jöUgdpQgiAQ tu//enh(< Een jaar wets-winkel Aalst SPELEMEI-SPELEWEI OP SINT-ANNA Misbruik van geneesmiddelen IN GOUDEN JUBILEUMBOOTJE xgknip v^O FEECKMAN 053-79.02.'t3 De specialist in mutwert:. De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Buttex Bergemeersenstraat 18. Aalst. Watels RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grembergen 0RTHALS Koffiehuis» - specialiteit KattestraatZO Aalsfl| Het koffiehuis der denderstreek 053-21.89.53 Electromsche componenten - telefoonbeanwtoordapparaten - au toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met afstandsbediening Korte Zoutstraat 12, AALST 0ÜRUREN|P,|U„) Tel. 053-77.48.54 [EU.Y FURS 0DERMATT THEO - Geraardsbergsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren. Aanvaard alle herstellingen lESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz M De Backer, Kon Albertstraat 75, Déndermonde Ierman 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapfjt, en andere vfoerbeldedingei - bjj Heiman Michem. Potiaul* - - - Vraag vri|blijvend inlichtingen F O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledi) en camping Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels Lom, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe Droeskouterstraat 12. Haalteri 1EONIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST IEOBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IIEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwmg van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116. 9300 Aalst F VERGORDIJNEN 052-21.35.59 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem, Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.49.60 een groot woord, dal door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten [UANDO 052-21.40.60 om de reeks moeili|ke Latijnse woordjes volledig te maken quis. quid, quo. quando, quomodo enz: wie. wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. zal :steL eurl vanC letro Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reproduces van gekende meesters. LEGERS 053-21.95.20 Is ni«t alleen gekend voor kleur T V. maar ook HIFI en alle eictri- sche huishoudtoestellen Lid van Expert International Leo De Bethunelaan 125, AALST COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m) Moorselbaan 556. Aalst URWERKEN COVENS 053-70.ie.20 Lange Zoutstraat 44. Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een lijn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper 053-70.33.95 VONNE EN JOZEF n(d«n m«t een bromfiets van Hof herstellingen i jaar waarborg Grabs onderhoud Prijzsn vmt 4,900 F tot 150 000 F AHe modellen uR voorraad leverbaar iwitserland uw juwelier 053-21.16.50 Trouw- en verlovingsringen in goud 18 kt Damesuurwerken en ringen met briljanten gemonteerd. Ook briljanten voor belegging. Vrijblijvend advies l tip Zonnestraat Vrij 18: film «Help, de dokter verzuipt» Chiro Erpe Zat 12: TD in jeugdklub Dido Dido Erpe Vrij 11: 20u: informatieavond: de rechten van de minderjarigen. De Aalsterse wetswinkel verleent hieraan zijn medewerking. Vrij 19: rock-TD. Wetswinkel Aalst Houtmarkt 5, Aalst: «Gratis juridisch advies, niet uit liefdadigheid, maar omdat je er recht op hebt» iedere vrijdag van 19u tot 22u en zaterdag van 10u tot 12u. Tanu Zat 12: 20u: terugblik «belevenissen tijdens onze vierdaagse reis te Duitsland». Zon 13: autotocht «de grote zavel», Brussel. Vertrek om 13u. Vrij 18: filmavond «Together brothers», begin om 20u. Zat 19: kaartavond (beloften) om 20u. Zon 20: autotocht De Zavelkerk, Regentschapstraat, Brussel. Vertrek om 13u. Terlinden Vrij 11: kookles. Zat 19: groots meifeest om 20u met het optreden van de Snaar en Pic Stahill en natuurlijk enkele lekkere hapjes en smakelijke dranken. 