tf 'Ji .FDE WANDELTOCHT TE VOET DOOR 'T LAND VAN AALST VOORBEREIDING Ti riendenkring F.F.R. richtte verleden dinsdag 1 mei de elfde maal de voettocht «Te voet door 't Land Aalst» in. ds zeer vroeg in de morgen vertrokken de eerste nemers voor afstanden van 8,10,17, 27, 33 of 50 neters. jen 8 en 9 uur 's morgens waren er reeds talrijke hrijvingen en een flauw waterzonnetje priemde r de wolken. Vijf kontrolepunten waren voorzien op de wandeltocht (EOV) Reeds 's morgens om halfacht startten de eerste wandelaars aan hun «wandelingetje». (EDV) :e ko dusti Ie m 3atS(jt jaar van het kind mochten we toch niet nalaten om van !re 9imoedige ouderling een kiekje te nemen. (EDV) ouwo STQocht werd ditmaal uit- rlare, Lede en Wichelen be- omajjppeld richting Wiche- zocht werden. >eciaLaardoorde gemeenten Onder de talrijke wande- ig mfetade, Mespelare, Ou- laars bevond zich een fami- LBCjêm, Schoonaarde, Be- lie uit Rotterdam, 'n groep gehe uit Utrecht en verder vele entoesiaste deelnemers uit alle delen van het land, al dan niet aangesloten bij wandelklubs of verenigin gen. Er waren dit jaar ook opval lend veel familie's met kin deren. Bij deze 11de wandeltocht werd dan ook in het kader van «het jaar van het kind» bijzonder aandacht ge schonken aan de jongste moedige deelnemers. De benjamin was Greetje uitblazen aan een van de bevoorradingspunten. (EDV) Deprijck, deze jongedame is amper drie jaar en mocht dan ook een speciale prijs in ontvangst nemen. De beloningen werden uit gereikt naargelang de afge legde kilometers. Een origi neel en veelkleurig brevet werd aan elke ingeschre vene overhandigd evenals een tegel «De Borse van Amsterdam» of een krans of hangertje ingevoerd uit Zaï re. Door de keuze van de ver schillende kilometerafstan den kwam iedere deelne mer aan zijn trekken en gans de morgen door wer den dan ook inschrijvingen gedaan en vertrokken moe- digen op wandelschoenen voorzien van regenjas en paraplu. Als blaren of moei lijke voeten zich aankon digden konden alle deel nemers rekenen op een prima voetverzorging on derweg. Jammer genoeg voor ie dereen begon het tegen de middag te regenen zodat het aantal inschrijvingen dit jaar toch wel gevoelig lager lag dan in 1978. Bij de afsluiting na veertien uur telde men 2571 wande laars tegen 3561 verleden jaar. Oorzaak daarvan was zeker niet de vermindering van entoesiasme bij de deelnemers maar het weer was merkelijk natter en kouder dan verleden jaar. De twee jongste spruiten die deelnamen aan de mars: Jaap Konselaar, 6 jaar, kwam speciaal uit Rotterdam om deel te nemen aan de 17 km. An De Brouwer, 8 jaar, deed zo maar eventjes 33 km! Proficiat ook aan al de andere «jaarkinderen!» (EDV) Tot laat in de namiddag stroomden de deelnemers binnen om hun beloning in ontvangst te komen nemen en hun vermoeide voeten rust te gunnen. Het inschrijvingsnummer gaf ook recht op het deel nemen van de tombola waarmee talrijke mooie prij zen te winnen waren in de verschillende kilometeraf standen. Ondanks het slechte weer was er een zeer groot opti misme en vrolijkheid te merken onder de deelne mers, zódat deze zeer grote en populaire Wandeltocht ook dit jaar een sukses kan genoemd worden. M.S. Deze laat-avond - uitganger was zo te zien bezig zich klaar te maken om mee te dingen aan de voettocht op 1 mei. Bij nader inzien bleek het een uitlopertje van karna val Aalst door Lotjonslos. (EDV) Moorsel worden nieuwe voetpaden