•f SPORT KORT Val haalt Lucien Van Impe uit Vueltatop Nieuws van onze Liefhebbers Johny De Nul is geen klimmer Johny Van De Kerckhove Bij onze Nieuwelingen Gebroeders Lemmens beuken erop los Walter Ongenae op zijn eentje Wielrennen Patrick Lerno en Richard Buckacki tonen zich GASTON VAN DEN HOECKE JAN BOGAERT DANNY LEMMENS FRANS CAETHOVEN Weer William Tackaert FRANK VAN IMPE Mare Dierickx wint - i 1.0.13/3 - uc vuuipuM Walter Ongenae, Marc Van Bever, Rene De Bruecker en Frangois Nauts: klavertjesvier Lucien Van Impe zal de Vuelta 1979 niet winnen. Al eerder waren zijn kansen geslonken, doch na zijn val in de afdaling van een col tijdens de etappe die dins dag in de buurt van Santander startte, is het liedje uitgezongen. Lucien geraakte niet meer in het spoor van een 13-koppig pelotonnetje met Zoetemelk en de andere favorieten en liep met een serieuze achter stand over de «meta» Van Impe had er nochtans goeie moed op. Maandag had hij Joop Zoetemelk ge test. Op vijf kilometer van de top van de Pena Cabarga demareerde hij. Kurkdroog. Maar de Hollander was mee. Eigenlijk hield dat standhouden van Joop geen verrassing in: de «schaduw van Eddy Merckx» spreidde voorals nog een uitstekende kondi- tie tentoon en bovenop was de beklimming van de «Pena» nu ook weer niet zo archilastig. Voor topklimmers althans. Eerst ging het vierkilometer lang over een trajekt dat tien procent steeg, nadien was er nog een anderhalve ki lometer met een stijgings procent van 16, en slechts helemaal op het einde was dat 18 procent. Voor de «gewone koereu rs» was dat vanzelfsprekend een te «zware brok» of met de berggeiten mee naar bo ven te gaan. Kerels als Zoe temelk en de Spanjaard Es- parza bleven evenwel over eind. Van Impe won boven op de col wel de spurt, maar de vreugde van een etappe zege mocht de Impenaar niet smaken: meer dan twee minuten voor hem was de nobele onbekende Angel Lopez del Alamo onder het spandoek gereden. Die fi gurant «mocht» op zijn eentje weg, fietste een bijna onoverbrugbare voor sprong bijeen en bleef bui ten de greep van de «gro ten». Na afloop toonde Lucien Van Impe zich allesbehalve optimist. Hij moest wel even uithijgen na de forse inspanninen, maar rekupereerde duivels vlug: «Ik geraakte die sak kerse Zoetemelk niet kwijt. Hij mocht braafjes in het wiel blijven en moest niet aanvallen: hij diende ge woon zijn voorsprong te verdedigen. Toch geef ik nog een nummertje weg vooraleer het hier afgelopen is! Dat nummertje kwam er dinsdag niet. Maar dat was ook niet gepland. De af stand tussen de laatste «top» en de arrivee was te groot. Het verging Lucien rrouwens slecht, zoals jullie reeds weten. Door die stomme val. De man uit Impe moet nu alles op een etappezege zetten. Want na die tegenslag is de kloof tussen Joop Zoetemelk en Van Impe zelf nu echt te diep om nog te worden ge dempt. Het wordt nu vooral «roderen» voor de tour. (mm) Werd het geen zege in de klassieke Omloop der Vlaamse Gewesten, dan mag toch gezegd dat onze streekamateurs schitterden in de regionale wedstrij den Waiter Ongenae maakte in Zwevegem het zegegebaar en was negende te Vinkt. Marc Van Bever trok naar Kain en dat was meteen een goeie gok: de sterke beer uit Wichelen - Serskamp reeds zijn konkurrenten op achterstand. In Taintegnies was hij tiende. Ook Rene De Bruecker Van Gijsegem, vierde te zocht het geluk «elders»hij Brakel en vijfte te Bever, Pa- was in Buzet de snelste en trick Joos, vierde te Kain, de beste. Te Schoonaarde Luc Roels, vijfde te kaapte hij de zesde prijs Schoonaarde, Jan Joos, weg. Fransois