I Is Hofstade een veilige, prettige en echte thuis? Herdersemse ACV-CM viert zijn vereremerkten JONGERENFEEST VKSJ-KSA AFFLIGEM M00RSELSE WERKGROEP «KIND EN VERKEER» AKTIEF L~-— DINSDAG UITVAART LOUIS PAUL BOON id - i i d is/» - ue voorposi Op zaterdag 5 mei laatstleden werd aan de jeugd van Hofstade boven de leeftijd van 14 jaar de vraag gesteld of hun dorp een veilige, prettige en echte thuis is. De organisatie van deze namiddag ging uit van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. Gespreksleider was de Heer Herman Timmerman die de vrij talrijk opgekomen jeugd verwelkomde. Eens te meer is deze namiddag een aktiviteit die doorgaat in het kader van het jaar van het kind. Ter gelegenheid van ondervragingen en besprekingen in de gemeentescholen zijn reeds enkele resoluties naar voor gekomen aangaande onderwerpen en vragen zoals het standpunt van de jongste generatie tegenover de omgeving en ten aanzien van de omgang met de jongste generatie tegenover de omgeving en ten aanzien van de omgang met de gemeenschap. De leeftijdskategorie van diegenen die meer dan 14 jaar oud waren was nog niet aan bod gekomen, daarom ook was deze zaterdagna middag aan hen voorbehouden. Zaterdag 2 juni: 8e groot nachtbal van voetbalklub belottersklub Orkest: The Swinging Band Zang: Evin Star Deuren 21.30u. in de zaal Welkom. Hoogstraat. Orkest 22 uur Kaarten in voorverkoop 50 fr. aan de ingang. 60 fr. Zaterdag 26 mei: grote T.D. ten voordele van F.C. The Ladies en Kickersclub 't Schuurken in zaal Danny. Lindeveld 1 Aanvang te 19 uur Inkom 50 fr. De hoofdbedoeling van deze debatnamiddag was tijdens het jaar van het kind iets op gang te brengen dat na 31 de cember van dit jaar voortgang zal vinden. De organisatoren hebben niet willen kiezen voor de simpelste oplossing of voor de gemakkelijkste weg die er zou hebben in bestaan enkele spelna- middagen op stapel te zetten om dan in decem ber zonder meer het doek te laten vallen over dat bewuste jaar. Evenmin heeft men de jeugd als de vraag of ze zich al dan niet thuis voelen in Hof- stade, waarom wel Op zondag 20 mei 1979 om 11 uur in het St. of Vincentius-InstituutteGijzegem: Receptie aangeboden aan waarom niet, of ze vol- het bloedtransfusiecentrum van Gijzegem ter gelegenheid doende kansen vinden van de vereremerking van de donors, voor hun vrije tijd inzake kulturele aktiviteiten, Op 24 mei (donderdag) een reuze tienernamiddag van 14tot spelgelegenheid, sport '9 uur in de zaal van het patronaat te Gijzegem. Daarna en dergelijke meer. De T.D. volledige tijd die voor- zien was om van gedach- de plannen kunnen op- ten te wisselen werd in genomen worden, volle ernst gebruikt. De definitieve resultaten Voor een paar groepen zoals die in het verslag was dit zelfs nog niet zullen naar voor komen voldoende om helemaal zullen slechts over af rond te komen. De resultaten die uit de onderscheiden groepen sensatie of als dekman- naar voren kwamen wer- tel willen gebruiken en kel en alleen om de eigen beweging in het licht te stellen zoals wel eens gebeurt. Door de jeugd aan het woord te laten wil men voorstellen ho ren die van hen zelf zijn om daarna beter te kun nen werken. De werkwij- den daarna door een woordvoerder van die groep onder woorden ge bracht en opgetekend. In zienbare tijd helemaal bekend worden. Niette genstaande dat, zijn reeds enkele krachtlijnen merkbaar die toch al in zekere mate aantonen welke de vragen zijn die de belangstelling van de de nota's die