minne van de Friac de kunnen aangeworven: inen volledig toege- worden. had. De bedoeling Nadat de heer Bogaert het projekt is een nogmaals aandrong op vaardig stedelijk het financieel aspekt te thuis op te richten, kennen van deze plannen t verband zal binnen- werd het debat gesloten een loods gebouwd door burgemeester D' jen voor het rollend haeseleer, die benadruk- eriaal (in casu de te dat een dergelijke liswagens van de vraag niet uit het hoofd die nu dienen bui- kan beantwoord worden, Ml te staan in weer en maar die wel beloofde l. dat de globale cijfers op |?1 igsteller Bogaert was één van de volgende zie zone kunnen getransfor meerd worden. Het spreekt voor zichzelf dat het hier om een meerjarenplan gaat, dat meer dan 10 jaar kan uitlopen. Ondertussen wordt ech ter ijverig voortgewerkt aan de uitbouw van de vroegere fabriek Friac, die door de stad werd aangekocht. Zo keurden de gemeenteraadsleden in dezelfde zitting nog een ontwerp goed dat voorziet in het plaatsen van een algemene om roepinstallatie in de Friac-gebouwen. Aldus kan vanuit het lokaal waar de telefonist zit elke persoon opgeroe pen worden die zich in het magazijn of op om het even welke plaats bevindt. In het oude stadsmaga- zijn bestaat trouwens al een seinsysteem, doch dit is zeer beperkt daar slechts een klein aantal personen kunnen bereikt worden. De uitgaven ver bonden aan deze nieuwe omroepcentrale worden geraamd op 216.224 fr. VEHE antwoord, en drong gegeven worden. È*T li. jch op aan dat hij in bezit zou jen van een overzicht totaal tevreden met gemeenteraden zullen Naar wij achteraf van Schepen De Neve kon den vernemen is het de bedoeling dat de stad Aalst alle terreinen ver werft welke nog niet verkocht werden aan pri vé bedrijven. Het geheel van dit gebied is op het gewestplan aangeduid als ambachtelijke zone, en kan als dusdanig gebruikt worden voor de bouw van nieuwe stede lijke werkhuizen. De bestaande oude fa briek aan de Hoge Ves ten, waar de stadsmaga- zijnen zich nu bevinden, zouden op langere ter mijn afgebroken worden, en na aanleg van een nieuwe straat, als woon de totale kostprijs het hele projekt. Ook de volgens hem het tig element» van de- lannen onderzocht te Jen. bood Schepen De (113 de gelegenheid om flaantal verduidelijkin- over het geheel te ^n. Volgens hem wa de huidige werkhui- Bp) gelegen aan de Hoge en, te klein. Op deze linen is trouwens |ens een bestaand inder Plan van Aan been verbindingsweg zien vertrekkende de Hoveniersstraat Het Sint-Maarteninstituut, «het Klein Kollege», is eerlang aan zijn honderdjarig bestaan toe en wil dit dan ook gepast vieren. O.a. is men nu volop doende aan het bewerken en verwerken van een aantal verzamelde gegevens. Spijtig genoeg ontbreken nog een aantal belangrijke zaken opdat het geheel volledig zou kunnen omlijnd worden. Men verzoekt ons dan ook een dringende oproep te doen om wat volgt aan het schoolarchief te willen afstaan of in bruikleen te geven: - De Almanak van het Bisdom 1881-1908 - Palmaressen van 1905 tot en met 1907 en van 1915 tot en met 1929 - Schriften, handboeken, certifikaten en diploma's van: de Nijverheidsschool: 1898-1924 (avondonderwijs) de Handelschool1910-1928 (avond- en dagonderwijs) - Het liederenboek samengesteld door M.J Cammaert, muziekleraar aan het Sint-Maarteninstituut in het begin van de 20e eeuw: «'t Lied van de fabriekswerker». Kontaktadres hierbij is Sint-Maarteninstituut - Archief Dendermondesteenweg 