Nauts bleef in «zijn» Soete Land van Waes: te Sinaai werd het een overwinning en te Ek- saarde een derde prijs. Hans D'Haese moest te brakel slechts de knie bui gen voor de plaatselijke ve dette René Van den Bos sche. Rudy Baeyens hielp te Buzet de Aalsterse vlag nog wat hoger in de mast hijsen: hij was er tweede. Guido Haentjens, derde in Sinaai, Ronald Van Aever- maet, derde te Bever, Mare zesde in Sinaai en zevende te Eksaarde, Beno Michiels, zesde te Silly en achtste te Sint Pieters Leeuw, lieten zich evenmin in de hoek drummen. Voor Eddy Van den Ab- beele werd het een zesde prijs te Sijsele en een 18e te Assebroek. Dirk Van Kerckhove, achtste te Ek saarde, Luc Fruytier, ne gende te Sinaai, Rik Roels, tiende te Sinaai, Jean De Bondt, tiende te Brakel, Erik Arijs, 10" te Brakel, 11 Taintegnies en 14° te f ver, Erik De Wilde zevel te Vinkt en tiende J Schoonaarde, luk De E 11® te Sinaai, Peter Huffel, 17® te Bever, E| De Wilde, zevende in Sirl en 17® te Eksaarde, Rol Beelaert, 13" te Sinaail 18" in Eksaarde, Johanf Man, 18" te Pietersleeus en Oscarl Keyzer, 18" te Schooni maakten het sulq rond. Johny De Nul is geen klimmer. Integendeel. De man uit Schoonaarde zweet water en bloed op de flanken van de Spaanse cols en fietst op zijn tempo naar de finish. Hij hoopt de berg-etappes te overleven en uit zijn schelp te komen op een parkoers dat hem ligt: het vlakke. De vaststelling dat De Nul nooit een Vuefta of een Tour zal winnen, is geen deuk in het prestige van de ge blokte hardrijder Johny is trouwens niet naar Spanje afgereist om in het hooggebergte te schitteren. Hij, de renner die met de grote molen speelt, is de gedroomde gangmaker voor kopman en blauwe truidrager Fons De Wolf. De Nul moet, in de massaspur ten de «belofte» van Lomme Driessens naar een goeie positie 'piloteren» en de spurt «landren». Johny kan dat als geen ander. Precies omdat wielrenner wordt betaald om zijn «job» Driessens de «stiel» leert, de jongste jaren maar een te doen en daarmee basta. Dje «scholing» zal erg nuttig écht teamwork is geëvolu- In die Vuelta heeft Johny De zijn, want we durven er onze eerd en iedereen in dienst Nul bewezen dat hij geen handenvoorin het vuur ste- van een kopman moet rij- individualist is zoals som- ken dat De Nul, na zijn te- den, moet Johny zijn eigen migen vaak beweren: hij is rugkeer uit de Vuelta, in kansen verbranden. Op het plooibaar en is tuchtvol. Dat optimale konditie naar de eerste gezicht is dat een is erg belangrijk in de eigen- ééndagskoersen kan beetje ontmoedigend, maar tijdse wielrennerij, daar houdt de «baas» geen Johny heeft bovendien het rekening mee. Een prof voordeel dat hij bij Lomme wellicht aan een zegereeks begint. Wie leeft, zal zien. (mm) Ouwe taaie Gaston Van den Hoecke blijft zweren bij de wielrennerij. De Grembergenaar graaide bij het VWB al eerder een palm mee en werd nu tot Oostvlaams kampioen gekroond. Hij won de wedstrijd niet: Jos Van Miert bolde te Sint-Maria- lierde als nummer één over de streep. Maar hij was wél de eerste oostvlaming. Zodat hij de pro vinciale titel veroverde (mm) In de klassieke Omloop der Vlaamse Gewesten was Jan Bogaert twaalfde. Niet om over naar huis te schrijven? Toch wel. Jan was door pech weggeslagen en kwam terug. In ijltempo. Toen Copmans even later een «gat» kapte, was de Temsenaar nog niet van de gedane inspanningen bekomen en kon niet fluks reage ren. Meteen was de dobbelsteen geworpen, (mm) De Buggenhoutse junior Danny Lemmens is aan het komen. De tweelingbroer van Luc liet de jongste weken een aantal goeie