uiteindelijk jeugd van Hofstade van de gedachtenwisse- bijzondere mate wegdra- ling op papier werden gezet en die als basis voor een verdere blijven de werking moeten die- ze die werd gevolgd nen, wordt gewerkt aan steunt op een idee van de hand van drie niveau's Baden Powel, de man datvandejeugdzelf.dat die voor het eerst de van de ganse dorpsge- jeugd wist aan te spre- meenschap die veel min- ken en hen in bewegin- der binnen het bereik gen te organiseren, maar ligt, en ten slotte het niet met zijn eigen idee- niveau van de hogere Sn. Zijn grondslag was: overheid dat voor de «Vraag het aan de jon- jeugd totaal onbereik- genszelf.» baar is. De nota's zullen nadien in een onverzich- De belangstellenden die telijk verslag worden sa- naar het lokaal van Wils- mengebundeld om op kracht waren gekomen die manier te worden werden onderverdeeld in doorgestuurd naar de handelbare groepjes van gemeenschap en naar de enkele personen. Zij kre- overheid. Aldus wordt er gen anderhalf uur de tijd gewezen op bepaalde om zich te bezinnen over punten die eventueel in gen. Opmerkelijk op het ni veau van de jeugd zelf is de eerlijke, oprechte zelfkritiek die geuit werd. Zo is men er zich van bewust dat er te weinig naar de gemeen schap wordt toegegaan en dat elke groepering te veel op zichzelf werkt. Wat betreft het vlak van de gemeenschap overleg kunnen treden. Deze en nog andere punten die straks in het eindverslag zullen terug te vinden zijn, moeten een eerste basis vormen van het werk dat ook na het einde van dit jaar moet verder doorgaan. In de loop van het gesprek is de heer Marcel Lorie, gemeenteraadslid, even een bezoek komen bren gen. Meteen maakte hij van de gelegenheid ge bruik om al dadelijk enkele toelichtingen te verstrekken op enkele suggesties die reeds ge daan waren. Het einde van de namid dag ging gepaard met de uitloting van de prijzen die voor de aanwezigen ter beschikking waren gesteld. Bij wijze van dank voor de belangstel ling die ze hadden ge werd toond had ieder een De ACV-CM-Avond verleden zaterdag te Herdersem teit, een kwis, werd ieder- kende veel sukses. Negentig belangstellende leden een betrokken, wat zeer waren opgekomen voor deze avond die vooroi stond in goed overkwam. Achteraf het teken van de gedekoreerden voor hun vele jaren volgde dan nog een kwis lidmaatschap. Frans De Wit, voorzitter van beide verenigingen, ver welkomde het publiek waaronder mandatarissen raadsleden Chris Lievens- Borms uit Aalst en Eugeen Van der Biest uit Hofstade. Na een gezellig etentje kwam verbondssekretaris Piet Van Tittelboom aan het woord. Vooral wees hij op het sukses behaald in de sociale verkiezingen tot 5 mei. Van Herdersem waren dat in de Ondernemingsra den Marie-Louise Moens, Leon De Smet en Robert Peerlinck en in het Komitee voor Veiligheid en Hygiëne Edgard Schuddinck. Hierbij dan de namen van de vereremerkten: Gouden medaille (45 jaar lidmaatschap) Van Driessche Theofiel De Wolf Alfred De Meester Petrus Nevens Jan Zilveren medaille (35 jaar) Meert Lodewijk De Meersman Edmond Bronzen medaille (25 jaar) Van Hove Arthur Boulonne Raymond Van Cauter Frans Moens Raymond Van den Meersche Alfons De Brucker Benoit Callaert Marcel Van den Bossche Philemon Nevens Frans Van Nuffel Ernest Van den Meersche Frans Bosteels Paul Peirlinck Frans Bij de eropvolgende aktivi- nen door Hugo Coomai Al bij al een gezellige av« zoals we er meer kon beleven. voor gewon- De gedekoreerden op het AACW-CM feest samen. (VW) Het