50 fr. Liberaal Jeugdwerk Aalst Zat 19 en zon 20: verkoop van zelfklevers op de Grote Markt en kindertekenwedstrijd voor alle kinde ren ten voordele van jonge hartpatiëntjes. Steun de «hartekinderen», help een ziekenhuis bouwen voor hen. (Jaar van het Kind-aktie). Jeugdatelier Klakson Zat 12: 14u: mime en toneel Zat 19:14.30u: poppenteater Krikkemik«1,2,3,4 hoedje van». Gemeenteschool, Herdersem, Kouter- baan. Toegang 25 fr. Do 26: bezoek aan Gent met eksploratie en zoek tocht. Vertrek in het jeugdatelier om 10u. Deelname in de kosten: 60 fr. Verkenners V.V.K.S. Baardegem Deze jongerengroep brengt een eigen wagenspel ten tonele, «De Holle Weg». Twee vertoningen zijn gepland: op 20 mei in Baardegem aan lokaal 't Kastrolle- ken op 27 mei in Meldert aan het parochiecentrum Het gaat hier om een tweede toneelproduktie van deze groep (vorig jaar kenden zij reeds veel sukses). Tekst, decor, wagen, licht en muziek... alles in eigen kreativiteit. C.S.V. 't Fabrieksken Zat 12: benefietdag van de Wetswinkel. Tevens krui denwandeling georganiseerd door werkgroep ma- krobiotiek. Zon 13: opvoering van «op de man af», door teater- groep De Lont. Organisatie: de koteraar (scholie renwerking) - 20 u. Ma 14: kookles makrobiotiek. Woe 16: kruidenspreekbeurt georganiseerd door de werkgroep makrobiotiek. Vrij 17: debatavond met panel over het huisvuilpro- bleem. «Je weet wel met die papieren zakken en zo». Met stands van milieugroepen. Jawel. Al één jaar (1) is er in Aalst een winkel waar je gratis rechtshulp kunt krijgen. Of dat nu te maken heeft met Burgerlijke of Strafwetboek, of Grondwettel ijk of Handelsrechtledereen wordt geholpen. Maandelijks vinden nu al meer dan veertig personen de weg naar de Wetswinkel (Houtmarkt 5, boven H.A.K.-Pijpesteel). We stippen aan dat de aan vankelijke openingsuren (vrijdag van 19 uur tot 22 uur) na verloop van tijd aan gevuld werden met een tweede openingstijd (zater dag van 10 tot 12) omdat de belangstelling aan 't vergro ten was. We brengen in herinnering dat de Aalsterse Wetswin kel begin dit jaar een aktie voerde in het Dender- mondse gerechtshof. Aan de juridische kaak werden pro-deo-mistoestanden gesteld. «Gratis en dege lijke rechtshulp voor jan en alleman, leen en iedereen» blijft het parool van Wets winkel Om dit toch wel degelijke startjaar nog wat af te bor stelen en om zo het tweede in te zetten, gaat op zater dag 12 mei een Wetswin- keldag door in het C.S.V.-'t Fabrieksken, Burchtstraat 20, Aalst. Het draait rond huisvesting! om 15 uur: debat: «hui zen met tuinen, ook voor ajuinen?» ofte het woonbe leid in Aalst. Medewerking verlenen o.a. schepen de Maeght, de interkommu- nale land van Aalst. om 17 uur: films i.v.m. huisvestingsakties: «Re quiem voor een stad» en «de olmen van de konings- tuin». 20uur: fuif met o.a. Lawi Ebbel en De Kommeniste. Doorlopend zijn er info- stands en er zijn broodjes en spaghetti te kop. Kaar ten aan 60 fr. zijn te verkrij gen in de Wetswinkel (70.38.88) of in 't Fabrieks ken (70.28.71. 