aangelegd in de lolenstraat en de Hollestraat. Deze laatste heeft geen [roetpaden of watergreppels en is een vrij druk bereden ketonbaan, met een rechtlijnig tracé dat hoge snelheden toelaat. De voetpaden worden hier aangelegd aan de linker- ant, komende van Moorsel-dorp. Aan de rechterkant kan iter de riolering volgens het Algemeen Rioleringsplan ge- ilaatst worden. De kostprijs voor deze werken bedraagt 1 569.724 fr. e gemeenteschool van Moorsel is aan uitbreiding toe. oor de aangroeiende schoolbevolking dient een klaslo- kaal bijgebouwd. Ook beschikt deze school over geen ei overdekte speelruimte. eernis uitbreiding werd een projekt opgesteld voor het iur bouwen van een overdekte ruimte dienstig als turnzaal kis!overdekte speelplaats, een klaslokaal, een bureel an voor de Direkteur, berging voor school- en turnmateriaal zinpn een stookplaats voor centrale verwarming, rseïechnische dossiers zullen opgemaakt worden voor de e scentrale verwarming en verlichting. Een vernieuwing optan het sanitair gedeelte is momenteel in uitvoering met it Jiet herscholingscentrum. Voor de uitvoering van alle werken worden de uitgaven geraamd op 6.378.792 fr., OtyBTW inbegrepen. Dok in de gemeenteschool te Hofstade worden verbou wingswerken uitgevoerd aan de turnzaal. De plankenvloer immers volledig versleten, het plakwerk van muren, ifonds is in slechte staat, enz. )e turnzaal wordt trouwens ook gebruikt als feestzaal, liertoe wordt een uitbreiding van ongeveer 3 meter voor- ien, dienstig als podiumruimte, waardoor de huidige uimte voor het publiek behouden blijft Bij dit podium wordt tevens een kleedkamer voorzienAan de andere zijde an de turnzaal wordt de bestaande berging door een cheidingswand ingedeeld, zodat een gedeelte ervan inge- icht wordt als berging en werkruimte voor de turnzaal, het g 1 tndere gedeelte als berging voor didaktisch materiaal. Ve omvang der werken maakt volgens de diensten van Ipenbare Werken de uitvoering met eigen personeel on- traan°9elijk, waardoor dan ook een bestek werd opgemaakt yan werken en leveringen. De kostprijs voor deze nieuwe turnzaal» wordt op 2.260.565 fr. geraamd, let eigen personeel van de stad zal wél overgaan tot het litvoeren van aanpassing, vernieuwing en of uitbreiding van de sanitairen van verschillende scholen voor lager- m kleuteronderwijs in Groot-Aalst De toestellen dienen ichter aangekocht te worden en hiervoor worden de litgaven op 806.200 fr. geraamd, lopelijk zullen de toiletten door de gebruikers ook in lede staat bewaard worden, de vroegere gebouwen van het ABVV aan de Hopmarkt te Te tolst is de dienst Financiën van de stad gevestigd Op de lerde verdieping van dit gebouw, ingericht voor de afdeling iekendienst, is een gedeelte ingenomen door de mecano- iralie Om de geluidshinder te weren, die veroorzaakt wordt loor de machines van deze afdeling, dient een izolerende icheiding tussen twee afdelingen aangebracht Deze cheiding wordt voorzien door het aanbrengen van een schuifwand in vinylstof. Het leveren en plaatsen door een irivé-firma zal zowat 40.600 fr. kosten Voor het stadsgebouw in de Hertshage, waar de karna- valgroepen hun wagens bouwen, werd een uitbreiding voorzien. De ruwbouwwerken van deze loods werden uitgevoerd met metsers en bekisters van het herscho lingscentrum. De timmerwerken gebeurden door perso neel van de stad. De schrijnwerken dienen volgens de diensten van Schepen De Neve ««wegens tijdsgebrek» uitgevoerd te worden door een privaat schrijnwerker. Deze schrijnwerken omvatten het leveren en plaatsen van 6 poorten om de loods af te sluiten. De uitgaven hieraan verbonden werden geraamd op 261.000 fr. Hope lijk wordt de privé-aannemer ook niet geplaagd door ««tijdsgebrek». Bij uitvoering van de werken aan de Stationsstraat te Aalst werd vastgesteld dat bestaande betonnen rioolontvangers in slechte staat waren en vervangen dienden te worden door gietijzeren rioolontvangers wegens beperkte ruimte. De werken moesten destijds voor een langere periode op- gëschort worden voor het uitvoeren van een bouwwerk in de Stationsstraat. Dit alles geeft aanleiding tot meerwerken op bazis van de inschrijvingsprijzen. Het totaal bedrag van de meerwerken is 274.004 fr. Aan de Schietbaan-rerum Novarumstraat en August Mar celstraat te Aalst werd de openbare verlichting uitge breid. Dit gebeurde door de elektriciteitsmaatschappij langs een onderhandse overeenkomst Op bazis van de raming van deze maatschappij werd op 31 mei 1978 een beslissing in de gemeenteraad genomen. Bij de afreke ning blijkt echter dat er 177.972 fr. tekort is, zodat de gemeenteraad een lening voor dit bijkomend bedrag diende goed te keuren, wat dan ook éénparig gebeurde. In de Botermelkstraat, Oude Abdijstraat en Vinkenlaan te Erembodegem wordt de openbare verlichting uitgebreid Hiervoor werd een onderhandse overeenkomst getroffen met de elektriciteitsmaatschappij. De uitgaven voor deze kleine werken wordt geschat op 29.626 fr Op aanvraag van de brandweerdienst werd een bestek opgemaakt voor het aankopen van 3 wagens die het brandweerpersoneel snel en efficiënt ter plaatse kun nen brengen wanneer een brand is uitgebroken. De wagens zijn opgevat als een soort minibussen waar mee 12 personen kunnen vervoerd worden, bestuurder niet inbegrepen. Om het uitstappen zo snel mogelijk te laten gebeuren worden de zitplaatsen in langsrichting genomen (6 aan elke zijde van de wagen). Deze wagens werden speciaal opgevat voor het nabren gen van brandweermannen wanneer blijkt dat de vroeger uitgerukte brandweerlui met het groot materiaal over te weinig manschappen beschikken om de brand te bestrij den. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op een bedrag van 1.125.000 fr. Ingèvolge de aanleg van een deel van de rijksweg N.60 - Aalst-Ninove, stelt de NMBS voor de overweg nr. 7 wi|k Terjoden af te schaffen. In het verleden hebben aan be wuste overleg verschillende ongevallen plaats gehad De stad Aalst verklaart zich uiteraard principieel akkoord met deze afschaffing evenals met het voorstel van een nieuwe weg naar spooroverweg nr. 8 langs de spoorlijn Denderleeuw - Kortrijk en aansluitend met de Broeder de Swaefstraat. Dit voorstel van tracé is een nieuw voorstel, waarbij geen woningen of delen van huizen dienen onteigend te worden In een vroeger voorstel waren onteigeningen noodzakelijk en dit werd destijds door de stad ongunstig geadvizeerd De voorraad geglazuurde grèsbuizen in de stedelijke werk huizen wordt aangevuld. De uitgaven hiervoor bedragen 252.160 fr. De begraafplaatsen van Groot-Aalst zijn sinds de fuzie uitstekend verzorgd. Daar kan iedereen met Allerheili gen en Allerzielen zich van vergewissen. Nu dienen voor het onderhoud en de verbetering aan wegenis, voetpa den en afsluitingen allerlei materialen aangekocht Hiervoor worden sierdallen in Silex aangekocht