ACV-CM feest in de Herdersemse parochiezaal. (VW) de wens geuit om meer kontakt te hebben tus sen de verschillende be wegingen onderling. Tenslotte wordt aan de overheid gevraagd om een open jeugdrSad op te richten waar de verant woordelijken van elke woordenboeken jeugdbeweging met el- en wegenkaarten kaar in kontakt en in nummer gekregen. Die gene wiens nummer het eerst uit de bus kwam kon als eerste zijn keuze maken uit de verschillen de waardevolle prijzen die tentoon gesteld wa ren, zoals naslagwerken, land- ADB Jeugdbewegingen VKSJ en KSA van het Verbond «Land van Aalst» hielden te Affligem verleden zondag een wandeltocht door mooie gebieden. Er kon inder daad worden gekozen tussen 2 omlopen van elk 10 km ofwel kon men twee kleinere van elk 5 km kombineren. De tochten liepen langs het Meiderts Kravaalbos, langs de Faluintjes of tot Moorsel met Waver en het Waterkasteel uit 1526. Bij de start rond 14u waren groep met de benen aan el- 151 vertrekkers genoteerd kaar binden en dan maar onder de algemene leiding achterwaarts stappen. Of van Karei Nijs, lid van het over een draaiend touw Gewestbestuur. Prijzen wa ren eraan niet verbonden en evenmin een deelname- de start maar in welke vorm! In niet minder dan vijf ver schillende sistemen was deze wegbeschrijving ver-I dekt voorgesteld. Steeds! kreeg men er uiteraard le gende of sleutel bij. Deel I was een praktische oefening gestilleerd kaart lezen, alleszins voor jonge ren geen gemakkelijke op gave Deel II was helemaal geschreven met puntjes en responderende vakjes let ters te vinden. Een kombinatie dus van een spel met een praktische les waarbij wel vernuft en onderscheidingsvermogen noodzakelijk blijken. Alles- Achttiender: In cafc St.-Antonius door Malvina Van der Stra ten. Medespelers waren Eveline De Troch, Désiré CoorenJ| en L. Van Goethem. Getuigen L. Willems en O. Roggem 350 fr. werd rondgehaald voor de gehandikapte kleindocli Klakson: Op zaterdag 19 mei te 14.30 u in de gemeenteschool van ^a'v'na Kouterbaan "1,2. 3. 4 'n hoed je van. Organisatie: «Jeugda- Tombola's: Hierbij lijsten van winnende nummers van verscl| telier Klakson». lende tombola's: Boskantvink: 3*' rit van het kampioenschap op zondag 13 mei te Het Lustig Volkje 9.30 uur. 1.250 fr. vooruit. Ereprijs De Waegeneer, Broek- 2250 1782 2523 1656 3004 1017 3411 3054 2422 1105 Lit st™1- 2195 2936 3435 3163 1904 3914 2952 3316 2222 1676 3 Chambolle: Wielertoeristcnklub Chambolle, Kouterbaan 32, 2291 1170 1895 1252 1737 3154 1857 2113 3589 3156 14| start op zondag 13 mei naar Laarne en op 20 mei naar Lombeek. 3595 3753 3052 Telkens te 9 u. Prijzen af te halen tot 19 mei in 't Klubhuis. Kouterbaan j Majoretten: Kan u aan de taak zien op zondag 20 mei in het me' tombola Kunstkoncert en Show in de tuinen van het klooster te Herder- Coppens Emma: TV-toestel sem vanaf 15 uur (vrije toegang) en op zaterdag 2 juni op de Mathilde Roelands: elektrisch mes en verder Sinksenfoor en Handelsbeurs te Herdersem. 2951 1999 1132 5031 4427 3874 1265 3754 4463 3368 4ll Harmonie: Zondag 20 mei: kunstkoncert in de kloostertuinen 2323 3786 3851 4129 2967 5047 2822 1209 3357 3017 50l van 15 u tot 17 uur. Zaterdag 26 mei naar Ath-Ormeignies voor '314 5645 2729 3860 3464 4164 2402 1800 2550 3674 40| het Belgisch Kampioenschap voor majoretteteams. Voor Her- 5558 dersent nemen deel Martinc Sacys en Ingrid Van Laerde (duet) Prijzen af te halen tot 315.1979 in het lokaal bij en als kwartet Bianca De Cock. Christel Van den Steen, Anja Rubbrecht-Schepens, Kapelleommegang 10. Van de Meerssche en Anja Vereertbrugghen. Supporters kun- nen mee mits inschrijven bij Gustaaf Lambrecht (21 72 21). St.