resultaten opte kenen en maandag mikte hij middenin de roos: te Sint Martens Lierde won hij. Wordt dit de eerste van een lange, lange lijst? (mm) In Niel heeft Frans Caethoven een tweede prijs veroverd. Ludo Schurgens, een piepjonge prof, slaagde erin alleen voorop te blijven. Caethoven bleef evenwel niet passief in het peloton zitten: hij verschalkte de «meute» met een flukse de marrage en bleef uit de greep van de «jagers» Misschien «springt» Frans vandaag of morgen ook eens naar de zege? (mm) In Olsene heeft de Zeelse prof William Tackaert weer getoond wat hij kan. Vanzelfsprekend was hij bij de pinken toen de goeie ontsnapping tot stand kwam. Tegen het blok van de Marcpoloeg (die waren met drie man vooraan vertegenwoordigd) kan Tackaert niet met kans op sukses opboksen. Hij hield aan zijn fraaie prestatie toch een vierde prijs over (mm) Frank Van Impe, de jongere broer van Vuelta- pechvogel Lucien, koerste in eigen land. En hoe. Hij mengde zich in de goeie ontsnapping, maar op zijn eentje weggeraken, was er voor Frank niet bij. Marc Dierickx won. Met voorsprong. In de spurt voor de tweede plaats speelde Van Impe niet mee. Hij was vijfde. Een fraai resultaat (mm) In Olsene heeft Mare Dierickx gewonnen. Niet alleen door het ploegenspel. Want de Waaslan- der moest er zelf ook een en ander voor doen. Slag om slinger demarreerden Jos Schipper en Frank Hoste. De «anderen» moesten zich steeds de ziel uit het lijf fietsen om de kloof te dempen. Toen Mare Keihard en vol overtuiging toesloeg, was de tegenstand murw gereden. Dierickx fiet ste in grootse stijl naar een eerste seizoen zege. Niet onverdiend, al had hij nogal wat bedankje s voor zijn ploegmaats na de aankomst, (mm) Onze streekjunioren hebben in het afgelopen wee-» einde stukken gemaakt Johny Van de Kerckhove maakte in Hamme het zege- gebaar en was in de wuitensgemeente nog eens ze vende. Voor Danny Lemmens werd het eveneens een «goede campagne». Nadat hij meer dan op zijn beurt door pech werd ge remd, won hij te Sint Martens-Lierde. Erg hoog mikte ook Peter Van Duyse met een tweede en een derde prijs te Ham- me. Luc Lemmens kwam uit Roosdaal met een derde prijs, en voor Gerrit Verhelst werd het een vierde en vijfde plaats te hamme. Ook Bene Present liet zich gelden: vijfde te Roosdaal. Voor Rudi Van Impe werd het een vijfde prijs te Sint- Maria Oudenhove en een tiende plaats te Hamme. Nog meer junioren fietsten behoorlijke resultaten bij een: Eddy Van Bunder, Vijfde te Hamme, Kris Van Den Neucker, zesde te Denderhoutem, Ronny Met- tepenningen, zevende te Wetteren en achtste te Hamme, Frans Van Nuffel, achtste te Wetteren en ne gende te Hamme, Daniël Schollaert, negende in Sint Lievens Houtem, Mare Bruyssinck, negende te Hamme, Dirk Heirwegh, negende te Wetteren, Erik Wuytack, tiende te Hamme, Kris Heymans, elfde te Hamme, Marc Van Lierde, twaalfde te Denderhoutem, Alain Koopen, 12de in Si naai, Willem Wynants 13" in Denderhoutem, Jan Haent jens, 13" te Hamme en Dirk Van Moerzeke, 14' Hamme. Niet mis die lieve miss die Franfois Nauts de palm overhandigde (md) de liefhebberskoers te Si Zo won Francois Nauts de amateurskoers te Sinaai. (md) Na een moeilijk scizoenbegin blijken de broers Lemmens te rug uit de schaduw te treden. In Izegem, waar de tweeling werd uitgenodigd, werd Danny mooi derde. Een ere plaats waarop men fier mag zijn als men weet dat hier toch het kruim van onze wielren ners aanwezig was. Twee da gen later was hij weer derde in de Trofeewedstrijd te Neder- over-Heembeek. Luc had minder geluk. Hij be haalde weliswaar