2 9300 Aalst LH et elektro-mechanisch gedeelte van de St. Annabrug dringend aan herstelling toe. Sinds de oprichting ervan, kort na de tweede wereldoorlog, werd de I mechaniek immers nooit hernieuwd. Daarom denkt het Ministerie van Openbare Eui Werken-Bestuur der waterwegen er reeds geruime tijd i Kaan om tot een hernieuwing over te gaan. Volgens de nc plannen er nu voorstaan zou deze hernieuwing nog dit en jaar plaatsgrijpen. Dit zou meteen betekenen dat de rnat brug gedurende een drietal maanden voor alle verkeer ton zou afgesloten zijn. De werken zouden volgens onze informatiebron beginnen tijdens de grote vakantie en itiek ir zulks drie maanden aanslepen. Iedereen kan zich echter inbeelden wat voor een verkeerschaos een dergelijk werk op dit ogenblik zou veroorzaken, niet in het minst omdat de Zwarte Hoekbrug. die vroeger als gedeeltelijke vervanging fungeerde, ondertussen totaal afgebroken werd. Hopelijk zal men echter van de hernieuwingswerken aan de St. Annabrug afzien, tot wanneer de nieuwe Zwarte Hoekbrug volledig zal voltooid zijn, zodat langs daar alle stadsverkeer tussen linker- en rechteroever kan afgeleid worden. VEHE Aal: j def st zil ij in| ist teer vintil prijs: van 24 tot 27 mei een minitrip naar Spanje in luxe hotel voor 2 personen iod'i Andere inzendingen: een graits abonnement op hét weekblad De Voorpost tot eind 1979 1 De wedstrijd stam upen voor iedereen. 2. De stempel van de gemeente telt om de afstand vast te stellen. i3. Alle kaarten voor 17 mei teruggestuurd aan het adres van de redaktie De Voorpost, IPontstraat 64 - 9300 Aalst, komen in aanmerking voor de prijzen. 4 De prijzen worden in het weekblad De Voorpost bekend gemaakt. 5. De wedstrijd is volledig gratis en de geonnen prijs is niet uitwisselbaar '6, Alle deelnemers verklaren zich door hun deelname akkoord met dit reglement. Eind juni wordt de verkeersvrije Grote Markt officieel ingehuldigd. Het spreekt voor zichzelf dat dit met allerlei aktiviteiten zal gepaard gaan. Zo hebben wij vernomen dat naast een aantal fanfares ook de Aalsterse popgroep Isopoda zal optreden. Ondertussen zal de markt echter nog grondig van ge daante verwisselen. Daar waar deze nog een kale vlakte is, wordt ze voorzien in een aantal banken en bloembak ken. Ook de bloemen- en krantenkiosk worden niet ver geten, naast een origineel rond paneel waar alle mogelijke- en onmogelijke affiches zullen kunnen aan gebracht worden. Voor de talrijke herbergen komen houten terrassen, af- gezoomd door bloembakken, die door de Stad Aalst zelf zullen aangebracht worden. De stoelen en tafeltjes blij ven eigendom van de kafébazen, zodat deze voorlopig nog niet uniform zullen zijn. Daar waar plaats voorzien is voor bomen, zullen voorlo pig vlaggemasten ingepland wordea Deze hebben zowat alle mogelijke kleuren gaande van geel-oranje tot blauw paars. Aan deze vlaggemasten komen dan langwerpige vaandels, uitgevoerd in de kleuren van de stad. Nadat reeds vorig jaar het terrein van Eendracht Aalst werd uitgebreid met een grote staantribune wordt op 2 mei, dus één dag na het beëindigen van de kompetitie, het veld uitgebreid. In de breedte wordt er 6 meter bijgevoegd en in de lengte 5 meter, Achter het linker doel worden enkele staanplaatsen afge broken om aldus de uitbreiding mogelijk te maken. Aan de rechterzijde zullen een beperkt aantal nieuwe staanplaatsen worden aangebouwd. Aldus groeit het stedelijk Pierre Cornelisstadiön stilaan