-Antoniusvrienden: Belotting op zaterdag 19 mei te 20 uur in café St.-Antonius Grote Baan. Centrumvrienden: Belotting op zaterdag 12 mei te 20 u het Parochiaal Centrum Lustig Vinkje: 2e kampioenschapsrit op zondag 13 mei met 1.000 fr. vooruit. De Toren: Schaakavond in café St.-Antonius op vrijdag 11 mei zins opvoedend door het ,c 20 thema «contra verslaving» Poppenteater: in de gemeenteschool, Kouterbaan 3 opzaterdag 19 mei te 14.30 uur Toegang 25 fr. Organisatie Jeugdatelier Klakson. en de vorm waarin de weg beschrijving was gegoten. Gelukkiglijk was er ook een «dispatching-dienst» die wandelaars die van de De burgerlijke uitvaart van Louis Paul Boon zal| plaats hebben op dinsdag 15 mei. De laatsteL groet aan het stoffelijk overschot van de auteur! kan gebracht worden op de binnenkoer vanC het Aalsters stadhuis tussen 14 en 15 uur, waar-P na te voet naar de begraafplaats wordt gegaan, j springen. Of haasje-over streepjes, in morsetekens. springen (smokkelaars en /.-/-. is «jan». Deel II is voorgeschreven weg waren ?oua™ers op zoek naar has- een sisteem met hoeken en afgedwaald op het goede recht tenzij een kleinigheid jies). Of verbale opdrachten vierkantjes met puntjes erin 1 voor drukwerkkosten. Het als het afmaken van een waarbij diagonalen een ging er immers niet om te geschetst verhaal, of een r0| speien Ook weer niet zo winnen maar wel om een anti-vedette liedje of babbe- simpel. In Deel IV begint aangename namiddag door len over pro en contra van men met het alfabet onder ♦e brengen die daarenbo- roken. Of experimenteren de letter L zodat bvb a ei- ven nog verrijkend zou zijn. met een stoorzendertje als genlijk I is en bvb «tocht» In ieder mens schuilt, in technische kneep minder of meerdere mate. Om aan deze kontrolepos- een zoeker, een speurder ten te geraken moest echter en hierop werd dan ook in- de juiste weg worden qe- nocrioolH gespeeld Het circuit moest inderdaad gevolgd worden en de kon- troleposten aangedaan. Daar waren dan opdrach ten, ludieke en ernstige. Het geheel stond namelijk in het teken anti-verslaving. Verslaving aan televisie, aan snoepen, aan sportkij- ken, aan drinken, aan drugs, aan discorage en weet ik veel. Zo moesten de wandelaars in twee leeftijdsgroepen ge scheiden, van 12 tot 14 en van 14 tot 16 jaar, meisjes en jongens samen, bvb uit beeldingen maken van een gezin dat ruzie heeft bij het kiezen van een bepaalde post. Of Jantje die te veel heeft gesnoept en nu naar de tandarts moet uitbeel den Of handigheidjes uit voeren als van de groep een slinger maken en daarna een «menselijke» knoop maken die de groep dan maar zelf moet ontwarren, zonder evenwel de handen los te laten. Of gans de volgd Nu deze wegbe schrijving kregen ze wel bij wordt voorgesteld door «eznse». Deel V is tenslotte een koördinatenstelsel waarbij aan ordinaat en ab- scis letters gegeven zijn die dienen als sleutel om in kor- terughielpen. Zoals gezegd kwamen er geen prijzen noch rang schikking bij te pas, ook aan geld wil men de jeugd zich niet zien verslaven, maar werd geëindigd op de bin nenkoer van de abdijhoeve met gezamenlijke volks dansen Fijne namiddag! Al leszins. LH Het ouderkomitee van de gans het dorp geworden, gemeenteschool - Moorsel Rondom het dorpsplein zijn Centrum-is van oordeel dat niet eens