alsook grijze en rode steenslag voor de wegen en paden en porfierstof voor betonwaren van afsluiting. Deze mate rialen worden alle verwerkt door eigen personeel, werk lieden die op initiatief van Schepen Hooghuys, bestendig werkzaam zijn op de kerhoven. Dit geeft de stad de verzekering van een bestendig degelijk onderhoud en uitvoering van verschillende verfraaiingswerken. Voor de materialen bedraagt de kostprijs 294.640 fr. Goed nieuws voor de inwoners op en rond de Houtmarkt. Heel wat straten worden immers (terecht) van een nieuwe verlichting voorzien, met name: Houtmarkt - 0.-L- Vrouwstraat - St.-Jansstraat - Korte St.-Jansstraat - Scher- reveldstraat - deel van de F. De Hertstraat - Burchtstraat - Bertha De Dekenstraat en De Coninckstraat. Voor de Houtmarkt zelf wordt een rij dubbele verlichtings palen voorzien in het midden. De kostprijs voor al deze lampen en armaturen komt op zowat 1 400.000 fr. In de kerk van 0.-L-Vrouw Hemelvaart te Nieuwerkerken wordt de luchtverwarmingsinstallatie vernieuwd. Het, principe voor het uitvoeren van deze werken werd reeds goedgestemd in de gemeenteraad van 31 augustus 1976 (dus bijna 3 jaar geleden). Ondertussen werd de verwar mingsinstallatie door de hogere overheid goedgekeurd omdat voor het behoud van het orgel de kerk regelmatig moet kunnen verwarmd worden. Om deze redenen werd bij K.B. de verdeling van de onkosten als volgt vastge legd: 60% ten laste van de staat, 20% ten laste van de provincie en het saldo ten laste van de stad Aalst omdat de begroting van de Kerkfabriek geen overschot heeft De werken werden toegewezen aan de PVBA Chauffage des Flandres te Gent (What's in a name?) voor de totale prijs van 1.879.600 fr. Dit bedrag dient dan nog verhoogd met de algemene onkosten voor publikatie en ereloon ontwerper. Aan de monumentale kerk O.-L.-Vrouw - Hemelvaart te Hofstade worden herstellingswerken uitgevoerd. Hierom trent heeft de gemeenteraad van 26 april 1978 reeds gun stig advies uitgebracht. Aangezien het een geklasseerd gebouw betreft, werd bij K B. van 23 mei 1978 de verdeling van de onkosten als volgt vastgelegd: 60% Staat, 20% .Provincie, 20% Kerkfabriek. Aangezien de Kerkfabriek niet over de nodige middelen beschikt voor deze buitengewone uitgaven moet de stad Aalst instaan voor laatstgenoemd percentage. De werken werden reeds op 3 maart 1979 in aanbesteding gelegd en onder voorbehoud door de Kerkfa briek toegewezen aan de PVBA Eric Mestdagh te Zottegem voor een totaal bedrag van 12.473.598 fr. Toch zonderling dat de Kerkfabriek zijn akkoord moet geven voor deze werken, alhoewel men voor geen frank tussen komt. In Meldert worden nieuwe voetpaden aangelegd in de Molenstraat vanaf nummer 29 tot 240 a. Bij het opmaken van het ontwerp werd het aanleggen van voetpaden enkel voorzien Lo.v. de bebouwde percelen. Wegens de aangevraagde veiligheidsmaatregelen voor de voetgan gers in deze straat heeft het bestuur beslist voetpaden aan te leggen over gans de lengte. Daarbij komt nog de meeruitgave voor het aanleggen van betonblokjes aan inritten voor landbouwpercelen. Door deze werken wordt de destijds door raadslid Lam bert Van de Sijpe (CVP) gestelde vraag op de gemeente raad voor het nemen van veiligheidsmaatregelen volle dig pozitief beantwoord. Ondertussen werd de vrijliggende strook tussen het voetpad en de straat, beplant met hoogstammige bomen, welke de landelijkheid van Meldert nog meer