053 uiter aard. (Pd) Zondagnamiddag hebben de jeugdverenigingen de hoofden bij elkaar gestoken om een gezamelijke spel- namiddag in te richten. Het resultaat van deze samen werking mag bijzonder geslaagd worden genoemd. Tot 17 jaar kon iedereen terecht want men had de jongens en meisjes ingedeeld in leeftijdgroepen. De organisatie berustte bij den gezamenlijke spelen de jeugdleiders en gehouden. Tot in Erpe, leidsters van de St. Annapa- Erondegem, Oordegem rochie. Werkten mee: reikte de fietsenrally. De Een van de talrijke groepjes spelende kinderen op SL Anna (BP) jeugdhuis Terlinden, Jeugd atelier Joepie, WKS (scouts) en Chiro jongens en -meisjes. Ook volwas senen zetten zich in. De spelnamiddag verliep in het kader van het jaarpro gramma van de Chrio. Maar voor deze gelegenheid werd het eigen uniform af gelegd, en kwam men tot een gezamenlijk program ma. «Openheid» is het jaar thema van de Chiro. Om het geheel wat plezieriger te maken, hadden de verant woordelijken zich verkleed. De fietsen die aan de rally deelnamen waren versierd. De spelen gingen op ver schillende plaatsen door. Naast de St. Annazaal wer- kleintjes bouwden op de speelplaats van de St. Anna-school een dorp met dozen: eenvoudig materiaal om zo kreatief mogelijk te zijn, zoals de verantwoorde lijke ons daar zei. De oud sten trokken uit op inter view, thema: jaar van het kind. Hierover gingen zij verschillende mensen on dervragen. Zij gingen dus journalist spelen. In een tijdschrift had men namelijk gelezen dat kinderen van nu nogal lui zijn, weinig of geen hulp bieden thuis of op school, en voor geen se rieuze dingen interesse hebben. Dat kon men hier toch moeilijk geloven. En dus trok men erop uit om te Er zijn niet weinig mensen die dagelijks een hele stapel pillen en drankjes moeten slikken, geregeld een in spuiting krijgen tegen één of ander kwaaltje en zich bovendien nog met allerlei zalfjes insmeren. Dit alles al dan niet op doktersvoorschrift. Wie daar wel bij vaart is de farmaceutische industrie, niet de patiënt. Cijfers tonen aan dat nog nooit zoveel geneesmiddelen verkocht werden als nu. Overdosis sen, mekaar tegenwer kende geneesmiddelen, verslavende geneesmidde len... het gaat ermee ge paard, en in heel wat geval len geneest men niet van geneesmiddelen, wel inte gendeel. De Bond van Grote en Jonge Gezinnen (Verbrui kers), afdeling Aalst, richt rond deze aktuele proble matiek een informatiever gadering in. Dokter Van den Bossche uit Dendermonde zal komen spreken over «misbruik van geneesmid delen». Deze bijeenkomst gaat door in zaal Kapelle ken. Meuleschettestraat, Aalst, op donderdag 17 mei om 20.30u. Er is parkeerge legenheid op de speelplaats van de jongensschool al daar. (P-d.) De Bond van Grote en Jonge Gezinnen (Afdeling Aalst) bestaat lang genoeg om haar gouden jubileum te vieren en dat is reden te over om met zijn allen het symbolische bootje in te stappen. Op 26 mei gaat die wateruitstap door op de Schelde en de Leie, van Schel- lebelle via Gent naar Deurle en terug tot Gent. Er wordt per autobus ge reisd van Aalst naar Schel- lebelle. De bewoners van de rechteroever stappen op aan de Bloemenveiling (Mijlbeek), de bewoners van de linkeroever aan de parking van de sint- Annakerk. Men vertrekt stipt om 7.30u (boot vaart af om 8u) en verzamelt reeds om 7.15u. De boot is terug in Gent rond 18u, vanwaar de bussen de