behoorlijke voet- verkeersopvoeding, die en- paden te bespeuren. Nieuwstraat te Moorsel is verkeerskommissie kei op school of thuis wordt gegeven zeer ondoeltref fend is. Daarom streeft men naar een ernstige samen werking tussen school - ou ders en politie. Op de ver- B. De Aalsterse steenweg en de Opwijkse Steenweg (staatsbaan N. II) is wel de drukst bereden baan te Moorsel en daar dienen nog heel wat grachten gedempt gaderingen spreekt men in om een behoorlijk voetpad eerste instantie van dat- te kunnen aanleggen. Op gene wat er reeds is gedaan «Den Berg» zouden de en bespreekt men wat er voetpaden moeten ver- nog zou kunnen gebeuren, hoogd en beter verhard op de verkeerscommissie genoeg gekend. De oplos sing ligt zo voor het grijpen. F. In de Waverstraat - Be- ugemstraat en Klooster straat zijn er voetpaden, maar dienen dringend ver hard te worden. Bij slechte weersomstandigheden lij ken ze meer op modderpa den. We zijn overtuigd dat de een flinke kluif aan heeft i bij ondervinding weten dat openbare werken aanpakken weet. De werkgroep is van ooi deel dat «Het Jaar van f Kind» een mislukking wanneer we niet het uitersi hebben gedaan om de vei ligheid van onze kinderen waarborgen. Pas dan kan men werkelijk aan verkeersedukatie doen. Het ouderkomitee heeft dan ook een werkgroep opge richt onder deskundige lei ding van de heer A Lau- waert BOB afdeling Aalst en lid van het ouder komitee en onze plaatse lijke politie-inspekteur de heer F. Van Vaerenberg. De werkgroep heeft de weg «Van en naar School» on- worden Nu dienen veelal als parkeerplaats voor de auto's en onze kin deren kunnen de straat op C. De Kaalbergstraat is een nauwe straat zonder voet paden. Aan de uitgang van de schoolpoort dienen ver keersborden «Verboden parkeren» aangebracht. De schoolbus kan er niet door heen wanneer een wagen is geparkeerd. Er dienen ook STREEKNIEUWS Baardesem der de loepe genomen en is wegmarkeringen van oordeel dat er heef wat bracht, die de weggebruiker Een 150 entoesiastelingen wachtten op het vertreksein voor de wandeltocht. (BP) nuttige aanpassingen kun nen aangebracht worden met het oog op de veiligheid van onze kinderen. A. De dorpsplaats, dat eens het ontmoetingscentrum was voor groot en klein is nu de gevaarlijkste plaats van attent maken op de aanwe zigheid van kinderen. D Waar de Kaalbergstraat op de Aalsterse steenweg komt zou een knipperlicht voor meer veiligheid zor gen E Het probleem van de L'uropavink: 3e rit voor het kampioenschap op zondag 1 mei te 9 u. in de Europastraat. Lokaal Oscar Fieremans. Broederlijk Delen: De eerste omhaling bracht 20.000 fr. op De tweede 56.794 fr. Nu reeds dus 76794 fr. tegen in 1971 77.000 fr. Er wordt gehoopt dat wie nog niets stortte di eerstdaags doet. Akolieten: Fr zijn 6 nieuwe akolieten. Op derde pinksterda| reis naar Dadizele. het grootste speelpark van België en naai het Meli- en Boudewijnpark. De eierophaling leverde 9.000 fr, op. Plechtige Kommunie: 46 kinderen doen op zondag 13 mei ii de hoogmis hun plechtige kommunie. Nadienis er receptü voor falilie. vrienden en al wie de eucharistie bijwoonde. Oj maandag 14 mei te 1 Ou. dankmis. Het Vormsel wordt toegediend door vikaris De Smet op dinsdag 18 u. Daarna met vikaris en ingeschreven familieleden van de vormelingen koffietafel. Lering: Voor het eerste jaar voorlopig geen lering. Voor hel tweedejaar de laatste week elke dag te 18 u. De kinderen blijven in de mis van 19 u.

De Voorpost | 1979 | | pagina 16