IUAN LOZANO GEEFT KLEUR iAN RONNY'S BENEFIET THE SHOW MUST GO ON Benefietwedstrijd Ronny De Beuckeiaer De avond van Ronny I.C. Lokeren - Nationale ploeg 6-4 Zij speelden de benefiet wed strijd De Voorpost - 11.5.1979- 21 EISEN! .AMOT De Voorpost SPORT Ronny De Beuckeiaer lussen zijn ploegmaats van Sporting Lokeren, voor de gelegenheid versterkt met Juan Lozano, Arie Haan, Jan Tomaszewski en Robbie Rensenbrink. <md) e Rode Duivels, vrijwel in een type-opstelling vertoondei invankelijk meer cohesie dan her met enkele sterspelers ^■ingevulde Sporting Lokeren. In het doel had Pfaff zyn '.fit laats opnieuw ingenomen, iets wat door de Lokerse suppor- jyj rs niet in dank werd afgenomen, want hij werd van bij de norstelling luid uitgejouwd. Een erg valse noot voor zo'n enefletwedstrijd. Het lichte veldoverwicht van de Thijs- oys resulteerde in loeiers van Voordeckers en Cools, schit- rend gepareerd door een fel - gemotiveerde Hoogenboom. en groots spektakel kregen we alleszins niet te zien en het uurde tot de 24° minuut vooraleer Jean Janssens nog eens oor dreiging kon zorgen met een verraderlijke inswinger, ouke stond andermaal paraat. ij veel spelers zat de schrik toen Lokeren en zijn buiten- Dor een domme kwetsuur er ijkbaar diep in. Er werd mwelijks getackeld. De Bel- sche defensie akteerde erg Kim en dat werd afgestraft landers er toch echt zin in kre gen. Rensenbrink speelde samen met Lubanski de afweer uit verband maar vond Pfaff op zijn weg. Vlak daarop knalde Wlodek op de paal en ver scheen Haan alleen voor een attente Pfaff.. Het was dan ook geen verras sing toen Mommens even na het halfuur vanop twintig me ter onhoudbaar binnenschoot (1-0). Het betekende meteen de start van een doelpuntenla- wine. Hoogenboom bleek onklop- baar dinsdagavond, ook toen de opgerukte Gerets vernieti gend uithaalde. Het festival Lozano speelde zich echter aan de andere kant af. Hij scoorde vijf minuten voor rust van dichtbij toen een Lokerse hoekschop bij hem aanlandde. (2-0). Op zijn eentje zette hij een trosje Rode Duivels gere geld voor schut op een .wijze die sterk aan zijn leermeester Rik Coppens deed denken. Zo zette hij ook Lubanski aan het kanon, maar diens schitte rende omhaal spatte tegen de dwarsligger. Gudjohnson dikte dan maar de cijfers aan op pass van Haan (3-0). Pfaff' s verdediging was een echte zeef en met veel moeite stopte Jcan-Maric nog een knal van Rensenbrink. Na de rust kwamen Custers. Jaspers. Theunis en Van den Bcrgh bij de nationale ploeg postvatten. Janssens was al eerder met een lichte kwetsuur vervangen door Geurts. Bij Lokeren verscheen Tomas zewski in het doel en maakten ook Inghels, Henrotay, Corne- lissen en Bett hun opwachting. Vanuit een haast onmogelijke hoek, maar waarschijnlijk in buitenspel maakte Lozano er onmiddellijk 4-0 van en twee minuten later vernederde hi| onze internationalen zelfs door op een missertje van Mceuws alleen door te gaan, Custers te omspelen en weer van erg scherp onhoudbaar binnen te knallen (5-0). De Lozano- show was nog lang niet ten einde. Op de 56* min. legde hij na een fraaie aktie Lubanski een gemaakt doelpunt voor de voet en Wlodek liet het ge schenk natuurlijk niet ligeen (6-0) De doclpuntenkcrmis ging on verminderd verder, zeker nu de gelege nheidspl oeg van Lo keren wat stoom afliet en de roden mee mochten bouwen aan het spektakel. Voordien hadden ze daar blijkbaar weinig zin in gehad. Geurts was de eerste om de eer te red den met een inloper (6-1) en Tomek moest even later een schicht van Jaspers uit zijn doel slaan. Ondertussen was Lozano nog eens door de hele defensie ge wandeld maar hield de staan der hem van een vierde doel punt. Zes - twee werd het na een solo van de toch weer zwoegende De Nationale ploeg rond Ronny, ze waren er allemaal! (md) en meest verdienstelijke Julien Cools. De wedstrijd viel een tijdlang helemaal stil bij ge brek aan inzet en motivering. De open spelwijze van beide teams er werd nauwelijks een fout gemaakt leidde niettemin nog tot enkele tref fers. voornamelijk onder im puls van René Verheyen die voor de gelegenheid in het verkeerde kamp stond. Eerst speelde hij Geurts vrij die van