inzittenden terug naar Aalst rijden. In Deurne is er mogelijkheid tot be zoek aan musea. Men kan zijn eigen picknick op de boot verorberen, de drank is echter op de boot te bestellen (pils, koffie: 25 fr., alles inbegrepen). Er kan ook aan boord boerebrood met heps (45 fr.) of kaas (40 fr.) besteld worden Volwassenen betalen voor de reis 225 fr., kinderen 175 fr. (boot en bus). Er worden geen kinderen zonder ou ders) toegelaten. De in schrijvingen gebeuren tot 19 april op het enige adres: Stemgee Jozef, Vooruit zichtstraat 84, Aalst (liefst na 17u), De reis wordt on- middellijk betaald, (telefoni sche bestelling wordt slechts na betaling geno teerd). Er zijn slechts 225 plaatsen,'dus zorgen dat je d'r bij bent en dadelijk in- vragen of de mensen daar ook zo over dachten. De re sultaten zouden achteraf in jeugdhuis Terlinden worden besproken. (We hadden er graag zelf even kennis van genomen). Een vijfde en laatste groep bracht de namiddag door in het park Terlinden. Aan de ingang was een spandoek opgehangen: «Kinderen Baas», naar een stripver haal van Jommeke: Profes sor Gobelijn had een plan voor een speeltuin ge maakt, en dit werd hem ont stolen door Jommeke, Phi- liberke, Annemieke, Ro- zemieke en Anatool. Door verschillende proeven af te leggen, konden de kin deren helpen om terug in het bezit te komen van die plannen voor hun speeltuin. Ideaal dus, om de kinderen bezig te houden. Gelukkig viel ook het weer even mee. Alles samen, een zeer ge slaagde namiddag St. Anna is een jonge parochie waar een intense jeugdakti- viteit plaats vindt. Een mo del, zouden we zeggen. Wilfried Lissens schrijven! (p.d.) Even gluren door het sleutelgat «In de tijd toen onze generatie nog zacht was...». Het klinkt goed zo'n aanhef, en voor de tijd van het jaar is het nog tamelijk origineel op de koop toe. Jaren cn jaren hebben media de fabel rondgestrooid dat de hedendaagse jeugd een makke, zachte bende is. Vooral vorig jaar is die vergelijking (je weet wel: tien jaar na...) veelvuldig gemaakt. En nochtans... Ik zou daar wel eens willen over diskussiëren. Omzetcijfers van soft en hard drugs zouden al iets moeten aanto nen, en ook de populariteit van hard rocken punk zou al meteen het «zachte» in vraag stellen. Dan zouden we even ernstig zijn. We zoud?n een optelsommetje maken van nieuwe alternatieven van stadskranten over wets- en wetenschapswinkels naar milieugroe pen en praatkafees. Ook de beroering in studenten en scholierenmiddens zouden we niet onbesproken laten. En de zogenaamse alternatieve TD's zou ik er in één adem bijnoemen. In een poging het begrip «jeugd» wat uit te breiden, zou ik er ook nog kerncen trales en bedrijfsbezettingen bij vermelden. En in het geval de Rus en de Chinees er nog eens bij zouden genoemd worden, zou ik voorbeelden geven van basisdemokratische principes in vele dinamische jeugdverenigingen van welke strekking ook. Ik zou ook de radio opzetten en vaststellen dat de protest songs van weleer, maar ook nieuwe, stilaan weer welig aan het tieren zijn. Tenslotte zou ik de zaken nuanceren. Er zelf op wijzen dat ook zachtigheden in zijn. Zachte energie bievoorbeeld. En het «behandel de dieren met zachtheid». En zachte temperatuur,, zacht afwasmiddel, zachte .achtergrondmuziek... Zwart op wit zou de relativiteit van alles aangetoond zijn. En uit de mond vol tanden van de gesprekspart ner zou