accen tueert Eerstdaags worden ook de boordstenen langs de straat door de eigen diensten van de stad opgetrokken. In Meldert wordt voetweg 84 (Kattenweg) verlegd. Deze weg vormt de verbinding tussen Domentstraat en Klein- dries. Deze voetweg heeft volgens de «atlas der buurtwegen» vanaf Doment tot perceel 472 A een breedte van 3 m. en vanaf perceel 388 a een breedte van 1 m. richting Klein- dries. Uit een onderzoek ter plaatse door de stadsdiensten blijkt echter dat er tussen een oud huis (links) en de weidafsluiting (rechts) slechts een vrije doorgang van 1,5 m. is in plaats van 3 m. Voorbij het perceel 472'a staan de afsluitingen op 1,5 m. zodat daar de wettelijke breedte van 1 m. verzekerd is. Het is echter duidelijk dat er geen voertuigen van deze weg gebruik maken, en dat deze slechts gebruikt wordt als voetweg. De Kattenweg maakt trouwens deel uit van wandelweg nr. 4. »- Gezien voorgesteld wordt een nieuwe voetweg aan te leggen naast de bestaande losweg, op eigendom van de aanvrager, met een breedte van 1,5 m. en gelet op de feitelijke toestand, is er in principe geen bezwaar tegen de afschaffing van het deel van voetweg 84. Uit het dossier blijkt trouwens dat er geen bezwaren waren tegen de verlegging. Gezien het feit dat de stad Aalst voor werken op de deeltemeenten nog over onvoldoende materiaal be schikt (vrachtwagen - kraan, enz.) werd het lopende kontrakt met aannemer Van de Winkel verlengd. Dit kontrakt bepaalt dat deze aannemer een kraan epof een vrachtwagen met bestuurder ter beschikking stelt voor een forfaitaire eenheidsprijs van 775 fr.uur. De werken waarvoor het gehuurde materiaal wordt ingezet zijn o.a. plaatsen van rioleringen, kuisen van beken en duikers en overwelven van langsgrachtea Al deze werken worden echter uitgevoerd door eigen personeel van de stad. De sportschuur van Erembodegem nadert haar voltooiing Zopas keurde de gemeenteraad het leveren van een geluid sinstallatie goed. Het betreft hier in feite 2 klankinstallaties: 1 voor de sporthal zelf en 1 voor het cafétaria. De geluidsinstallatie voor de sporthal bestaat uit een ver sterker, tuner, cassetterecorder en 4 mikrofoons waarvan 3 verplaatsbare in de sporthal zelf en 1 vaste in het direktie- lokaal. De geluidsinstallatie in het cafétaria bestaat uit een versterker, tuner en bandopnemer. Deze installatie is op genomen in de verpachtingsvoorwaarden van het cafétaria. Vanuit de sportschuur kunnen trouwens belangrijke om roepen in het cafétaria gehoord worden. De uitgaven voor deze installatie worden geraamd op 406 684 fr De groendienst van de stad Aalst gaat haar grasmachi nes en benodigdheden om de parken en plantsoenen te onderhouden drastisch vernieuwen, en vervangen. Het bestek bestaat uit 8 loten dit om niet alle machines bij dezelfde leverancier te moeten aankopen. Het geheel bestaat uit een kleine klepelmaaier,' oin bermen af te maaien (prijs: 166.112 fr.); een cirketma'aier voor grote gazons (prijs: 91.640 fr.), een motoculteur, uitgerust met frees en aanhangwagen (prijs: 132.200 fr.); een zelftrek- kende cirkelmaaier (prijs: 90.480 fr.) drie aan te duwen cirkelmaaiers (prijs 83.520 fr.), een blaasmachine om vuil, bladeren en afval op hopen te blazen (34.800 fr.), een kunstmeststrooier en een sproei-installatie voor een bestaande traktor (104.400 fr.) en een kipkar van zowat 5 ton bij de landbouwtraktor (129.920 fr.). VEHE

De Voorpost | 1979 | | pagina 9