tot een goed ingericht stadion, een stad zoals Aalst waardig. Te oordelen naar de kostprijs wordt de omgeving van de nieuwe sportschuur te Erembodegem één uit de duizend. De kostprijs voor de aanleg ervan bedraagt immers een slordige 3.984.000 F. Dat zullen nogal fameuse bomen en struiken zijn die men daar in de grond zal stoppea Aan de Osbroek wordt een nieuwe overdekte sporthalle opgericht, Het ereloon van de ontwerper alleen reeds kost zowat 272,000 F, Blijft natuurlijk de vraag of men alle sport verder dient te koncentreren in en rond het Osbroeksta- dion, rekening houdend met het feit dat de Osbroek toch een geklasseerd landschap is Het stadsaandeel voor de bouw van de nieuwe Zwarte Hoekbrug bedraagt 14.516.000 F, terwijl de Staat voor zowat 7.816.000 F zal tussenkomen. Beide bedragen (ook het staatsaandeel) werden reeds door de stad ge leend, dit om de werken niet te laten aanslepen. De Staat is immers gekend als een slechte betaler. Men kan zich wei afvragen waarom de Staat opdrachtgevend bestuur is voor de bouw van de nieuwe brug alhoewel de stad de grootste kost op zich neemt. In de Politieke Gevangenstraat wordt op dit ogenblik over gegaan tot het uitvoeren van de laatste verwervingen van gronden in der minne vooraleer overgegaan wordt tot de uitvoering van wegenwerken. In de Bergstraat in Erembodegem wordt het huis nr. 37 aangekocht door de stad Aalst. De grond wordt door de eigenaars gratis afgestaan maar voor het gebouw dient het stadsbestuur wel een vergoeding te betalen, 0e stad zal een eigendom verwerven tussen de Mijibeke- laan en de Groenstraat en hiervoor dient zij zomaar eventjes 2.570.000 F neer te tellen. In Meldert worden de buurtwegen nr. 3, *5, 6, 8 en 13 verbeterd. Het ereloon voor deze werken bedraagt alleen reeds 234.000 F, De Hoogstraat te Baardegem werd hernieuwd. De herzie ning van de eindafrekening bedraagt een slordige 2.791.000 F. Tussen de Boudewijnlaan en de gemeente Erpe wordt de openbare verlichting van de Oude Gentbaan vernieuwd. Dit kost de stad zowat 1 251.000 F. In de nieuwe wijk Ronsevaal te Erembodegem wordt de openbare verlichting uitgebreid en dit voor een som van 525.000 F. Onze stadsbiblioteken worden steeds maar uitgebreid. Dit kost echter geld, want zopas diende de gemeenteraad twee leningen goed te keuren één van 457.000 F voor aankoop biblioteekmeubilair en uitrusting en één van 100.000 F voor de aankoop van kantoormachines. Onze politie zal uitgerust worden met een draagbare zendapparatuur, die zowat 108.000 F zal kosten. De Jongsocialisten kozen zopas hun nieuw bestuur. Voor zitster is Baïta Dolores. Emmie Van Malderen werd admini stratief sekretaris en Erwin Callebaut is penningmeester. Daarnaast heeft men nog Luc De Blieck als politiek sekreta ris. Patrick De Smet als verantwoordelijke Jong. Raad, en Guido Moens als afgevaardigde in het partijbestuur. Ge meenteraadslid Gracienne Van Nieuwenborgh en de heer Jan Louies werden beiden aangeduid als bestuurslid. Het minste wat men kan zeggen is dat de vrouwen goed vertegenwoordigd zijn in dit nieuwe bestuur. Zoals reeds beslist in november 1978 gaat de stad nu twee krotwoningen verwerven in de 0.L Vrouwstraat en dit voor de prijs van 480.000 F. Ingevolge vonnissen van het Vredegerecht van 21111978 en 13.3.1979 dient de stad 368.000 F te betalen voor grondverwerving in de St. Apolloniastraat. De stad Aalst bezit reeds heel wat huizen in de Keyzer- straat (pare nummers). Zopas