enkel het heimwee naar de zachte generatie van weleer komen! Hiermede zij het onheil voor speld: uit Pandora's doos komen weldra weer ge- zagskrisissen, generatiekloven, betogingen en sta kingen, bezettingen, ludieke prikakties, burgerlijke ongehoorzaamheid, geweldloos verzet, pamfletten, agitatoren, oproerkraaiers, struikrovers, politiek dak lozen, prenatale betrekkingen, radiopiraten, molo- tovcocktailsaus, antikompetitieve spelen, makrobio- tische soep, piketten, vormingskursussen, jobstu denten, kommunes, hongerstakingen, koöperatieve kollektieven en nog veel, veel meer!!! C.S.V.-'t Fabriekske vraagt medewerkers Voor onmiddellijke indiensttreding vraagt dit Cen trum voor Samenlevingsvernieuwing een permanent verantwoordelijke en een gewetensbezwaarde. De PV zal worden aangenomen als tewerkgestelde werkloze of in het plan Spitaels, en men vraagt ie mand met ervaring in het jeugdhuiswerk en/of met het diploma van vormingswerker. Aanvragen met levensloop te sturen op onderstaand adres. De gewetensbezwaarde zal niet zomaar het goed kope slaafje zijn zoals hij dat op zovele plaatsen is want hij «krijgt de kans om zijn eigen talenten te ontplooien». Bij voorkeur iemand met ervaring in jeugdhuiswerk of vormingswerk. Schrijven naar: CSV-'t Fabriekske, Burchtstraat 20, 9300 Aalst of telefoneren naar 053-70.28.71. Vragen naar Pol Nijs, Willy Geldhof of Marc Van Schandevijl. Jeugdatelier Klakson deze maand Er worden in mei door dit jeugdatelier nogal wat open aktiviteiten georganiseerd. Nadat op zaterdagen 5 en 12 mei een «gewoon» atelier doorgaat (om 14u in Hammestraat 20) met kwis, mime en toneel, is er op 19 mei: een poppenteaternamiddag. Krikkemik is uitgenodigd en voert in de vroegere Herdersemse gemeenteschool, Kouterbaan3 om 14.30u «1,2,3,4 hoedje van. op. Inkom 25 fr. en ook de Herder semse PVV-jeugdbond verleent zijn medewerking aan deze organisatie. Op 26 mei wordt Gent bezocht en daar doet men aan eksploratie en zoektocht. Vertrek om 10u in de Hammestraat. Deelname in de kosten: 60 fr. GEWETENSBEZWAARDE IN AALST Bij Burgerdienst voor de Jeugd, dat is een informatie-, service- en vormingsdienst voor gewe tensbezwaarden kan je lijsten verkrijgen van die in stellingen die gewetensbezwaarden tewerkstellen (op dit ogenblik). Voor Aalst vinden we terug: Het Don Bosco-instituut, Sint-Kamielstraat 85, 9300 Aalst. H.A.K., Houtmarkt 5, Aalst. K.W.B.-verbond, Sint-Jorisstraat 26, Aalst. De Weide, p.a., Achterstraat 37, 9392 Meldert. O.C.M.W., Gasthuisstraat 40, Aalst. Stedelijk Jeugdservicecentrum. Kapellestraat 15, Aalst. Tehuis «Onze Kinderen», Termurenlaan 14, 9440 Erembodegem Het nationaal Sekretariaat van B.D.J, is: Van Ele- wijekstraat 35, 1050 Brussel (02-640.19.98). Daar krijg je uiteraard ook alle gevraagde inlichtingen om trent de keuze van soort dienstplicht waarvoor min der dan de helft van alle jonge mensen zich deson danks verplicht weten. B.G.J.G.-POPPINSTOMBOLA Op zaterdag 31 maart richtte de Bond van Grote en Jonge Gezinnen een filmvertoning «Mary Poppins» in, in zaal Palace. Tussen de vele aanwezige kinde ren werd een gratis tombola gehouden. Hier volgen de winnende nummers: 180 188 51 163 19 U4 i55 83 244 230 Reservenummers: 130 6 De prijzen moeten afgehaald worden ten laatste op 31 mei 1979 op het sekretariaat van de Bond: Espla nadestraat 15, Aalst. (Pd)

De Voorpost | 1979 | | pagina 17