een mooie zesde plaats te Houtem. Wel licht had hij dichter kunnen eindigen, maar een bandbreuk op het slechte moment kwam roet in het eten gooien. In de vijfdaagse van Neder- ovcr-Heembeek deden de broers het gewoon schitterend. Luc bolde in de eerste rit als tweede over de eindmeet en staat momenteel na zijn broer Danny afgedrukt op de tweede plaats in de rangschikking. Dus ook hier zit het er dik in. Te Sint-Marie Lierde werden dan de eerste zegebloemen ge plukt. Danny won er overtuigend voor Erik Stevens en Peter Ghyselinck. Als er nu nog bloemen konten van Luc, dan staan de cijfers voor de Lemmens-brothers in even wicht. Haasdonkenaar Gerrit Van der Aa won de nieuwelingenwedstrijd te Beveren. (dw) Verscheidene piepjongen «leerling-renners» pakten tijdens het afgelopen week einde met flinke prestaties uit. Terwijl enkele streekprofs met wisselend sukses rond Spanje fietsen, werd ook in eigen land en in Zurich gere den. In de Grote Prijs van Zurich werd William Tackaert twaalfde en ook Etienne De Beule bereikte de finish Patrick Lemo was twee keer in «goeden doen»: in Sint Amands was de Berlarenaar vijfde en te Niel bolde hij als nummer zeven over de streep, telkens na stedds op de voorposten te hebben gestreden. Ouwe taaie Richard Bukacki was vierde in Niel en arri veerde ook «bij de prijzen» te Sint-Amands. Voor Ronny Van de Vijver werd het een negende prijs te Niel. Ook andere profs Wilfried Wesemael, Jose De Cauwer, Frank Arijs, Oscar Dirickx toonden zich eveneens maar sommigen wachten duidelijk naar zwaardere opdrachten Ronny Westelinck won de nieuwelingenkoers te Dendermonde. in dienst van hun «ploegbazen» In de spits treft men steeds chant als zevende. Voor Roi Westelinck werd het ovenwinning te Denc monde en een tweede p in Erondegem. Gerrit Van Der Aa ging beveren weer keihard genaan: hij won. In Ba brugge was Guy De Vre< tweede eh in Dendermor achtste We kunnen nog een aar uitslagen van «benjamii op een rijtje zetten: Fr« Heye, tweede te Bever Marc Van Laer, tweede Dendermonde, Dirk Tro derde te Beveren, Ka Van Goethem, vierde te veren en Erondegem, Christaiens, vierde in Dj dermonde, Ivo Pauw< vijfde in Dendermoi Marc Sprangers, vijfde] Beveren, Gaston Piet< zesde te Beveren, F< Dierickx, zesde in Dem monde, Kris Blommi zevende te Dendermoi Gunther Smet, zevendi Beveren, Lieven Brae man, zevende te Bambr ge, Jan Haentjens, ach' te Beveren, Benny dezelfde namen aan. Johan Koppen trok «naar. de vreemde»: in Zulte toonde hij zich de troefaas en in Sint-Antelinks arriveerde hij negende te Denc monde, Frankie Matth sens, tiende te Beveren Filip Saman, tiende in Ert degem. te Het heeft een poosje geduurd vooraleer de Zeienaar ter Ongenae zijn eerst seizoenzege meepikte. Walti geen «trage» in de spurt, maar een «mes» zoals Ei Planckaert kun je hem evenmin noemen. Ongenae, stoere knaap, moet het veleer van hard labeur dan van j1 «vitesse pure» hebben In het Westvlaamse Zwevegem maakte Walter het wa Hij was reeds heel vroeg bij de pinken, maar de ontsm ping die hij had helpen opzetten, bloedde dood Tijdens allerlaatste van de veertien ronden, schudde de Zee i amateur voor de zoveelste keer aan de boom. Hij kre Marcel Van Den Abbeele mee als gouden bondgenote Het trio bleef niet bijeen. Ongenae bleef zolang en dikwijls demarreren tot hij op zijn eentje weggeraakte Erg groot was zijn voorsprong niet, maar dat hoefde niet. De zege was binnen schot Walter koerste ook in Vinkt en bracht een negende pf'''"' mee naar huis. (mm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 24