werd besloten ook het nummer 16 aan te kopen dit teneinde te kunnen over gaan tot de «renovatie» van dit middeleeuws straatje. Bij K.B. van 15.10.1962 werd het onteigeningsplan van de Nijverheidszone Wijngaardveld goedgekeurdVoor de aan leg van de verbindingsweg vanaf de Eendrachtstraat dienen nog enkele percelen gerechtelijk onteigend te worden. Zo pas gaf de gemeenteraad aan het Schepenkollege de mach tiging om tot deze onteigeningen over te gaan. De gemeenteraad heeft reeds in zitting van 4 oktober 1978 besloten tot de aankoop van staatsgronden gele gen tussen de Koolstraat en de Gentsestraat, dit als uitbreiding van het Astridpark. (klein parkje). De aankoopprijs bedroeg 5.933.635 F en onder bepaalde voorwaarden bestaat de mogelijkheid om een toelage te bekomen van 35% tot 50%. Hiervan wil het stadsbestuur dan ook gebruik maken en zopas werd de mogelijke subsidie aangevraagd. Door de stadsdiensten gebeuren soms de meest zonderlinge zaken. Zo, werden bij de uitvoering van de wegenwerken aan de Bredeweg te Nieuwerkerken afsluitingen en planten van een partikulier weggenomen, zonder dat hem enige vergoeding werd uitbetaald. Tans besliste de gemeente raad deze toestand met terugwerkende kracht, te regulari seren. Voor ieder raadslid was dat blijkbaar een doodgewone zaak, niemand vond het noodzakelijk hierover ook maar één woord uitleg te vragen. Op zondag 26 augustus heeft op de Grote Markt de tweede Ambachtsmarkt plaats. Doorlopend van 10 tot 18 uur zuilen kunstenaars en ambachtslieden (klom penmakers, mandenvlechters, glasblazers, schilders, beeldhouwers enz), aan het werk zijn. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron stelde aan de minis ter van financiën een schriftelijke vraag in verband met de toepassing van de nalatigheidsintresten. Wanneer de be lasting wordt gevestigd buiten de gewone aanslagtermijn is er nalatigheidsintrest verschuldigd vanaf 1 juli van het tweede jaar volgend op het jaar waarin de inkomsten wer den behaaldKamerlid Caudron vraagt dan ook of de minis ter het billijk vindt dat een schuldeiser een schuld opvordert op een later tijdstip en dan meteen ook interesten gaat toepassen? Zo niet, welke maatregelen de minister denkt te nemen om deze toestand te normalizeren. De heer Edward Teerlinck, Depot Office Manager bij F.F.R. is verontwaardigd. En terecht In de pers ver schenen berichten over de «prijzen» die Prins Enrico en Polle Keipernoagel ontvingen en daarbij vermeldde men «1 doosje naaigaren van een Aalsterse firma». Bedoelde firma is de Filature en Filteries Réunies n.v., die de meeste Aalsterse initiatieven niet onwelgevallig is. Zo werden voor de Karnavalprinsenverkiezing acht dozen naaigaren met een niet onaanzienlijke handelswaarde als prijs gegeven. Van deze acht bereikte slechts één vierde de ware be stemming. Waar de overige doosjes naaigaren terecht kwamen. vraagt de heer Teerlinck zich nu nog af. Echt bedenkelijk, dergelijke praktijken. Het stemt tot naden ken. Verkiezingen tot bloemenfee en Prins Karnaval zul- ien in 1979 wellicht definitief tot het verleden behoren.. Op 24 april werd de gemeentelijke V.Z.W Jeugdanimatie opgericht. Deze vereniging telt 21 leden met schepen Eddy Monsieur als voorzitter en stadssekretaris Chris Willems als sekretaris. Op 8 juni om 17 uur wordt de woonwijk voor bejaarden aan de Schietbaan officieel geopend. Na het grote sukses van de openluchttentoonstelling op de binnenkoer van het