dichtbij onhoudbaar besloot. krijgt een stormachtig applaus als hij met ploegmaat Guy inssens op het veld verschijnt. TRAINERS: Louis Leysen, Georges Heylens, André Van Maldcgem, Alex Horvath, Roger Busschots. Ladislav Novak. Henk Houwaart, Co Prins, Pummy Bergholtz. Ned Bulalovic, Leon Noliet, Leon Semmcling, Jean Cornells, Baert en Jos Smolders. Coach: Ward Volckaert VIP-team: Fernand Boone, Marcel Dries, Guy Raskin. Martin Lip- pens, Pierre Hanon, Pol Van Himst. Jozef Vacenowski Fernand Goy vaerts, Rik Coppens, Carl Huvbrechts. Marc Van Lombeek, Etienne Van den Berghe, Willy Steven- lers. Yvan Sonck, Eddy Merckx, Antoine Van Poel- yoorde, James Storme. Coach: Vic Mees LOKEREN: ('versterkt): Hoogenboom (Tomaszewski 37'), Somers Velkenccrs, Dalving (46' Ingeis), De Schrijver, Juan Lo zano Arie Haan (46' Henrotay), Mommens, Gudjohn son. Lubanski (65' Cornelissen, Robby Rensenbrink (46' Pett) NATIONALE SELEKTIE: Pfaff (46' Custers). Gerets(46' Jaspers). Meeuws, Broos, Baeckc, Cools. Verhcyen, Van Der Eist. (46' Theunis) Lluytens, Voordeckers (46' Vanden Bergh), Janssen s(38' Geurts) SCHEIDSRECHTERS: De heren Van Melckebeeck. Herpocl en Wouters. Een onvervalste show, dat zeker. Daarvoor waren ze ook kreeg niet alleen het nummer gekomen: om het talrijke publiek nog eens te laten genieten dertien toebedeeld maar kwam van hun onvervalste, soms niet eens afgebotte voetbalkwali- als linksachter oog in oog te teiten. Of om te laten zien hoe trainers hun eigen teorien staan met een nog steeds op regelrecht verkrachten. Of nog om de op TV gespuide kri- volle toeren draaiende Pummy tieken aan de eigen mogelijkheden te toetsen. Buiken, kaal- Bergholz. De verslaggever hoofdigen, grijsaards en glamourboys in één smeltkroes tot ontsnapte wel aan de fatale ideale stunt teams samengesmolten. gele kaart omdat Pummy bij zijn tackles telkens al tien me- Een klowneske Rik Coppens die oude glories. Het is niet (qj- verder was. Later in de kreeg al gauw de lachers op meer als weleer toen de damet- wedstrijd trachtte Ivan zich zijn hand. Hij was de smaak- jes fiks in de pas achter de lo- enigszins weg te steken, wat en spelmaker van de witten kale fanfare stapten. Nu is het gezien zijn lengte nauwelijks ofte de VIP' s die zowel inleef- disco geblazen met akrobati- lukte. Zoals verwacht kwamen tijd als talent fel bevoordeeld sche sprongen en kunstige je trainers nu volop in de wed- waren tegen de moedige train- stijlfiguren. Enkel het zwaaien strijd, kreëerden kansen, maar crs. Faalde de ex- en gooien met de stokjes riep faalden deerlijk in de afwer- Beerschotspeler en -trainer de herinnering op aan vroeger kjng Gelukkig hadden zij een toch dan veinsde hij een al der- dagen Mcrckx en co genoten buitenlandse spits lopen in de tig jaar aanslepende kwetsuur, duidelijk van het spektakel en persoon van Bulatovic die via in de verf gezet door impo- weigerden de kleedkamers op het been van Martin Lippens santé knie- en billappcn. Cop- te zoeken. je stand milderde. Verder pens ging vooruit met de snel- kwamen ze met. want Eddy heid van een oververmoeide Ö'J de hervatting bleken de op Merckx wilde kost wat kost schildpad, maar deelde kwis- winst staande VIP's verzwakt tig gouden passes uit of liet met het BRT-trioHuybrechts- mct verwarrende schijnbewe- Sonck - Van Lombeek, gingen zijn belagers rond hem Laatstgenoemde ging zelfs in neervallen zonder ook maar het doel postvatten, wat het een stap te verzetten. Zijn tegenpool was de helm- boswuivende bruingebakken Willy Steveniers, het enfant terrible van ons Belgisch bas ketwereldje. de keizer, de duivel-doet-al en kan-al. Met een onvermoede ademvoor- raad dook hij telkens weer in de spits op, aandringend, loe rend op een kansje. Hij moest hoe dan ook scoren, zich mani festeren, de ego-tripper met' het moeilijke karakter en het gouden hart. En Willy opende de score, was de eerste triom- fater van de avond met een lis tig balletje naast de uitko mende Louis Leysen. De ve detten liepen nog verder uit want met een heerlijke door steekpass zette Coppens Va cenowski op weg naar nummer twee, zeer tot genoegen van het plaatselijke supportersheir. Na een halfuur