stadhuis, plant het stadsbestuur een nieuwe expositie voor beeldende kunsten. Deze gaat door van 8 september tot 1 oktober. De BSP1 mei optocht werd een groot sukses. Het is jaren geleden dat er zo'n massale opkomst was. We noteerden één grote afwezige (of keken we niet goed), Martin Hutsebaut Een nieuwigheid op het stadhuis. Het kollege van burge meester en schepenen besliste in de vergadering van 19 april II. kabinetsmedewerkers aan te duiden. Elke meerder heidspartij heeft recht op twee kabinetsmedewerkers. Voor de BSP werden Willy Blondeel en Romain Mortier aange duid. Zij worden respektievelijk sekretaris.van de schepe nenen Monsieur en Hooghuys. Mevrouw Lutgarde De Paepe (vroegere privé sekretaresse van Willy De Turck en later van Marcel De Bisschop) wordt nu privé sekretaresse van schepen Jan De Neve. Jan Tack zal schepen Toon Blommaert administratief bijstaan. De PVV moet nog zijn 2 kabinetsmedewerkers aanduiden. Hopelijk zal het niet zo'n vaart lopen ais in de ministeries waar de kabinetsattachés en de ambtenaren gedurig over hoop liggen met elkaar. Roel Van de Plas Omdat Volksvertegenwoordiger Jan Caudron (VU) enkele maanden geleden voorstelde dat diegenen, die het stadsbestuur vertegenwoordigen in één of ander officieel organisme, verslag zouden uitbren gen over de vergaderingen die zij bijwoonden, was raadslid Richard De Gols (PVV) de eerste die op de jongste gemeenteraad een degelijk overzicht gaf van de algemene vergadering van de Gemeente dienst van België, welke op 28.3.1979 plaats had. Raadslid De Gols verdui delijkte in dit verband dat het een zorg was van de Gemeentedienst dat het volume van de stu dies niet evenredig was met het aandeel van de steden en gemeenten in dit officieel organisme. In 1978 werden op dit vlak trouwens geen noe menswaardige wijzigin gen vastgesteld. Het nieuwe doel van de Gemeentedienst was, volgens het meerder heidslid, de dienst nog meer kenbaar te maken in de sektoren van de kollektieve uitrustingen. Zo wees hij erop dat slechts 35% van de totale omzet zijnde 206 miljoen frank, betrekking had op gemeentelijke projekten. De voornaam ste inkomsten van het organisme zijn de stu- diekontrakten en de ere lonen als ontwerper. In 1979 wil men trachten deze inkomsten nog te verhogen ondermeer door grotere publiciteit en door een verhoging van de eigen middelen. Wat typisch de stad Aalst betreft, werden, volgens de heer De Gols, projekten uitgewerkt in zake infrastruktuur en in het kader van de Wet Brunfaud en tevens herinnerde hij eraan dat de Gemeentedienst van België de ontwerper was van het nieuw stedelijk ziekenhuis van het OCMW. De PVV-fraktie- leider besloot zijn tus senkomst met erop te wijzen dat het boekjaar van de instelling besloot met een winst, die niet alleen toeliet het verlies van het jaar voorheen te dekken, maar ook een reserve aan te leggen voor het volgende jaar. Volksvertegenwoordiger Chis Willems (CVP) toonde zich hierop tevre den met het naar voorge brachte verslag, maar hij drong er wel op aan dat het verslag in het vervolg naar de raadsleden zou opgestuurd worden voor de raadszitting zelf. Hij werd hierin bijgetreden door zijn kolléga Etienne Bogaert die beweerde geen tussenkomst te kunnen houden als men slechts op de raadszit ting zelf kennis krijgt van de gegevens uit het verslag. ledereen, ook verslagge ver De Gols, was dan ook akkoord met het voorstel van CVP-er Willems. VEHE

De Voorpost | 1979 | | pagina 5