mochten de he ren ruimschoots uithijgen en kwamen de fijnbenige Lokerse majoretten aan de beurt. Maar wat een schril kontrast met al ergste liet vermoeden. winnen en organiseerde zijn verdediging perfekt. Met ver betenheid jaagde hij alle ballen weer vooruit en kafferde als zijn ploegmaats het lieten af weten. De ongelukkige Ivan Sonck James Storme kopte een vrij schop van de grijzende Van Himst binnen (1-3) en de Spaans - Vlaamse fantast Fer nando Goy vaerts dikte met een subliem afstandsschot de stand nog aan De nooit afgevende en kwik zilveren Bulatovic zette kort voor tijd Mark Van Lombeek voor schut met een mooi en verrassend hakje. In de eretri bune sloeg de Sint-Niklase voorzitter Poppe zich voor het hoofd. Had hij deze man maar op het veld in plaats van op de trainersbank gehad dan zat Sportkring nu wellicht in de eindronde! De Commedia dell'arte was afgelopen. Vanuit achtduizend kelen steeg gejuich op bij de intrede van Ronny De Beucke iaer. Achtduizend kregen ook de krop in de keel. Ronny wilde echter van geen vals sen timent weten. Met gebalde vuisten en kushandjes wer pend bedankte hij zijn publiek uitbundig lachend. De show must go on. Het leven ook. Hèrwig Stacs daarna speelde zich hetzelfde af met de Lierenaar Van den Bergh. Die 6-4 bleef tot het einde op de bordjes.' Het pu bliek dankte met spontaan ap plaus, juichte opnieuw toen vuurwerk werd afgestoken en de woorden «Ronny wij blij ven samen» verschenen. En dat was toch de boodschap dinsdagavond op Daknam. Herwig Staes Broos en Cluytens op de achtergrond volgen met Gudjohnsen een nummertje van Juan Lozano Ze waren er, de 'oude' en minderjonge gloriën, niet alleen voetballers, maar ook Eddy Merckx en Rik Van Steenbergen, al beperkte Rik I zich tot het geven van aftrappen. Allemaal zijn ze even spontaan ingegaan op de uitnodiging van Alois Derijcker om de benefietwedstrijd van Ronny De Beuckeiaer met hun aanwezigheid inhoud te geven. Er zijn er zelfs bij die ge vraagd hebben of zij mochten komen, mee doen, zo maar, uit sympathie. De tand des tijds heeft bij de ene al wat meer geknaagd dan bij de andere, maar ergens blijft hun populariteit. Het was een gezellig onderonsje, met veel schouderklopjes en het vluchtig oprakelen van oude sportanekdotes, met soms rond het veld enkele lachsalvo's van het toen al vrij talrijk opgekomen publiek bij nummertjes van Carl' Huybrechts en Rik Coppens, wie anders... Het waren momenten die de gedachten afleid den van datgene waarom ze er dinsdagavond waren. Pas na het beëindigen van de voor- wedstrijd werden die verdrongen door andere gedachten, die ons terugriepen tot de pijnlijke omstandigheden van een verkeersongeval waarvan Ronny De Beuckeiaer verleden jaar het jonge slachtoffer werd. Ronny was inmid dels op het veld verschenen en kreeg een on stuimige ovatie van zijn ongetwijfeld nog talrijk trouw gebleven supporters. Teon daarna één na één zijn vroegere ploegmaats en voor de gelegenheid uitgenodigde topvoetballers bij hem hun opwachting maakten, hield hij zich opvallend kranig, en trachtte tegelijkertijd het ganse stadion dezelfde ontroering met één grote krop in de keel te onderdrukken... Was het een verkeerde indruk die we hadden, we weten het niet, maar het duurde een hele tijd eer het publiek daarna met enig animo rea geerde op het spelvertoon tussen het ver sterkte Lokeren en de voetbaltop van ons land. Maar Ronny werd bedolven onder de attenties en de bloemen, menselijke uitingen van on gedwongen sympathie. En dat heeft hem on getwijfeld gelukkig gemaakt. Hij was druk om stuwd, moest de ganse tijd handtekeningen plaatsen, iedereen wou met hem praten, wij ook, al kon het maar eventjes, maar hij wou het graag kwijt: 'Gisteren heb ik op de televisie Pele in één van de wereldbekers twee goals zien maken. Zijn geluk kon niet op, fantastisch! Ik voel mij vanavond zoals hem, dit is geweldig, ik weet niet hoe ik de mensen kan bedanken. Wekenlang heeft Ronny De Beckelaer naar deze avond toegeleefd als naar een belang rijke voetbalwedstrijd. Het werd zijn avond en die van iedereen die leeft met en rond Sporting Lokeren... Ben Coignau

De Voorpost | 1979 | | pagina 21